3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • II Rocky II
    #1254
    hát ahogy mondják,marad a reset gomb megnyomása...
  • Pharaoh
    #1253
    Szerintem csak a reset marad.
  • hunzoly
    #1252
    Köszi előre...
  • hunzoly
    #1251
    Hello.
    Van egy X-Micro WLAN 11g Broadband Routerem.
    Beirtam az ip címét és a (web alapú konfigurációs felületen) a beállitásoknál valamit elálitottam, azóta nem enged a beállitásokhoz menni és nem mindig tudok kapcsolódni a netre.
    Az megvan, hogy, hol állitottam el vissza szeretném állitani, de nemszeretném resetelni.
    Tudtok valami jó módot hogy hogy lehetne elérni máshogy a beállitásokat vagy visszaállitani?
  • Pharaoh
    #1250
    Simával kell összekötni, különben nem is működik, kivéve ha olyan a router amik érzékeli a kábel tipisát, mert annak mindegy.
  • Mersh
    #1249
    Sziasztok

    figyi.... routert és gépet összekötni nem gáz hogy crosslink kábel? vagy cseréljem simára?

    köszi!
  • greenw
    #1248
    Sziasztok. Van egy webstar routerem, és wlan-on keresztül csatlakozom hozzá. Na most a következő a helyzet: valamikor rendesen töltök minden, viszont nem tudok közben oldalakat nézni, ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem. Viszont valamikor a net csakúgy megáll és 1 perc múlva minden rendben. Lehet hogy elállítottam valamit a router admin felületén. Pls segítsetek, előre is köszönöm.
  • rambuu
    #1247
    Hi ALL!
    Szerintetek ez a Router jo lenne arra hogy az x360-t rá kössem me nekem kábel netem van, és hogy fel birjak menni Live-ra?!
    TP-Link
  • recoil
    #1246
    Sziasztok!

    A következő felaladat megoldásában szeretnék tőletek segítséget kérni.. Adott egy Linksys WRT54GL router (Firmware: DD-WRT) és 2 db SMC 7908VOWBRB VOIP router, amelyekkel hálózatot szeretnék kialakítani, a képen látható módon, úgy hogy legyen netmegosztás és a HAZ1 és HAZ2 gépei lássák egymást.. A WRT54GL (WLAN CLIENT) kliens módban működik és továbbítja a netet a két SMC routernek (HAZ1, HAZ2).. A probléma az, hogyha valamelyik SMC LAN portját kötöm össze a Linksys-el, akkor működik a netmegosztás, de csak switch-ként üzemel és nem megy a VOIP része, pedig szükség lenne rá.. ezért ha jól gondolom, az SMC-k WAN portján kellene összekötnöm a kliens LAN1 ill. LAN2 portjával, de úgy nem megy a net.. Az ehhez szükséges beállításokban szeretném, ha segítenétek.. Előre is köszönöm!


  • Met
    #1245
    nézd meg a manual-t, hogy fw resetet lehet e csinálni, ha nem akkor vidd vissza, megmondod, hogy volt egy áramszünet és nemtudod mi baj van ;)
    vesztenivalód nincs :)
  • jano007
    #1244
    Sziasztok!

    HELP! Sikeresen behalt az Asus wl700ge routerem (miattam). Frissíteni akartam a szoftverét amit az asus honlapjáról töltöttem le, de valamiért nem csinálta végig, azóta se kép se hang. Még garis a készülék. Lehet valamit kezdeni még vele? vagy tegyem a szekrény lába alá ha billeg?

    üdv
    Janó
  • Mersh
    #1243
    csákó

    na én is sikerrel jártam... működik... MAC-adress klónozás okos dolog :)

    olyan kérdésem lenne még... routertől asztali gépig crosslink kábel nem gáz? vagy jobb a sima patch kábel?

    köszi!
  • examinee
    #1242
    ok sikerült:) Nemkérdeztem semmit. Lehet törölni.
    ui: bocsi csak aszittem nagyon hülye vagyok hozzá.
  • examinee
    #1241
    Na most megnéztem. enablen van. Hol tudok neki felhasznnáló nevet és passt adni? csak a wifire kell, a kábeles csatlakozáshoz ne kérjen. ?
  • examinee
    #1240
    Nam egvettem a routert.
    A szolgáltatóm reggelte a szerverükön és egyböl igy megy a net. Nem kelett klonozni meg semmi.
    az lenne a kérdésem, ha semmmit nem állitottam, csak quick setupba annyit hogy cablenetet keresse a router akkor most wifis vagy csak egyenlőre hálózati kábelen keresztül tudom használni.
    Jó nekem a kábeles megoldás is csak mondták hogy le kell védeni a hálózatot. Ezt mindenesetben vagy ha csak bekapcsolom a wifi-t a router beállításánál?
  • tomo
    #1239
    mindenkeppen g szabvanyut vegyel, a b sek nem eleg gyorsak.
  • Mersh
    #1238
    ok ezt vágom... és hogy hány mbit/sec -es az számít? chellos netre lesz.
  • Met
    #1237
    hogy mi ócsó neked azt mi nem tudhatjuk, elhaladsz a depo.hu-ra és elkezded nézegetni a wlan routereket, a laptophoz is kell egy pcmci-os vagy usb-s wlan adapter ha nincs beépítve
  • Mersh
    #1236
    Üdv!

    kérdés:

    adott 1 asztali gép, és 1 laptop... vezetéknélküli netet akarok laptopra. Milyen az a router (wifi) ami megoldja a gondomat? Ócsó legyen :)

    köszi.
  • tomo
    #1235
    mennyibe kerul?
  • peete
    #1234
    Hello
    Kérnék egy kis helpet. MSI routerekről milyen infóitok-tapasztalataitok vannak?
    THX előre is

  • PunkZoli
    #1233
    halihó, lenne egy gondom,
    dlink rúter, viszont mikor nem használom a netet, ergo kivan kapcsolva a gép, majd bekapcsolom, olyan, mintha elaludt volna ezalatt... egy év mire használható netem lesz...
    viszont ha "bemelegszik" akkor minden jol megy...
    lehetséges ez?
  • szurop
    #1232
    Új windows lett a megoldása mindennek, pedig száz százalék, hogy ugyanígy volt beállítva minden.
  • szurop
    #1231
    Jah bocs még valamit kihagytam. Ha mondtam már akkor most is elmondom, hogy mikrohullámú netem van, így egy központi routeren vagyunk egy csomóan. Eddig a portforward.com errort írt ki, tehát szerinte passzív vagyok, de a torrentoldalak aktivnak írtak és töltöttem is felfele rendesen. De most mióta itthon van router, maradt a portforward error, de a torrentoldalak is mostmár passzívnak írnak. És felfele nem megy semmi.
  • tomo
    #1230
    1. a routerek csak ugy nem kapkodjak le a levegobol masok halozatat, ehez eleg korulmenyes beallitasi procedura kell. ha nem emlekszel , hogy ilyet csinaltal volna, akkor tuti nem a szomszed wireless halojat hasznalod.

    2. ha egyszer beallitod a routerben az adsl kapcsolatod, akkor az folyamatosan eletben tartja a kapcsolatot, sot aramkimaradas utan is feleleszti a kapcsolatot.

    3. a geped madzaggal kapcsolodik a routeredhez egy kis LAN-t (local area network, helyi halozatot) kialakitva. ez a helyi halozat automatikusan feleled amit a geped bekapcsolod. (ezert nem kell a gepeden tarcsazni, meg azert mert helyi halon nem kell tarcsazni)

    4. a routered webes adminisztracios feluleten ( bongeszovel 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 es cimet megnezve jon be alatalaban ) meg tudod nezni, hogy mik a beallitasok, milyen kapcsolatot hasznal es meg egy csomo dolgot. reszletes leirast a router kezikonyveben talalsz.
  • HarMÓNIKA
    #1229
    Igazad van, köszike mégegyszer.
  • BaliBoy
    #1228
    Akkor semmi gond nem lehet mivel minden net jelszó és felhazsnálónév függő. Úgyhogy ha a routernek nem a szomszéd kapcsolódási adatait adtad meg () akkor nem az ő netüket használod. A wireless kapcsolódásnál pedig meg kell nézni, hogy mire kapcsolódsz. (egyébként megjegyzem, hogy ha a szomszédnál is van wireless és nincs levédve akkor csak magára vethet ha más is használja a netjét)
  • HarMÓNIKA
    #1227
    1 van csak, de a közelben is használnak netet, és nem akartam problémát, ugyanis nem értek hozzá, és csak furcsa volt,hogy nem kellett csatlakoznom.
  • BaliBoy
    #1226
    Miért? Több internet előfizetésetek van? Vagy hogyhogy "az én adsl-em használja"?
  • HarMÓNIKA
    #1225
    Az a problémám, hogy nem tudtam,hogy milyen kapcsolat él a gépemen, mármint a netre gondolok, mivel nem jelzett ki semmit. És nem tudtam, hogy akkor most az én adsl-em használja e, vagy sem. Mivel ahogy bekapcsoloma gépeket, a net megy, csak nemtudom,hogy pontosan milyen kapcsolat. De mivel mondtad,hogy nem kell "tárcsázni" így megnyugodtam, de azért majd megnézem, a net működik azzal nem volt gond, csak nem tudtam,hogy mégis hogyan, ha elméletileg fel sem csatlakozott(mivel nem jelezte ki, csak annyit,hogy a helyi kapcsolat él)
  • BaliBoy
    #1224
    Akkor nem értem mi a problémád.
  • HarMÓNIKA
    #1223
    Szerintem, ez már megtörtént, mivel akkor nem csatlakozna fel, de majd megnézem, köszönöm szépen
  • BaliBoy
    #1222
    A routerben be kell állítani a kapcsolódási típust. Ha van akkor a statikus IP-t stb. Utánna a számítógépeken már nem kell majd külön tárcsázni, hanem a router automatikusan fog tárcsázni.
  • BaliBoy
    #1221
    Itt egy reg után meg fogd találni a válazst. sztem.
  • HarMÓNIKA
    #1220
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem, van egy TP-LINK 108M Wireless routerem és az lenne a problémám,hogy miután összedugok mindent(vélhetően jól, tehát modem-router, router-gép), bekapcsolom a pc-t ill a notebookom(ugyanis ezeken szeretném megosztani a netem) semmi kapcsolódás nélkül működik a net. Tehát, nem jelzi ki,hogy mondjuk a "régi" adsl-re lennének felkapcsolódva a gépek, hanem egyszerűen,csak a routert jelzi. VÉgülis a kérdés az lenne,hogy a router magának beállítja,hogy mire kell felkapcsolódni, és ezt a számomra nem jelzi ki vagy valami nem úgy megy, ahogy annak valójában kellene ? Ha valaki esetleg tudna nekem segíteni, nagyon megköszönném(akinek nem tűnt volna fel, kezdő vagyok)
  • Örm
    #1219
    Hello!
    Hogy lehet a vezetéknélküli kapcsolatot routeren kikapcsolni?
  • szurop
    #1218
    Jah és statik dhcp-t állítottam be, nekem ne cserélgesse mert az csak gondot okoz nem?
  • szurop
    #1217
    Ezek a beállítások megfelelnek? A többiről is csináljak képet?
  • BaliBoy
    #1216
    Hát valamit csak nem jól csinálsz mert különben mennie kellene. IP megadás.
  • szurop
    #1215
    Igen, próbálgattam több porttal is.