3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • BaliBoy
    #1214
    utorrentnek megadtad az új port címet?
  • szurop
    #1213
    Vagyis megy a utorrent csak passzív.
  • szurop
    #1212
    Sziasztok. Vettünk tesómnak egy laptopot, meg egy D-link 524-es routert. A net megy simán, csak nekem nem megy a utorrent. Mindent megcsináltam ahogy írja a portforward, de nem megy. Sejtettem előre hogy ez lese:S
    A gépem hálókábellel van összekötve a routerrel. Van valmi tippetek?
  • BaliBoy
    #1211
    A választ már megkaptad. Álíts be egy fix IP-t. A DHCP-s IP-nek az a tulajdonsága, hogy időről időre változik!
  • krampy
    #1210
    Sziasztok,
    van egy Logilink (igen ez a neve:) )WL0026-os Wireless routerem. Nem ismeri véletlenül valaki? Ugyanis egyszerűen nem megy a beállítása:(

    Előre is köszönöm
    krampy
  • hunbasser
    #1209
    egy idő után mégis változik,nem tudom miért,most 3-4 napja megint 20-ra végződik,de előtte meg 7-re végződött...mi miatt változik?
  • greenw
    #1208
    Sziasztok. Ha le van tiltva 1 port a routernél, akkor azt a Port Forwardingnál tudom módosítani?
  • greenw
    #1207
    sziasztok. Nem tudjátok, hogz webstar router admin felületén hol tudom a portok tiltását, feloldását beállítani?
  • greenw
    #1206
    Még nem próbáltam, de megpróáblom.
  • tomo
    #1205
    es az a bizonyos lassu ftp akkor is lassu , ha kikotod a routert a halozatodbol:
  • greenw
    #1204
    Sziasztok. A következő a problémám: Van egy webstar routerem, namost amikor oldalakról töltök simán jön maximális sebességgel, viszont, amikor ftp-ről szeretnék tölteni, akkor a sebesség az olyan 3kb/sec, és csak csökken. Mi lehet a gond? Segítségeteket előre is köszönöm.
  • hunbasser
    #1203
    de érdekes,most pl maradt ugyanaz,ami tegnap volt :)

    akkor mostmár így is fog maradni remélem
  • Met
    #1202
    a router menüjében van (nálam legalábbis), hogy automatikus vagy kézi ip megadás
  • hunbasser
    #1201
    Sziasztok!

    az lenne a problémám,hogy a router minden nap más belső ip-t oszt ki a gépemnek :\ ezt hogy tudnám kiküszöbölni?
  • Thomas Von
    #1200
    sziasztok!

    TP-LINK TL-R860 típusú routert vettem pár napja, de valami bib van.Mégpedig, h mikor torrentezek, akkor kb 2-3 óra múlva nincsen net egy gépen sem, még a router beállításait sem tom elérni.Nem tölt a torrent valami esze veszett sebességgel, és szálam is kb ha 15-20 van amire csatlakozik, dc az jól megy vele, meg minden egyébb, a portok is rendben vannak, az ip-t fixáltam.A jó megoldást pesten belül akár még sörrel is jutalmazom:)Előre is köszönöm a válaszokat
  • Cyrus666
    #1199
    N aj , az is lehet, csak akkor más is elszállt volna. De "sajna" nem ez a bibi.
  • kisviku
    #1198
    Ez nálam is előfordul,bár más routerem van.Lehet egy áramszünet vagy áramkimaradás és újra kell indítani mindent.
  • Cyrus666
    #1197
    Hy All! Alig egy hete beszereztünk egy edimax br-6104k routert! Elvileg minden jól be van állítva, működnek is a dolgok. Viszont kb 1,5 naponta trükközik a dolog, a netet nem lehet behozni, viszont a kapcsolat megvan, mert a torrent kliens fut!? Modem, router reset, aztán visszajön (legtöbbször). Mi lehet a baki?
  • Fishbone
    #1196
    Srácok nekem az lenne a problémám hogy van egy wifi routerem Gigabyte GN-BR01G és az vele a gond hogy van net, látják egymást a gépek meg minden. DE az internetes oldalak szelektíven tölti be. Van amit be sem tölt vagy olyan amit csak részbe, de van amit kifogástalanúl betölt, és nem jövök rá egyszerűen hogy mi a picsa baja van :S
  • Fishbone
    #1195
    Adrian
    Maszk, átjáró jól van beállítva a két gépen?
  • Adrian6
    #1194
    Sziasztok!
    Van egy wrt54gl routerem két gépre oszt netet!No ez müködik is de pingelni az egyik gépről a másikat nem tudom! Tehát pl játszani sem tudunk egymással! Tüzfalakat már kikapcsoltam!
    Szerintetek mi lehet a gond!
  • tomo
    #1193
    sehogy , be kell jelentkezned a routerbe. vagy irsz egy programot, ami a bongeszodben a megelelo mezokre "kattint"

    esetleg kihuzod es visszadugd a kabelt a routeredbe. hehe
  • Bigbiggie
    #1192
    Sziasztok! Egy netgear routerrel kettéosztottam egy dsl kapcsolatot, de a felhasználói nevet/jelszót eltárolta a kütyü és nem tudom, hogyan lehet újracsatlakozni, ha frissiteni akarom az ipcimemet. Nem tudja valaki, hogyan lehet megoldani, hogy a sima asztalon-ikon módszert hogyan lehetne alkalmazni router használata mellett?

    Köszi!
  • PunkZoli
    #1191
    természetes...meg van ugye a fav..like source....tom van monitoring..de az nem állapot hogy a favjaim negyede not responding... és nem tom meg az életben hogy melyik szerver volt
  • Met
    #1190
    játékokban keresel szervert?
  • tomo
    #1189
    aha
    szerintem minden routeren lehet portforwardot/porttovabbitast csinalni
  • PunkZoli
    #1188
    elég fos ,hogy szerverkeresőben a töredékét látja csak, ha rúterre vagyok kötve:D,na
    bevagyok pipanva:P remélem értető a kérdés:)
  • tomo
    #1187
    ööö
    ennek a kerdesnek nincs ertelme.

    probald ujra.
  • PunkZoli
    #1186
    vann olyan hogy drággább ,jobb rúterrel több szervert látok majd? meg nem torrent is meg bármi megnyitható portszerüen neki?
  • tomo
    #1185
    minel dragabb annal jobb :)
  • PunkZoli
    #1184
    melyik a lehető LEGJOBB router, asztali gépekhez?
  • Fekabandi
    #1183
    sy all, vki tudna segyteni h mit kell beállítani a routeron h műlödjön a serverem?
    msn: [email protected]
    nagyon fontos lenne!
  • tomo
    #1182
    szal , nem kell izgulni, meg lehet osztani, es ezta szolgaltato nem tudja megakadalyozni
  • tomo
    #1181
    ezert lehet valtoztatni a routerek fizikai MAC cimet, hogy tokeletesen utanozza azt a szamitogepet, ami eredetileg regisztralt volt a szolgalattohalozatan.

    technikailag megoldhato
    kb 1 gombnyomas
  • BaliBoy
    #1180
    Hát persze. Nem véletlenül van az beleírva a szerződésbe, hogy csak 1 gépen lehet net. És hát természetesen ezt nem bízzák a user lelkiismeretére, hogy be tartja-e, inkább betartatják. :)
  • szurop
    #1179
    Hűha, lehet van valami ilyesmi. Rokonnak ugyanilyen netje van, és múltkor belecsapott a villám a villanyvezetékbe. A tetőtéri szarnak az adaptere ment szét csak, meg a számítógépből a PCI-os hangkártya, amibe természetesen bele volt dugva a vezeték. Netes szerelő adaptert kicserél, hálókártyát rokon kicseréli, minden be van állítva de nem ment. A szerelő(a szolgáltatóé) csinált valamit hogy elinduljon.
  • BaliBoy
    #1178
    Nem biztos. Ha a szolgáltató loggolta a számítógép hálókártyájának a fizikai MAC címét akkor nem tudja megosztani.
  • tomo
    #1177
    technikailag igen, jogilag nem
  • szurop
    #1176
    Helló emberek. Mikrohullámú netem van, a szerződésben meg van szabva, hogy 1 gép használhatja a netet, tehát kaptam egy IP-t, amit be kell állítani a gép IP címének. Meg még olyanokat kell beállítani a windowsban, hogy:alháló maszk, átjáró, meg 2 db DNS. Az antenna beltérijének a tetőtérben van olyanja hogy: annak is van egy IP-je, meg MAC címe. Az a kérdés, hogy egy routerrel szét lehet osztani ezt a netet?
  • tomo
    #1175
    nezd meg a leirasban , az angol nyelvu feluleten melyik menupont allitja a nyelvet, az idegen nyelven is az allitja. igy tudod hol lehet atallitani.