3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • CyrSyS
    #2014
    Köszi! Megcsináltam amiket leírtál nagyjából így is volt beállítva kikéve a DHCP. A következő történt. Miután enabled-re ttem a DHCP-t és csatlakoztam a netre kiosztott ugyan IP-t de nem hívott le semmilyen weboldalt sem. Úgy javult meg hogy a Router konfig Netwrok/LAN beállításainál 192.168.1.1 (default) helyett 192.168.1.2-t adtam meg. Most megy mindkét gépen! Hagyhatom így?
  • Carlos
    #2013
    Állítsd be a routeren, hogy autómatikusan DHCP-vel osszon ki IP-ket.
    A két gépen továbbá állítsd be, hogy ne statikus, hanem dinamikus fogadjon IP-ket valamint DNS-t.
  • CyrSyS
    #2012
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám miszerint:

    Adott az én gépem és egy laptop. A két gépet TP-LINK TL-WR542G típusú 54mbips-es routerrel osztottuk meg vezetékes formában. Miután a bácsi bekötötte a DIGIT megpróbáltam csatlakozni a netre. Persze nem ment. Turkáltam a Router konfigjába és kiderült hogy a DHCP-t disabled-re kell tenni ( ez is furcsa). Így szépen ment és a laptopon is. 1 órás netezés után egyszer csak a laptopon megszakadt a net és IP kiosztás kezdődött amit a gép mostanáig sem kapott meg. A probléma tehát az az hogy a laptopon nincs net. sárga 3szögben lévő felkiáltó jellel közölte hogy a hálózat nem elérhető vagy korlátozott. Nem értem. Továbbá előfordult az is hogy nálam is elkezdte csinálni hogy IP kiosztás de nem kaptam. Beakartam menni a routerbe és nemtudtam! Ez azért LOL. Kihúztam az áramból majd vissza és jelenleg nálam van net laptopon nincs. Új firmware van hozzá. Próbáljam meg azt? Tanács, ötlet, tipp?
  • Met
    #2011
    Viselkedj rendesen és nem veszi el a modemet.

    Ahogy Laceee is írta, regisztrálni KELL a modemet ahhoz, hogy legyen net.
  • BaliBoy
    #2010
    UPC-nél tuti kell. A többit nem tudom.
  • Laceee
    #2009
    Jól van akkor, ha bármelyikkel megy akkor vegyél egyet, de nekem mikor behalt a modemem (UPC), cserénél a szerelő regisztrálta a modemet, két szememmel láttam, jelszó cserénél is újra kell regisztrálni a modemet, vagy menjél be egy számtek boltba és érdeklődj.

    csak neked nem...
  • Gomber
    #2008
    de ez hülyeség... sztem bármilyen hasonló modemmel megy... ilyen nincs h regisztráció...
  • Carlos
    #2007
    akkor miért irtál bele 40-45-öt. Szerinted ezek után bárki komolya fog venni téged? Már elnézést.
    Amúgy hivd fel a szolgáltatót, hogy hol lehetne routert venni ami jó neked. Ennyi. Ne ragozzuk ezt tovább.
  • Gomber
    #2006
    A 3ból 2igaz... 15 vagyok
  • BaliBoy
    #2005
    LOL :)

    Csillagjegy: Oroszlán
    Életkor: 40-45 között
    Neme: fiú
  • Gomber
    #2004
    OMG! Nem akarom lopni a netet, és nem is ment tönkre a modem... arról van szó h anyám 1 csomoszor elviszi a modemet otthonrol hogy ne tudjak oda ülni... és ezért akarok modemet venni
  • Met
    #2003
    Ha van net előfizetésed akkor a szolgáltatód ad, ha nincs előfizetésed akkor egy modemmel nem fogod tudni "lopni" a netet. Ha ismerőssel akarod megosztani a netet akkor meg egy router kell neked.
  • Laceee
    #2002
    jaja, regisztrálni kell a modemet a szolgáltatónál
  • ACE
    #2001
    Kérj a szolgáltatódtól, egyénileg vásárolt úgysem fog működni.
  • Gomber
    #2000
    Najó akkor elmondom érthetöbben...
    Olyan modem kell(bármilyen) amibe bele megy az a vastag fehér cabel, aminek ilyen csavaros a vége...
    Ebbe pl belemegy... csak az a baj hogy nemtudom eldöndteni h az most kábel modem -e... Elég ha csak erre a kérdésre kapok választ, és onnantól már menni fog... szval az olyan modem amibe a LAN cable, és a vastag fehér csavaros cable megy be, az KÁBEL MODEM?

    ELőre is thx
  • Carlos
    #1999
    Ehhh...télleg. Túl sokat maffiozo-zok mostanában. Fel sem tűnt.
  • Morphin
    #1998
    srácok a Thompson eléggé egy gépkarabély...szerintem ti a Thomson-ra gondoltok nem?^^
    am. minek neki pont egy ilyen? miért nem jó más fajta,ugyan az van a legtöbb ilyen ketyerében...
    legjobbakat!
  • Carlos
    #1997
    amazon, ebay, thompson.com, könyörgöm...
  • Met
    #1996
    Mit keresel egyáltalán? Mert a kép nem jelenik meg és a link is rossz
  • Gomber
    #1995
    öhöm... amint olvastad Googlet már próbáltam, vaterán nincs...
  • Carlos
    #1994
    google, vatera, aqua, etc.
  • Gomber
    #1993
    Császtok...
    Egy ilyen, thomson gyártmányu modemet keresek:

    A pontos nevét nemtudom csak azt h thompson... nem találtam másik erre alkalmas élő topicot...
    Ha valaki tud segíteni, írjon!
    Használtat akarok, de az ujtol se zárkozok el...
    Google keresés
  • Carlos
    #1992
    Hmmm...köszi! Ezt nem tudtam!
    Lehet, hogy ez volt a gáz!
    Köszi!
  • ACE
    #1991
    Ha Te akarsz servert csinálni, max. csak akkor kell portnyitás, egyébként kliensként működnie kell minden játéknak.
  • Carlos
    #1990
    Vannak olyan játékok, amik kérik, hogy nyisd meg a portot, vannak amik egyszerűen csak nem működnek és vannak amik autómatikusan megnyitják (EA játékok) egy rákérdezés után.
    Ez játéktól függ. Találkoztam már ilyennel is, olyannal is!
  • Morphin
    #1989
    nekem semmi probléma nincs a játkokkal hardware-es tűzfal mögül...én ajánlom hogy kapcsolja csak be. egyedül a torrent miatt kellett állítgatnom.1 szabad portot kellett megnyitni,ennyi. az meg teljesen random port...
  • lac556
    #1988
    vkinek van tp-link wr 941nd-je?
  • Vardar
    #1987
    Hát, maradnék akkor a szoftveres verziónál. köszönöm a válaszaidat.
  • Carlos
    #1986
    Namost itt az a kérdés, hogy akarsz-e hardware-es tűzfalat?
    Ha igen, akkor kapcsold be.
    Ennek az lehet a hátránya, hogy nem tudsz egyes alkalmazásokkal "kimenni" a netre. (különösen azokkal, amik az internetről feléd küldenek csomagokat úgy, hogy te azokat nem kéred közvetlenül (játékok)). Szóval ezt neked kell eldönteni.
  • Vardar
    #1985
    http://kepfeltöltés.hu/view/090422/TPlink1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    Majd javítsd át a linkben az ékezetes betűket.
    Most nekem se jeleníti meg egyik képet se...
  • Carlos
    #1984
    Első kép:
    Szerintem ellened nem nagyon akarnak elárasztásos kinyirást alkalmazni, szóval ezek maradhatnak off-on. (ezek a szarrápingelések, elárasztások). Ezeket a szerverek ellen szokták bevetni, bár azok már szűrik ezeket. Neked nem valószínű, hogy kell.

    A másodikat nem tudtam megnyitni.
  • Vardar
    #1983

  • Carlos
    #1982
    Egyelőre... :)
    Kéne screenshot, hogy mik vannak ott.
    Igy nem nagyon tudom bevizualizálni. :D
  • Vardar
    #1981
    Egyenlőre?
  • r4f1
    #1980
    megoldódott a probléma, köszi a segítséget
  • Carlos
    #1979
    hagyjad egyenlőre szerintem!
  • Vardar
    #1978
    Na, sikerült:D Itt vannak ilyen különféle biztonsági beállítások, TCP flood meg egyebek ellen. Itt beállítsak valamit?
  • Carlos
    #1977
    Azt én annyira nem szeretem!
    De úgy is lehet, ez tény!
  • BaliBoy
    #1976
    Jah, tényleg. De az új kapcsolatban már nem a DSL-t kell kiválasztani, hanem azt, hogy helyi átjárón kapcsolódsz.
  • Carlos
    #1975
    Majd kelleni fog egy kapcsolat is.
    Vezérlőpult, hálózati beállítások, Új kapcsolat, kapcsolódás a zinternetre, manuális beállitás, (középső, nemtom mi magyarul, DSL kapcsolat), Aztán innentől már egyértelmű.