3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • sardipeti
    #1174
    Hali!
    vettem egy linksys vezetéknélküli routert és a telepítő cd valamint a használati utasítás is angol,de a router beállításai amit a routeren kell csinálni annak a nyelvezete nem angol és nem találok nyelvváltoztatós lehetőséget. vki tud nekem segíteni?
  • Pharaoh
    #1173
    Routerrelel nem lesz modemes gép. A router lesz az, és abból kapja mind a két gép a netet.
  • tomo
    #1172
    igen.
    (kepzeld, hogy a router egy szamitogep tulajdonkeppen, ami mindig be van kapcsolva)
  • Foresty
    #1171
    Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Nem igazán vagyok otthon a router témában, ezért kérem a segítségeteket. Van itthon 2 számítógép. Kábeles nettel. Az egyik gépen van a kábelmodem USB-n keresztül, és erre a gépre van rákötve a másik gép UTP-vel. Megy a net mindkettőn, de ugyebár ahhoz hogy a másikon menjen a net, be kell lennie kapcsolva a modemes gépnek. A kérdésem az lenne, hogy egy routerrel ez megoldható lenne? Mármint h a modemes gép ha ki van kapcsolva akkor is menjen a net a másikon? Előre is köszönöm a válaszotokat.
  • Gyuri77
    #1170
    Sziasztok!
    Van nekem egy smc wbr14 g2 routerem. Az probléma h ha egyszerre több gépen használjuk az msn messenger-t akkor az 5-10 percenként leáll és újracsatlakozik.
    Több helyen érdeklődtem már, de sehol nem tudtak rá megoldást, sőt jó pár helyen azt ajánlották h szabaduljak meg tőle mert sosem fog működni rendesen.
    Ha esetleg van vkinek vmi használható ötlete, ossza meg velem legyen szíves.
    Előre is köszi!
  • Pharaoh
    #1169
    Természetesen otthoni 2-3 gépes hálózathoz.
  • tomo
    #1168
    mifele halozatot, mert komoly halohoz ezen cegek olcso termekei hasznalhatatlanok
    ( hwsw.hu forumon sok a szakember ebben a temaban. csak fogalmazz ennel konkretabban )
  • Pharaoh
    #1167
    Melyik márkából érdemesebb hálózatot építeni? Edimax, D-link vagy SMC?
  • MaSzKa
    #1166

    most találtam
    D-Link a világ egyik legnagyobb hálózati eszköz gyártója.
  • MaSzKa
    #1165

    valaki mondja meg a D-Link az jó márka e?
    d-link router
  • tomo
    #1164
    azet, amelyikkel mukodik a net ha kozvetlenul a modemre dugod a gepet.
  • powerdozer
    #1163
    Hali

    Nekem is ilyen routerem van, bár én ADSL-es vok, ismerősöm viszont kábelnettes csak neki meg Asus routerja van, de hasonló a probléma, én csinálom náluk is a nettes dolgokat, és a vicc az egészbe mikor féléve belőttem náluk a routert csak végignyomtam a Quicksetupot az (Asusnál), azt ment minden. most meg nem hajlandó elindulni rajt a nett! Átvittem az én Linksys routeremet de így is zsákutca, na most a mac adr klóónozáshoz melyik gép fizikai címét kell írni, vagy az mindegy?
  • PeeTeR
    #1162
    valaki tudna segiteni nekem a router (LINKSYS WIRELESS-G BROADBAND ROUTER) beallitasaban? ugynis hiaba csinalok mindent a router leirasa szerint egyszeruen semmi.

    osszekotom ahogy az instrukcioban van, telepitolemez beallitja amit allitgatni kell. ott DHCP -t valasztottam (automatikus beallitas) (kabelnetes vagyok). aztan felmegyek a UPC honlapjara, beregisztralom a router cimet. ez sikeresen megtortenik (felhivtam oket es minden rendben volt) viszont semmit nemtok csinalni az internettel. igazabol a kapcsolat meg van de semmi nem jon be a bongeszobe.

    aztan neztem a router beallitasait a 192.168.1.1 -es cimen, na ebbol nem sok mindent ertek, meg nem nagyon tudom mit kene allitani mivel erre a reszere nem ter ki a leiras. vagyis igazabol azt irja hogy ha DHCP -re allitom akkor elvekben automatikusan konfigural es semmi mast nem kell csinalni.

    valaki tudna egy kis instrukciot adni hogy mit baxtam el vagy hagytam ki?
    (irta valaki hogy csinaljak ugy hogy beallitom a mac adr klonozast de azzal sem volt jo. ugy is mindig 404 -et ir)
  • vrolee
    #1161
    Sziasztok!

    WBR14T-G-m van, és sehogy sem akarja tárcsázni alapból az ADSL kapcsolatot.
    Láttatok már ilyet?
    Havernál állítólag működött (T-Online-os) és ahogy visszakaptam tőle, nekem is alapból bekapcsolás után tárcsázott és világított is a PPPoE led (de csak 1-szer kapcsoltam be).
    Ahogy bekapcsolás után átálítottam a saját en...netes elérésemre, kb. 10-12 alkalomból egyszer tárcsázott csak önmagától.
    Kipróbáltam ősök i..dsl-es loginjával is (hátha ha az en...netes hozzáférésem a hibás), de azzal is csak kb. 10-12 alkalomból egyszer tárcsázott csak automatikusan.
    A routert lereseteltem, haver előzőleg frissített rajta fw-t.
    Bármilyen tipp?

    Előre is köszi!
  • PunkZoli
    #1160
    az internetről!
  • smigiboy
    #1159
    Hlai és iylen netlimiter progit honan tok leszedni
    meg h ezzel betom álitani h az 1 es gépen mondjuk 3 mega a 2 esen meg 1 mega net legyen a 4 meás netemel nem fogja lasitani 1 mást a két gép?
  • tomo
    #1158
    fogsz egy netlimitert es flteszed mindket gepre, es kedved szerint korlatozod oket.
  • tomo
    #1157
    a hozzad hasonlo felelotlen emberek segit elo a fergek virusok terjedeset.

    hisz tudjuk a legnagyobb biztonsagi kockazat a felelotlen ember.
  • smigiboy
    #1156
    Hali lenne 1 kérdésem
    Most nekem 1 cabeles 4 megás netem van és 2 gépre van kötve amihez 1 routert használok.!
    azt szeretném kérdezni h meglehet e oldani h az 1.es gépen 3 megás és a 2 esen meg 1 megás net legyen mert igy ha töltök a 2. dik gépen akkor lasul az 1 ső és ugy szeretném beálitani h ne lehesen észrevenni a különbséget!
    a válaszokat előre is köszönöm
    Jah még anyi h lehet h 10 megás netem lesz 1-2 hét mulva szal nekem az is jo ha lesz valami vezsteség
  • JAG1
    #1155
    Fordulj orvoshoz a paranoiáddal...
  • tomo
    #1154
    azert, hogy ha megis van, akkor eszrevegye, es megakadalyozza a kifele kommunikaciot.
    egyszeru , mint a fakocka
  • JAG1
    #1153
    És minek korlátozzon kifelé, ha nincs mit?
  • PunkZoli
    #1152
    hatalom
  • Met
    #1151
    tán nem
  • Gabesz amd64
    #1150
    tán moderátor vagy?
  • Met
    #1149
    most szólok harmadszor, NE HASZNÁLD CHATNEK A FÓRUMOT !!!
  • MaSzKa
    #1148
    jah bocs most nézem ez router topic!
  • MaSzKa
    #1147
    nekem comtrend modemet adtak az 1 szar volt
    ki is cserélték miután reklamáltam 1 D-Link DSL-360R -re
    ez jobb de mégjobb is lehetne
  • MaSzKa
    #1146
    milyen márka
    hol gyártották?
  • Gabesz amd64
    #1145
    de én nem sokmindent állítottam a router-en
  • tomo
    #1144
    a router cpu ja nem birja a forgalmat. ( ez is lehet ok ) esetleg tulmelegszik. vagy egyszeruen csak szar.
  • Gabesz amd64
    #1143
    10 Mbites

    vagy hogy érted nem bírja a terhelést?
    vagy akkor mit lehet tenni?
  • tomo
    #1142
    talan, mert nem birja a terhelest.
  • Gabesz amd64
    #1141
    mért bontja szét néha a netet a router?

    és csak akkor jön vissza normálisan ha kihuzom a routert és visszadugom az áramot :S
    5-6 emberke használja még ezt a routert...

    valakinek ötlet?
    köszi
  • tomo
    #1140
    jo oreg, felolem azt gondolsz , amit akarsz, viszont amit en irtam teny. kifele nem fog a router. pedig kene.
  • JAG1
    #1139
    Eleve, a sok popuppos, átírányított trójai szar 80%-át be sem engedi.
    A vírusírtó megfogja a többit. Be sem kell engedni, nem kifelé korlátozni...
  • tomo
    #1138
    eleg ha letolt egy trojait, es tuzfal nelkul router mogul tokeletesen irnyithato a gepe.

    igenis a router nem ved a gepedrol kifele kezdemenyezett kapcsolatokol.
  • JAG1
    #1137
    Másodlagos nem kell...
  • JAG1
    #1136
    Szted a router mire van?

    Normálisan konfigolt router mellé semmilyen tűzfal nem kell...
    Ha a user nem béna és nem telepít valami szart, igen profinak kell lenni, hogy befurakodj egy routeren keresztül...
  • PunkZoli
    #1135
    namost így nagyjábol megy kikapcsolt dhcp vel... a másik gépet nem teszteltem még... kivi leszek
    amúgy ottvan a tcp/ip protokollnál amit írtál "DNS uez, 192.168.2.1" van másodlagos dns ami nem lehet ugyanaz... 2 re raktam a végét... ez mit jelent?:P