3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Morphin
    #1854
    rapidshare? ^^
  • Carlos
    #1853
    Szuper!
    Kúl! :)
  • molnar0921
    #1852
    Köszi srácok megcsináltam! :D
    Felhasználónév: admin Jelszó: password és az IP az amit írtál Carlos Nagyon köszi nektek!
    Most 50 mp et várok majd negyed óra helyett :)
  • Met
    #1851
    nézd meg nincs e ráírva a routerre az ip és user/pass, ha rá van írva de azzal se tudsz belépni akkor reseteld a routert és visszaáll minden alapértelmezettre
  • Carlos
    #1850
    A felhasználónevet hagyd üresen, a jelszó admin, root, vagy ilyesmi.
    Lehet, hogy a felhasználónév is admin.
  • molnar0921
    #1849
    Nem változtattam meg az alapértelmezettet. Az IP sztem jó de a felhasználó nevet és a jelszót nem tudom :S
    De azért köszi
  • Carlos
    #1848
    megváltoztattad az alapértelmezett értékeket?
    Ip általában: 192.168.1.1
  • molnar0921
    #1847
    Hello mindenkinek!
    Van egy Netgear WGR614-es routerem és nem tudom hozzá a felhasználó nevem, jelszót, IP-címet. fontos lenne hogy egy letöltésvezérlő tudjon kapcsolatot bontani mert így sokat kell várnom:S
    Ha valaki tudja ezeket írjon lécci!
    Előre is köszönöm
  • Dj Faustus #1846
    "Hello, miaza DHCP pontosan? vagyis milyen beallitasok jok vele kapcsolatban?? "
    A DHCP röviden azt jelenti, hogy a hálózaton levő számítógépek a szervertől dinamikusan kapják meg az IP-címet (az átjárót és a DNS-szerver címét).

    A kábeltelevíziós és ETTH hálózatokon általában ezzel a módszerrel osztják ki a felhasználóknak a hálózati beállításokat.
    Ilyen esetben a routeren általában a WAN beállításánál kell megadni a Dynamic IP Address beállítást.
    Ha a számítógépet (ami eddig közvetlenűl csatlakozott a szolgáltatóhoz) routerre cseréled, érdemes pár percre áramtalanítani a kábelmodemet (ha van), majd visszacsatlakoztatni.
    UPC Chello esetén meg meg kell adni a router MAC címét a oldalon.

    A router LAN felöli végén is beállítható a DHCP, de ekkor a routeren levő DHCP-szerver osztja ki a a számítógépeknek az IP-címet.

    "Miben kulonbozik a DDNS?"
    A DDNS a Dynamic Domain Name Service (Dinamikus Domain Név Szolgáltatás) rövidítése.
    Az Internet-szolgáltatók a kívülről látható IP-címeket dinamikusan osztják ki (ez ugyanis gazdaságosabb, mint ha minden egyes ügyfélnek egyedi IP-címe lenne), azaz bizonyos időközönként megváltozik a kívülről látható IP-címed.

    Viszont ha szervert akarsz üzemeltetni, akkor vagy fix azonosításra van szükség.
    Erre szolgál a dinamikus DNS. Ez úgy működik, hogy felkeresel egy ilyen szolgáltatót, regisztrálod magad, a kapott adatokat beállítod a routerben (ha szimpla számítógépen akarod használni a szolgáltató oldalán van erre kliensszoftver).
    Ilyen szolgáltatók például:




    "DHCP lease time"
    Azt adja meg, meddig érvényes az IP-cím, amit a DHCP-szerver kiosztott a klienseknek.
    Mellesleg: Google

    "Meg miaza preamble type, cts mode, wmm function??"
    Vezetéknélküli beállítások.
    Preamble Type (Bevezető típusa)

    A preamble (bevezetés) olyan bitsorozat, melynek segítségével a vevőegység szinkronizálja és vételkész állapotba hozza magát. Néhány régebbi vezeték nélküli rendszer, mint például a 802.11b eszköz, rövidebb bevezetést használ. Ha egy régebbi 802.11b eszközhöz való csatlakozás során gondokat észlel, a short preamble (rövid bevezetés) elemet használja.. A short preamble (rövid bevezetés) beállításához az 54g módot állítsa 802.11b Only (Kizárólagos) üzemmódba az 54g mód mezőben.

    Forrás

    A WMM révén a hozzáférési pontok és az ügyfélrendszerek különbséget tudnak tenni a sávszélességért küzdõ alkalmazások között, és egyedileg tudják kezelni mindegyik adatfolyamát a forgalom jellemzõi alapján. Az alkalmazások között négy kategóriát állít fel: ezek megfeleltethetõk a szolgáltatásminõségre is .gyelő hálózati kapcsolók által használt szabvány, a 802.1D kategóriáinak. A legfelső szinten a hangforgalom áll: ez kapja a legmagasabb prioritást és a legkisebb késleltetést, hogy egy időben több hívás is mehessen a hálózaton. A következő a videó, amely a szokványos adatforgalomnál magasabb prioritást élvez, de a hang mögé lett besorolva. A harmadik kategóriába az olyan alkalmazások tartoznak,amelyek kevésbé érzékenyek a késleltetésre, de a hosszú várakozási idõ már elfogadhatatlan; ilyen szinte minden normál felhasználói forgalom, így a webböngészés is. Végül a legalsó kategóriába kerültek azok az alkalmazások, amelyeknél nem lényeges a késleltetés, mint a letöltések vagy a nyomtatási feladatok. A fentiekbõl is látható, hogy a WMM olyan környezetekben ideális, ahol a vezetéknélküli hálózaton több különféle alkalmazás osztozik.
    Forrás

    "IPSec?"
    IPSec

    "Szubnet maszk?"
    Alhálózati maszk
  • Tetsuo
    #1845
    Azt olvastam h ezzel a protokollal (DHCP) kapja a meg a gepem a beallitasokat, mint pl az IP-cim. (Miben kulonbozik a DDNS??)
    Ez a routeren engedelyezve van, de csak akkor mukodik ha vagy kihuzom a kabelt es ujra visszadugom, v ujrainditom a gepet.. (a DHCP lease time lehet rossz erteken van? DHCP reservation is mi a fene?)
    Mit lehet tenni meg? Mit allitsak, h ne szakadjon meg felorankent a net?
    Meg miaza preamble type, cts mode, wmm function?? IPSec? Szubnet maszk?

    Persze nem gondolom h minden kerdesre valaszt kapok, de azert jo volt leirni..
  • Tetsuo
    #1844
    Hello, miaza DHCP pontosan? vagyis milyen beallitasok jok vele kapcsolatban??
  • CrazyDaisy
    #1843
    Köszi a gyors választ.
    Szerencsére megoldódott a probléma, a router volt hibás, egy másik típussal jelenleg működnek a dolgok. :)
  • zaki
    #1842
    megoldottam, azért köszönöm a segítséget.
  • tomo
    #1841
    elvileg a kozponttol szerzi be a DNS cimeket a router.
    viszont azt megprobalhatod, hogy pingelsz egy ip cimet amikor routeren keresztul kapcsolodsz, igy kiderul, hogy esetleg van net csak tenyleg a DNS hianyzik, mert ip cim pingelesehez nem kell DNS beallitas.

    ha nem mukodik, akkor valami mas van, erdemes egy digi topikot/forumot felkeresni esetleg.
  • zaki
    #1840
    PPPoE-s, mindig be kell jelentkezni
  • tomo
    #1839
    biztos hogy a digi PPPoE kapcsolodastipust igenyel?

    nem DHCPs veletlenul, vagy valami mas?
  • tomo
    #1838
    ha dsl modemre kotod a routert, es a routerre a geped, akkor a gepen egy sima LAN halozati kapcsolatot kell letrehozni.
    majd bongeszovel belepni a router webes kezelofeluletere, és ott megtenni a megfelelo beallitasokat.

    leginkabb azt , hogy a wan kapcsolat PPPoE legyen es kitolteni a dsl nevvel jelszoval.

    ezutan amig a router be van kacsolva a gepen bekapcsolas utan azonnal lesz net.

    kb ilyesmi. segithet a routerhez adott leiras is a beuzemelesben.
  • zaki
    #1837
    nyah, kicsit előrébbhaladtam a dologgal... :P
    a router beállításaiba már be tudok lépni, csk a net nem jön össze sehogy... :s
    szal diginetem van.
    a hálókártya tulajdonságainál alaphelyzetben nincs bepipálva a tcp/ip. ip címekhez beállítottam a 192.168.1.2, 255.255.255.0, 192.168.1.1-et. DNS-hez kell vmit beírni? Egy másik fórumban olvastam, hogy lehet üres is... Ezután gye így bejön a router beállításai az IE-ben ha benyomom a 192.168.1.1-et.
    Ott PPPoE-re nyomok, beírom a felhasználónevem, jelszavam, szolgáltató nevét, nyomom az ok-t, de nincs kapcsolat... Viszont alul a 3 DNS cím üres... Szal lehet, hogy oda kéne beírni vmit, de mit? Próbáltam a cmd-ben a ipconfig/all parancsra feljött 2 DNS címet, de semmi... Itt van egy régi teszt a routerről, ott azt írják, hogy csak beírták a jelszavat/felhnevet, és már létre is jött a kapcsolat, itinerben is amit adtak hozzá ennyi van, írjam be a felhnevem, meg jelszavam, és puszi...

    Ahogy írtam csak 1 gépem van, xboxlivera kellett a router, de egyelőre a net sem jön össze a pc-vel... :c
  • CrazyDaisy
    #1836
    Sziasztok!

    Az volna a kérdésem a hozzáértőktől, hogy mit rontottam el vajon?

    Szolgáltató váltásra adtam a fejem, eddig vmi mikrohullámú kábelen jövő netem volt/van.
    Most elvileg csupasz ADSL lenne/nincs, de volt kb. fél óráig.

    A modemet sikeresen beüzemeltem, hálózati kapcsolat beállítás minden meg volt, működött is a net így egy kis ideig, aztán következett volna a router beiktatása (SMC7004VBR).
    Ám mikor a gépből kihúztam a modem madzagját és átdugtam a routerbe, onnantól elkezdett vadul újrakapcsolódni a nethez a gép, de soha többé nem sikerült neki, már akkor sem mikor a routert kiiktattam (távoli számítógép nem válaszol-hibaüzenetet kaptam), ezután reseteltem mindent és a hálózati kapcsolatot is töröltem, majd kezdtem az elejéről a modem beüzemelésétől.
    A hibaüzenet azóta is ugyanaz.

    Na most lehetséges, hogy nem éppen szakszerű, hogy közben a régi netem még aktív?
    Esetleg behalt a modem vagy a router?
    Hozzáteszem ez utóbbi telepítésénél hamar elakadtam, már a felh.név és jelszó (itt egyáltalán nem voltam biztos benne, hogy a szolgáltatótól kapott kapcsolódási adatokat kell-e beírni vagy vmi egészen mást) utáni résznél kiírt vmit, hogy nem találja vagy nem megfelelő az IP, de ezzel nem is foglalkoztam túl sokáig, gondolván, hogy lehet, hogy az Adsl net hiánya miatt nem enged tovább?

    Egyszóval teljes a káosz, ha valaki érti amit itt összezagyváltam és tud segíteni azt megköszönném.


  • Tigristank
    #1835
    Próbáld meg a 192.168.0.1-et. (Annak a routernek ez az alap ip címe.)
  • zaki
    #1834
    hali.

    vettem egy CANYON CN-BR1 típusú routert (használtat).
    hogy lehet a beállításokat elővarázsolni?
    összekötöttem a routert a géppel, IE-be beírtam a 192.168.1.1-et, de semmi nem történik. a lan kapcsolat beállításoknál nincs pipa sehol.
    diginetem van, és csak 1 gépem, routert azért vettem, hogy xbox livera fel tudjak menni. de közöm sincs a beállításához, egy kis helpet kérnék, ha lehet, köszi... :o
  • kabel15
    #1833
    Sziasztok!

    Nekem is PORT okat kéne nyitnom mert elegem van hogy itt van 20k Ft os router és letölteni meg nem tudok csak 10kb/s el. (és ez nem vezeték nélküli letöltési sebesség)
  • Hoffi
    #1832
    hello!

    nos olyan problémám lenne hogy az egyik játékomnál (insane) multizni szeretnék de azt mondták nekem hogy bizonyos portokat engedélyezni kell hogy tudjak interneten játszani na most ezt szeretném kérdezni hogy tud-e valaki ebben segíteni?

    előre is nagyonszépen köszönöm!
  • Rebellis80
    #1831
    Szia!

    Ha még nem oldódott meg a problémátok. A UPC-nél be van regisztrálva egy hálózati kártya, ha azt nem törlöd, akkor nem fog működni. Kellett kapnotok felhasználói nevet és jelszót. A UPC-hez be kell lépni és új hálózati eszköz regisztrálását kell keresni. Valahol ott ki lehet törölni a regisztrált hálózati kártyát, majd kapcsolj ki mindent. Ha jól van konfigurálva a routered és újraindítod, akkor az új router hálózati kártyáját fogja regisztrálni a rendszer. Ha nem indulna be a net, akkor kattints a hálózati kapcsolatok frissítésére.

    Üdv
  • jaki88
    #1830
    Sziasztok! Van egy TP-link R860-as 8 portos routerem, és iszonyatosan bevan lassulva a net (leellenőriztem akkor is ha csak én netezek egyedül). Ez miért lehet, miket próbáljak még ki (újratelepítettem már stb.)? Lassulás az olyan mértékű hogy nem hoz be semmit, csak azt tudtam lellenőrizni, hogy fizikailag van internet csak a routerrel van valami hiba?
  • Vityuska
    #1829
    Hello!
    Nekem olyan gondom lenne h van egy TP-LINK Wireless Router WR541G/542G routerünk két gép kábelen keresztül kapcsolódik rá úgy stimmel megy az internet de a laptop wifin azon is stimmelt a net egészen idáig mert csak simán újra lett indítva a laptop és a netre felcsatlakozik wifin keresztül de ha a firefoxot vagy az explorer-t megnyitom akkor firefoxban egy fehér mezei lap köszönt az explorerben pedig kiírja h nem tudja megjeleníteni a weblapot a két számítógépen pedig rendesen van net..és ez miért van??a router újra beállítását próbáltam már.
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • hubispace
    #1828
    üdv.
    Lenne egy kérdésem, lehet ti tudtok nekem segíteni, tehát az van hogy van egy d-link 635-ös routerünk az én gépen kábelen csatakozik hozzá a másik gép meg wifin, és az a probléma hogy hogy kb 5-10 percenként megszakad a net majd 2 percre rá újra van net ezt csinálja akkor is ha töltögetek és akkor is ha nem. Vajon mit kell beállítani a routeren belül hogy végre normális működésre bírjam???
    Előre is köszönöm a válaszotokat
  • Zan
    #1827
    Sziasztok!

    Egy albérletbe szeretnénk szétosztani egy chello minimum UPC-s csomagos netet.Van hozzá egy TP-LINK Routerünk,de ötletünk sincs hogy hogyan bírjuk működésre.Annyi van,hogy ami a chello mondeméből kijön netkábelt rádugtuk a routerre,de semmit nem csinál.Bedugtuk a tápkábelt is természetesen,minden zöld led világít rajta,a system led néha villog,de ezen kívül semmi életjelet nem ad.Nem tudunk belépni a modemben ip-címen keresztül sem.Lehet,hogy ezt külön be kell jelenteni,mármint a router számát az UPC-seknék,ugyan úgy,mint amikor megrendeltük a netet,be kellett regelni a gépet?!

    Vagy mi lehet a gond szerintetek?
  • Free
    #1826
    vagy másik gépre teszel valami proxy használó cuccot. és akkor a proxy szerver ip jét azonosítja. bár ez sem túl stabil és jó megoldás
  • tomo
    #1825
    csak ha szerzel valahonnet megegy internet "vonalat".
  • phoenix1
    #1824
    Sziasztok. Egy egyszerű switch amibe csak egy be és kimenetel van hálózati kábelnek, plusz az áram ... nem tudja lekérni a gép a default gateway-t mitől lehet ez.
    A switch és gép között a kapcsolat biztos jó ezt próbáltam, de, hogy mi van a switch és a wifi anterna között már nem. Lehet, hogy a switch lehet rosz? Kerestem volna képet is a switch-ről, nem tudtam miből kiindulni. Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Samspye
    #1823
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy ha routerrel össze van kötve 2 gép van-e olyan beállítás vagy valami program ami külön IP-t ad a két gépnek. Mert routerrel egy IP-snek értelmezi a két gépet és szeretném valahogy ezt a problémát kiküszöbölni :( (pl. van egy játék szerver ahova 1 ip címről csak egy játékos csatlakozhat és a másik gépet emiatt nem engedi)
    Légyszi ha valaki tud valami megoldást írjon!

    Köszönöm! Üdv! Sam
  • Hixer
    #1822
    admin/admin?

    ha meg vmi más akkor sajna resetelni kell a routert vhol keress egy tollhegy nagyságú nyílást a routeren, kell lennie

    sajna utána újra be kell állítani mindent, és a jelszó visszaáll alapra, amit sajna ki kell találni, de az admin/admin páros a legvalószínűbb
  • Fece007
    #1821
    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném egy routerrel kapcsolatban. Egy Hepbe HWG-R54-es routerről lenne szó. A lényeg az, hogy elveszett a "beállítós füzet" amiben benne volt a jelszó és felhasználónév a beállítások eljutásához. Ha valaki tudna esetleg segíteni mi lehet, nagyon megköszönném!

    Üdv Fece007
  • tomo
    #1820
    ha töltesz, és szakad, akkor próbáld csokkenteni a le és feltöltés sebességét, és az egyszerre létrehozott kapcsolatok számát.
    ( ugyanis lehet hogy a router nem bírja a terhelést )

    az ip címes problémát nem értem. próbáld újrafogalmazni.
  • kiara9
    #1819
    MOdemmel is minden rendben, kipróbáltunk egy másikat is. Torrenttet nem használunk, csak esetleg msn ment még közben.
  • hentesferi
    #1818
    Oh köszönöm :))

    megcsináltam , csak sajnos , még így is állandóan megszakad a net , ha elkezdek tölteni :S

    amúgy lehet , egy nagy probléma.... :S sajnos , régebb óta megvan ez a router , még mikor csak 1 gép volt , és egész más gép , és sajnos annak az ip címe maradt meg benne , nem a mostanival összekötött ip cím :D:S és így a modem , meg a router ip-je nem is egyezik , vagy valami ilyesmi... :D

    Lehet nem érthető , amit írtam , akkor előre is bocs :)))
  • tomo
    #1817
    1. egy port 1 gépre irányulhat csak, tehát a "másik" gépedre egy másik portot kell válassz.

    2. a porttovábbítást a routerben állítod be egy webböngészőn keresztül. Ezt a beállítást megteheted bármelyik gépedről, hisz a gép amin csinálod, csak billentyűzetként funkcionál.

    Az hogy a porttovábbítás során a port forgalma melyik gepedre irányuljon a gép helyi IP címével állítod be, ez a guide-alapján a 192.168.x.x számokkal jelzett helyen állítható be.

    tehát röviden : új portot válassz és a "másik" géped belső IP címével töltsd ki a a routerben a megfelelő helyeket.
  • hentesferi
    #1816
    Sziasztok :)

    Elhatároztam , megpróbálom megcsinálni már ezt , a portforwardolást :) és ha minden jó , szerintem sikerült is :) csak az a baj , hogy 2 gép van a laskában , és most magamnak megcsináltam a guideben található portal : (6112) ezzel csináljam meg a másik gépen is ? vagy megcsinálhatom egy teljesen random portal is ? :)

    A másik : én gépemen megcsináltam , de az én gépemen kiválaszthatom , mikor új portot adok meg a router beállításokban , hogy a routerhez csatlakoztatott gépek közül , melyik gépet adom meg az új porthoz . Nah msot itt ugye az én gépemen a sajátomat adtam meg , megcsinálhatom az én gépemen a másikat is ? vagy azt azon a gépen ? :)

    előre is köszönöm a válaszokat :))
  • Morphin
    #1815
    modemmel minden rendben? lag lehet amiatt,hogy valaki épp torrentezik...vagy feltölt valamit nagy sávszéllel. (egyik nagy átka az ADSL-nek épp ez. a feltöltés levesz a letöltés sebességéből is.bár nemtudom ez mindegyiknél így van-e)