3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • gordon 24
    #3775
    Nah ezt megteszem.. Nem veszthetek vele semmit. Ha nem oldja meg akkor meg gyűjtögetek :-)))

    Nagyok vagytok! Köszönöm szépen..

    Ha eszetekbe jut még valami ne fojtsátok magatokba :-))
  • Pharaoh
    #3774
    Nem kell beleférnie feltétlenül, csak ha egyszerre akarsz le, fel tölteni. A 100-as port meg nem azt jelenti amúgy se hogy 100-t bír net irányba
  • milk4
    #3773
    Próbálj egy firmware frissítést. Egy fórumban azt olvastam, hogy az 1.09-es kijavítja a problémát.

    1.11-es verzió.

    Utána: http://192.168.2.1/ és ott Setup Wizard vagy valami hasonlót keress.
  • gordon 24
    #3772
    Jahh akkor itt a magyarázat.. Egyszerre nézi ezt?

    Tehát a fel le töltést egyszerre kellene beleférnie a 100 ba?

    A mostani net kb 100/ 80. Tehát akkor minimum 180 as nak kellene lennie? Jól értem? (ugye ilyen nincs, de elméletben?)
  • Pharaoh
    #3771
    Ezek lehet hogy működni fognak, csak a maximális net sebességed nem lesz több 60-80Mbitnél.
  • gordon 24
    #3770
    Vannak 5000-6000 hufért. 300mbps es routerek. Asus, tp-link stb stb..

    Ezeknek is a wlan portja 10/100 as. Ha egy ilyenre cserélem nem oldja meg?

    Mindenképpen kell annyira nagy mint amit linkeltél?
  • Pharaoh
    #3769
    A gigabitesek már valószínűleg bírni fogják, bár ott is van ami csak 140Mbitet bír. A digi le+fel egyszerre meg már több lehet ennél.
  • Pharaoh
    #3768
    Elég régi már az a router simán benne van ,hogy úgy leterheli a net, hogy egy ideig nem válaszol, és olyan mintha full elmenne a net.
  • gordon 24
    #3767
    Nem minden úgy néz ki mintha tuti lenne, csak az tálcán a kis képernyőbe felkiáltó jel, és kakukk.. Tehát nem nyit meg semmit egy ideig..
  • gordon 24
    #3766
    Hát akkor szoppancs :-((

    Hát köszönöm.. Akkor mindenképpen olyat keresek routerből ami 10/100/1000 amit linkeltél, vagy mire kell figyelni?
  • milk4
    #3765
    Nem. Ha 10mbites lenne, akkor is működnie kell, csak lassabban. Amikor elmegy a net, akkor a routeren elkezd villogni valami?
  • Pharaoh
    #3764
    A port hiába 10/100-as ha a processzor nem bír megbirkózni vele. A csúcs routereken is gigabites port van de csak 600-800mbitet bírnak wan írányban
  • gordon 24
    #3763
    Igen a nagy gép úgy csatlakozik, mobilok, illetve lap top wifizik...

    Ők egyébként nem is nyírják ki a netet (lap topot nem próbáltam igaz)

    a nagy gép viszont gyilkol ahogy nagyobb letöltés kell neki..
  • gordon 24
    #3762
    Hát király. :-( Viszont nem értem, hogy az smc is 10/100 at ír, akkor hogy a nyavalyába lehet, hogy nem bírja a 100mbps es netet?

    Igaz, hogy vagy 5-6 éves kütyü... Nah de hát nah..


    Szóval magyarul 100% hogy router cserés a dolog?
  • Pharaoh
    #3761
    De neki nincs is gondja ezzel, a gépe kábelen csatlakozik a routerhez, nethez, így felesleges ezzel bajlódnia.
  • Pharaoh
    #3760
    ok, bár nem értem mi köze van a wifinek és a DNS szervernek.
  • gordon 24
    #3759
    Win 7 van :-)

    De a tesztet automatice indítja. És nem marad bent a pipa (az ami a kilépés utáni érvényesítést csinálná) magyarul gondolom nem is használja a beállítást.. :-(
  • Pharaoh
    #3758
    Ez a router ennyit bír és nem többet.

    Ez már tudja a 100mbites netet is kezelni. Ennél olcsóbb nem nagyon van, ami már olcsóbb csak 60-80Mbitet tud.
  • milk4
    #3757
    Windows 8.1 alatt gyakori probléma (feltételezem, hogy 8.1-et használ), hogy elmegy a wifi pár adapternél. Manuálisan kell beállítani a DNS szervert és akkor jó lesz.

    #3756 : Nem kell lefuttatni azt a tesztet. Restart viszont ajánlott.
  • gordon 24
    #3756
    Na hülye vagyok! :-)


    Na mindegy, viszont ha kipipálom azt, hogy kilépés után érvényesítsen elkezd keresni valamit, kiírja, hogy nem találja a megoldást stb stb..

    És így nem marad bent a pipa :-((((
  • Pharaoh
    #3755
    Azt nem igazán értem miért kell neki a google DNS szerverét beállítani. Miben segít ez neki?
  • gordon 24
    #3754
    Nah megtalátam köszi!


    Nekem amikor az ethernet 2 benyomom egy másik ablak jön ki ahol van felsorolás és közte ez a ipv4 tcp stb stb. Ha arra rámegyek akkor jön ki az az ablak ahol be tudom ezt állítani..

    De van itt ipv6 meg bla bla azokkal nem kell tennem semmit?

    Na egy gyors resi ... :-)
  • milk4
    #3753
    Kép
  • gordon 24
    #3752
    Nah ez jól hangzik! Ezt merre találom? (megnézegetem hátha meglesz amire válaszolsz :-) )
  • milk4
    #3751
    Állítsad be a gépeden az ipv4 DNS szervert 8.8.8.8 és 8.8.4.4-re és utána restart.
  • gordon 24
    #3750
    Sziasztok!

    Van egy kis gondom.. Digi nél vagyunk. Van egy smc wbr14-g2 es routerem, ez a szerkentyű 10/100 as MBs tud a 4 porton ami ugye wlan.

    A következő a probléma a digi akció keretében megemelte a sávszélességeket ami tök jó meg minden, viszont azóta állandóan szakadozik a netem. Felhívtam a digiseket kiderült, hogy 100mbs re emeltek, elméletben ugye bírnia kellene a routernek de mégsem bírja. Azt mondták ők, hogy valszeg a router nem bírja kössem fixre a gépre nézzem meg. Ott tökéletesen megy minden tehát nem ők a ludasok ez biztos (sajnos)

    Amikor nagy letöltések (pl youtube, vagy torrent bla bla) indul egyből szakad a net.

    A kérdéseim..

    Lehet-e valamit állítani ezen a kütyün, vagy ennyit tud és venni kell egy másikat.

    2. Ha venni kell egy másikat, mit ajánlotok? max 10000huf (annyi sincs, de ha muszáj:-)

    A gépem wlanon van a többi eszköz wifin. Tehát olyan router kellene ami bírja a 100mbs, tehát wlanon 100 at :-)


    Remélem értitek kicsit nehezen tudom megfogalmazni a dolgot.. Elég nagy bajban vagyok miatta, mert online bajnokikat (race07, gtr evo stb) rendezünk és ugye ezeken indulok is, szükségem van erős megbízható kapcsolatra.

    Köszi előre is..
  • gergely1991
    #3749
    Szia!
    Router alján van általában a pontos cím(vagy http://tplinklogin.net),a WAN kábelt ez esetben érdemes kihúzni.
  • Pharaoh
    #3748
    Nem 192.168.1.1 a default cím?
  • placido
    #3747
    sziasztok vettem egy wr740n tipusu wifis routert sehogy se birom telepíteni. ha leveszem a régi routert nincs net nem birok a keresővel belépni a 192.168.0.1 setup részbe
  • gergely1991
    #3746
    Próbáld meg wpa-val (azonbelül tkip/aes).
  • slylecz
    #3745
    Sziasztok!

    Van egy TP-LINK TL-WR841ND router.
    Ha titkosítom a Wifi-t (WPA2), akkor csatlakozik és nincs net.
    Ha nyílt Wifi-t használok, akkor szintén csatlakozik, így már van net is.
    MAC szűrész ki van kapcsolva...
    Mi lehet a probléma?

    Az ötleteket előre is köszönöm!
  • #3744
    Nekem a telefonomon sose 100%-os a wifi. Nem is nagyon használom... Újra kéne raknom nekem is a rendszert a telón...
  • balu1201
    #3743
    Köszönöm , megpróbálom ! ha az sem jó akkor esetleg valami más ötlet ?
  • Pharaoh
    #3742
    Próbálkozz wpa2/AES titkosítással, volt már olyan eszközöm ami nem szerette TKIP -t
  • balu1201
    #3741
    Sziasztok ! adott egy új Tp741N router ! A problémám az , hogy a telefonom ( Lg omnia ) Nehézkesen kezeli a wifi-t ! felcsatlakozom a wpa/wpa2 TKIP kódolással védett hálózatra , egy ideig szuperul megy aztán gondol egyet és lekapcsol a hálózatról ! Más eszközzel , tv , tablet stb... tökéletes a wifi ! Ha leveszem a kódolást akkor működik , viszont így nem szívesen hagynám a hálózatot ! a dolog apropója az , hogy más , szintén wpa kódolással védett wifi hálózatra csatlakozik , és tökéletesen megy , nem kapcsol szét,szóval a telefon wifi-je nem rossz ! Valaki segítsen lécci , mert nagyon idegesítő dolog !
  • pike011
    #3740
    hello!

    Remelem valakii tud segiteni. Adott egy router Linksys WRT54GC. A net kábeles, így közvetlen a routerbe ,a routerből pedig a gépbe menne a hálózat. Amikor beírom a router ip címét a böngészőbe hogy konfiguráljam, nem enged beléni. Az alap admin nem jó, ami pedig jelszó meg felhasználónév van itthon egy papíron ami anno meg lett adva, és a szolgáltató kinyomtatta megint csak nem jó. Nem bírok belépni a konfiguráló menübe. Valakinek valami ötlet hogy mit csináljak? Resetet próbáltam, kihúzgáltam de semmi.
    Előre is köszi!
  • Bal0924
    #3739
    A resetel-és megvolt és konfigurálás, sokszor.
    Az upgrade nem jöhet szóba, mert azt mondja hogy az a legfrissebb.
    Hardware Version : Bx
    Firmware Version : 2.16
  • gergely1991
    #3738
    Helló!
    Hirtelenjében csak ennyit:Próbáld resetelni hátul,utána újra kell konfigurálni mindent.

    Elképzelhető hogy egy upgrade vagy egy routercsere is közbejöhet akár.
  • Bal0924
    #3737
    Sziasztok!

    Van egy D-link Dir-600-am, nem sikerült a beállítás rajta..

    Állandóan 2000/01/01 van rajta, pedig vagy 1000x beállítottam rajta a pontos dátumot.
    Időnként eltűnik a wifi-jel és ekkor mikor próbálok bejutni a router-be nem tölt be. akár több percig is tart.
    Most meg van wifi-jel, de nem tudok rácsatlakozni. Sehogy sem. Csak úgy sikerült hogy újra indítottam a routert..
    Mi a gond a kütyüvel? (2.16os verziót mondja)
  • Pharaoh
    #3736
    Ha régi lehet csak ennyit tud, az újabbak meg persze hogy jobbak és bírják a 120-a net többszörösét is.