3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Vardar
    #1934
    Na a PCken ezeket a beállításokat hol ejthetem meg?
  • Carlos
    #1933
  • krisz073
    #1932
    az uninstall topikba
  • Carlos
    #1931
    Akkor uninstalld a win 7-et, tegyél fel xp-t és működni fog. Akkor hova kell menni? :)
  • krisz073
    #1930
    Köszi, beírom a win 7 topikba is,erre magamtól is rájöttem.
    Csak sajna van egy olyan érzésem, hogy ott meg azt fogják írni menjek a router topikba!
  • Carlos
    #1929
    Menny át a win 7 topikba.
  • krisz073
    #1928
    Ezt tudom ,már írtátok :D
    Inkább valaki abba segítsen nekem, hogy win 7 alatt miért nem tudom megcsinálni a portforwardot utorrenthez :(
    Asus 520GC router, beállítok mindent, wlan kártyának megadom a beállított fix ip-t és és mikor tesztelem egyszerűen nincs nyitva az a port amit a routerbe beállított.
  • Carlos
    #1927
    Mint már kifejtettük, a 802.11g ELVILEG 54Mb/s. De ez csak optimális esetben van mindenféle plusszterhelés nélkül. GYAKORLATILAG 20-30 a vége.
    A 802.11n szabvány ELMÉLETILEG 600MB/s max, GYAKROLATILAG 130 lesz kábé, 30-50m-ig.
  • krisz073
    #1926
    Sorry akkor elnéztem :D
    Azt hittem nálad is az van mint nekem.
    Ha kábelesen teszem a routerre a gépemet akkor minden jön frankon, ha viszont wlan kártyával kapcsolódom a routerre akkor az 50/30-s net rögtön csak 18/14-s lesz.
  • Carlos
    #1925
    Azért tegyük gyorsan hozzá, hogy ha a két legnagyobb a két említett, akkor mi a Cisco?
  • Carlos
    #1924
    "Ha egy hálózatot minőségire akarnak kiépíteni és nem spórolósra akkor nem SMC-t használnak."

    Ez itt paradoxonnak tűnik...
  • BaliBoy
    #1923
    A D-link-el semmibajom. A lehetséges választások között soroltam.

    Az SMC-vel meg csak annyi, hogy nem bírja el a Digit. Sok kapcsolódási száll alatt meghal, lefagy. Azt aláírom, hogy az én routerem nem mai gyerek, de másoktól is ezt hallom. Amúgy az, hogy nagyon sok helyen használják, nem jelent semmit sem. Ha egy hálózatot minőségire akarnak kiépíteni és nem spórolósra akkor nem SMC-t használnak.
  • AlieN911
    #1922
    Helló

    Neem. 30/20-asom van, és a routerem sima egyszerű. Tegnap volt netem, elmentem bnömhöz, jövök ma haza, és mondják, hogy nincs.. Routeren minden sárga volt stb, nem reagált a resetre, áramtalanításra sem... Gépbe megnéztem van e net, van, most megint a routeren vagyok.. Ki tudja, hogy meddig.
    Jön rendesen a 30/20 sőt, 30/30 akat mérek..
    Az én problémám tulképpen, hogy behal a router, és elmegy a net! Nekem v4 azaz +1 portom van.. <- ezért írtam az új vásárlását, ami bírja a DIGIt..
  • ACE
    #1921
    D-link, SMC? Pont a két legnagyobb hálózati eszköz gyártót említed? Mire alapozod a problémát velük?
  • BaliBoy
    #1920
    Hát attól függ milyen hangeszközökről van szó. Ha igaziról akkor egyik sem. :)
  • krisz073
    #1919
    Hali.

    Ha jól olvastam akkor neked is Digi-s problémád van, hogy a router és a wlan kártya nem tudja azt a sebességet amit a Digi nyom.
    Nálam ugyanez a helyzet ( 50/30-s Digi), nekem azt tanácsolták, hogy az N-s cuccokat próbáljam azok elméletileg tudják!!
    Hétvégén tesztelek majd egy N-s routert és wlan kártyát, írok ha sikerül a dolog.
  • Carlos
    #1918
    Én maradok a creative-nál, ha hangeszköz... :)
    /elfogult/
  • AlieN911
    #1917
    Nah van még 1 változás! Nem kell ebből a boltból, lehet pestről, szal amit ajánlottál, az pesten 9500... itt meg 13650...
    Eddig van akkor 2 jelentkező, majd kiderül, hogy mi lesz. Jővőhéten lesz megejtve, ha úgy alakul a hétvégén..
  • BaliBoy
    #1916
    Pff.. :)) Ezért szenvedtünk ennyit? :) Hagyd egy kicsit lehűlni hátha.

    Egyébként 3 választás: Asus (nagyon jól menedzselhetőek), Linksys (legjobb választás), D-Link

    SMC-t semmi képp se! :)


    Carlos: Nagyjából egyetértek. Azzal a kivétellel, hogy a Logitech igenis nagyon jó minőségű hangfalakat csinál. Értek hozzá. ;)
  • Carlos
    #1915
    Perszehogy tudja...
    Csekkold itt...Megnézheted a lúzersz gájdot is.
  • ACE
    #1914
    Szerintem manapság nincs olyan router, ami ne támogatná a PPPoE-t..., sőt talán soha nem is volt olyan. Nem tudsz mellényúlni.
  • ACE
    #1913
    ja, de a siemens inkább gyártson mozdonyokat :D
  • ACE
    #1912
    Nekem ilyen van, de a Linksys-ek sem rosszak, viszont TP-Link-et nem vennék...
  • AlieN911
    #1911
    Értem.. Jónak tűnik, ez tudja a PPPoE-t? nem látom a tul között. Ha tujda, és bírja a DIGIt akkor ő lesz a kiválasztott.
    Nem értek hozzá sajna, ezért kérdezek sok hülyeséget
  • Carlos
    #1910
    Hadd ne mondjak erre semmit. Nem szeretem az olyan termékeket, amit nem az gyárt aki ért hozzá.
    Plö: siemens gyártson frigót de ne mobilt. Logitech gyártson perifériát, de ne hangfalat...
    Ez?
  • AlieN911
    #1909
    Ez vagy Ez
    Jó lenne ebből a boltból venni, mert ez helyben van!
  • AlieN911
    #1908
    Sziaszotk!

    Meghalt a router, resetre, áramtalanításra sem reagált, most pihen, mindjárt megnézem... :S
    Valami jó routert tudnátok ajánlani? WiFi is legyen rajta, és akkor a bnöm laptopja is netezhet ha itt van xD
    Ne legyen nagyon drága! 10k körül ha van, az jó lenne!
    Köszi
  • Morphin
    #1907
    semmi probléma, csak a srácot nehogy megzavard^^ (keresné a modemen a WAN portot) előfordul...bár kitudja mennyire ért ezekhez,lehet magától is rájött volna
  • Carlos
    #1906
    ja...ehhh...de hülye vagyok...modemből modembe...barom! /mármint én/ :)
  • Morphin
    #1905
    helyes, kivéve az első mondatot^^ a modemből a routerbe...gondolom ezt akartad írni.
  • Carlos
    #1904
    Szia!

    A modemből érkező kábelt dugd be a modem WAN/Uplink portjába. Aztán kell még két másik kábel (egyenes kötésű UTP (legalább Cat5e típusú)), ezeket dugd be a routered switch-ébe (1-2-esbe mondjuk) és a két gép hálókártyájába.
    A PC-ken az IP-t állítsd dinamikus/autómatikus/DHCP beállításra, hogy a router osszon ki IP cimeket. DNS ugyancsak autómatikus legyen.
    Nagyjából ennyi. Ha valami gondd van szólj!
  • Vardar
    #1903
    Sziasztok!
    Adott 2 gép rajtuk Win XP és XP 64 bites oprendszer és egy TP-Link TL-R460-as routerem. Szeretném megosztani a netet a 2 gép között, de sejtelmem sincs, hogy hogyan kell. Valaki tudna segíteni?
  • krisz073
    #1902
    de ez még kábellel csinálta,csak ugye a szoba közepén nem túl jó egy utp kábel :D
  • krisz073
    #1901
    reggel mértem az 50/30-t és 50/71-t mért :D
  • ACE
    #1900
    És egyébként megy az 50 Mega? Nyomass egy tesztet ide be. Vagy a DIGI topicba
  • krisz073
    #1899
    Na akkor egyenlőre ne nagyon számítsak wlanon nagyobb sebességre :(
  • Carlos
    #1898
    Mondjuk igaz.
    Én a technológia maximumáról beszéltem.
    Az esetek többségében tény, hogy a wlan nem bír 20-nál többet (jelenleg).
  • ACE
    #1897
    A titkosítás és egyéb nyalánkságok miatt az 54 Mbit-es csak 20-30 Mbit-et bír, azt is csak ha tökéletes a vétel.
  • Carlos
    #1896
    A leggagyibb wlan a 802.11b 11 Mbit/s-el megy. Ha ennél nagyobb sávszélességed van otthon akkor át kell állnod 802.11q-ra, ami 54Mbit/s-et bír.
    A távolság az AP-től is számit. Minél messzebb vagy annál lassabb, bizonytalanabb lesz.
  • AlieN911
    #1895
    AZ MTU size az mire jó? Tudja valaki?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha a fenti leírás nem oldotta meg a problémádat, akkor valószínűleg NETGEAR Wireless Routert használsz. Meg kell nyitnod a Netgear beállításait, és egy picit bele kell javítanod.

    1. Nyisd meg a böngésződ (Internet Explorer ajánlott).
    2. A címhez írd be: 192.168.0.1
    3. A saját ISP jelszavaddal és felhasználóneveddel lépj be.
    4. Írd be az admin jelszót is.
    5. A képernyő bal oldalán menj az Advance menu-be.
    6. Klikkelj a WAN set-up-ra.
    7. Az MTU Size értékét írd át 1400-ra!
    8. Okézd le, majd indítsd újra a géped.