3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • klupyka
    #1654
    sziasztok! a tp-link tl-wr541g/tl routerhez ért vki? mert nem tudom beállítani! előre is köszönöm! itt az msn címem így lehet egyszerűbb lesz: [email protected]
  • csoola
    #1653
    most a crosslinkre gondolsz? sima kábel elvileg, ezzel van összekötve ha jol tudom a többi is... de megnézetem
    amugy ha esetleg rossz akkor csak a csatit kell a végén levágni és ujra rátenni egy másikat nem? sima UTP kábel
  • Free
    #1652
    kétféle kábel van . van az "egyenes" és a fordított. a Fordított az eszköz és gép közé való míg az egyenes eszköz és eszköz vagy gép és gép közé

    Lehet hogy a kábel jó a router és a modem között mert az eszköz és eszköz de a géphez nem lesz jó.

    Hirtelen ennyi ötletem lenne
  • csoola
    #1651
    sziasztok! informatikusnak tanulok, de még csask nagyon alap dolgokat láttam, segitség kellene sürgösen!
    karácsonyra a hugomnak vettem egy régi számitogépet, hogy tudjon netezni a saját szobájában, a gépet vasárnap sunyiban leformáztam, kapott egy SP3-as XP-t, aztán a saját szobámban a gépem kábelével rákötöttem a netre, akkor ment is rendesen, szedtem le neki MSN-t, codecet meg mindent
    most amikor odaadtam neki a gépet, beüzemeltem, rákötöttem a modemre és a gépére, de a gépén nem látok semmit, van a saját hálokarijárol elnevezett kapcsolat, egy X-el (pedig engedélyezve van), ha rádugom a modem 3. portjára a gépet, akkor is ugyanaz, "egy hálokábel nincs bedugva"
    kiprobáltam a kábelt, bedugtam a modembe meg a router WAN portjához, akkor müködött
    ha a leirtak alapján a géphez dugom, a modemen sem látszik, hogy be lenne dugva, egyszer villogott a led rajta
    3 portot gond nélkül kellene látnia, 4 van rajta amugy
    D-Link routerröl van szo
    légyszi segitsetek, hogy hogyan tudom átállitani vagy egyáltalán mi a baj, mert jo volna ha müködne a net neki is!
    köszi elöre is, boldog karácsonyt mindenkinek! :)
  • Francis64
    #1650
    Köszi.
  • Free
    #1649
    nah akkor a letöltőknek kis segítség a kifejezés amit kerestek a "Port Forwarding" alias Port átirányítás.

    technikailag a routerek mint számítógépek vannak otthon nektek a netes végpontokon, és úgy osztja szét a hálóba a dolgokat. Átveszi a tűzfal szerepét stb stb stb.

    Na mármost amikor netezel akkor nincs is gond mert X gépről jön a kérés router felé az kéri a nettől(ez itt bonyolultabb de ne menjünk bele a részletekbe) majd a visszakapott csomagot annak küldi a belső hálón aki kérte. ez teljesen jól megy nem P2P rendszereknél az az mail ftp http stb..

    a p2p kliensek többsége viszont direkt portokat használ az adatcseréhez. ez mindig változó torrentnél is DC nél is és ki figyeli mennyi ilyen van még
    Amit tehettek ,hogy a bejövő port teszem azt a 6560 as amin a torrent szeretne dolgozni akkor a routeren megmondod hogy minden erre a portra jövő kérést irányítson a te gépedre ( itt kis megjegyzés otthoni vagy fix gépparrkal ellátott hálózatoknál felejtsük el a DHCP ip kiosztást hisz az arra lett kitalálva hogy egy 100 as hálózat elé tudjon látni 150 usert tehát otthon ahol fix mennyiség van felesleges.)

    szóval azt a portot amit magadnak irányítasz használhatod P"P kapcsolatra.

    A másik megoldás még lehet a DMZ host beállítása. az az a router minden bejövő kérést egy bizonyos gépre irányít mintha ő ott se lenne. ez annyira nem jó megosztási rendszer mert a géped nyílttá teszed a net felé

    Szóval googlira fel és keressétek a következő képpen a választ
    " routerem márkája + tipus + Port Forwarding"
    avagy
    " routerem tipusa + use torrent setup"
    avagy
    "Routerem tipusa user manual torrent"

    Hirtelen ennyi.
  • kabel15
    #1648
    Amúgy Portokat hól tudok nyitni? D-LINK DKT410 esem van.
    Letöltésekhez kéne.

    Üdv:Kabel15
  • kabel15
    #1647
    Szerintem a legg egyszerűbb ha veszel a gépedbe egy LAN kártyát. Abba be tudod dugni azt a kék vezetéket. De ha bemész egy PC vel foglalkozó boltba megmutatják hogy mit kell venned.

    Üdv:Kabel15
  • Francis64
    #1646
    Sziasztok! Beszereztem én is igy routert, D-LINK. Én a csatlakoztatásoknál elakadtam. ADSL internetem van, a szolgáltató modemjének kimenete azonban egészen más, mint amilyen a routerhez kapott kék vezetéken van, aszem ethernet kábelnek hívják. Nálam a kimenet U alakú (egyes nyomtatóknál pl. HP látni olyan kimenetet) és USB-vel csatlakozik az asztali gépemhez. Sőt a gépemben nincs is olyan bemenet, ahová annak a kék vezetéknek a csatlakozóját csatlakoztathatnám!!
    Megoldásként az alábbiakra gondoltam:
    1. az asztali gépet is vezeték nélkül csatlakoztatom, de akkor vennem kell egy USB-s adaptert hozzá...vagy
    2. beszerzek két átalakítót(persze, ha létezeik), egy ami usb-t (jelenlegi modem kimenetét) alakít olyanra, amit csatlakoztathatok a routerhez + a routert a számítógéppel összekötő kábel végét USB-vé alakítja, így tudnám csatlakoztatni a géphez, esetleg
    3. beszereltetni a gépembe egy olyan aljzatot, amihez tudnám csaltlakoztatni azt a kék kábelt...de a 2. pontban írt USB-t átalakító szerkezetre akkor is szükségem lenne.

    Mielőtt bármi további dolgokat vennék, kérném a segítségeteket, hogy mi lenne a jó megoldás. Előre is köszi!!
  • Nwis86
    #1645
    Helló

    Kéne kis vagy inkább sok segítség:)

    Belkin Wireless G Routerem van és mellette kábel netem, fix Ip-vel, 2 gépre elosztva kábellel + wifivel iphone, na most több gondom is akad, ha csak 1 gépre kötöm a kábelt közvetlen a modemből router nélkül akkor nincs semmi probléma minden játék és torrent is megy aktív módba, de ha 2 gépre kötöm routerrel akkor a legtöbb program kidob a router tűzfala miatt... és torent 1000 x lassabban megy, tudna-e valaki segíteni hogy lőjem le a tűzfalat?

    Én egyátalán nem értek tűzfalakhoz soha nem volt és nem is kell, miért pont az én gépemet törnék fel .. na meg ha nagyon felakarják oly mind1 hogy van -e tűzfalam vagy nincs... nekem 1 vírusirtó elég, az elmúlt 10 évbe se volt gondom abból hogy nem volt tűzfalam... szóval valahogy ki kéne lőni ezt a beépítet tűzfalat vagy legalább torrentet engedélyezni

    A másik hogy az Iphone van hogy napokig nem jó, mert hiába csatlakozok hálózatra de nem tölti be az internetes tartalmakat, semmit se, azt írja nincs net, pedig maxon van jelerőség:S aztán néha gondol 1et és simán működik... gondoltam szar a teló de ha havernál vagyok vagy mekibe ott azonnal rááll a hálózatra és van net, csak az én routeremel szenved napokat:S ez miért van?
  • kabel15
    #1644
    Köszönöm sikerült.
  • kabel15
    #1643
    köszönöm megpróbálom.
  • Puhos
    #1642
    Hi!

    Én is vettem routert Edimax BR-6214K. Adtak hozzá magyar nyelvű cd-t, amint rajta van hogyan kell(ene) beállítani. Az alapján egyáltalán nem sikerült. Így telefonos segítséget kértem egy jóbaráttól.
    Nálam így ment, miután a routert összekötöttem a modemmal és a gépet a routerral, utánna start menü, vezérlőpult, hálózati kapcsolatok. Itt a helyi kapcsolatot kijelölve, jobb gomb tulajdonságok, TCP/IP protokoll kijelöl majd tulajdonságok. Itt kiválasztod a következő IP cím használata gombot, aztán az első mezőbe beírod a következő IP címet: 192.168. 2. és egy tetszőleges szám. A másodikba alhálózati maszk: 255.255.255.0. A harmadikba a routered saját IP címét. Elsődleges DNS kiszolgálóhoz szintén a routered IP címét írd. Nekem így sikerült. Aztán a böngésző keresőmezőjébe szintén beírod a routered IP címét és el tudod végezni a beállításokat. A felhasználó név admin, jelszó általában 1234. Ezt változtasd meg!!! Nálam Invitel ADSL net van. Az alapértelmezett kapcsolatot szüntesd meg. Remélem tudtam segíteni.
  • kabel15
    #1641
    Plz aki tud segítsen.
  • kabel15
    #1640
    Sziasztok!

    Végülis megvette ezt a routert: Dlink-DKT410.
    Hazahoztam bekötöttem elkezdtem öszerakni és feltelepíteni.
    Odáig jutottam hogy össze kellet dugnom a gépel és a modemmel.
    Utána írja hogy győződjek meg róla hogy ég egy jel (3 kör a jel)
    Na az a gond hogy ez nálam nem ég hanem villog. ha arra megy hogy tovább akkor kiírja hogy nem jó a kapcsolat. mit kéne tennem?

    Válaszotokat várom.
    Üdv:Kabel15
  • kabel15
    #1639
    Én ezt néztem ki. D-linkDKT410 van rá 11év gari. Olyat szeretnék amivel todok a lakásban mozogni kivihetem a szobámból esetleg még az udvarra is. ( a házban gipszkarton falak vannak ezért remélhetőleg nem romlik aniyt a jel) Erre kéne. Szerintetek jó választás? Ja és még egy szempont hogyha lehet akkor a vezeték nélküli hálózatnál menyen rendes sebbeségel a net. Ne legyen az hogy egy napot kell várnom hogy behozzon egy oldalt (Tekincsünk el az óldal leterheltségétől) Szóval az lenne a lényeg hogy ugyan azt a sebességet tudja mint az asztali gépem.(az is jó lenne ha nem kéne heteket szórakoznom mire végre beállítom)
    Erre a célra megfelel ez?
    Ha esetleg tudtok mondani egy ehez hasonlót és olcsóbb akkor azt is megírhatjátok.
    Holnap megyek körülnézni. De lehet veszek is egyet.
    Sorry a hosszú HSZ ért.

    Üdv:Kabel15
  • Inquisitor
    #1638
    Hát ahhoz képest drága, hogy van Linksys is 10K körül, a noname (vagy annak hitt) 7-8K-s csodákról nem szólva :)
    Tudom én, hogy ez jó, ebből többet vittek nálunk, mint összes többiből együtt, és nagyságrendekkel kevesebb jön vissza mint a többiből.
  • Free
    #1637
    én cirka 6 éve nem vettem smc t mert akkor elég volt belőle és akkor 1 év volt . nem mondom hogy előkeresem a papírokat mert nagyképű dolog lenne és már sztem rég kidobtam őket :c)
  • Free
    #1636
    nem tudo mi lehet a sok egy routerért sztem ez nem az

    depo árlitsa 14900 bruttó lehet válogatni
  • Inquisitor
    #1635
    "Cisco router 200 ezer alatt szóba se jön. de hála az égnek a kapitalizmus megteremté a leányvállalatok fogalmát és lőn vlágosság a cisco felvásárolta a Linksys-t és az eredeti ciscos hardwer töredékéért megvásárolható ugyan az a minőség."

    Már amennyiben az AsRock Asus minőségű, a Labtec Logitek minőségű, stb.
    A Linksysnek van egy pár hirhedten jól sikerült, és nem kevés híresen pocsék routere. Jólsikerültből ott van a WRT54GL, no de annyit is kérnek érte ... :)
  • Inquisitor
    #1634
    Érdekes, tegnap adtam el egy SMC-t (5 portos olcsóság) és bár nem szivlelem a márkát, de az feltünt, hogy 5!!! év gari volt a garancialevelén ...
  • Free
    #1633
    nah ez pl jó példa mert van egy 80 ezres smc switch az egyik cégnél 24 portos ami már ott van kb 6 éve nah azzal nincs gondom de eddig 6 ból 6 smc router elszált fél éven max 1 éven belül persze az 1 év az mindig a garancia lejárta után volt 1 2 héttel :c))
  • Mike at home
    #1632
    sry
    akkor én reagáltam túl
    mindenki szidja az SMC-t, ugyanakkor sok emeber meg nem
    nemtom, biztos nekem volt/van szerencsém
    de se a router-rel sem a switch-vel eddig bajom nem volt
  • Free
    #1631
    huh cimbi nem vagyok ciscos. sőőt. utálom a multikat de ha már olvasol olvassmár végig. épp azt írtam hogy 12 - és 20 k között van egy normális linksyses router.
    :c)

    amúgy lehet én vagyok hülye és az a pár db hálózat amit eddig összeraktam volt a rossz de az smc nálam fél év alatt L szállt . indokolatlanul újraindult, nem bírta a filecserélő rendszerek pár ezres szálon való kommunikációját, és melegedett mint a dög.

    Megkövetlek ha neked az smc ennyire bejött de nem tudom hogy neked volt szerencsés választásod az smc nél vagy nekem szerencsétlen.

    Amúgy egy 100 mbites otthoni router még vagy 10 évig hasznos lesz főleg mert a jobb routereknél nem a hardwer a korlát hanem a szoftver.
  • Mike at home
    #1630
    köszönjük a cisco munkatársától az értékes (x) hozzászólást :)

    ne mindjárt párszázezres routert vegyek otthonra?

    az smc legalább 3 éve megvan éjjel-nappal működik, soha semmi baja nem volt, és nem volt 10k sem
    minek jobb? minek 10 évre? hol lesz egy 10/100-as vezetékes router 10 év múlva?
    igény-ár-teljesítmény
    200k-ból vezsek 20 darabot, ami ha évente tönkremegy, akkor is 20 év
  • Free
    #1629
    nem tudom emberek ki miért vesz mindenféle "no name" gyártótól routert. ez is olyan dolog hogy pár szempont amit be kell tartani vásárláskor:

    - managelhető legyen
    - legyen hozzá folyamatos support,
    - freamware frissítési lehetőség legyen hozzá
    - igénytől függően lehetőleg legyen Wifi támogatás B-G mixelési lehetőséggel hogy a régebbi eszközök (pda stb.) is támogatást kapjanak.
    - legyen megfizethető

    Egy Routert nem úgy vesz az ember mint pl cipőt vagy nadrágot. érdemesebb egyszer jót venni és akkor az a frissítéseknek köszönhetően képes évekig kiszolgálni

    Jelenleg a legjobb márka hálózati eszközökben a Cisco. Ennek termékei a normál halandóknak megfizethetetlenek. pl egy normál managelhető Cisco router 200 ezer alatt szóba se jön. de hála az égnek a kapitalizmus megteremté a leányvállalatok fogalmát és lőn vlágosság a cisco felvásárolta a Linksys-t és az eredeti ciscos hardwer töredékéért megvásárolható ugyan az a minőség.
    Akkor már csak az a kérdés hogy a jó sok Linksys te3rmék közül melyikre is van szükségünk . hát nézzük megint a listát.

    Teljesen jó kis gyűjtemény van mindenki megtalálja a neki kellőt. van file szerveres ,meg printer szerveres ezek kicsit húzósabbak árban de kinek a pap kinek a papné.

    Ami egy halandó otthoni hálózati felhasználásra a legjobb ár érték arányban az a WRT54GL a WRT54G a Wireless 54G azaz 54 Mbit/s támogatás jelölése az L hogy Linuxos framweare fut rajta. Ennek köszönhető hogy mivel linuxos ezért a freeBSD license alá került így rengeteg kis fun fejleszti tökélete4síti alá a szoftvert. lehet alá találni olyan egyszerűt is amit egy 6 éves be tud hangolni , és olyat is amivel komplett akár vállalati mega hálózatok elláthatók.

    Eza router nekem pl már amióta kijött a piacra megvan ennek ha jól emlékszem lassan 8 10 éve de lehet rosszul emlékszem . nah de mind1.
    eddig szám szerint vagy 50 db - t vettem és építettem be cégektől elkezdve magánlakásokba sőőt puccos villákba is nagyobb antennával, hogy lefedje a környéket rendesen.

    És ekkor L lehet gondolkodni. hogy monjuduk egy smc vagy épp dlink router mit tud, és meddig használható( nekem dlink 2 évnél tovább nem üzemelt hiba nélkül smc -t meg huh ne emlegessük ezekben a körökben)

    Nah ennyi az okításból hálózatok és otthoni felhasználás szintjén. akinek nincs cirka 12-22 ezer Ft je arra hogy garantáltan 10 15 évre vegyen magának eszközt az vegyen minden évben egy dlinket vagy egy smc t vagy akár bármilyen noname routert eszközt vagy bármit. routerekben nem akkora a fejlődés gyorsasága hardwer szinten mint pl pc nél ahol érdemesebb gagyit venni mert úgyis hamar le megy az ára. én anno 22 ért vettem a routerem aztán volt 14 is most a dollár erősödésének következtében megint olyan 20 körül van szóval ha úgy vesszük 10 év alatt nem vesztett az értékéből és maga a ciscó sem gyártott belőle smc -nél oly kedvesen V2.0 nak nevezett hardwer frissítést mert ez a cucc úgy jó ahogy van .

    Bocsi ha hosszúra sikeredett de már nem bírtam nézni a sok mellé dumát.
  • BaliBoy
    #1628
    Nekem is megvan évek óta. Amíg a t-online-nál voltunk nem volt ilyen gond. Csak mióta a digin csatlakozom 1000 szálon nem bírja.
  • Mike at home
    #1627
    furcsa, mert nekem évek óta megvan, és semmi baja
  • BaliBoy
    #1626
    Olyat ne. Nekem is az van. Mióta digi van bekötve és megnőtt a forgalom naponta akár többször is lefagy. Elég gyenge egy masina.
  • Mike at home
    #1625
    mindenképpen mazzagmentes kell? mert szerintem egy 7004VBR-t jóval kevesebből megúszod
  • kabel15
    #1624
    Köszönöm. Amúgy szerintetek melyik a jobb a G vagy az N mert nagy ár külömbség van G:13.000 az N:19.990 szerintetek megéri azt a + 7.000 et?
  • tomo
    #1623
    gyakorlatban olyan 3 megabajt per masodpercre lesz kepes a wifi-je.
  • Pharaoh
    #1622
    54mb/s azt jelenti, hogy 54mb/s -t tud.
  • kabel15
    #1621
    SMCWBR14G2BU erről a tipusról lenne szó.
  • kabel15
    #1620
    az SMC jó router eket gyárt? és az 54mb/s az mit takar? 54kb/s az adatforgalom amit közvetíteni tud vezeték nélkül?
  • kabel15
    #1619
    Hello!

    Tudnátok ajánlani valamilyen jó router-t?
    Kaptam egy laptop ot de ami most van (Chello tól kaptam modem) azon keresztül csak egy kábelt tudok bedugni.
    Ha lehet olyat szeretnék hogy legyen rajta WLAN lehetőleg 128kb/s adatforgalmat is bírja.
    Ja és lehetőleg legg egyszerűbb beálitást igényelje.
    10.000ft kötül gondolkodtam 1-2 lehet drágáb de csak ha megéri a plusz pénzt.

    Üdv:Kabel15

  • MadJani
    #1618
    Megoldódott !

    Beírom, hátha valakinek lesz ezzel ugyanilyen gondja. Tehát a Belkin G+ Mimo router Net folytonossági hibáiért a Firmware a felelös. A 2008/10/26-i 5.02.08-as FirmWare megoldja a problémát.
  • Free
    #1617
    ha lesz időm készítek majd egy pdf et a tomato firmware baállításokról
  • Free
    #1616
    wrt54gl hez használj tomatofirmwaret.
    Sokkal jobb mint a gyári egyszerűbb is ha nem nagyon értesz hozzá.

    Miután feltetted a felhasználónév root lesz a pass nem fog változni.
    Kérj egy restetet vagy resteteld kia routert akkor a firmware defaultra áll vissza.
    Állítsd be a kapcsolatot (pppoe vagy hasonló) majd ugyan azpn Basic beállításon tudod lent beállítani a wifit.
    Alapból használj WPA2 kódolást a wifire hogy csak te tudd használni.
    És 5 percen belül fog minden működni.
  • T0tTi
    #1615
    egy kis segítség kellene: belesasoltam a router beállításaiba még megpróbáltam áttálítani és úgy sem akart működni a wifi (a router típusa: linksys wrt54gl-eu). kérem aki tud segítsen.
    előre is köszönöm.