3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • ibrik
    #1414
    Érdekes, hogy így most a Hálózati helyekben ott van a notebook megosztott mappája (a PC-ről nézve), viszont TC-ben nem lehet odajutni a teljes hálózat böngészésével (vagy inkább annak kísérletével...)
  • ibrik
    #1413
    Na ez a tipp bejött, de csak az asztaliról indítva működik.
    A wifi-vel csatlakozó notebook-ról indítva így sem megy.
    Mind1, ez is több a semminél.
    Kössz a segítséget.
  • BaliBoy
    #1412
    Pedig ennek így kell működnie (csak a winfos egy retardált program).
    Na mind1. Próbáld ezt beírni a TC cím sorába: \\[számítógépnév]\[megosztottkönyvtárnév] - Értelemszerüen mindenhova a megfelelő dolgot illeszd be.
  • ibrik
    #1411
    Az a gond, hogy én pont ezzel kezdtem...
    Mindkét gépen megosztottam egy-egy mappát, aztán próbáltam böngészni a teljes hálózatot, de mindig az adott gép csak a saját megosztott mappáját találta meg, a másikét nem.
    Próbáltam újraindítgatásokkal, XP és Smart Security tűzfal ki/bekapcsolgatásával, de sehogy sem jött össze.
    Mindkét gépet "Microsoft Windows hálózat/Mshome"-ba tettem, és amikor szeretnék belépni az "Mshome"-ba, akkor az egyik gépen azt írja ki, hogy nem elérhető, a másikon meg csak saját magát találja meg.

    Amúgy a két gép ping-el "látja" egymást, csak éppen belépni nem sikerül a másikba.


    Na mindezek után tettem itt fel a kérdésemet (#1409).
  • BaliBoy
    #1410
    Fogsz egy intézőt, vagy egy Total commandert, a megosztani kívánt mappára jobb klikk és belépsz a Megosztás és Biztonság-ba. Ott értelemszerüen betszed a pipát "A megostás a hálózaton" elé. Célszerü ha a két gép azonos munkacsoportba van mert úgy könnyebben megtalálják 1mást. A megosztás után akármelyik böngészőben megkeresed a megosztott mappát a hálózati kapcsolatokon belül.
  • ibrik
    #1409
    Bár van egy wireless router-es topik, de az kissé kihalt, ezért inkább itt tenném fel a kérdésem, mert itt is látok "vezeték nélkülis" hozzászólásokat.

    Újdonsült Wi-Fi-s router tulajdonos vagyok (Edimax BR-6204WG).
    Amire eredetileg vettem - internet megosztása az asztali gép és a notebook között -, arra nagyon jó bevált. A beállításokkal sem volt bajom, már ismerőseimnek is csináltam ilyet, a router-t jelszóval védett acces point-ként állítottam be.

    Viszont most lenne egy olyan kérdésem, hogy ezen az összeállításon keresztül (a PC UTP-s kábellel, a notebook wifi-n keresztül csatlakozik a routerhez) hogyan tudnék a két gép között hálózati kapcsolatot létrehozni? (pl. egyik gépről a másikra fájlok mozgatása, mintha közvetlenül egy fordított kábellel lennének hálózatba kötve)

    Sajnos a router kezelési útmutatójában csak az internet szétosztása van leírva (és általában ezt minden másfajta router-nél is így tapasztaltam).
  • Gyuri77
    #1408
    Sziasztok!
    Van nekem egy 54Mbit US Robotics wireless routerem. Állandóan ledobálja a csatlakoző gépeket MSN messengerről (smc wbr14g-ről határozottan tudom h a messengerrek nem "barátkozik"). Tud vki vmi megoldást a problémára vagy könyveljem el h ez a típus is nem messenger-barát?
    Előre is köszi!
  • András555
    #1407
    Na igen amikor én vettem az enyémet akkor én se kaptam olyan szupi magyar leírást csak azt, írta, hogy hogyan lehet elinditani de a hállozat levédéséről és a többi dologrol amit tud arrol egy szót se ír magyarul de más nyelven se! Peddig sok mindenre lehetne használni!
  • balcsi70
    #1406
    Szia.Ugy van,nem jutottunk el odáig hogy a laptopba beirjuk a kodot,mivel ugyan ugy látta a hálozatot mint elöttte.(tehát mintha még nem lenne kodolva)Tudom mire gondolsz mert én az enyémen én is megcsináltam.Ja és 10 karaktert igen.A MAC Adress filltering(az gondolom(a papirján csak MAC Filltering)-re gondols,na arraa már nem mentünk rá.Köszönöm a segitséget ,ha még esetleg gondolsz valami ötletre meghalgatom.

    UI:Nem tom hogy lehet árusitani egy olyan dolgot aminek nincs magyar használati utasitása.Igaz nem én vettem de az enyéméhez sem adtak,csak én mielött megvettem volna má letöltöttem magyar használatit.ehez megg nem találni.(legalább is én nem találtam).
  • András555
    #1405
    Szia!
    Csak kérdem, hogy amikor minden belet állitva akkor utána a laptop-on megadtátok ugyan azt a jelszót? Mert ha igen akkor a laptop megjegyzi azt és utána többet nem kéri a jelszót! De amint az írásodbol kivettem egy picit akkor odáig még nem jutottatok el. Ugy-e? Amint olvastam a használati utasitást szerintem jól csináltátok ugy, hogy nem hiszem hogy ti csináltátok volna rosszul bár még van egy pár probálkozási lehetöségetek! A Key Type-t 64-re raktuk és csak utána enged beirni kodot. Gondolom 10 karakteres kodot irtál. Mac address filteringnél állitsd át wep key-re és probáld majd ugy ha ugy se megy akkor kezd elölröl az egészet de elöbb reset-eld a routert.! Sajnálom de csak ennyit tudok igy segiteni!
  • balcsi70
    #1404
    Szia(sztok)na probáltunk beállitani egy TL-WR541G routert.Már a wireless résznél tartottunk,de nem sikerült lezárni a jelet.A laptop ugyan ugy veszi az adást.Nem sikerült lakatot rakni rá. :)(enyém D-link azt beálitottam)de ez valahogy nem ment igaz távolbol komunikálunk).Kérdés: ugy lett csinálva ahogy a képen is mutatja gondolom a Enable wireless security-t be kell pipálni és csak akkor engedi a többi beállitást.?Security Type:WEP -re raktuk.A Security Options-nál System Shared,meg Shared Key van. mi shared key-re raktuk.A WEP KEY-t Hexadecimálisra raktuk ahogy az enyémét is. A Key Type-t 64-re raktuk és csak utána enged beirni kodot.Eddig stimm nyomtunk egy Save-t és kész.Na a laptop ezután is vette az adást pedig ujra lett inditva.A MAC Filtering-et is be kell állitani? A Wireless Statistics-is kell állitani? Ha valaki segitene hogy hol van a bibi megköszönném.Itt a link a használatárol. http://www.tp-link.com/english/soft/2007731035257.pdf
  • András555
    #1403
    Sziasztok!

    Elsösorba!

    kisopb szerintem ne huzd ki a tápot és ugy nyomd meg a reset gombot folyamatosan de ha ugyse villan fel akkor folyton nyomkod gyorsan egymás után biztos hogy sikerülni fog! Nekem az utobbi jön be az én routeremnél! :)

    Második sorba!

    Nagyon sokat keresgéltem a neten de sehol nem találtam egy leírást a routeremhez, hogy hogy kell beállitani rajta egy portot amit az
    u-Torrent használ -hatna. Mert ugye bár igy passzivba vagyok! Ja a routerre 2db gép csatlakozik vezetéknélkül és 1db gép vezetéken a net az kábel TV-és 5Mbit-es a portot azon a gépen használnám ami vezetéken csatlakozik a routerhez. Probáltam port beállito progival de nem sikerült. A routerem: D-link DI-624+
    Elöre is köszönöm a segitséget!
  • alebardo
    #1402
    Sziasztok!

    D-link dir-100-as routerrel szeretném megosztani a kábeltévés netet otthon (pr-telekom, dinamikus IP-cím), csinálok mindent az útmutatás szerint, de amikor a "beállítások mentése folyamatban" részhez jutok, jön a hibaüzenet: "dwizzard mfc application hibát észlelt ezért leáll". Egy fffc_appcompat.txt -fájlt csatol a hibaüzenethez amit a gépen nem találok. Van valakinek ötlete mi lehet ez?

    Köszi!
  • kisopb
    #1401
    hello!

    Vettem egy ilyen routert: "TP-LINK TL-WR542g". problémám az lenne, hogy átállítottam az alap felhasználónevet meg jelszót (ez volt tnap). ma megpróbáltam belépni, de nem sikerült a megváltoztatott felhasználónévvel és jelszóval. gondoltam én emlékszem rosszul ugyh resetelem. az pedig nem sikerült a neten leírtak szerint... (ki kell húzni a routert reset gomb 3 mp aztán felvillan 1 led s ujra be lehet dugni) namost én próbáltam tovább is nyomni de nem sikerül...

    ha valaki tud segítsen pls!!!
  • kisviku
    #1400
    Ugyanilyenem van.
    Be kell menned a beállításokba.
    Van ott olyan, hogy Advanced settings -->NAT -->Itt van 4 féle almenü, de asszem ez kell: Virtual server

    Asszem itt kell belőni.Az igazság, hogy én nem de egy másik felhasználó a gépemről torrentezik és ott is zavaró ez.
    Vagy beállítod a portokat vagy kapcsold ki a router tűzfalát és használj szoftvereset.
  • kisviku
    #1399
    TP-Link router

    Itt találsz egy használatit.A műszaki adatok táblázat alatt van, kicsi, pdf logós ikon.2,67 Mb.
  • balcsi70
    #1398
    egyik ismerösöm vett egy tp-link TL-WR541G routert.nincs semmi magyar használatija.Nem tudja valaki honnan lehetne leszedni? még angolt sem talált.Kössz a segitséget.
  • balcsi70
    #1397
    Köszönöm szépen a választ.közbe megoldodott a probléma, nem is kelett a cd-bele.rámentem egyenesen a lapjára és kész.
  • BaliBoy
    #1396
    A hálózati ikon nem mutatja, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva? Mert ha ott azt írja, hogy kapcsolódva van akkor máshol kell keresni a problémát.
  • balcsi70
    #1395
    Sziasztok.Bajba vagyok vettem egy routert,töltöttem le használati utasitást a beállitásairol,(a telepitése egyszerü,gondoltam én)mikor összedugtam mindent ahogynóan a telepitésnél is mutatja lépésröl lépésre és ezt a hibaüzenetet kapom,akármit is csinálok.Probáltam már másik kábellel is.Mi a turo lehet,tudja valaki?Elöre is kössz a válaszokat.Probálnám ma belöni de eddig még semmi.
    Pedig össze van kötve rendesen.
    hibaüzenet
  • ba32107
    #1394
    Port átirányítás tesztre minden ok, a tűzfal sem lehet a gond, mert ugyanez a tűzfal volt, amíg nem volt meg a router, és akkor tökéletesen ment minden. Nem tudom, mi lehet a gond.
  • Lalli1423
    #1393
    Letörörltem a régi kapcsolatot, azzal kezdtem, mégsem okés a dolog. A boltban, ahol vettem azt mondták, frissítsek firmwaret, talán megoldja. Hát nem tudom, ez mennyire fog használni, mindenesetre este, meló után kipróbálom...
  • Mr Spock
    #1392
    Ugyanaz a bajod mint nekem volt. Frissítsd a firmware-t! Passzív meg azért vagy mert routered van. Nyisd meg a torrentnek a portot!
  • BaliBoy
    #1391
    Az a válasz nem neked ment. ;)
    A te problémádra nem tudok mit mondani. Nem ismerem a routert. Ráadásul ha azt mondod, hogy mindent pontosan úgy csináltál mint ahogy a kézikönyv írja, akkor működnie kell. Arról nem is beszélve, hogy ha tudsz pingelni (pl: ping index.hu) és minden csomog 100%-osan vissazér akkor nincs probléma.
    Gondolom a gépedről letörölted a még router nélküli internet kapcsolatot. És újra konfiguráltad a routerhez.
  • Lalli1423
    #1390
    Ja, most látom nem is az enyémre jött a válasz:) Esetleg, ha erre td vki lépni, légyszi írjon.
  • Lalli1423
    #1389
    Nem nagyon vagyok otthon a témában, sajna. Megcsináltam ami a kézikönyvben van. Keriom van fenn, de amikor kikapcsoltam, akkor sem ment.
    Port átirányítási tesztet hol tudom megnézni??
  • BaliBoy
    #1388
    Port átirányítás tesztre is OK-t ír ki?
    Nincs a gépre feltelepített tűzfalad amin engedélyeztetni kell a kommunikációt?
  • ba32107
    #1387
    Üdv!
    Nemrég vettem egy tp-link WR542G wireless routert. Beállítottam frankónk, minden működik. A gondok a torrentezéssel vannak. Tölteni tudok max sebességgel, de a seed egyszerűen nem megy. Pár kB-al csorog néha, többel soha. Mi lehet a gond? A router beállításoknál az uTorrent portjának nyitottam csatornákat, szóval az is megvan........egyszerűen nem értem!
  • Lalli1423
    #1386
    Hali!!
    TP link tl-r 460-as routerrel vannak gondjaim. Beállítottam mindent a kézikönyv szerit. A varázslóval megcsináltam mindent, ami a kézikönyvben volt. Viszont nem működik a dolog.Minden jól van összedugva, a pingelés is okés, mégsem megy. Mi lehet a gáz ilyenkor??
    Köszi!!!
  • rvn
    #1385
    Üdv! 2 gépet akarok összekötni! Ip címzés megvan adva kábel crosslink bolti, filok megosztva mind2 gép xp...és sehogy nem kar müködni csak az az éredkes h az egyik gép tudja pingelni a másikat válasz is érkezik a másik gép pedig nem tudja...ijet még nem láttam. Valami ötlet??? kicsit másabb téma de rem tudtok segíteni
  • HUmanHunter
    #1384
    hali!
    a MOHAA Runner hez szeretnék portot nyitni,edimax br6104k
    routeren! találtam leírást, meg is csináltam de továbbra sem jó! vki help pls
    ty
  • PíszLávJuniti
    #1383
    a router reset után sem működik?
  • BaliBoy
    #1382
    Azonos munkacsoportba hozzátok a gépeket, majd engedéjeztetitek a Fájlok és nyomtató megosztást. (értelemszerüren meg is osztok vmilyen mappát) Utánna valamilyen böngészőben a hálózati helyet között megkeresitek.
  • milk41
    #1381
    ez engem is érdekelne,mert a mi gépünk se látják egymást de viszont tudunk lanon játszani
  • swabo
    #1380
    hellósztok!

    Van 2 gépem, és a net egy routerrel van megosztva, és én szeretnék lanozni a kétgépen. Segítenétek légyszives hogy mit kell ahoz beállítani hogy a két gép "lássa egymást"?

    köszönöm
  • kdandras
    #1379
    sziasztok.
    kis segítséget kérnék Vkitől.
    SMC WBR14-G2 wireless routeremen egy lapitopi és egy PC lóg. ha 1szerre rajta vagyunk az MSN-en (más felhsználónévvel), időnként mindenkit ledob. Mitől?
    más: a DC, és a Torrent sem tud letölteni (router előtt a PC simán szedte a dolgokat) Mitől lettem paszív? milyen beállításokat kéne módosítanom? a DC meg ráadásul 2 perc után le is dobott minden serverről, ahonnan tölteni akartam...
    köszi előre is.
  • Mr Spock
    #1378
    A problémát megoldotta egy firmware frissítés. Írta is a readmeje, hogy ez a hiba kijavításra került.
  • tomo
    #1377
    kizart hogy a torrent tette. inkabb araningadozas , feszultsegtuske, ilyesmi.
  • Pharaoh
    #1376
    Sokan használnak routerrt torrent mellett, de én ilyet mg nem hallottam.
  • zummlencs
    #1375
    helló mindenki.
    elszált a routerem és szerintetek lehet hogy a torrent csinálta ki?
    ezt hallottam valakitől, hogy ugye sok szálon tölt és ezért nem bírja a terhelést.
    elgondolkodtató, mert fél év alatt ez a második router ami megadta magát, előtte nem használtam a torrentet....... sőt 2 évig tökéletesen ment

    köszi