3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • BaliBoy
    #1454
    Semmi. Csak véleményem szerint nem fog működni. Legalábbis én így tapasztaltam.
  • JAG1
    #1453
    Mi bajod az IP-vel?
  • BaliBoy
    #1452
    Cím sorba írhatja az IP címet...
    Akkor inkább már ezt: \\[számítógépnév]\
  • Met
    #1451
    tomo nekem válaszolt és Te meg arra válaszoltál, ezért van félreértés

    JAG1: nálam domainbe kellett léptetni a gépeket ahhoz, hogy lássam a többi gépet annak ellenére, hogy volt net mindenhol
  • JAG1
    #1450
    Szted hogy van net rajta, ha nincs egy domainbe?
    Ha DHCP adja az IP-t, akkor egyértelmű, hogy azonos csoportot fog osztani.
    Mást nem is tud.
  • JAG1
    #1449
    sajátgép - jobbklikk az egyik, megosztani kívánt partición - tulajdonságok - megosztás - Ha tisztában van a kockázattal...bla-bla-bla - Mappa megosztása a hálózaton, mások módosíthatják a fájljaimat pipa be.

    Ezt mindkét gépen csináld meg.
    Aztán vagy beírod a címsorba a másik gép IP-jét, vagy a hálózati helyeknél megjelenik magától a megosztott vinyó.
  • ibrik
    #1448
    Met: Te értetted félre. Én nem neked írtam, hanem [rodzsi[/b]-nak.
  • PíszLávJuniti
    #1447
    Régen nekem ment a Tor normálisan.
    Felépített lokális gépen egy proxy szervert, a böngészőben + egyéb progiban az ő portját kellett csak beállítani, meg a localhostot és ment jól.
    Fejlesztések után nekem nem ment.( új verzió meg anyámkínja volt vele)
  • Met
    #1446
    Azthiszem félre értetted.
    Nem az "aktívságommal" van baj, az működik.
    Azt szeretném elérni, hogy tudjam cseréltetni a Tor pluginnal azt az IP-t amit a weboldalak "látnak".
    De mivel routerem van ezért nem igazán működik csak úgy.

    Speedway: DHCP-vel létre kell hozni egy domain nevet a router menüjében, mind a két gépet be kell léptetni a domainbe és meg kell osztani a hálózaton a vinyót vagy egy könyvtárat amibe lehet másolgatni.
    Legalábbis nálam így működik.
  • Speedway
    #1445
    sziasztok
    lenne egy problémám
    azt szeretném kérdezni hogy van 2 gép amit routerrel akarok összekapcsolni
    eddig megy is van mindkettőn net, csak azt hogy lehet hogy tudjak egyikről adatokat küldeni a másikra
    válaszokat előre is köszönöm
  • ibrik
    #1444
    A kérdés lényege az volt, hogy aktív legyen.
    Ha nem használja a port forwarding-ot, akkor csak passzívan tud csatlakozni és az csak hátrányokkal jár a fájlcserélő rendszereken (DC és bittorent).

    A lényeg, hogy a általában a port forwarding-ot nem elég csak egy programhoz megcsinálni, mert általában mindegyik ilyen program más-más portot használ. Ezért minden ilyen portot (vagy port-tartományt) forward-olni kell, ha minden esetben aktív csatlakozást akarsz.
  • tomo
    #1443
    router mogott is mukodnie kell, meg talan portforward nelkul is, de azzal meg vegkepp.
    ugyhogy eselyed van, csak rajtad mulik
  • ibrik
    #1442
    Angol nyelvű leírás a Netgear Rangemax wpn824-es router port forwarding beállításához a StrongDC++-al való használatra:
    http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Netgear/WPN824/StrongDC++.htm
  • rodzsi
    #1441
    hali all!!!
    az a problémám lenne h 2napja elkezdtem torrentezni és miatta átkellett állitanom dolgokat h ne legyek passziv, és most akartam haszálni a strongdc-t de csak a hublistákig jutottam el nem nyitott meg egy hubot se vagyis addig jutot h kapcsolodva.
    Netgear Rangemax wpn824-es routerem van, segitsetek léccives, a progiba külön portot nyitottam meg a gépen is a tüzfal kivételeknél meg a routerben is megadtam virtual servert vagy forwarding dolgot!!!!!
    help nagyon kéne pliz
  • Met
    #1440
    Firefox-hoz van a Tor plugin amivel más ip-t láttat a böngésző, jó lenne ha be tudnám üzemelni mert néha rapid-ról kellene leszedni ezt azt de ott meg egy ip-ről x időközönként lehet leszedni valamit.
    Viszont ami a gond, hogy router mögött vagyok és nem működik.
    Van esélyem, hogy meg lehet oldani vagy nincs?
  • BaliBoy
    #1439
    #1412
  • nemechek82
    #1438
    Sziasztok!
    Egy kis segitségre lenne szükségem.Egy D-Link 601-es routerem van,és egy asztali pc és egy notebook között osztja meg a netet.Azt szeretném megkérdezni,hogy hogyan lehet elérni hogy a 2 gép lássa egymást.A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

    Üdv. és szép napot mindenkinek!
  • ibrik
    #1437
    Igen.
    (Vagy: Start menü - Futtatás - cmd és ENTER)
  • atihtml
    #1436
    meik dos ablakba? kellékek/parancssor?
  • ibrik
    #1435
    Írd be egy DOS ablakba a következő parancsot: ipconfig (majd ENTER)
    Az így kilistázott IP-címek közül az "Alapértelmezett átjáró" a router IP-címe.

    Ha esetleg azt írja ki, hogy a hálózat nem elérhető, akkor valami olyasmi probléma lehet, hogy nem jó a hálózati kártya (esetleg alaplapra integrált hálókártya) drivere.
    Vagy UTP patch kábel helyett UTP cross kábellel lett összekötve a gép a routerrel (patch kábel kell).
    Vagy esetleg - végső gondolatként - rossz helyre lett dugva a kábel...
  • atihtml
    #1434
    ez az admin felület az amikor az expolerba bekel irni azt az ip cimet és akor kijön az a felület ott gondolod a beálítást? mer az nem jön be!
  • ibrik
    #1433
    Nem igazán ismerem a rádiós netet, de mintha hasonló lenne, mint a DSL - tehát a router admin felületén a WAN beállításoknál azt a csatlakozási módot kell megadni, ahogyan egy gépről csatlakozna.
  • atihtml
    #1432
    hy!
    Mercury kob br100 as routerje van a szomszéd gyereknek de nem tudtuk neki öszekötni a 2 gépet mert valami rádiós internete van és egy számitógépböl jön az internet és a routetre rákötünk mindent jol de nem villog az a led ami azt jelzi h bevan dugva az a kébel amiböl jön a net. az miért lehet? légyszi adjatok ötleteket h most mit csináljunk

  • AdaKiller
    #1431
    távoli használat megoldva, már csak az első, és egyben legfontosabb kérdésemre ha vki tudna válaszolni, annak nagyon hálás lennék
  • rvn
    #1430
    Üdv! Van 1 smc webtg routerem és chellos netem szeretném ugy összekötni a 2 t h élvezhessem awifi elönyeit csak hát a chello modemnek meg kell adni a smc mac címét és sehogy nem tom elképzelni h ezt hogy lehet! Ha valaki tud erre megoldást kérem irjon vagy vegyen fel msn re: [email protected]
  • AdaKiller
    #1429
    ja és az XP-s távoli használat sem nyerő:(
  • AdaKiller
    #1428
    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis helpet kérni.

    SMCBR14VPN roueterem van, és azt szeretném beállítani, hogy a melóhelyről el tudjam érni a routert, és be tudjak lépni az admin felületbe. az, hogy be tudjam kapcsolni a gépet, már megoldottam a wake-on-lannal.
    amit még kérdezni szeretnék, van-e olyan webes szolgáltatás, amivel tudom a melóhelyről a gépet irányítani, mivel progiinstall ki van csukva.


    segítségeteket előre is köszönöm!
  • tomo
    #1427
    lehet hogy kulon menupontban van port range forwarding
  • Gollo
    #1426
    Hy Nekem olyan problémám van hogy portforwardot akarok csinálni ugye meg kell nyitni portokat na most nekem kéne pl 27000-30000 lévő portokat megnyitni beis irom mindent ahogy kell de ez mikor rákkatintok a mentésre automatán átirja 27000-27000-re!Nemtudjátok mért van? Előre is köszi!
  • ibrik
    #1425
    Ha nincs használati útmutatód a routerhez, akkor magad is megtudhatod a router beállító "oldalát" (admin felületet).
    Nyiss DOS ablakot vagy Start menü -> Futtatás -> írd be "cmd" parancsot és ENTER.
    A parancssorba gépeld be az "ipconfig" parancsot és ENTER.
    A megjelenő helyi kapcsolat adatainál az "Alapértelmezett átjáró"-nál szereplő IP-cím a router.

    (Feljebb az "IP-cím" a te géped IP-címe a routerrel együtt létrehozott hálózatban.)
  • atihtml
    #1424
    Helo!
    Mercury kob br100 as routernél milyen számot kell beirni az expolerbe? h betugyam álítani a dolgokat?
    köszi elöre is!
  • ibrik
    #1423
    Nekem ugyan egy Edimax router-em van, de a Wi-Fi részt (Wireless) 1Mb/s-nál (Data rate) kisebb értékre nem lehet lekorlátozni (még ez is 128kB/s-ot jelent).
  • greenw
    #1422
    Sziasztok. Van 1 Thomson wifi-s routerem, a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék 1 gépet lekorlátozni, a sebességre gondolok, hogy max 65kbyte-al tudjon szedni?Az is segítene, ha megmondjátok, hogy milyen fül alatt van a router admin felületén. Segítségeteket előre is köszönöm.
  • ibrik
    #1421
    Mint már említettem (#1415), mindkét gépben 10/100-as van.
    Egyik gép sincs "memóriahiányban". Az asztali gépben 2GB, a notebook-ban pedig 1GB RAM van.
    Ki lett próbálva tűzfallal és anélkül is, de az nem volt hatással a sebességre.
  • BaliBoy
    #1420
    Sztem. bizonyosodj meg róla, hogy mindegyik hálókártya 10/100-ase. De tűzfal is okozhat ilyen gondot. Vagy ha az egyik gépben nagyon kevés rendszermemória van.
  • red bull
    #1419
    és az nehéz? mondjuk fingom nincs hogy hogy kell. valaki itt tudna segíteni?
  • ibrik
    #1418
    Csakis a reset gomb a megoldás - és persze, ahogy említették, újra kell konfigurálni.
  • Met
    #1417
    megváltoztattad az alapbeállítást? ha nem akkor a router allján vagy a kézikönyvébe le van írva, vagy beírod ide a típust és valaki megmondja
    esetleg reseteled a beállításokat de akkor újra kell konfigolni
  • red bull
    #1416
    Szasztok lenne egy olyan problémám hogy elfelejtettem a routernek a felhasználói nevét és a jelszavát. Mi a teendő ilyenkor?
  • ibrik
    #1415
    Van még egy kérdésem.
    Már a régebbi "fordítós" kábeles korszakból (két gép közvetlenül hálózatba kötve egy fordítós UTP kábellel) ismerős a jelenség, hogy hiába 10/100mbps gépek a hálózati kártyája, pl. egy fájl átvitelekor egyik gépről a másikra jó ha az átviteli sebesség eléri az 1-1.5mbps-t.
    Lehet ezen valahogy javítani?
    (Mindkét gépen WinXP SP2 fut és mindkettőben LAN 10/100-as van)