3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • tomo
    #1294
    az alatalad normalisnak nevezett csatlakozast felejtsd el, ne hasznald.(betarcsazas)

    monden geppel helyi kapcolaton csatlakozz ( ha meg wireless kapcsolatot akarsz , akkor azzal )

    de semmikeppen , ne a tarcsazoval.
  • Pharaoh
    #1293
    A routerrel kell a netre kapcsoloódni, abba írod be a passt/user. És a router átjáróként fog szolgálni a két gép számára. Azokban be kell állítani az átjáró (router) ip-jét és kész. lesz net a gépeken.
  • daniel0113
    #1292
    Akkor ezt le tudnád pontosan írni légyszi?
    A fő géppel csatlakozhatok normálisan és a laptop-ról meg helyi-vel?
    Vagy mindkettő helyi kapcsolat?Köszi!
  • tomo
    #1291
    routeren keresztul ne igy csatlakozz.
    hanem helyi halozati kapcsolaton., azt meg felejtsd el,.
  • daniel0113
    #1290
    Tehát ugye van a folyamat a telefonos kapcsolatnál, hogy csatlakozás a WAN porton->Felhaszn.név és jelszó ellenőrzése->Sz.gép regisztrálása a hálózaton..És ha az egyik gépen csatlakozok a másikon már elakad a felhasználóneves résznél..Mi lehet az oka?
  • tomo
    #1289
    mifele hibas felhasznalonev es jelszo?
  • daniel0113
    #1288
    Sziasztok!
    Akkor nem tudja senki mi lehet a probléma?: "Nekem olyan problémám lenne, hogy vettem egy T-link Wireless routert és szakértő beállította a routert és csatlakozni akarok..Na de ha csatlakozok asztali géppel, akkor már nem enged a laptoppal, és ha kapcsolódok laptoppal, akkor nem enged asztalival(A hibás felhaszn.név v. jelszónál elakad), szal így semmi megosztás nincs, amire ugye a router való:D..Am a laptop is egyenlőre vezetékesen van csatlakoztatva.
    Nem tudja vki mi lehet a probléma??Köszi előre!"
  • lovaszi
    #1287
    Sziasztok!

    d-linkes routerem van és kérdez olyan beállítást a wireless részén, hogy Radius server ip-t kéric802.1x settingnél. oda mit kellene beírni, nem tudjátok? amugy az ügyfélszolgálat 5 ig van elvileg én meg 3 tól hívom őket de basszák fölvenni. előre is thx
  • Met
    #1286
    tekerd be alufóliába mint Szőkekapitány
  • tomo
    #1285
    merj nagyobbat almodni, kerj 54 megabitet , haha
  • Bákráu
    #1284
    Sziasztok!
    Felteszek egy kérdést. Lehet olyat csinálni, hogy kicslezve a szolgáltatót a mostani 1MBites mikrohullámú netemből csinálni mondjuk 2 vagy 4-et. Mert az antenna tudná azt mondták a 10Mbites netet is bírja. Néha ha ingadozik a rendszer tudok tölteni olyan 500Kb/s-mal, de csak pár percre. Nem lehetne vhogy megcsinálni, hogy végig olyan 4MBiten maradjon?
  • Pharaoh
    #1283
    Próbáld meg, hogy kikapcsolod a DHPC-t és minden képnek sajét IP-t adsz
  • Pharaoh
    #1282
    Az előbb azt nem írtad, hogy router is van.

    A routerbe belépsz ott tuti van security vagy hasonló menű, ahol a WPA meg ilyesmi titkosítások vannak, böngésző lehet azért nem megy, mert a routerben a mac szűrés be van kapcsolva.
  • Roll
    #1281
    Sziasztok!

    Van egy SMC Barricade WBR 14-G2, bekapcsoltam a mac szűrést, 3 gépből 2-n frankón megy, a harmadik gépen nincs net, ha router újraindul. Mitől lehet ez? Az ominózus gép ilyenkor ip címet se kap dhcp-től, tiszta ufó címe van. Ha mac szűrést kikapcsolom, akkor minden oké azon a gépen is. Igen ám, de nem szeretem azokat az idegeneket, akik az én netemen lógnak.
  • lovaszi
    #1280
    de ugy aakrom hogy pc-n msot ne legyen net. Ugy csnáltam hogy net a modembe onnan a d-linkes routerbe onnan laptopról wireless el csatlakozni. msot észlelte meg rá is csatlakozott de pl böngészőn net nem volt. meg nem tom hol kell beállítani hogy védett leyen meg ilyneke. ezeket hol kell?
  • Pharaoh
    #1279
    PC-be wifi kártya betesz, net megosztása, laptokban wifi észlelése és csatlakozás a hálózatra.
  • lovaszi
    #1278
    Sziasztok!

    Va egy usb adsl modemes internetem, eddig asztal pc volt. Van laptop is és ezen szeretném ha wirelessen menne a net. Ezt hogy lehetne megcsinálni? Előri is thx
  • daniel0113
    #1277
    Sziasztok!
    Nekem olyan problémám lenne, hogy vettem egy T-link Wireless routert és szakértő beállította a routert és csatlakozni akarok..Na de ha csatlakozok asztali géppel, akkor már nem enged a laptoppal, és ha kapcsolódok laptoppal, akkor nem enged asztalival(A hibás felhaszn.név v. jelszónál elakad), szal így semmi megosztás nincs, amire ugye a router való:D..Am a laptop is egyenlőre vezetékesen van csatlakoztatva.
    Nem tudja vki mi lehet a probléma??Köszi előre!
  • tamibandy
    #1276
    szerintem igen... en nem ujitottam semmit meg idaig. sot nem is tudom hogy hogyan kell beallitani....
  • tomo
    #1275
    gyari belso szoftver (firmware) van rajt?
  • tamibandy
    #1274
    Sziasztok, nem olvastam vegig minden hozzaszolast, ezert nem tudom hogy volt-e mar szo ennek a routernek a beallitasarol. A wireless felerol lenne szo. Router: Linksys wrt54gl.
    Ket laptopok szeretnenek wireless segitsegevel csatlakozni ehhez a routerhez. Kabelon keresztul mar ki van probalva es rendesen szetosztja a nettet, most is kabelrol megy a nett. De van meg ket mas gep ami wirelessel szeretne csatlakozni. Ha valakai tudna segiteni akkor azt szepen megkoszonnem.
  • tomo
    #1273
  • BaliBoy
    #1272
    De szépen elvitatkoztok a hülyeségen!


    Ates84: Tippem szerint neked ADSL kapcsolatod lehet. Tehát a probléma abból adódik, hogy az ADSL asszimetrikus mivolta miatt a feltöltés lassítja a letöltést. Ergo mikor elindítod a torrentet és elkezdenek tölteni rólad, belassul az interneted. Ez ellen sok mindent nem tudsz tenni. Meg lehet próbálni a cFosspeed nevű programot ami némileg segíthet de sajnos magán az ADSL-en nem fog tudni. Tehát két dolog marad. 1 nem torrentezel, (vagy nagyon lekorlátozod a kliensben a feltöltést) 2. áttérsz valamilyen nem ADSL kapcsolatra.
  • szurop
    #1271
    Te, figyeljémá. Én azt írtam hogy az ENYÉMBEN például nem. Te meg azt írtad hogy be. Mintha ez tök általános lenne. De ne offoljuk szét a témát.
  • tomo
    #1270
    te sem tudod , akkor ne ird neki, hogy nem lehet beallitani.
  • szurop
    #1269
    De ne írd neki hogy be lehet állítani, mikor azt sem tudod milyen routere van.
  • tomo
    #1268
    tudod ez olyan dolog, hogy az enyemben meg igen.
  • szurop
    #1267
    Enyémben például nem:S.
  • tomo
    #1266
    be
  • ates84
    #1265
    Hi!


    Egy olyan problémám van, hogy wlan router mellett, ha torrentezek, akkor nagyon lassú a böngészés, és gyakran megszakadnak a böngészős letöltések (pl youtube videok...)

    A routerben be lehet állítani, hogy a böngészésnek nagyobb prioritása legyen?


    PLS help!
    THX
  • qw78er89
    #1264
    Sziasztok!
    A következő problémám lenne! Két napja vettem egy routert internet megosztás miatt. Sima kábeles Edimax. A gond az, hogy ha bekapcsolva hagyom a gépet pár órán keresztül, de nem használom a böngészőt, mondjuk konvetál vagy ilyesmi, akkor egyszerűen nem tölt be semmilyen oldalt, azt írja a Firefox is meg az IE is hogy nem talál semmit. Csak ha újraindítom a gépet, akkor megy megint. Viszont az ftp, vagy a widget-ek továbbra is elérik a netet. Ez meg hogy lehet? Légyszi segítsetek. Kösssssssssz!
  • tarilaci
    #1263
    Sziasztok mindenkinek! Úgy kezdeném, hogy vettem egy wireless routert, de soha nem konfiguráltam még, úgyhogy teljeen kuka vagyok a rádiós részéhez! Szóval, meglévő sima kábel routeres hálózatomhoz, kellett megoldást találnom ezért döntöttem a rádiós mellett! Össze is kötöttem a két routert, méghozá úgy, hogy a már meglévő egyik portját kötöttem össze az új Belkin router 1-es portjával. Gyakorlatilag az új routert, mint switch-ként használom, mert hiába ügyeskedtem úgy, hogy az új router Wan kimenetét kötöm a régi egyik portjára, csak az internet ment át de a már meglévő hálózaton lévő gépek nem látták az új routerre kapcsoltakat! Így viszont látják! Na de, most jött a Wireless rész, egy gépet kéntelen vagyok így bekötni, sikerült elérnem végre, hogy látja a gép a routert, de mégse hajlandó róla működni sem az inetrnet, sem pedig a többi hálóban lévő gépet nem látom. Segítsetek! Mi a francot nem csináltam jól, mert kezdek már begolyózni tőle! Tájékoztatásul leírom amit beállítottam!
    A meglévő régi hálózat routere:
    A wan részével nem foglalkozom mert működik hibátlanul.

    Lan:
    IP: 192.168.0.1
    Alháló: 255.255.255.0
    DHCP: letiltva.
    IP kiosztás: 192.168.0.2 -től 192.168.0.10 -ig

    Az új Belkin router:
    Lan:
    IP: 192.168.0.2
    Alháló: 255.255.255.0
    DHCP: letiltva
    IP kiosztás: 192.168.0.10 -től 192.168.0.20 -ig

    Wan: Bár nincs most rákötve a kábel!
    Kapcsolat tipusa: Statikus
    IP: 192.168.0.8
    Alháló: 255.255.255.0
    Alap átjáró: 192.168.0.1
    DNS: 192.168.0.1

    Wireless:
    Channel and SSID:
    Channel: 13
    Kapcsolat: A és B
    SSID: wireless

    Security:
    Mode: WPA/WPA2-Personal(PSK)
    Authent.: WPA-PSK
    Encryption: TKIP

    Wireless Bridging:
    Nincs beállítva

    Use as Access Point:
    Letiltva

    Hát ennyi nagy vonalakban, segítsetek, hogy mit toltam el, és mit állítsak be a gépen, hogy a rádiós részen keresztül bejöjön a net és lássam a többi gépet a hálózaton!
    Köszi előre is ,sziaszok Laci
  • Pharaoh
    #1262
    Alapból tán a 6346 potot használja
  • Pharaoh
    #1261
    Az a portod, amit az adott progiban beállítasz.
  • AlbyCobra
    #1260
    Sziasztok!
    Tom, hogy ez nem Routeres kérdés, de azt meg tudnátok mondani, hogyha nem tudom a gépen portszámát, de az IP címét igen, akkor azt hogy lehet megézni, mert kéne nagyon a portszám a Limewirehoz?! Léci segítsetek!
  • tomo
    #1259
    hogy csak akkor kapcsolodik, ha valamelyik alkalmazas ki probal jutni a netre. ertelme routernel nem sok van erdemesebb allandoan netre engedni
  • lapos22
    #1258
    Sziasztok,
    Kérdésem lenne hogy mi az a "Connect-on-demand" ???
  • Papirzacsi
    #1257
    Helló!
    Lenne egy érdekes problémám. Nemrég vettem egy új routert, amihez most egy sima szgép, és Wlanon egy notebook csatlakozik. Múltkor TotalCommanderrel FTP-re akartam feltölteni a notebookról, de nem akart menni, csatlakozás után, a feltöltési sebesség nem akart 0 fölé menni.Állítgattam TC-ben a kapcsolat beállításain. Kikapcsoltam a passzív módot, és megpróbáltam újra a feltöltést, nem ment. Visszakapcsoltam a passzív módot, és megpróbáltam újra a feltöltést, és furcsa módon ment, de csak úgy 10-15 percig, mikor a feltöltési sebesség újra leesett 0-ra. Újracsatlakozás, megint nem megy. Átállítom nem passzív módra, megint próba, megint nem megy. Visszaállítom passzívra, és megint megy, de megint csak 10-15 percig.Ezután megpróbáltam az asztali gépen, és ott ment rendesen.
    De nemrég újraraktam a winfost az asztali gépen, és azóta ott is a fent vázolt probléma lép fel.
    Kipróbáltam flaxhfxp-vel is, de azzal se megy, csak ha végigjátszom ezt a passzív mód ki be kapcsolás dolgot. A routeren be van álítva a portforward az aktuális gépre, és a tűzfalban is engedélyeve vannak a progik, de a feltöltés továbbra se jó.
    Érdekes még ,hogy a passzív mód ki be kapcsolás csak akkor használ, ha
    átállítás után megpróbálok feltölteni. Ha kikapcsolom a passzívot, majd újra be, és közbe nem próbáltam feltölteni, akkor mikor újra bekapcsolom a passszív módot a már fent vázolt 0 sebesség jön elő.
    Vmi ötlet? A router egy Asus WL-520GC. (a korábbi routerrel nem volt ilyen gond)
  • peete
    #1256
    Hello!
    Lenne egy két kérdésem. Van egy Linksys BEFSR41 ver 4.2 routerem. Az egyik kérdésem az lenne h a DHCP tábla miért üres mikor engedélyezve van a DHCP és 2 gép is van rákötve. A másik kérdésem pedig az lenne hogy arról a gépről amelyikről be lett állítva a router olyan 2 perces ciklusokban kiírja a windows hogy nincs bedugva a hálózatkábel. Mindkét esetben a problémák alatt van internet.
    Kössz előre is
  • PunkZoli
    #1255
    halihó, lenne egy gondom,
    dlink rúter, viszont mikor nem használom a netet, ergo kivan kapcsolva a gép, majd bekapcsolom, olyan, mintha elaludt volna ezalatt... egy év mire használható netem lesz...
    viszont ha "bemelegszik" akkor minden jol megy...
    lehetséges ez?
    //sry ,újra felteszem, talán most látogatja olyan is aki tud rá megoldást