3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • kabel15
    #1734
    Köszönöm!
    A port okat honnan tudom meg? Vagy azt hol tudom megnézni hogy miket kell megnyitnom? és mi a külömbség a TCP és az UTP. kell lennie valamilyen egyezésnek?
  • Morphin
    #1733
    gyorsan összerakok egy szettet...
    Routerek...
    PCI vevők
    USB vevők
    sztem a PCI megbízhatóbb,és csak egyszer berakod beállítod és megy...én azt tapasztaltam, hogy az USB-s verziókkal(amellett,hogy drágábbak) több a baj...
  • Gomber
    #1732
    Figy és ez nem használható vevőegységnek: wifi
  • Gomber
    #1731
    Na teszem fel pl. megveszem ezt! Összekötöm a modemmel...
    Utána veszek még 1 vevőegységet, amit a szobámba bedugok, és így tudom fogni a netet, és ezt a vevő1séget összekötöm a géppel, és tádá ott a net...
    nos?
  • Gomber
    #1730
    húha :D olyan kábel jön ki az antennából amit csavarozni lehet(végét), sajna nem értek hozzá ennyire szval... amugy nem a nővérem gépe, hanem az a folyosón van kinn...
    Szval veszek 1 wifi router vevő 1séget... beledugom a modembe a wifi-t, és a szobámba rakom a másikat, amit össze kapcsolok 1 kábellel a géppel!
    És ugye a másik gépre ugyan ugy menni fog a net a kábelen keresztül?
  • Morphin
    #1729
    így már tisztább...rádióhullámos nethez,nemhogy nem értek,még nemis láttam,de ez végülis nem fontos.a kettéosztásnál milyeneke a kábelek végei?? utp kábel?? és ez az RJ45 vagy milyen csatis nem??szabványos patch kábelnek belekéne mennie.de mivel te nem akarsz kábelezni(furni,faragni hozzá) ezért kell a wifi router.
    úgy fog kinézni, hogy az antennából megy a modembe,onnan a wifi routerbe.ahhoz hogy tudd venni a wifi jeleit neked is kell egy wifi vevő,meg abba a gépbe is még aki akar csatizni rajtad kívül.nővéred gépére is kell net? vagy már van? és hogy van összekötve,kábellel? mert akkor az maradhatna úgy...
  • Gomber
    #1728
    Na megpróbálom!
    Ugye rádió hullámos netünk van, ami azt jeleneti hogy 1 antenna van a ház falán (ilyen kocka alakú). A nővérem szobája elé lett felrakva, és az antenna mögött kifúrtak 1 lyukat, és bevezettek az antennából 1 kábelt. Na ennek a kábelnek a vége, ketté van osztva. Ugye mivel 2 van osztva, az 1ik fele össze van kötve 1 másik kábellel, ami bele megy a modembe, és a másik fele üres. A többi meg már nem fontos... a modem bele van dugva a gépbe, meg a konnektorba.
    Nem tudom hogy ez jobban kivehető-e, megpróbáltam levenni róla minden felesleges dolgot:

    2. KÉP
  • Morphin
    #1727
    az a probléma hogy nemtudom elképzelni mi hol van...írd le pontosan,vagy jobb rajzot csinálj,mert magamtól nemtudok lerajzolni/elképzelni egy olyan helyet amit még sosem láttam.amint tudom mi hol van,és mit hova akarsz eljuttatni,mik a célok,máris kitudunk találni rá vmit...
  • Gomber
    #1726
    ja és az 1 es gép, és modem nem 1szobában van... :D bocs a sok kommentért...
  • Gomber
    #1725
    Ja és az antenna az kültéren helyezkedik el...bár a rajzon nem nagyon láccik :S
  • Gomber
    #1724
    Ahol, a modem van az egy szoba, meg ahol a 2es gép van az is, és ahol az 1es gép van az a modem előtti folyosó...
  • Gomber
    #1723
    huha, hát ezt nem nagyon értem :S eltudnád magyarázni szájbarágós módon please :S meg ha van időd léci csinálj egy paintos rajzot is!
  • Morphin
    #1722
    IP adress, az a kliensed IP címe.oda beirod a tiédet(értelemszerűen erre nyitja ki a portokat)
    TCP,UDP,ezek a játéktól,torrent klienstől függnek...(beírod a portokat és kész)bekell vinni egyenként valszeg mindet...megvan hamar.ha megvan akkor mentsd el,újrainditja magát és ennyi...
  • Morphin
    #1721
    amelyik szobában van a modem,ahhoz a géphez kábellel,a 2. gépre meg wifi adapterrel megy át a net. a lényeg : 1.modem->2.wifi router->és innen megy ki a net annyi felé amennyi felé szeretnéd osztani...a rajzod kicsit más.
  • kabel15
    #1720
    Vezeték nélküli router. N es erősségű.
    Azzal át tudod vinni a netet.
    >>>Az enyémre van valami megfejtés?<<< #1714
  • Morphin
    #1719
    UHH elég nagy a kuszaság...wifi router kell neked,ha falon át akarsz netezni...ez két külön lakás? vagy csak szoba?
  • Gomber
    #1718
    sziasztok!
    nagyon sürgősen segítségere lenne szükségem!
    Vettem 1 gépet, ami egy másik szobában lett elhelyezve, és szeretném megoldani hogy vmien vezetnék nélküli vagy rádió hullámos nettel betudjam fogni arra is!
    Mellékelek 1 rajzot, az egész rendszerről:

    1.KÉP

    Ugye ott van a net ketté osztó ami a rádióhullámos antennából jön ki!
    Az egyik elvan foglalva, bele van dugva abba a modembe, ami a régi gépbe megy bele...(ja és az megmarad, mert mások használják)
    Na és az lenne a kérdésem, hogy valahogy meglehetne-e oldani azt hogy semmi furás nélkül, netet varázsoljak az uj gépre :D
  • Morphin
    #1717
    lehet MAC alapján van szűrve a wireless rész. enyémben is lehet,de én kikapcsoltam.környéken ugysincs senkinek gépe...(öregek) valszeg vmi beállítási dolog van elqrva nálad. nem ismerem a linksys kezelőfelületét,de keress Wireless menüpontot,vagy Security, esetleg Firewall,lehet ott van gebasz...nemtudom milyen helyen laksz,és milyen titkosítási dolgokat állítottál be,de azt is ellenőrizd h helyesen adtál-e meg mindent,mindenhol
  • StephenKing
    #1716
    Linksys WRT54G router-rel van elosztva a net itthon, wifi-n nem lehet csak egy gép csatlakoztatva ha másik géppel is fel akarok menni a netre akkor nem kapcsolódik, mit kellene beállitani a routeren hogy több géppet is engedjen a wifi-re csatlakozni?
  • shakwill
    #1715
    Sziasztok!
    "AT-AR221E Cable/DSL Router (V1.00-E)" configját szeretném frissíteni. Tudnátok linket adni,-(V1.00-E)-kicsit avittnak tűnik.
  • kabel15
    #1714
    Ha ezek után van még valamilyen teendőm akkor azt is írjátok le plz.
    Előre is köszönöm!
  • kabel15
    #1713
    Köszi!
    Idáig jutok el:


    Nem tudom hogy mit hova írjak. Egy játékhoz kéne.
    Remélem tudok segíteni egy magyarázattal.
  • Morphin
    #1712
    hmm megnem mondom neked pontosan, de olyasmit keress hogy port forwarding,vagy port triggering, már nemtudom...attól függ a játék éppen milyen portokat kér.állítsd be neki UDP meg TCP-re is.és elvileg jónak kell lennie!

    nekem megoldódott a problémám egy vezetékes routerrel.3.5k ft, SMC, amire kell arra jó.még a kezelőfelülete is jobb mint a csöves US Robotics-nak.érdekes mert összeraktam mindent ahogy én elképzeltem.beállítottam mind2 routert,úgy h szeressék egymást,és a net is menjen mindehol.erre apu mondja hogy az úgy nem lesz jó,ne vitatkozzak,ő jobban tudja,20+éve a szakmában van.(apum jártasabb is ezekben a hálózati dolgokban,de most vmit nagyon elnézett) fél óráig állitgatott,aztán egyik helyen sem volt már net.téptem a hajam,de aztán végülis visszacsináltunk mindent úgy ahogy én csináltam,és müxik minden szépen,rendben^^
  • kabel15
    #1711
    mert odáig eljutok hogy a router en belül advanced és ott kijön nekem 24 kitölthető rész. de mindegyik egyforma. És nem tudom mit kéne bele írni.
  • kabel15
    #1710
    Multiplayer hez hól tudok port okat nyitni?
  • Free
    #1709
    WRT54GL Tomato firmware QOS

    Csak ötlet hogy a tomato firmware több más típusú routeren is futtatható és biz szereti a sávszélesség managelést, akár MAC addresre szűrve akár ipre akár tartományokra akár portokra szóval poénra be lehet lőni.
  • Bmx01
    #1708
    dee lehet sávszélességet osztani is, persze amelyik router támogatja.....
  • Morphin
    #1707
    hát nemtudom,amikor én akarok multizni,szólok többieknek h ne nagyon töltögessenek meg stb. mert akkor nekemis felmegy a pingem.4Mb-es az én netem is...nemtudom miért van így...bírnia kéne többet is valszeg,majd jön vmi okosabb ember,csak meg mondja mit és hogy. amúgy olyat nem lehet a routerekben,hogy megmondom mekkora arányokban ossza el a sávszélességet??tök jó feature lenne...
  • Bmx01
    #1706
    hell
    1 kis segítségre volna szükségem, adott 2 gép 1 wifi-n 1 lanon csatlakoztatva TP LINK-es routerhez (napokban vásároltam) 4Mb-es neten szalad . Főbb dolgokat beállítottam is rajta, annyira hogy megy mind 2 gépen a net, annyi gondom volna vele hogy mind 2 gépen játszanánk néha neten pl COD 2-4, CS 1.6 ....... s valamiért a ping egekbe szökik.
    Milyen beállítás lehetne alkalmazni hogy jól mennyen ???
    Halottam olyat hogy a DMZ-hez kellene beírni v.melyik IP-t, csak azt sajna nem tom mert van 1 pár a router status részbe.
    Esetleg tudnátok ebben segíteni????
  • kabel15
    #1705
    nekem chello netem van le 256kb/s fel 128kb/s oldalakról mozilla val töltök is anyival. mikor még nem volt routerem akkor néhe jöttek a fájlok 250 el. most sajnos torrenteknél 90kb/s volt a max. de hivatalos oldalakról így is tudok tölteni 250 el.
  • Morphin
    #1704
    tényleg, sztem ez a 4MBit már lassú...kéne vmi nagyobb,megkérdem anyut mennyit fizetünk érte.amikor építkeztünk tavaly tavasszal akkor itt még csak ez volt a max. Invitelnél vagyunk. nemtudom van-e már valami új csomag,vagy más szolgáltató errefelé(ha van itt valami illetékes akkor mondja meg pls. : Csomád-on lakom, Fót mellett)
  • Morphin
    #1703
    attól függ mennyi a max letöltésed...nekem 4MBit-es a netem...a max olyan 480kb/s körül szokott lenni,néha felkuszik 500 fölé is, de az nagyritka. nekem a torrent is jön közel 400al amikor jól seedelik.és kevés a leecher.ha jól seedelt torrenteket töltesz akkor gyorsan jön. ha nem jön az összes letöltés torrentben 100al, akkor általában le is állítom.mert van egy átka az adsl netnek. a feltöltés levesz a letöltés sebességéből is,(nemtudom az arányokat) és nekem ha fullon megy a torrent akkor eszméletlenül lelassul minden,ezértsem netezek olyankor
  • kabel15
    #1702
    szóval akkor így jól vagyok? mert végülis jönnek a cuccok 50kb/s el bár mellete töltök nem torrentröl is.
  • Morphin
    #1701
    nekem ez pont zárva van, mert az én torrentem egy másik porton kommunikál... itt egy kis szösszenet az egyik torrent oldalról:
    ,,Több esetben lehet egy felhasználó aktív. Például akkor, ha nincs se szoftveres, se hardveres tűzfala. De akkor is aktív, ha bármilyen tűzfala van, de a BitTorrent kliense által használt portot engedélyezi, nyitja a tűzfalon TCP-re és UDP-re egyaránt. Mindenki törekedjen arra, hogy aktív legyen, mert így tud tölteni passzív felhasználóktól is, ami nagy sebesség növekedést jelenthet."
  • kabel15
    #1700
    találtam az UTORRENT belül egy linket hogy vizsgálja meg és mindent rendben talált.itt írta ezt.

    Ha esetleg nem működne a link ezt írja:
    Welcome to the µTorrent Port Checker.
    A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

    Checking port 57629 on 86.101.168.139...

    OK! Port 57629 is open and accepting connections.

    You will be able to receive incoming BitTorrent connections.
  • Morphin
    #1699
    akkor leszel teljesen aktív,hogyha nyitva vannak,mert akkor mégtöbb embertől tudsz tölteni...most megnem mondom neked melyikeknek kell pontosan nyitva lenniük, de nekem sokkal gyorsabb,így hogy aktív vagyok(így hívják nemtudom miért...)

    Met:nagy a dilemma. ma visszaraktam mindent ahogy volt,van net mindenhol, kivéve az xboxon.(meglehetne oldani h a gépemről kapja a netet,csak nem akarom h a gép feleslegesen menjen) valszeg veszünk egy ilyen kimérőt amit linkeltél(vagy vmi asszem van is itthon amivel ki lehet mérni,mert mondta is fater) és aztán ahol szar ott ujrakábelezés...kb 2 helyen kell csak.mert nálam ugye jó.de ez is milyen,hugom szobájában két darab utp aljzat van.és egyik sem jó...vagy csak rosszul van felcímkézve az is lehet,én már semmin sem lepődnék meg...
  • kabel15
    #1698
    Az lehetséges hogy nem kell PORT okat nyitni a torrentezéshez?
    Mert átjött egyik ismerősöm hogy megcsinálja de kiderült hogy nem kell.
    Most vagy mi néztük el nagyon vagy tényleg nem kell csinálni vele semmit.
  • Met
    #1697
    Hogy lenne már jó?
    Van egy ilyen kütyü amivel le lehet tesztelni a kábelt, egy normális számtech szervízesnek van ilyen, továbbra is úgy gondolom, hogy rosszul van bekötve, azért egy utp kábelt behúzásnál megszakítani nem egyszerű, nem azt mondom, hogy lehetetlen de nem olyan könnyen megoldható.
    Tudom nem olyan eszelősen drága a kábel, inkább a bosszúság és az, hogy szenvedni kell a behúzással, az a sok...
  • Morphin
    #1696
    a színeket néztem végig...amúgy sajnos nemjó ha a router meg az xbox MAC címe is ugyanaz...úgyhogy most egy ideig LIVE nélkül játszok a boxon.amíg ki nem találunk vmit...
  • Met
    #1695
    Az egy dolog, hogy szétszeded és megnézed nincsenek e kilazulva a drótok.
    Lehet a szerelő színre színt kötött de az nem mindig jó.