3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • adjust28
    #1614
    én is most keresek vmi programot, találtam egyet, de még nem probáltam, moocherhunter. Probáld meg ezt, talán beválik
  • baaka
    #1613
    Hogy tudom levédeni a routeremet jelszóval????(hogy és hol???)
  • T0tTi
    #1612
    Egy kis segítségre lenne szükségem.Egyik ismerősömnek otthon van egy pc-je,laptopja és egy cisco linksys wrt54gl-eu routerja.a pc utp kábelen keresztül van rákötve a routerre és müxik is,ha laptopot kötöm rá utp kábellel az is jó.De a wifi-t nem tudom beállítani.a probléma nagy valószínűséggel az hogy mielőtt újra telepítették a laptopot be volt állítva normálisan a router,csak nem tudom hogyan lehet belenézni a wifi beállításokba,mert aztán utána könnyű összehangolni a laptoppal.szval nem nagyon értek az ilyesmihez,mert cisco-ból még nem tartok ott.
    itt is egy link a routerről >>> http://www.linksys.hu/product_info.php?cPath=8_10&products_id=401&PHPSESSID=27d21c28c7a4cb59cba1cc3c8c6b855a

    előre is köszönöm a segítséget!!
  • baaka
    #1611
    Valaki segítene most vettem egy smc wbr14 g2 router!!a netem típusa kábeles(pr-telcomos)!!!És fogalmam sincs hogy hogy kell működésbe helyezni!!!Eddig összedugtam a kábeleket de amikor el indítom a drivert és rámegyek hogy cable(a nettípúst kiválasztom) egy ideig tölt aztán pedig kiírja hogy valami nem jó az ip-vel reseteljem a routert és 30 mp múlva indítsam újra a telepitést!!!Valaki tudna segíteni hogyan tudnám beüzemelni a routeremet??????
  • BaliBoy
    #1610
    Nem igazán értem a problémád. Mit jelent az, hogy olyan IP-t oszt ami nem engedélyezett? Mi nem engedélyezi? Ha a router menüjét eléred akkor igenis tudzs csatlakozni a routerhez. Ha fix IP-t osztasz ki magadnak akkor a hálózati konfignál nem elég csak ezt az IP-t beírni, hanem az alhálózati maszkot is ami 255.255.255.0 és az átjáróhoz a routered IP címét.
  • petyapontp
    #1609
    Hali!
    Előre leszögezném full kezdő vagyok!
    Olyan problémám lenne Hogy nem tudok csatlakozni a routerhez.
    A router DHCP alapon osztja ki az IP-ket de nem sose oszt olyan IP-t ami az engedélyezési tartományba beleesik.
    Csatlakozni ugy tudok hogy ha belövöm az alter. konfigurációba az IP-t, de még igy sincs net bár a kapcsolat nincs korlátozva (azaz nincs ott a sárga kis káromszög) de az adatforgalom egy oldalu azaz csak adok .
    Hogy tudnám ezt ezt jol beállítani???
  • BaliBoy
    #1608
    Itt kikeresed a routered és le lesz írva, hogy mit csinálj: http://www.portforward.com

    És a portforwardigolás nem a tűzfalhoz kapcsolódik, hanem port engedélyeztetés.

    A tűzfalat a router firewall menüpontjában lehet kikapcsolni.
  • hentesferi
    #1607
    Hi all

    én egy nagyon régi problémámmal fordulok hozzátok :) Sajnos nem tudok torrenten tölteni , mert akárhányszor elkezdem , mindig letiltja a netet , s mint kiderült a router a hibás , mert van benne valami beépített tűzfal , ami letilt , ha torrentezek , ezt valahogy le lehetne kapcsolni , még pedig a "portforwarding-al" de nem nagyon ment , nem tudna benne valaki segíteni ?

    Előre is köszönöm a segítséget
  • S8DJ
    #1606
    valaki eltudja nekem magyarázni hogy lehet routerrel játékszervert csinálni úgy hogy azt más is láthassa?
    Előre is köszönöm!
  • Proview
    #1605
    Sziasztok!
    Adott két frissen telepített SP2-es Win XP, közös Linksys WRT54G routeren. A TCP/IP beállításoknál mindkettőnél "Ip cím automatikus kérése" van beállítva, az újratelepítések előtt is ez volt, tökéletesen működött minden - a router beállításai nem változtak. Az újratelepítés után a hálózati beállítások a WinXP által észleltek.
    -Az egyik gépen minden működik, mint előtte
    -A másikon, egyes netes hálózati műveletnél (pl.:slagerradio.hu online hallgatása)a köv ablak jön be:
    Hálózati jelszó megadása
    Miféle beállítást igényel ez?
    Próbálkoztam a rendszerkezelőben a hálózati kártya eltávolításával - a kártyák újraindítás után ugyanúgy, ugyanezekkel a hálózati beállításokkal települtek vissza.
  • kalacs87
    #1604
    Sziasztok!

    Nekem meg van osztva az internetem, és a belső hálózat is működik, viszont van egy gyanúm, hogy valaki erősen lopja a netem, mert a 10 megabit helyett van kb 3-5.

    Azt szeretném kérdezi, hogyan tudom levédeni a wifi kapcsolatot, hogy más adapterek, laptopok ne férhessenek hozzá? (Lakótelepen lakom ráadásul :P )

    Előre is köszi!
  • vahu
    #1603
    A router hátulján kell legyen egy reset gomb.Ezt pár másodpercig nyomogatva ujraindit a router,visszatérnek a gyári beállitások,a felhasználónév ,jelszó is
  • BaliBoy
    #1602
    Kár volt. Akkor lehet agyalni.
  • red bull
    #1601
    meg lett változtatva az a gond :(
  • BaliBoy
    #1600
    Ha nem változtattad meg a gyárit, akkor a router használati utasításában benne kell lennie.
  • red bull
    #1599
    és akkor mivan ha nemtudom a routernek a jelszavát és a felhaszn. nevét? Nem lehet valahonnan valamiből visszafejteni valahogy :S? Lehet hülyeséget kérdeztem de máshogy meg nemtudok bemenni a routerre...
  • BaliBoy
    #1598
    http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Dlink/DI-624+/DI-624+index.htm - itt válasz egy programot, teljesen mind1 mit mert csak a beírt port szám fog változni, de azt neked úgy is saját programodét kell megadnod.
    utána:
    http://www.portforward.com/networking/static-xp.htm
  • red bull
    #1597
    hi all!

    Az lenne a kérdésem hogy hogy lehetne a "Dlink DI624+" nevű routeremhez nyitni egy sima portot? Ugyanis nem játék szempontjából kéne hanem egy programnak (bár lehet ugyanaolyan szisztéma alapján működik), csak azért ide irom mert nem találtam a problémámnak megfelelő topickot. HELP pls
  • BaliBoy
    #1596
    A router wlan portjára az internet kábelt kell kötni. A számítógépeket a router lan ponrtjaira kell kötni.
  • freenz
    #1595
    Sziasztok! Nos én annyit tudok a routerekről, hogy téglatest alakja van meg néhány bigyusz villog rajta, tehát egy pofátlan kérdés... Ha egy vezetéknlküli routernek a wlan-jára szeretnék kapcsolódni egy géppel, akkor a gépbe külön vennem kell olyan hálókártyát? Vagy talán adnak a routerhez? Választ köszi!
  • csabika6630
    #1594
    Köszi, sajna nem vok jó angolból. :(
  • Mike at home
    #1593
    link
  • csabika6630
    #1592
    Nincs köztük fal, de amikor közvetlen egymásba dugom kábellel a gépeket, akkor 6megabájt/s el másol. routeren eddig max 1megabájt/s volt most 100k/s el szenvedek. :S
  • Mike at home
    #1591
    khm, az átlagvinyónak tény, hogy a forgási sebessége 7200 rpm de a mi esetünkben ennek nem sok köze van az adatátviteli, vagyis az írási olvasási sebességhez
    igaz, hogy 100 mbit (van már gigabit is) de az bizony 12 mega/sec és a 10 Mbit is 1 mega minimum
    no igen, ezek maximális értékek, a 800k akkor is kevés, de elképzelhető, hogy a vinyó nem bír többet
    ezt könnyen letesztelheted pl. a far managerrel, ami képes nul-ba másolni (célnak nul-t irsz be, igy csak olvas, ugyanazokat a fileokat lemásoltatod vele)

    az hogy nekem mitől volt csigalassú, és mitől javult meg, öszintén szólva is fogalmam sincs már
  • Mike at home
    #1590
    pedig annak kéne 6-7 mbyte/s-szel
    hogy vannak a gépek elhelyezkedve egymástól?
    van-e fal közöttük?
  • Randelz
    #1589
    Szerintem a HDD serbessége miatt. Egy 80-120 GB-s HDD nek 7200rpm a sebessége. szóval a nemtudja gyorsabban felírni rá. Mellesleg így hálózatba mind1 hogy mekkora az interneted sebessége. hálózati kábelon 100M/s lenne elvileg. Szóval csak a merevlemezen múlik.
  • csabika6630
    #1588
    VAlaki?
  • csabika6630
    #1587
    Sziasztok.
    Nekem van egy 54 megabit/s es dlink routerem.
    Ha hálózaton másolok egyik gépről a másikra akkor maximum 800k-val de most csak 100k-val másol. :S
    8megabites netemmel nincs semmi gond! Csak a hálozatos cuccokkal.
    Valaki segítsen már!
  • BaliBoy
    #1586
    Általában a NAT menü pont alatt szokott lenni.
  • grebber
    #1585
    Hát ha tudnám melyik az megtenném de full düddö vagyok ilyenekhez nemtudom mi a neve a router beállításain belül.
  • BaliBoy
    #1584
    A router menüjében nyitni kell egy portot a port átirányításnál.
  • grebber
    #1583
    Hol tudok egy állandó portot beállítani az utorrentnek amivel tudnak hozzám csatlakozni??
    Mert állandóan azt írja ki hogy a router/tűzfal korlátozza a hálózati forgalmat

    Van ilyen port átirányitás tesztelése ott meg mindig ezt irja: Error! Port yyyyy does not appear to be open.
    Bármilyen portot adok meg ezt dobja

    Aki érte a routerekhez kérem írja le miket kell állítani!!
  • Christian88
    #1582
    TP-link routerben tudnál nekem segíteni? a gép és a router látja egymást de valahogy a net nem jut a modemből a oruterbe :S
  • dbala
    #1581
    Hali.
    Van egy TP-link routerem a gépek között sikerült megosztani a netet de most a qtorrent-nél a router korlátozza a hálózati forgalmat. Ezt elvileg úgy lehetne megoldani, hogy engedélyezem a portokat, ugye? De eddig amíg nem volt net, mert nem működtek rendesen a beállítások addig a router kezelő felülete vagy, hogy hívják bejött...amit az 192.168.1.1 címen lehetett elérni, de mióta siekrült a hálózati kapcsolatokat rendberakni azóta nem írem el ezt a címet. Ilyenkor mi a teendő?
  • bauer15
    #1580
    igen megnéztem még előtte:D
    wireless broadband router ez van ráírva semmi verziószám nem tom kell e egyáltalán.
    igazából az utorrent szarakszik és azt ez blokkolja de így nem tudom megcsinálni mivel nem tudomm ien márka és meik verzió
    itt kéne kiválasztanom
  • Met
    #1579
    megnézed az alján a matricát?
  • bauer15
    #1578
    hello az hogyan tudnám megtudni hogy mien routerem van?
    a dobozát sajnos kidobtam és már nem emléxem a márkára valahol nem írja ki?
    köszi előre is
  • DJS8
    #1577
    érdemes, nekem is TP-LINK van és megvagyok vele elégedve
  • czky
    #1576
    Helló!
    Érdemes ilyet venni?
  • MadJani
    #1575
    Erre van valakinek ötlete?

    Belkin G+ Mimo. Elveszi a netet a rajta levö gépektöl idönként van, hogy elég sürün, akár 1-2 percenként is. Csak a Net-et, mert a belsö hálózat folyamatos. Router nélkül a Net is folyamatos.

    Tudok ezen állítani valamit, vagy ez ilyen.