3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Carlos
    #2174
    Hát nemtom. Énis csodálkozom rajta. Invitel-esek vagyunk.
  • BaliBoy
    #2173
    Még ilyet nem hallottam. És nem kell érte többet fizetni? Milyen szolgáltató ad több IP címet?
  • Carlos
    #2172
    Bocsánat: nálunk = itthon. Magánszemély.
    4 számítógép van, ésha mind a 4 fentvan a neten, mind a 4 külön IP-t kap.
    (Lehet, hogy okosítva van, nem én kötöttem be)
  • BaliBoy
    #2171
    Ua. NAT (csak IP), PAT/NAPT (IP+port fordítás)

    A nálunk az mit jelent? Melóhelyen? Mert természetesen nagyobb cégek tartományt kapnak és akkor azzal lehet garázdálkodni szabadon. :) De én nem hallottam olyanról, hogy magánszemélynek több IP-t adjanak. (persze lehet, hogy csak én vagyok tájékozatlan.)
  • Carlos
    #2170
    igazából nem nat, hanem pat. :)

    Pl nálunk minden gép külön IP címmel látszik a neten. Tehát az egyik 1.2.3.4 a másik 4.3.2.1 a harmadik 5.6.7.8.
    Legalábbis az IPConfing alapján.
  • BaliBoy
    #2169
    Akkor lövésem sincs, hogy mire gondol. :D
  • BaliBoy
    #2168
    Miért lenne két IP címük? A routerben van egy NAT protokol ami IP cím fordítást csinál. A szolgáltató felé csak 1 IP cím van. A subneten, viszont sok lehet. De a külvilág felé akkor is csak 1 lesz. A dinamikus IP csak annyit jelent, hogy minden csatlakozásnál automatikusan kap a szolgáltatótól egy címet. (tehát nem fix IP)
  • Carlos
    #2167
    Szerintem publikus IP címekről beszél és nem a privátról.
    A privát egyértelmű, hogy különböző, mert anélkül nem is nagyon menne a háló.
  • BaliBoy
    #2166
    Csak különböző IP címük lehet. Különben nem működik a hálózat.
  • Carlos
    #2165
    Namost te azt szeretnéd, hogy az internetre a gép két különböző IP címmel menjen ki?
    Tehát pl Gép1: 12.34.56.78; Gép2: 78.56.34.12 ?
    Ha igen, akkor amennyiben a szolgáltatótól csak 1 IP címet kaptatok, akkor bérelni kell egy másikat is és úgy kell konfigolni a router-t, hogy ezeket ossza ki.
    Amennyiben dinamikusan kapjátok az IP címeket, akkor pedig különböző IP-tek van amikor kimentek a netre.
  • terencehIII
    #2164
    Hali
    valaki megtudja mondani hogy lehet wifis routerrel különböző ip címet kiosztani jelen esetben két gép csatlakozik a routerre és szeretném ha más lenne az ip címük megoldható ez ?
  • Pietro5
    #2163
    Hali Zaki
    pont ugyanez a problámám mint neked , el tudnád mondani hogyan oldottad meg?
  • BaliBoy
    #2162
    Most bennem is felmerült egy kérdés. Az UPnP miben különbözik a STUN szerverektől?
  • BaliBoy
    #2161
    Start menü->Beállítások->Hálózati kapcsolatok->(baloldalt fent)Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállításai->2x Tovább->Ez a számítógép helyi átjárón vagy a hálózat....->Tovább (a többit értelemszerűen kitölteni)

    Mielőtt ezt megcsinálod ellenőrizd, hogy a Hálózati kapcsolatoknál ne legyen semmilyen más kapcsolat telepítve. (csak a hálókártya ikonja legyen ott (+ esetleg IEEE1394 firewire)) Tehát a régi internet kapcsolat törölve legyen!
  • andiku
    #2160
    A Többivel semmi baj nincsen, egyedül a hálózati átjáróval nem vagyok tisztában. Leírnád ezt pontosabban nekem? Köszönöm!
  • BaliBoy
    #2159
    Nekem is ilyen routerem van digi nettel és működik.

    A konfigurálásnál válaszd a PPPoE kapcsolat típust majd add meg a felhasználó nevet meg a jelszót. A többi mezőbe ne írj semmit se! A gépen meg úgy kell konfigolni a netet, hogy hálózati átjárón keresztül kapcsolódsz.
  • andiku
    #2158
    Sziasztok!

    Lenne egy gondom. SMC 7004-es routerem van és Diginetem. Nem bírom a outert rácsatlakoztatni sehogyan sem. Szerintetek miért van ez? Hallottam, hogy másnal működik másnak pedig nem. Vagy vmi beállítás miatt csinálja ezt, de nem tudom, hogy mit kellene állítani benne.

    Köszönöm a segítséget!

  • AlieN911
    #2157
    HÁT LOL xD
    Tegnap mentem... Gép helyett 2 laptop, 3COM router helyett 1 Linksys WAP54G (nem biztos, hogy ez, így nézett ki...) Nem is mentünk bele annyira, mert az jó lett.
    Szal ennyi. Azért köszi mindenkinek.
  • Carlos
    #2156
    Akkor marad a parancssor.
    Hajrá:
    http://support.3com.com/infodeli/tools/routers/3com_configuration_guide.pdf
  • AlieN911
    #2155
    De nem találtam benne semmit. Ami a böngészős hozzáférést illeti.
  • BaliBoy
    #2154
    Pedig a 3Com oldala tele van leírásokkal. Ahogy nézem mindenegyes routernek ott van a dokumentációja.
  • AlieN911
    #2153
    Gondoltam, hogy észre vehető, hogy már 1x megpróbáltam megcsinálni neki, és voltam nála. De nem emléxek a márka/típusra...
    Amúgy valszeg 3COM 3COM xD beugrott. már csak a típus kéne...
  • Met
    #2152
    Azt írtad, hogy nem tudod a típusát, akkor milyen hivatalos honlapon keresgéltél?

  • BaliBoy
    #2151
    jaajj... :DD Nem érted az iróniát. :)

    Ha nem adsz semmilyen infót arról, hogy milyen készülékről van szó akkor értelemszerűen nem is tudunk segíteni.

    na peace
  • AlieN911
    #2150
    Jó persze, de írtam, hogy a honlapjukon se találtam semmit, ott fenn lenne a leírás nem? Ha már elfeledkeztem volna a könyvről.

    Amúgy emlékeztem valamilyen oldalra,az volt az amit mondtál, de csak portok vannak oda leírva, azt hittem más is van ott :(

    "Sziasztok.
    Van egy router aminek nincs meg a user manualja meg azt sem tudom milyen márka/típus, de kellene hozzá leírás....." <--- így kellett volna kérdeznem? Ha meg így kérdeztem volna, akkor meg az lett volna, hogy kéne a márka/típus, addig senki sehova. Meg írtam, hogy mire vagyok kíváncsi, és arra szerettem volna választ kapni.

    Azért béke
  • BaliBoy
    #2149


    Sziasztok.
    Van egy router aminek nincs meg a user manualja meg azt sem tudom milyen márka/típus, de kellene hozzá leírás.....


    Esküszöm bennem segítő szándék van de így, hogy segítsen az ember?! Utána meg fel vagy háborodva, hogy hülyének néznek....

    BTW nem tudok olyan oldalról ahol össze lenne szedve ilyen. Max a portfowsrd.com, de ott is csak a port átirányítás van leírva.
  • AlieN911
    #2148
    Bocs, kimaradt..De az nincs, mert úgy kapta valakitől. Asszem a cégétől v. nem tom, azoknak meg nem volt meg a papír, csak router+táp ami van.
    De megint hülyének nézel, szerinted nem néztem volna egyből azt?
  • BaliBoy
    #2147
    A Routerhez adnak user manualt.
  • AlieN911
    #2146
    Hali

    Létezik olyan oldal, ahol a routerek beállításával kapcsolatba vannak infók? Megyek majd egyik ismerősömhöz 4-5 fele, és van neki egy routere, azt kéne beállítani. Hivatalos honlapon nem találtam semmit se, se leírást, se html alapú beállítást. Típusát nem tudom most, ha ott vagyok, akkor már látom :)
    Valami ötletetek, milyen htm-es felületeket ismertek?
    Én ezt a kettőt: 192.168.1.1 illetve 192.168.0.1
  • Carlos
    #2145
    Egyetértek!
    Gondolom ez technológiai hátrányosság és nem lehet megokosítani...
  • BaliBoy
    #2144
    Mondjuk a torrentnél már az is nagy segítség lenne ha nem TCP-vel hanem UDP-vel közlekednének a csomagok.
  • Carlos
    #2143
    Nálam ez a jellemző... :D
  • BaliBoy
    #2142
    Azért az utolsó mondat egy kicsit erős. Azért vannak priorizált csomagok.
  • Carlos
    #2141
    No, képzelj el egy ásványvizes palackot. Ha egyedül töltesz bele, akkor a te málnaszörpöd szépen gyorsan megy bele a palackba. De ha a tesót narancslével tölti fel éppen amikor te nyomod bele a málnát, akkor a tied is lassabban megy és az övé is.

    Nem feleződik vagy ilyesmi. Ha ő elkezd torrentezni és full sávszéllel tölt lefelé egy filmet, akkor te bizony egy levelet is nagynehezen tudsz elküldeni.
  • terencehIII
    #2140
    hello

    szeretnék venni egy wifis routert hogy tudjak a házba wifizni ---10000 -t szánnék rá valaki tud ajánlani valamit?, meg érdekelne hogy ha ketten csatlakozunk akkor feleződik a sávszélesség ?? vagy ezt hogy lehet megoldani hogy maradjon ?
  • Maximus4
    #2139
    Vonalba-->aztán ebbe a telefont és a modemet.
  • Carlos
    #2138
    és ez hova kerül?
    A modem és a router közé?
  • Maximus4
    #2137
    Mert különben nincs net.Ennyit tudok róla:(
  • Carlos
    #2136
    És ez mit csinál? Mire jó? Miért kell?
  • Maximus4
    #2135
    Ilyen