3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • mochee
    #1494
    Hali
    Nekem ugyanez a problémám, router nélkül minden okés, aktív vagyok torrenten, de routerrel (SMC7004VBR) mindig zárva van aport. Én is beállítottam az Upnp-t Enabledre és semmi nem történt.
  • tomo
    #1493
    akkor router nelkul kosd a netre a geped, es ugy probald. ha ugy mukodik a router szarul van beallitva , ha ugy sem mukodik, akkor a gepn nincs minden beallitva. egyszeru
  • BaliBoy
    #1492
    Nekem nem wi-fi-s routerem van, hanem 'sima' és nem is nagyon foglalkoztam még vele, de ha jól csal az emlékezetem a router menüjében be lehet állítani, hogy egyszerre hány gép kapcsolódhat.
  • Gabesz amd64
    #1491
    pontositok egy kicsit

    Pontosan az van ha egy laptop már rá van csatlakoztattva a routerre akkor a másik már nem kapcsolodik rá...

    azaz nem megy el két laptop a wifin...ha az egyik laptop kábellel van routerre csatlakozva akkor ugy megy mindkét gépen a net

    a router pontos neve_D-link DI-524

    ötlet?
    köszönöm előre is
  • Gabesz amd64
    #1490
    sziasztok

    volna egy olyan problémám,h nem tud két ember felcsatlakozni a roturre,csak egy :(

    tudtok valamit mondani mi lehet a gond?
    D-link a router
  • Micsu
    #1489
    advanced settingsben lehet kapcsolgatni hogy enabled vagy disabled, de kb ennyiben ki is merült :S
  • PíszLávJuniti
    #1488
    UPnp-t nem tud a router? az a legegyszerűbb, ha be tudod kapcsolni
  • Micsu
    #1487
    megtalálni énis megtaláltam, kerestem statikus ipt, beállítottam mindent ahogy ott írják de í]y is zárva látja az u torrent a portot :)
  • tomo
    #1486
    erdekes en megtalaltam...
    http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TL-WR542Gv3/TL-WR542Gv3index.htm
  • Micsu
    #1485
    hali

    TP-link wr542g3as routerem van!

    az a problémám hogy kliens managereknek a protjai levannak zárva, utorrent stb, a portfowarding.com onmegnéztem hgoy kell beállítani a routerem hogy nyitva legyen a port de semmi, tudna valaki segíteni

    thx
  • Attila8805
    #1484
    Hali mindenkinek.
    Van egy D-Link Di 524-esem tegnap vettem és az lenne a kérdésem hogy hogy tudom összehozni a két gépünket?
    Az egyiket vezetékkel kötném rá a másikat meg azzal az usb adapterrel amit adtak hozzá.
    Leírná nekem valaki részletesen hogy hogy és mit kell beállítani?
    Ja és igaz a két gép is tud majd egymásnak adatot küldeni?
  • Ronnie12
    #1483
    Tegnap írtam, hogy ez a problémám:

    "mostanában egyre többször van gondom a netemmel. Mégpedig egyre többször akadozik a net (Chello Extreme). A router (D-Link DIR-100) resetelésével megoldódik a probléma, de pár óra múlva megint akadozik. Szerintetek a router okozza a gondot? Van valami ötletetek, hogy lehetne kiküszöbölni?"

    Azóta kipróbáltam a netet router nélkül is, és közvetlen kapcsolatnál nincs net akadozás, tehát valszeg a router a hibás. Valamint routerrel másfél perc míg betudok lépni a COD2-be, ezzel szemben router nélkül fél perc alatt bejutok. Érdekes helyzet. Két hónapig routerrel is jó volt a net, de két hete routerrel már nem lehet rendesen netezni. Van valami ötletetek? Találkozott már valaki hasonló problémával, és ha igen, hogy oldotta meg?
  • Bence9292
    #1482
    Érdekes amit leírtál, ilyenre nem is gondoltam.
    Szóval akkor válasszam a kábelt, ha nagy méretű fájlokat másolok át és akkor továbbra is meglesz a sebesség..

    Köszi a választ, akkor nem szenvedek vele sokáig.
  • Dj Faustus #1481
    "Mi lehet a probléma, miért nincs meg a 108Mbit, amennyit elbír a router és az USB adapterek?"
    Mert ez az elméleti, maximum elérhető sávszélesség.
    Gyakorlatilag ennek töredéke érhető el.

    Például: vezetéknélküli Internet-szolgáltatós ismerőseim mondták, hogy két, egymás mellett levő eszközből 60-70 Mbit/sec-ot tudnak maximum kihozni - többet aligha.

    Illetve gondolj bele: ezek a vezetéknélküli eszközök pont azon a frekvencián működnek mint a mikrohullámú sütő. Ez azért fontos, mert erre a frekvencián levő mikrohullámú sugárzásra nagy hatással van a víz (az emberi test 70%-a víz!).
  • Bence9292
    #1480
    Adott egy TP-Link TL-WR642G 108/108 Mbit Wireless Router és 2db TP-Link 108/108Mbit WiFi USB adapter (amikkell ugye fogni lehet a wifi jelet..) Na most én ezzel lecserétem az itthoni hálózatot vezetékesről vezeték nélkülire, de a 100Mbites sebesség nincs meg a belső hálózaton. Először 10Mbitet alig értem el, de most kb. 30-at bírtam kihúzni belőle. A router és a vevők között nincs semmi zavaró (fal vagy egyéb tárgy, ami gyengítené a jelet), a jel erőssége kiváló, 5/5 -ös erősségű, de 100Mbites sebesség így sincs meg a belső hálózaton. Ez elég zavaró tud lenni, amikor az egyik gépről a másikra nagy méretű fájlokat akarok másolni.

    Mi lehet a probléma, miért nincs meg a 108Mbit, amennyit elbír a router és az USB adapterek? Hozzáteszem, hogy kábelen megvan a 100Mbit.
  • JAG1
    #1479
    Játékra nem használnék Wlan-t. Notira, böngészni tökéletes, de nem atom stabil. Ha eleve sok a zavaró tényező, akkor az is bezavarhat, ha keresztben elsétál valaki. Attól még apád nyomathatja wlanon, de te legyél csak kábelen.
  • Met
    #1478
    max akkor ha gyenge a jel mert távol vagy a routertől vagy sok fal van közben
  • BaliBoy
    #1477
    Semmilyen.
  • sz4bolcs
    #1476
    Sziasztok.

    Lenne egy nagy kérdésem. Új routert kell vennem az ADSL kapcsolat megosztásához, mert a régi tönkrement. Apám azt mondta, hogy vegyek kábel nélkülit, mert az praktikusabb. A kérdésem az, hogy ha én játszani szeretnék neten keresztül CS-t, akkor milyen befolyása lesz a pingre, ha kábel nélküli routerrel osztom meg?
  • scs17
    #1475
    tárgytalan
  • scs17
    #1474
    kép
  • scs17
    #1473
    Hi!

    Egy Edimax BR6204WG routrrel szeretném megosztani a hálózatot, azonban az internetkapcsolat nem akar létrejönni. A Quick Install Guide alapján mindent beállítottam a routeren, mégis csak helyi hálózat van. A windows hálózati diagnosztika szerint az IP-vel vló kommunikációval van baj, a router logja pedig DNS restarting-t ír. Hogyan lehet megoldani ezt a problémát?
    A álaszt előre is köszönöm!
  • rodzsi
    #1472
    Hali all!
    az a gondom lenne h miután beállitottam a torrentem h ne legyek passziv a router miatt, azota nemtok dc-t használni, nemtok keresni meg ledob a hubokrol.
    Kaptam oldal címeket beállitás miatt de semmit nemhasznált pedig ugy csináltam mindent ahogy leirták de semmi.....
    VLKi egy részletes leirás helpet pliz mert már megőrülök h hetek ota ezzel szenvedek köszi
  • PíszLávJuniti
    #1471
    (gyors) FTP-re mennyivel tudsz feltölteni? A torrent sok esetben megtévesztő lehet.
    Vezetéknélküli a router? UTP kábellel kapcsolódsz? UTP-sből a legkisebb szabvány 10Mbites (10BaseT..) az nem lehet gond.
    Virtual server-t beállítottál ? Vagy portforward? vagy DMZ szokott lenni.
  • BaliBoy
    #1470
    Nem tudom mennyire régi, de az egész biztos, hogy nem amiatt. Még az igazán régebbiek is min. 1Mbit-et bírtak. Hidd el, ez nem gyorsabb. Mármint az ADSL. De ebben Te magad is megbizonyosodhatsz. Nézd meg, hogy milyen előfizetésetek van.
  • Eszter
    #1469
    Hali

    Köszönöm a hozzászólást,valamennyit segített. Még csak annyit kérdeznék a témával kapcsolatban, hogy egy nagyon régi hálókártya van a gépben, amikor váltottam szolgáltatót ez nem lett kivéve a gépből. Van ugyan integrált kártya a gépben amit kipróbálok, ha ujratelepítem a redszert. Na szóval, lehet hogy a régi hálókártya miatt is tapasztalható ez a lassú feltöltés?
  • PíszLávJuniti
    #1468
    Ki beszélt arról, hogy böngészőbe kell?
    Akkor legközelebb próbáld majd meg beírni \\ nélkül. sok sikert hozzá:) Elmondom, hogy akkor webszervert keres, nem pedig másik windows megosztott gépet.
    Futtatásba
    Intézőbe
    TotalCommanderbe
    így kell beírni, nem pedig ahogy te állítottad.
    A mac-ba meg ne menjünk bele.
  • BaliBoy
    #1467
    Igen, csakhogy a DSLAM-ok amikről beszélsz már így is határon vannak. Nem lehet a szinteket a végtelenségig emelni különböző okok miatt. pl. áthallás.
    De ha nekem nem hiszel olvasd el ezeket az oldalakat:
    http://dslrendszerek.hu/adsl__asymmetrical.xdsl
    http://www.sg.hu/cikkek/51278/atveres_az_adsl_savszelesseg_emeles

    És részemről a vita lezárva!
  • JAG1
    #1466
    De nem azért lassú a feltöltés, mert réz a vezeték...
    Az ADSL technológia ütközik korlátba, nem a rézpár, de közel sem 30k-ba.
    Sok szolgáltatónak van 1024 kbit/s-es feltöltéses csomagja és ez közel sem a vége a rézpárodnak. A vezeték két végén lévő eszköz határozzák meg a sebességet nem a "huzal".
  • BaliBoy
    #1465
    És ahhoz a 'A'-hoz jön még hozzá a rézpár vesztesége is.
  • BaliBoy
    #1464
    Okoska... Tudod mit jelent az ADSL-ben az 'A'?
  • JAG1
    #1463
    Szal egy rézpáron csak lefelé lehet nagy sebességet elérni, felfelé nem? :-)

    Ott a t-nek az 1024 kbit/s-es feltöltése is...
  • BaliBoy
    #1462
    Azért mert a rézpárnak baromi nagy a csillapítása és T csak nagyon kevés helyen tudja nyújtani az előfizetett maximmumot. Ami a ha jól tudom most 512kbit/s. Nem láttam még olyat, hogy valahol meglett volna a 64K. Elég sokáig volt ilyen fos netem. 40-nél soha nem mértem magasabbat. Pedig relatíve még elég közel is laktam a központhoz. (persze a kábelt nem légvonalban viszik, ami csak rosszabbít a helyzeten) Nem régiben pontosan emiatt, hogy nem tudja teljesíteni a reklámokban ígértparamétereket az NHH megbüntette a T-t 75 misi-re. (Ami egyébként elég szánalmas egy összeg)
  • JAG1
    #1461
    Hasonló típusú router beállítása...
  • JAG1
    #1460
    ?
    Miért ne lehetne 30k-nál többel fel tölteni ADSL-el?
  • BaliBoy
    #1459
    Ha sikerült beállítanod, hogy aktív legyél akkor az azt jelenti, hogy nyitottál portot, amin a utorrent kommunikálni tud a világgal. Ha nincs port nyitva - vagy ahogy írod hozzárendelve - akkor az azt jelenti, hogy nem vagy aktív. Másrészt ADSL kapcsolattól ne is várj többet 30K-nál.
  • Eszter
    #1458
    Helló mindenki.

    Kérdés, kérés...
    Thomson SpeedTouch 780I WL nevü routert kaptam a t-comtól. Sikerült beállítanom, hogy aktív legyek utorrenten.
    De viszont portot hozzárendelni már nem sikerült. A seed miatt kellene hozzárendelnem, mert 30k fölé nem megy a sebesség.
    Van esetleg valaki hozzáértő aki tudna segíteni?

    Köszönöm a leírást van emailt.... [email protected] ez az email cimeme

  • JAG1
    #1457
    Szóval hálózatról beszélünk.
    Miért is lenne jobb? Nem MAC alapján keresel, kommunikálsz a hálózatban...
    Az biztos, hogy nehezebben módosítható átlag usernek és viszonylag állandó, de hogy jobb lenne kommunikálásra...

    Nem a böngészőbe kell írni és nem kell "\\"
  • PíszLávJuniti
    #1456
    a mac jobb azonosító :)
    amúgy \\[ipcím]\
  • JAG1
    #1455
    Akkor nálad biza hiba van. Vagy szted 2 szgép hogy kommunikál egymással?
    IP a legtisztább, legcélravezetőbb azonosítója egy gépnek.