3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • tomo
    #1134
    igen, mert sem a windoz tuzfal sem a router nem akadalyozza meg hogy a gepedre bekerult program kifele adatokat kuldjon a tudtol nelkul.

    ezert erdemes tisztesseges tuzfalprogramot hasznalni.
  • wba
    #1133
    Sziasztok!
    Azt szeretném megtudni, hogy routeren keresztül hálózati monitor program segítségével vagy máshogy megtudhatják-e a jelszavamat. A gépemen van xp tűzfal, nod32 és spyware progi is.
  • JAG1
    #1132
    Nem a router IP-jét állítod, hanem a kliens, PC IP cimekét.
    A router IP-je nem változik, csak a kapcsolatod IP-je...
  • PunkZoli
    #1131
    ez jó adsl nél??? tonline ugye..
    mert ott dinamikus ip van ugye...két gép esetén is jó lesz?
  • PunkZoli
    #1130
    kösz, minnyá betesztelem:)
  • JAG1
    #1129
    Routerben DHCP off.
    Megnézed mi a routre IP címe. Mondjuk 192.168.2.1

    A gépeknek/gépednek állíts fix IP-t
    IP: 192.168.2.x X helyére mondjuk 2
    Alhálózati maszk: 255.255.255.0
    Átjáró router IP-je: 192.168.2.1
    DNS uez, 192.168.2.1
  • PunkZoli
    #1128
    hogy?:P
  • JAG1
    #1127
    Sztem a DHCP-vel lesz problémád.
    Nem jól osztja, vagy ugyanazt az IP-t használja 2 gép.

    Én kikapcsolnám a DHCP-t és fix IP-t állítanék a gépeknek...
  • JAG1
    #1126
    smcadmin asszem az alapértelmezett jelszó...
    Ha nem jön össze, mert megváltoztattad és elfelejtetted, akkor a hátulján van egy reset kapcsoló, azt kell nyomni 3 mp-ig és reszetel mindent.
    A beállításaid is eltünnek, szal vigyázz...
  • PunkZoli
    #1125
    Aug 5 15:11:15 pppd[27575]: pppd 2.4.2b1 started by root, uid 0
    Aug 5 15:11:50 pppd[27575]: Timeout waiting for PADO packets0
    Aug 5 15:11:59 pppd[27700]: RP-PPPoE plugin version 3.3 compiled against pppd 2.4.2b1
    Aug 5 15:11:59 pppd[27700]: pppd 2.4.2b1 started by root, uid 0

    ezek mit jelentenek? mert ilyen időközönként akad meg nekem a játék és geci idegesítő...
  • pl01
    #1124
    Sziasztok. az lenne a kérdésem hogy miért nem tudok belépniaz msc 7004 ruterem beállításába? Az ip címet beirom de a jelszot nem fogadja el.
    Hogy lehetne elérni a belépést? Köszi.
  • phoenix1
    #1123
    akkor passz, minden tilva van (beleértve a port-forwardingot is). :(
  • tomo
    #1122
    annyi , hogy a befele jovo kapcsolatokhoz porttovabbitast kell csinalni, kulonben nem talalnak be.
  • phoenix1
    #1121
    Mi van akkor, ha többen vannak ugyanazon a WIFI hálózaton és mindenkinek ugyanaz a külső IP-je?
  • JAG1
    #1120
    A routerben elvileg ezt engedélyezni kell, de ha jól emlékszem alapból be van kapcsolva.
    Ha fix IP-d van, akkor erre nincs szükség.
  • JAG1
    #1119
    Be kell regisztrálnod magad, mondjuk a DynDNS-re.
    Az itt megadott/kiválasztott címeden fogod tudni elérni a routert "kintről". Pl. aztirszideamitakarsz.dyndns.org
    A routerben be kell állítani a megadott adatokat, amit a router frissít.
  • wba
    #1118
    Sziasztok!

    Van nekem egy SMC wireless routerem és azt szeretném megtudni, hogy csak helyi hálózaton lehet-e változtatni a router beállításait vagy távolról, másik városból is el lehet-e érni a configját.
    Válaszotok előre is köszönöm.
  • BaliBoy
    #1117
    Biztosan lehetséges, mintahogy azt az előző hsz-ben is írtam. Azt ugyan nehezebb, de próbálj meg kölcsön kérni egy másik modemet. (mivel routert már többet is kértél kölcsön, nagyon minimális az esély arra, hogy azzal legyen a gond)
  • tomo
    #1116
    hwsw.hu forum, halozati eszkozok alforum, ott irkaltak ilyesmikrol, hogy modemek es routerek nem birjak egymast.
  • Curze
    #1115
    Ami a legkülönösebb az egészben, hogy úgy érzem valahol a modem környékén kell lennie a problémának, hiszen ha az nincs a routeren, akkor a gépek közti helyi háló stabil. Ha rákötöm, akkor 20 perc múlva valószínüleg nem a net szakad meg, hanem "csak" a router és a gépek közötti kapcsolat. Mit tehet az a modem azzal a szegény routerrel, ami miatt egy idő után elfeljeti mi a dolga? Ezt nem értem.

    Olyan létezik hogy a modem és a router nem bírják egymást? Esetleg valami kompatibilitási probléma van a kettő között?
  • BaliBoy
    #1114
    hmm. Érdekes... És akkor tehát ha nincs beiktatva a router, akkor akármelyik eszközzel megy...
    Akkor nekem még van két 5letem, de utánna asszem kifújok.
    1. Amikor bekötötték a netet akkor már megvolt a router? Mert szoktak a szolgáltatók olyat játszani (debreceniként talán a Movinetet ismered), hogy regisztrálják a hálózati eszköz fizikai MAC címét annak érdekében, hogy csak arról lehessen netezni. De ez nagyon nem valószinű egyébként, hogy ilyen gondod lenne mert akkor kapásból el sem indulna a net. (ráadsul a többi eszközön sem működne router nélkül sem)

    2. Valami mégis a kábelmodem és a router között van a difi. Talán nem működik megfelelően a modem??? Talán vmi olyasmi, hogy egy idő után túl sok ütközés keletkezik és eldugul a közeg???? <-ez még valószínűtlenebb. :)

    A lényeg, hogy szerintem mindenképpen a szolgáltatót zargaasd amíg ki nem találnak vmit. Végülis ők a szakemberek, az ő rendszerük.
  • Curze
    #1113
    Igen, próbáltam mindet külön, egyesével, úgy hogy semmi más nem volt a routerre kötve. Semmi változás nem volt, mindegyiknél szakadt.
  • BaliBoy
    #1112
    De arra akartam kilyukadni, hogy mindegyiket kipróbáltad külön?
  • Curze
    #1111
    Igen próbáltam. Ugyanúgy szakad. A szakadás nem függvénye annak sem, hogy mit csinálok. Ha nem töltök semmit se le, se fel, akkor is ugyanúgy megszakad 20-30 perc múlva.
  • BaliBoy
    #1110
    Azt esetleg próbáltad már, hogy mindegyik eszközt külön-külön kipróbálni, hogy valamelyikkel megy-e úgy a net, hogy routeren keresztül. De mindíg csak 1 eszköz legyen csatlakoztatva.
  • BaliBoy
    #1109
    uhhh.
    Ez tényleg egy kicsit így össze-visszaság lett. Bár a lényeget értem. Amit te kisebb csatlakozónak hívsz az valószínűleg egy telefon modem. Azt nem értem, hogy az, hogy kerül a képbe.
    De a lényeg. Ha ADSL van bekötve akkor egy routerre lesz szükséged. Ahhoz viszont jó a sima patch és a crosslinkes kábel is. Az ADSL modem kimenetét nem a számítógépbe, hanem a router WAN csatlakozójába kell biggyeszteni. A többi portba pedig a számítógépeket. Ennyi. :)
  • Curze
    #1108
    #1074-esre senkinek sincs ötlete?
  • nova2323
    #1107
    Nekem úgy néz ki a dolog, hogy van egy utp kábel ami össze van kötve a géppel és egy adsl modemmel. De most lesz egy második gép is és azt hálozatba szeretném kötni a régi gépemmel, de a modemen és a régi gépemen is csak egy utp csatlakozó hely van amiket már elhasználatban van ugye bár. ezért kellene valami elosztó szerűség.( nem tom pontosan hogy ha azt szeretném, hogy a 2. gépen is legyen net, de közben pl.: lehessen lan-on is játszani a 2 gépen keresztül akkor, a géppel kössem össze a 2. gépet vagy a modemmel.) Nah szóval amiket mondtál, hogy hub meg switch nem tudom pontosan ez kell-e nekem. mert nekünk van már 1 és abban olyan internet kábel kell ami hasonlit az utp kábelre csak kisebb. na ebben vettünk olyat aminek a vége ilyen kialakitású így az bele megy a modem saját 1-es csatlakozójába de közben ebben az elosztóba bele tudsz rakni plusz 2 ilyen internet kábelt. kicsit bonyolult amit itt össze hordok ezért sry, de rohadtul nem értek hozzá. előre is köszi
  • BaliBoy
    #1106
    Maradjunk a crosslink elnevezésél. Ez a hivatalos elnevezése. Egyébként igen, ezt szokták kereszt kébelnek is hívni. 4 mbit-et simán bírni fog egy olyan kábel amit meg tudsz venni akármelyik számtech boltban. Ettől nem kell tartanod. Persze csak abban az esetben, ha nem kilómétereken keresztül akarod kihúzni.
    T elosztó nagyon sok mindenhol van. (tv, csap... stb. :D) De sejtem mire gondolsz. Ezeket az eszközöket Switch-nek vagy HUB-nak szokták hívni. Általában a legkisebben 4 port van.
  • nova2323
    #1105
    van olyan hogy keresztforditott? vagy ezt szokás kereszt-nek is hívni? (semmi köteketés csak hülye vagyok ebben). Ja és régen olvastam vmiről: Mind hogy mien erőséggü net halad a kábelen vagy nagyobb nethez más kábel kell. sztem félre olvastam és routerről volt szó vagy nem tom de ebben tényleg lami vok ez van :) A másik meg: Gondolom vágod mi az a T elosztó na vmi hasonló van utp-ben is. szal vmi olyan utp csatlakozó elosztó amibe 2 kábelt is bele tudok vezetni?
    előre is köszi!
  • BaliBoy
    #1104
    Ha két gépet közvetlenül akarsz összeköztni (hálókátya-hálókártya) akkor keresztfordított, crosslink-es kábel kell különben nem fog menni. Ha routeren vagy switch-en keresztül kötöd össze akkor jó a patch kábel is. Külső kábelezéshez pedig kábelscatorna kell. Lehet egyébként van kültéri fajta is, de sztem az elég drága meg nem tudom, hogy hol lehet ilyet beszerezni.
  • smigiboy
    #1103
    Jah amugy sima patch kábel kell szerintem mert nekem is oylan van bár én roterel kapcsolom össze a gépe tszal serintem simán jo router nélkül is
    de ezt majd a prok meg mondják itt a forumban
  • smigiboy
    #1102
    Kösz de az ftp már ismerem amugy TC be is lehetséges az aftp kapcsolat
    értwem kár h ip n nem lehet kapcsolodni
    De halotam oylanrol h 1csávoo belépet 1 gépbe és letötlött dolgokat értitek (hacker)
    szal szerintme lehetséges az ip léévöö kapcsolat de biztos nem legális:D:D
  • nova2323
    #1101
    Hello! szeretnék érdeklődni, hogy pontosan milyen utp kábel kell két gép összekötése esetén? Mert tudom van kereszt meg patch kábel. a kábelnek szabad téren is kell haladnia (ha van külön kültérire szabott utp kábel) ja és nem tudom egy kábel szempotnjából fontos-e, de 4 mbites netet kéne elbírnia.
    A választ előre is köszönöm.
  • BaliBoy
    #1100
    Csak úgy lehet ha a másik gépet megcsináljátok egy ftp szervernek. Én ilyet még nem csináltam de annak esetleg utánna tudok nézni, hogy melyik program alkalmas rá.
  • smigiboy
    #1099
    Oké sikerült
    és köszi a segtséget
    még anyi h 1 másiik gépre h tok kapcsolodni már mint 1 oylan gépre amivel nem vagyok kábelel kapcsolodva hanem mondjuk IP valakihez
    Meg lehet ezt oldani mert Tc tom h lehet ftp URl en is szal szerintme valahogy lehet ip isnem?
  • PunkZoli
    #1098
    nemazok:D
  • BaliBoy
    #1097
    Őszintén szólva csodálkoztam is rajta.
    Valószínüleg pingelési problémáid vannak. Ez a probléma a sávszélesség emeléssel hatványozódva lettek gyakoribbak. Ha jól tudom van rá vmi program amivel ki lehet küszöbölni, de mivel én nem játszom nem foglalakoztam vele. Szóval vmi olyan topikban próbálkozz ahol hálózatos játékokkal foglakoznak, valószínüleg okosabbak lesznek nálam ebben a témában.
  • PunkZoli
    #1096
    aha ,de téves riasztás... :S megin akad néha
  • BaliBoy
    #1095
    Mi az, hogy rámentél "a megosztott mapák köt 1 mappára"????
    Kiválasztasz egy tetszőleges mappát az egyik gépen! Aztán követed amit már leítam!
    A másik gépen ajánlott TC-t használni. Azon belül [-\-][Hálózat] (ahol a meghajtókat kiválasztod); Teljes hálózat; Microsoft Windows hálózat; A *másik gép munkacsoportja*; *másik gép neve*; ott lesz a másik gépen megosztott mappa, teljes tartalmával együtt!