3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • zsloti
    #1574
    Megoldódott:)
    Hát szó szerint kellett volna venni a leírást
    Azt írta adjam meg az admin felhasználó nevet és az admin jelszót
    Na most úgy értelmeztem hogy a gép adminjának felhasználó nevét és a jelszavát
    Ez volt a hiba
    Szó szerint kellett megadni neki
    Felhasználó:Admin
    Jelszó:admin
    Így megy:)
    zs
  • DJS8
    #1573
    hát akkor ez eddig bírta :/ köszi a választ!
  • BaliBoy
    #1572
    A routernek van egy gyárilag megadott felhasználó neve és jelszava. Szintén elő kell venni a papírokat és megnézni.
  • BaliBoy
    #1571
    Szvsz. halott. Egyébként router papírjait elő kell venni és megnézni mit jelent.
  • zsloti
    #1570
    Sziasztok
    Adott egy Asus rx3041 es router
    Sajnos nem jutok el a router menüjébe
    Amint meg akarom nyitni a http://192.168.1.1 rögtön jelszót kér
    Azt írja a leírás(Ez az első router dolgom így próbálok arra hagyatkozni),hogy az admin felhasználó nevét és jelszavát kellene megadni
    Na most nincs is jelszó a gépen
    Ha csinálok akkor se jó
    Sajnos nem tudok tovább lépni
    Valami ötlet?
    zs
  • DJS8
    #1569
    Hellósztok!
    Gondom van a Linksys WRT54G Router-el, nem akar kapcsolódni, a power led meg csak villog. Tud-e valaki segíteni?
    Előre is köszi!
  • Sky1411
    #1568
    Hello
    Kellene egy kis segitség.Eddig mikor a haverokkal neten játszottunk mindig én csinálom a szervert(Ventrilo,Jedi Academy).De most vettem egy routert(SMC7004VBR) és most hiába csinálok szervert azt a másik nem látja.Az IPékkel probálkoztam hogy olyan oldalon nézem meg ami direkt erre készült és igy se megy.Létszives segitsetek!!!!!!!!
  • MadJani
    #1567
    Sziasztok !

    Vettem 1 Belkin Mimo + routert, és az lenne vele a bajom, hogy olyan 1-2 percenként elveszi a netet a rajta levö gépektöl. Nem hosszú idöre, csak pont annyira, hogy ami nem folytatható az ne menjen tovább.

    Be kell állítani rajta valamit, hogy ne csinálja ezt??
  • Darthmushroom
    #1566
    na szeretnék kérni egy kis segitséget. most kötöték be a digi netet az albiba és vettünk egy canyon routert és az nem tudjuk beállitani h legyen net valaki tudna nekem segiteni?
  • Szkíta71
    #1565
    Ok, köszi szépen azért neked is a helpet!!
    Megpróbálom így is!
  • BaliBoy
    #1564
    Legjobb lesz ha a környezetetben keresel valakit aki segít neked személyesen.

    Egyébként:
    Hálózati kapcsolatok-> a hálókártyák alatt van a régi neted kapcsolata, azt kell törölni. Majd bal oldalt Új kapcsolat létrehozása. Azon belül kiválasztod, az Otthoni vagy kis munkahelyi kapcsolaton keresztül kapcsolódsz menüpontot. Miután megvagy elvileg (meg gyakorlatilag is) be tudsz lépni a router menüjébe és ott kell újra a netedet beállítani.
  • Szkíta71
    #1563
    illetve törölni hogy kell?
  • Szkíta71
    #1562
    húha, ezt nem tudtam, azt hol is kell? az új kapcsolat létrehozása.
    Kaptam hozzá cd-t de az összedugás után leszkenneli a gépet már írja a hibát hogy "hardware failure" és tovább nem megy..
  • BaliBoy
    #1561
    Jah, meg az nem elég, hogy összedugdosod a dolgokat. A számítógépeken törölni kell a már meglévő hálózati beállításokat és újra konfigurálni. (Új kapcsolat létrehozása)
  • BaliBoy
    #1560
    Ha kaptál a routerhez cd-t, akkor próbáld azzal felismertetni a routert.
  • Szkíta71
    #1559
    Szeva mindenkinek!


    Nekem is problémám van a router beállítással!
    A következő a helyzet!

    Egy gépen már meglévő netet szeretnék a másik szobában lévő gépen megosztani.
    Vettem egy routert, mindent úgy kötöttem össze, ahogy a leírásban van és a képeken(többször is ellenőriztem.)
    Valamiért mégsem jön össze a dolog, mivel akkor egyik gépen sincs net.
    Azt látom, hogy a helyi kapcsolat rendben van de a router telepítése során fellép az a hiba, hogy a gép nem ismeri fel a routert a világító led csak villog.
    A IE-be hiába írom be az ip címet nem jelenik meg semmi.
    Ötleteket várok, köszi előre is!
  • joe14
    #1558
    Van egy olyan gondom, hogy routerrel meg van osztva két gép router-el, és ha töltenek a másik gépen, akkor nekem szarrá laggol a játék, weboldalak alig jönnek be. Nincs valamilyen program, amivel annyira le tudom lassítani a másik gépet, hogy nekem ne laggoljon?
  • El Brujo
    #1557
    jó estét. routeren keresztül, vezeték nélkül csatlakozom a netre. minap vga-t és cpu-t cseréltem, azóta a net sebessége a tizede az eddiginek. visszatettem a régi vga-t (cpu-t nem cseréltem) s minden visszaállt a megszokott helyre. mi lehet az oka, hogy az új vga hazavágja a netet? szűz vistával, csak a szükséges driverekkel is ezt csinálja. router nem hibás, másik gép (notebook) vígan hozza-viszi az adatokat. jelerősségem jó és nagyon jó között ingadozik.
  • Solten
    #1556
    ADSL2+ mindenes a Mode Comtól



    Jó kis cucc, ADSL2+ modem és Wi-Fi router egyben
  • Hacker768
    #1555
    Üdv! Én tudok pár ötletet:
    1.Ha nem műxik jól a WLAN és LAN együtt, akkor resetelt gyári belállításra. (a router alján található kis gombot, valahol a "hasán" lent középen, nyomd be és tartsd 6mp-ig). ekkor a router visszaáll a gyári beállításra(192.168.2.1, vagy ha nem akkor 192.168.2.100)

    2.ellenőrizd hogy nincs-e a hálózaton ip ütközés!

    3.ha torrentezel akkor a net azért lassú mert a feltöltési sebességet nem korlátoztad, ha mondjuk a feltöltési sebességed 200-kbit/s, és egy weboldal betöltéséhez random szerűen 300-500kbit/s kell akkor a feltöltési sebesség automatikusan elvesz a letöltési szálakból(lefoglalja), és a letöltési sebesség középarányosan 200kbit/s. ha utorrent-et vagy bittorrentet használsz akkor a feltöltést úgy korlátozhatod, hogy az aktív torrentre jobb klikk., preferences -> majd a "maximum upload rate"-ra beállítassz mondjuk 1-2 kB/s -t.

    kb ennyi.
    Jó szórakozást
  • torres18
    #1554
    nekem van egy smcwbr14-g2 routerem. az én gépem vezetékkel van hozzá kötve, egy másik gép pedig vezeték nélküli hálózaton van. És valamiért vagy a lenti gépen, vagy a fenti gépen állandóan elmegy a net valamiért. régebben még egy hónapig bírta kb, de most már naponta többször előfordul, és nem tudom mi az oka. de úgy megy el a net, hogy pl torrentezek a torrentet tölti még egy óráig kb de a böngészőben már nem lehet betölteni semmilyen oldalt. Ha valaki tud, légyszíves segítsen, vagy írja le hogyan kell beállítani ezt a routert, mert már kicsit idegesít, az állandó resetelése. Köszi
  • tomo
    #1553
    ne telepitsd ujra a gepet, valszeg a routered nem birja kezelni az adatforgalmat. sp3 nak ehez semmi koze.
  • nandorb
    #1552
    nekem is kell mert neztem a hancock c. filmet es 1x csak kekhalal lett nemtom miert
  • bazsi123
    #1551
    hát köszi, nagy meló lesz a reinstall :-) tele a vinyó :-P de megpróbálom
  • nandorb
    #1550
    probald az XP sp2-est hasznaloni csak semmi sp3-as mert sok helyen okoz kart az SP3-as
  • bazsi123
    #1549
    szasztok

    us robotics 5463 routerem van. az utóbbi időben azt csinálja, hogy pár perc működés után megáll az adatforgalom. pl ftp-ről töltés közben megy a lehetséges max letöltési sebességgel a történet, aztán hirtelen leugrik nullára. a routeren minden led úgy világít, ahogy kell, tehát semmi reset vagy ilyesmi nem történik. nem kapok hibaüzenetet, hogy mittomén, egy hálózati kábel nincs bedugva, egyszerűen ledob. ha ilyenkor újraindítom a letöltést, azonnal elkezdni, ugyancsak max sebességgel. torrentezés közben is csinálja. a firmware a routerben a legfrissebb (0.06), tűzfal a routerben off, a windows-ban zonealarmot használok. a windows xp sp3-ra van frissítve. mi lehet a gond?
  • tomo
    #1548
    porttovabbitas. portforward.com.
    meg barhololvasol routeres topikot ez le van benne irva.
  • bujcsik555
    #1547
    Hello!

    netes rádióadást szeretnék sugározni, de támadt egy kis problémám.

    <08/13/08@22:59:12> [yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).)

    ezt irja problémának. a tüzfal ki van kapcsolva, gyanitom a router a hibas. lehet vele kezdeni vmit? atallitani valamit?

    vagy az ugy megoldható hogy a net közvetlen jön a gépembe, majd egy masik csatlakozon a gepröl megy routerre?

    köszi elöre is a segitseget.
  • Pharaoh
    #1546
    Router feljeletkezik a netre?
    A két gépen be vannak az ip-k állítva? Átjáró, DNS, sajár ip?
  • dani40
    #1545
    hello nem tudom a két gépem között megosztani a netet kábel netem van és egy coceptonic routerem van amivel meg szeretném osztani de nem tudom hogyan kell mert amikor összekötöm a két gépet a routerrel egyik gépen sincs net amugy kezdö vagyok kérlek segitsetek
  • cumfu
    #1544
    köszi a segítséget de megoldottam nélkületek is
  • BaliBoy
    #1543
    Free 4. pontját javaslom. :)
  • Free
    #1542
    négy dolgot tudok javasolni neked:

    1. fogod a router dobozát és van benne egy kis kéziokönyv amiben minden képekkel illusztrálva le van írva( esetleg lehet hogy CD n kaptad meg ezt nevezik user manualnak vagy használati útmutatónak)

    2. ha az 1 es pont nem vált be, akkor valszeg van a routerednek magyar leírása a weben . ebben hasznbos segítség a google.com vagy a google.hu

    3. ha ezzel sem jársz sikerrel , akkor meg nem marad más hátra, sokat kell olvasni a "hálózat építésről"

    Ahoz hogy itt segíteni lehessen tisztában kell lenni egy két alap dologgal. és a másik meg hogy nem ártana egy konkrét leírás, hogy mit mibe dugtál bele és mit hogyan állítottál ha állítottál, milyen oprendszereket használsz és sorolhatnám a végtelenségig.

    szóval harcra fel és irány a kereső :c)

    jah a 4. dolog???

    Hívd át az egyik cimbit aki ért hozzá és belövi neked egy fél perc alatt. a ami világban mindenkinek van az ismerettségi körében "guru" akik minidg jobban értenek hozzá
  • cumfu
    #1541
    ez baliboy-nak ment
  • cumfu
    #1540
    Huhh és arra valami tippet? Még soha nem volt routerem. Meg a "hálózat épíésben" sem volt még szerencsém.
  • BaliBoy
    #1539
    Gondolom úgy van összekötve, hogy WAN->Router->gépek. Szvsz. valamiért a wireless nem akarja csatlakoztatni a routert. Konfigurálni kéne. És egyuttal a biztonságot is be tudod állítani.
  • cumfu
    #1538
    Heló! Tegnap vettem 1 laptopot+ egy tl-wr541g/wr542g routert. Kábelnetem van. Bekötöttem semmit nem állítottam és egyből volt net mind a 2 gépen. (laptopon a wireless-hez szükséges dolgokat telepítettem.) Szóval gondtalanul működik semilyen programot nem telepítettem hozzá. Hol tudnám kódolni, hogy más ne tudja "lopni" a netemet? És a laptopon nincs iternet ha az asztalni nincs bekapcsolva, pedig úgy gondolnám elég lenne ha csak be lenne dugva a konetktorba és áram alatt lenne az a sztali gép. Ebbe kénrném a segítségeteket. Előre is köszi
  • pecspapi
    #1537
    de lehet valami ocska típust vett.
  • tomo
    #1536
    a netre lepeshez szukseges beallitasokat is ujra be kell allitani factory reset utan, haverod valamit elfelejtett ebbol megcsinalni :)

    azert egy resetbe ezek nem halnak bele.
  • pecspapi
    #1535
    más nincsen.lehet valamit rosszúl csinált