3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Morphin
    #1694
    na most visszaraktam mindent ahogy volt,többiek ne basztassanak hogy nincs net. megpróbálok egy olyat,hogy az xbox-ba beírom a router MAC címét,lehet emiatt dobja le a boxot a switch...mmint a modem a switchen keresztül...
  • Morphin
    #1693
    ezeket már ellenőriztük,építkezés után(másfél éve),amikor kijött az Invitel-től az adsl szerelő(E Mercivel...)az magyarázta, hogy az aljzatok így meg ugy a szarok...fogtam magam,szétbontottam egymás után mindet,és jók voltak.mind1 ha már behúzunk újakat akkor ugyis mindet leellenőrizzük még1szer...sztem ez a kisebbik tétel,minthogy vegyek még1 routert,ami gondolom faszság is lenne.mennyi lehet 40m kábel? 4-5ezer forint? sőt annyi sem.majd apuval megbeszélem mi legyen...tesók már anyáznak h nincs net...bátyámnál pl.egyszer van másszor nincs...
  • Met
    #1692
    mielőtt még nekiálltok huzigálni lehet csak rosszul vannak bekötve az alljzatok, először azt nézzétek meg
  • Morphin
    #1691
    legszívesebben most elmennék a villanyszerelőhöz(kár h állítólag siófokon lakik) és belehúznám a fejébe az összes wifigecit,mert miatta kell ezt a szart használni.a kábel ezerszer egyszerűbb...itt a falban az aljat,bedugom,működik...de ez a faszkodás,hogy gyenge a jel stb...hihetetlen hogy most emiatt vagy újra kábelezünk mindent,vagy nemtudom már. a switch is vmiért szar.folyton megszakítja az xbox kábelét,ezért vittem fel a routert az adsl modemhez,most megy rendesen a net a boxon...még egy olyat találtam ki,hogy az adsl modemet lehozom valahogy a padlásról,de az is elég gány munka ha jól láttam,mmint a kábelezés...szal lehet az lesz hogy 30-40méter utp kábelt kezdhetünk is ki-be húzni a falakban...
  • BaliBoy
    #1690
    Nem lényeg. Ha a routert belerakod egy 1 milis sűrű szövésű fém háló zsákba meg is szüntetheted a jelet ha a routernek nem elég nagy a kisugárzott teljesítménye. A vasbeton fal is nagyrészt a benne lévő fémszerkezet miatt árnyékol.
  • Morphin
    #1689
    PCI-al gyenge a jel??nekem külön antennás van,és nagyon jó...nemkell vele faszkodni,egyből megtalál mindent.EDIMAX usb-s szarja még viszonylag jó,mert annak is nagyobb antennája van az usb testen.de ez a kis Belkin mütyür,lószart se ér...EZ van bátyámnak!
  • Dadom
    #1688
    Próbáltam. Sajnos az sem jó mert a szüleimnek szeretném a szomszédba és azzal olyan gyenge a jel, hogy nem is csatlakozik...
  • Morphin
    #1687
    USB-s szarokat dobjad a kukába...nekem 2 ment tönkre(belső kábel mind2nél ugyanott szakadt el) és a maradék 2 is haldoklik.vegyél PCI-ost!(ha lehet)
  • Dadom
    #1686
    Sziasztok! Azzal a segítségkéréssel fordulok hozzátok, hogy az smc vezeték nélküli routeremre szeretném csatlakoztatni asztali gépem,usb-s adapterrel. A problémám, hogy csatlakozik és 4-5 perc után megáll az adatforgalom és nem történik semmi. A gép nem fagy le. Újra kapcsolódás után működik megint 4-5 percig. Kipróbáltam 3 usb-s adaptert 3 különböző gyártótól és ugyan ez történik. A laptopom beépített antennájával működik. Mi lehet a probléma? A válaszokat előre is köszönöm!
  • Morphin
    #1685
    hmmm,nem csodálkozom hogy gyengül a jel miatta...csak érted nemtudom milyen vastag beton egy födém,de csak betonból van...meg ilyen olyan szerkezet erősítő dolgok,nemhiszem hogy fából vannak.és földszintről az emeletre meg simán felment a jel.és távolságban sincs messzebb most a router...mellesleg a Belkin-t hogy dícsérik,meg drága is... aztán egy kalap szar a hugom usb wifi stick-je.a hozzáadott program is egy f0s...
  • BaliBoy
    #1684
    Hát ha igaz a fém háló akkor ne csodálkozz. Egy Farrady kalitkában laksz.
  • Morphin
    #1683
    mostmár eltűnt a második "router" a kereső ablakban...de a jel továbbra is gyenge...(apu szerint a padlás és az én szobám falában fémháló van...+szigetelések)lentebb linkben volt a router neve. US Robotics 5461-es. a vevők pedig: enyém:PCI-os EDIMAX,bátyámé:USB STICK EDIMAX hugomé:BELKIN USB STICK...ami miatt pedig variálni kellett az egy xbox360.azt kell tudni a házunkról h építésnél a nagyokosok elbaszták az utp kábeleket a falakban,legalábbis qrvára nem müködik a legtöbb.csak az én szobámban jó,meg lennt a dolgozó szobában.ezért oldottuk meg wifivel.namost faterral már az újrakábelezésen gondolkodunk.egyrészt sztem gyorsabb és biztonságosabb is,mint szarakodni ezzel a keci wifivel.én agyfaszt kapok már tőle,mennyi baja van.(hozzátenném én gépemen amiben PCI-os a wifi,ezzel semmi baj nincs,de az usb stick-es szarokkal...)
  • Free
    #1682
    Valami márka/típus kompozíciót kaphatnánk ?

    mi volt az az eszköz ami még rá lett kötve? ami miatt mozdítani kellett?
  • Morphin
    #1681
    jah, és érdeles a router nyitólapján alul, most a bátyám gépét wired-nek jelzi,pedig wireless...usb stick-es wifi.engem wirelessnek lát szépen. hugomat meg már felsem engedi
  • Morphin
    #1680
    csak azt nem értem minek ide qrva erős antenna.légvonalban max 10 méter a legtávolabbi gép is.és mondom sima fa falak,semmi vasbeton
  • Morphin
    #1679
    épp ezaz, hogy mind2 amit észlel ugyanaz a neve...mert a körnéyeken nemsokan laknak,és nincs seholsem másik router) egyiknek sima titkosítása van(erősebbik) a másik amire felenged annak meg WPA2PSK TKIP...vagy mi.
  • Morphin
    #1678
    nemnem, elmagyarázom ez milyen ház...elöl garázs,felette van az említett padlás,utána a földszinten a szobák,és a wifi dolgok csak a fenti szobákban vannak.a garázs fölötti padlás épp az én szobám mellett van.ezek a falak részben fából vannak(gyorsépítésű moduláris faszerkezetű ház). és eddig a router a földszinten volt...tehát eddig átkellett jönnie a jelnek a betonon,mert beton csak a födémben van ugye. de most csak 4-5méterrel van arrébb a router légvonalban,viszont nincs seholsem beton!
  • Met
    #1677
    Melyik a te routered? Az erős vagy a gyenge?
  • Morphin
    #1676
    most, az van hogy azok a gépek amik észlelik a routert,és kapcsolodva vannak,azok két jelet érzékelnek,egy nagyon erőset,és egy gyengét.vmit elállíthattam a router configban vagy nemtudom. de az erős jelhez nemis kapcsolódik...vki??
  • Met
    #1675
    túl vastag a födém...
    visszaviszed a routert le a lakótérbe, vagy erősebb antennát teszel a routerre és a "vevő" gépekre
  • Morphin
    #1674
    hi! van egy kis problémám. a padláson van egy adsl modem.eddig innen egy dolgozó szobába ment kábelen a net,bele egy wifi routerbe. namost ezt a routert egy kis technikai gond miatt felkellett vinnem a padlásra,hogy egy kábeles eszközt is rádughassak.namost azt vettem észre h az összes pc-n gyengült a jel,sőt vmelyik már csak észleli de kapcsolódni nemtud. vagy gyenge a gép,vagy az antenna, vagy mit lehet ilyenkor kezdeni ezzel???vki segítsen pls!!
  • Free
    #1673
    Semmi sem kizárt :c))))))))
  • Met
    #1672
    lehet csak a FF fáradt bele a javítgatásodba és már csak azt jelzi ami nagyon zavarja :P
  • Free
    #1671
    LOL

    Én is azt használom :c))))
    És egyre kevesebb a piros aláhúzás :c)
    Fejlődök még hogy a net nem tanít :c)
  • kabel15
    #1670
    Megnéztem de nem akarom hogy valamit elcseszek.
    Lehet hogy tényleg hívok egy kis segítséget.
  • BaliBoy
    #1669
    Meg a Firefox-ban kapcsold már be pls. a helyesírás ellenőrzőt mert borzalmas miket írsz le. No offens!
  • Free
    #1668
    ember ha az általam lentebb belinkelt képes képregényszerű how-to sem tudott neked segíteni akkor inkább hívj oda magadhoz valakit aki ért hozzá mert akkor itt sem fog tudni segíteni neked senki, mert ugyan azt tudnánk leírni magyarul mint ami ott van .
  • kabel15
    #1667
    sziasztok!
    Megint a segítségeteket kérném. Még mindig nem sikerült megcsinálnom port nyitásokat. Utorrent 1.8.1 et használok de nem tudom hogy mit hogyan kéne.
    vagy hogy hól tudok port ot nyitni.
    Ha valaki el tudná magyarázni hogy mit hogyan annak örülnék.

    Előre is köszönöm.
  • kaaen
    #1666
    Két portnál, az a gond hogy akkor az Azureusban kell mindíg módosítanom a portszámot.A statikus dhcp-vel nem tudom mit kezdenék, az ugyanaz ip cím nem hiszem hogy megoldás.De köszönöm a választ, és várok egyéb ötleteket.
  • Free
    #1665
    használj két portot
    vagy pedig ebben az esetben lehet használni dedikált dhcp ip kiosztást amit tudsz MAC addreshez rendelni.
    de sztem a legjobb megoldás (az xp nem szereti) mind a két kártyának ugyan azt az ip t adod. bár ezt még nem próbáltam . igaz a többit sem ezek csak tippek hogy hol tudsz elindulni.
  • kaaen
    #1664
    Halihó!
    Én egy edimax wifi router tulaja vagyok.Viszonylag jól is működik, csak egy kis megoldás kellene.Egy darab notival csatlakozom a routerhez, valamikor wifin, valamikor kábellel.Mind a kát hálókártyának fix ip-je van, viszont az Azureus portját csak az egyikhez tudom beállítani.Mi lenne arra a megoldás, hogy ne kelljen mindíg átírnom a routerben a virtual servert attól függően, hogy wifin, vagy kábelen csatlakozom a routerhez.Válaszokat előre is köszönöm.
  • klupyka
    #1663
    hogyan tovább??
  • Free
    #1662
    a router kapcsolódási módja az internet felé irreveláns

    Két hálózat van az egyik a WAN ami a net felé a router a másik a LAN ami a te belső hálózatod
  • klupyka
    #1661
    a routeren választottam ki azt a módot. mert volt statikus ip meg dedicated ha jól emlékszek meg ez. nem tudom hogy kellene a másik gépre rávinni a netet.:S
  • Free
    #1660
    a pppoe az a normáél ADSl kapcsolódási protokol a router és az internet között. ha routered van ami megosztja a netet akkor a routeren kell ezt beállítani. gondolom nem a gépeken állítottad be
  • klupyka
    #1659
    én a PPPoE-t állítottam be. lehet ez a baj????
  • Free
    #1658
    ez kevés infó.

    - statikus ip -t vgy DHCP-t állítottál be ?
    - jól dugtad össze őket, kábel nincs megsérülve ?
    - esetleg egyéb infó ami segíthet nekünk, hogy segíteni tudjunk ?

  • klupyka
    #1657
    sziasztok! tp-link tl-wr541g/tl márkájú routerem van. az én gépemhez eljut az internet, de a másik számítógépen nem tudom beállítani. vki tudna segíteni???
  • Free
    #1656
    ok látom nem érted a dolgot.

    Egy pár segítség

    torrent beállítás a routeredre

    És további segítség a routeredhez
    a minden tudó net
  • kabel15
    #1655
    Leszedem ezeket és kész is?