3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Pedrobody
    #1534
    hollottam erről a módszerről csak az egyik haverom úgy járt hogy leresetelte és utána meghalt a routere teljesen és nem tudott visszamenni a netre valami más módszer nincs??
  • pecspapi
    #1533
    keres rajta egy res-et kis gombot és a könyvében benne van meddig kell nyomni.és kezdheted előröl a beállítást
  • Pedrobody
    #1532
    sziasztok!
    Vettem már régebben egy WLAN routert, amivel net van megosztva és olyan problémám merült fel hogy amit megattam régebben jelszot elfelejtettem és így most nem tudom a router beállításait megváltoztatni.
    Egy ilyen routerem van nem tudom mennyit számít hogy mien:http://www.wlan-ok.hu/product.php?productid=79
  • pecspapi
    #1531
    de szerintem a könyvben benne van
  • pecspapi
    #1530
    van gomb.karika és áthúzva vagy az alján de ott nem tom mien jel van
  • brizke
    #1529
    És hol lehet a wlan bekapcsolni a laptopon?
  • pecspapi
    #1528
    szerintem is és lehet nincsen bekapcsolva awlan a laptopon
  • tomo
    #1527
    szerintem ugy kapcsolodj a vezetek nelkuli jelre, hogy kozben nincs bedugva a kabel.
  • brizke
    #1526
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni.Egy vezeték nélküli smc routert vettem,azért hogy a laptopot tudjam a lakás bármely pontján netezésre használni.
    Műkődik is a net a routeren keresztül,a laptop is észleli a vezeték nélküli kapcsolatot,de amikor kihúzom a kábelt a laptopból,ami összeköti a routerrel,akkor megszűnik az internet kapcsolat.
    Mi kell még csinálnom,hogy működjön?Előre is köszi a válaszokat...
  • hunter03
    #1525
    Igen, a routert is meg a modemet is, de semmi...
  • BaliBoy
    #1524
    Resetelni próbáltad már?
  • hunter03
    #1523
    Sziasztok!

    Van egy SMC routerem és egy ideje nem tudok netezni úgy, ha a 2 gép egyszerre van bekapcsolva. Mi lehet a gond? Ha egyszerre megy a két gép akkor nem tudok netezni, ha kihúzom az egyik kábelt a routerből, akkor egyből jó lesz. Dobhatom ki a routert?
  • tomo
    #1522
    nem biztos, de, az lhet a problema, hogy kulon szegmensben vannak az egymast nem lato gepek. pl 3db a 10.0.1.x masik meg 10.0.2.x szegmens. ha jol tudom a netmask beallitasnal a 255.255.255.0 at kene atirni 255.255.0.0 ra ezzel a 3. oktetben levo gepek is lathatjak egymast.

    masik tippem, hogy ha lehet a linksyst un. client bridge modba tenni,ami atereszti az edimaxon levo dhcp szerver cimkiosztasat. hat errol is csak halvany fogalmam van.

    es meg 1 tipp. a hwsw.hu foruman halozatos topikban sok a szakerto ott is probalkozhatsz.
  • Panzermeyer
    #1521
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám, melynek megoldására nem tudok rájönni, bár nagyon szakértő sem vagyok.
    Van egy vezeték nélküli Linksys router és egy csak utp-s Edimax router, továbbá 4 számítógép. Az Edimax csatlakozik az ADSL-re, a Linksys pedig az Edimaxon keresztül kap internet elérést. A probléma az lenne, h az egyik notebook a Linksysen keresztül kapja az internet elérést, vezeték nélkül. Az internet megy rajta, azonban ezt a notebookot az Edimaxra csatlakozott számítógépek nem látják, illetve a többi számítógép sem látja ezt az egy notebookot. Azért lenne jó, ha látnák egymást, mert vannak megosztott mappák mindegyik gépen, és egymással ott osztunk meg adatokat.
    Hogyan lehetne elérni, h a vezeték nélküli módon Linksysre kapcsolódott notebook lássa az Edimaxra kapcsolt gépeket, illetve fordítva?
    Minden érdemleges hozzászólást előre is köszönök!
  • BaliBoy
    #1520
    Én nem szoktam kikapcsolni a DHCP mert legtöbbször ugyanazt adja vissza IP-nek. Tehát csak annyit kell csinálni, hogy meg kell nézni, hogy a DHCP milyen IP-t osztott ki (ipconfig) és a routerben meg kell adni + a portot.
  • BaliBoy
    #1519
    Akkor valamit egész biztosan nem jól csináltál a router konfigurálásnál.
  • Kori
    #1518
    az utorrent által megadott portot írtam a router beállításaihoz
  • BaliBoy
    #1517
    A utorrentben is megadtad a konfigurált portot?
  • Kori
    #1516
    van egy Linksys WRT54GL routerem
    végig csinálom a portforwardon leírtakat és az utorrentem passzív marad
    mit kell még csinálni?
  • BaliBoy
    #1515
  • Doomista
    #1514
    megtaláltam a dobozon,de bszk olyan kis betkkel irták le a sarokba,hogy örültem hogy 2x átnézés után megtaláltam ! ez kül azért kellet,mert rájötem a torrentem miert megy lassan...routerrel nyitnom kell egy porton,amin keresztül tölteni tudnak meg minden...csak ugye ehez kell tudni a fajtát,hogy tudjam mit irjak be hova xD
  • Met
    #1513
    ne a dobozon nézd hanem a routeren, az alján általában ott a matrica amin rajta van minden
  • BaliBoy
    #1512
    Router menüben?!
  • Doomista
    #1511
    azt szertném kérdezni,ha egyátalán van itt valaki élölény... xD hogy gépen hol tudom megnézni hogy milyen fajta routerem van pontosan,gyártot tom,de eza DLM -6422 megmitom en miket nem találom a dobozon...
  • gergobaby
    #1510
    Szia .. ki se irta a gateway-t, de ujrahuztam a gépet, reseteltem a routert és most működik :) Azér köszi a segítséget... Megpróbálokmindjárt csinálni vmi állandó DNS-t meg megnyitom a HL2 portját... Köszi még1x
  • tomo
    #1509
    parancssorba ipconfig /all, es a gateway address a router ip cime.

    masreszt reseteld a routert gyari beallitasoikra
  • gergobaby
    #1508
    Sziasztok ! Adott egy Belkin F5D7230-4 típúsú router... Rá szeretnék jelentkezni, de ha beirom az explorer-be hogy 192.168.2.1 ( elvileg ez a default IPje ), kiirja h nem tudja megnyitni... Mit ronthatok el? eredeti leirása nincs meg csak router+tápkábel, neten a weblapjukon azt irja h " The server is too busy " <- ekkor router nélkül voltam neten!
    PLS HELP Sürgős lenne...
  • PíszLávJuniti
    #1507
    nem több ér kéne?
  • csabagod
    #1506
    Hella!

    Az a helyzet, hogy egy routerre akarok csatlakozni utp kábellel amiből 4 ér van bekötve. De ha simán bedugom a másik végét a hálókártyámba nem világít a ledje és nincs kapcsolat, csak akkor ha szoftveresen átállítom 10 MBit/s üzemmódra. Ilyenkor a net is megy. Mi lehet ez? Hol a hiba? Kösz!
  • Bullet
    #1505
    Hi!

    Van egy D-Link routerem. Ez három felé osztja a netet.
    De az utóbbi napokban elég gyakran megszakad a kapcsolat. Ha kihúzom a routerből az elektromos csatlakozást és visszadugom akkor megint jó lesz.
    Elég idegesítő helyzet.
    Van vkinek vmi ötlete hogy mi lehet a baj?
  • Béla9248
    #1504
    Estét mindenkinek!

    vki tudna segíteni D-LINK DI 524 Wifi Router beállításában?

    Előre is nagyon köszönöm!
  • Imrusssss
    #1503
    Sziasztok !
    Van nekem egy D-Link DSL- 360R és 1 Asus WL-520GC Routerem és nem tudok szervert csinálni egyik játékban sem!
    Help
  • tomo
    #1502
    esetleg firmwarefrissites az APn
  • kisviku
    #1501
    A kérdésem nem router-re, inkább access point-ra irányul.

    Wan itt a cégnél egy Linksys WAP 11-es AP és két helyiség akik csak WIFI-n tudnak csatlakozni.
    Két wifi LAN Gigabyte Aircruiser G-s USB-s verzió, a harmadik egy D-Link USB-s.
    Helyzet az, hogy kapcsolódnak az AP-re, de kb 10-15 perc múlva bontja a kapcsolatot, majd újracsatlakoznak, aztán megint bontja.
    Mivel az AP setup-jában nincs semmi erre vonatkozólag és minden jól van belőve, nem tudom mi van.
    A kliens gépeken az XP saját WIFI beállításával csatalkozik, a saját Gigabyteossal nem.De egyáltalán nem.
    Nem lehet valami kompatibilitási gond?
    Kszi előre is ha van megoldás.
  • mochee
    #1500
    Kösz, sikerült.
  • BaliBoy
    #1499
    Elég sokszor le lett már írva a topikban, hogy mit kell csinálni. No meg ott van a kereső is.

    futattás->cmd->ipconfig - IP címet megjegyez vmi ilyesmi lesz :192.168.2.***

    Router menü->NAT:
    Privete IP: beírod az IP-t
    Ports: hasraütés szerűen kiválasztasz egyet, lehetőleg olyat ami nem foglalt. pl. 1414
    Beállítod a BOTH-ot.
    Majd Apply.
    utorrent elindít, beállításokba megadod a megnyitott portot nyomsz egy tesztet és ha OK akkor kész. Ha nem akkor vmit elrontottál.

    még egy kis help: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/SMC/7004VBR/NHL_2006.htm
  • mochee
    #1498

    Kösz, és hogy?
  • BaliBoy
    #1497
    Azt kell szépen kitölteni, a táblázatot.
  • mochee
    #1496
    Nem jelöltem ki, ott 1 darab állítási lehetőség volt, vagy Enabled-re tenni, vagy Disabled-ön hagyni. Semmi port megadás...

    (Mondjuk én nem tudtam megcsinálni azokat a lépéseket amiket a portforwardon írtak, valahol valamit mindig nem értek, de most Micsu írta hogy neki az sem segített...)
    Viszont van olyan fül a NAT/Special Applications menü alatt a Router beállításaiban, ahol pl Battlenet, PC-to-phone meg ilyen dolgokat lehet megadni. Alatta egy táblázat 10 sorral; Trigger ports, Trigger Type, Incoming ports, Data Type, és Enable oszlopokkal. Enable oszlopban egy pipát lehet minden sornál elhelyezni vagy nem elhelyezni, a Data Type és a Trigger Type oszlopban pedig 3 lehetőséget megadni a legördülő menüben: TCP, UDP, Both.

    Bocs ha ennek semmi köze nem volt a problémámhoz, de amint látszik nem értek hozzá.
  • BaliBoy
    #1495
    És port számokat is jelöltél ki, amiket megadtál a utorrentnek?