3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • ACE
    #2454
    Tapasztalat... Így már minden érthető :D
  • BaliBoy
    #2453
    ....
    nc
    Tapasztalatból beszélek. De nyugodtan fikázódjál csak.
  • ACE
    #2452
    itt nem az a kérdés hogy kell-e vagy nem, hanem hogy az mennyire befolyásolja a probléma megoldásának előmenetelét. Elárulom, semennyire, ezért volt értelmetlen a tanácsod...
  • BaliBoy
    #2451
    Ha manuálisan adsz meg portokat, akkor mégis meséld már el, hogy minek az UPnP.
  • ACE
    #2450
    Ha ilyen tanácsot adsz akkor nem úgy tűnik...
  • BaliBoy
    #2449
    Képzeld tökéletesen tisztában vagyok vele...
  • ACE
    #2448
    És azzal mit ér? Tudod egyáltalán mire szolgál az UPnP?
  • Carlos
    #2447
    "Linksys-ekkel érdemes próbálkozni, vagy D-link."
  • ToM1113
    #2446
    rendben, majd megpróbálok...
    És ha valóban a router a rossz akkor milyet kéne venni? úgy maximum 10-12 ezer ft körül.
    Kösz a segítséget.

    Természetesen mások véleményét is várom.
  • Carlos
    #2445
    Akkor félreolvastam. Esetleg kérj kölcsön valakitöl egy routert.
  • ToM1113
    #2444
    A modemjét kértem el, a router maradt az enyém, az ő modemjét kötöttem össze az én routeremmel.
  • Carlos
    #2443
    haversrác router-je milyen volt? Merthogyha az is csinálta, akkor nem feltétlen a router a ludas.
    Bár én arra gyanakodnék.
  • ToM1113
    #2442
    Üdv!
    Látom van élet a topikban így felteszem itt is a kérdésem amit már feltettem régebben de akkor nem írt rá senki semmit.

    A problémám a következő:
    Mióta bekötötték hozzám a netet (1mb/s) kb 2-3 éve, azóta ugyan az a modemem van: Dlink 360-R. (Hallottam róla hogy ez egy butitott "szar".)
    aztán bekötés után fél évvel kb megosztottuk a netet egy routerrel 2 gépre. A router: Dlink dir 100. Ez így szépen működött is egy darabig.
    Aztán kb 1, másfél éve elkezdte azt csinálni, hogy pillanatokra megszakadt a net. Teszemazt torrenteztem, megszakadt a net, pár másodperc mulva már megint max sebességgel töltöttem. Vagy netes játékok közben (Cod2, cod4.....) Játszottam, egyszercsak kiírta hogy kapcsolat megszakadt, jó, kiléptem, elinditottam a böngészőt hogy lássam mi a helyzet, és lám volt net. Csatlakoztam megint egy szerverhez az adott játékban és aztán valamikor megint kapcsolat megszakadt at írt, rögtön reconnect és megint jó volt.

    Van oylan hogy elég sokat bírja 1-2 napot szakadás nélkül, de volt olyan is hogy szinte percenként szakadt. MSN en egyik percben fennt másikban már ki voltam jelentkezve mert megszakadt.

    Azt gondoltam hogy a modem a hibás mivel nem a legjobb.
    Ezért elkérte megyik haveromtól az övét. De azzal is megszakadt.
    Ekkor gondoltam hogy akkor kihúzom a routert és anélkül nézem meg a netet. Mióta így van nem szakadt meg, (már pár hónapja).

    Amint visszadugom egy idő múlva megint szakadozik, hol 10 percenként hol naponta 3-4x.

    Ezek szerint rossz a routerem? vagy csak valamit be kéne állítani rajta, vagy frissíteni kéne?
    Ha rossz akkor milyen routert ajánlotok? Ha netántán váltunk egy nagyobb netre azt is bírja.
    Köszönöm a segitséget!
  • BaliBoy
    #2441
    Lődd ki a routerben az UPnP-t!
  • ACE
    #2440
    Ha megy a játék tökéletesen akkor mi a gondod? :D
  • DJ RX7
    #2439
    A játék megy tökéletesen és mások játékaiba (aki forwardolta a portjait) fel tudok rá menni simán.
    Játék Readme-jében csak a portok-ról ír más nincs és minden tűzfal ki van lőve.
  • ACE
    #2438
    És a játékot próbáltad hogy megy-e? Azt nem írja a játék hogy elegendő egy UPnP-vel rendelkező router? Biztos hogy rendesen ki van lőve minden tűzfal?
  • MerlinW
    #2437
    Ez így teljesen jó, mennie kell.
  • DJ RX7
    #2436
    És a másik amit elfelejtettem: Windows, router tűzfalat kilőttem.
  • DJ RX7
    #2435
    Segítségeteket előre is köszönöm!

    (ez lemaradt :D)
  • DJ RX7
    #2434
    Üdv!
    Egy Dlink DI-524-es típusú routerem van. Lenne vele 1-2 problémám vele.
    Tegnap szerettem volna haverokkal játszani egy kis Borderlands-ot.
    Namár most a játék Readme-jében ezt kéri:

    "To host an online game, the following ports need to be opened / pushed to the host's internal IP address:
    7777 (TCP/UDP)
    28900 (TCP)
    27900 (UDP)
    28910 (TCP)"
    Megnyitottam, valamint kell a Gamespy port-ja ami 8871 (Both), ezt is megnyitottam.

    Többen is mondták, hogy ez a beállítás jó.
    Ezek után ezzel a porgrammal ellenőriztem ami azt írja, hogy nem nyitott a port vagy nem elérhető.
    Így a játékban se sikerült működésre bírni, nem sikerült más játékosnak rám csatlakozni.

    Mikrohullámos netem van statikus IP-vel. A router nincsen beállítva, csak simán beledugtam a modem-ből a kábelt és nem állítottam semmit (kivéve WPA) működik. Én gépemhez USB-s Wlan-on megy a net mert a gépemben elszállt a Lan.

    Van valami ötletetek, hogy mit rontok el? Esetleg milyen beállítást kell még elvégeznem vagy mit ellenőrizzek ami nem lehet még helyesen beállítva?
  • ACE
    #2433
    Ha 80-as nethez gondolta a routert, akkor logikus, hogy nem a WAN oldali sebességet gondolta Gigabitre, hanem arra célzott, hogy elég neki a 100 mbit is a két gép közötti másolásra.
  • pxxl
    #2432
    lan sebességre lehet gigás, de a gigás nethez eléggé bele kell nyúlni a zsebbe. pláne ha gigabites netsebesség kell otthon (ha lehet egyáltalán otthonra)
  • ACE
    #2431
    Én ezt néztem ki magamnak: Linksys WRT160NL 20ezer pénz
  • ACE
    #2430
    Miért lenne meredek? Ha valaki sokat másolgat két gép között, akkor előfordulhat hogy szüksége van rá, és nem is sokkal drágább.
  • flugos0012
    #2429
    konkrét tipusokat kérnék.
    de köszönöm!
  • pxxl
    #2428
    meredek lenne gigabites routert otthonra. elég oda a 100 Mbit-es router. linksys, netgear, tp-link is egész korrekt.
  • flugos0012
    #2427
    Hali.

    Tudnátok valami olcsó routert ajánlani ami viszi a 80/25-ös sebességet?
    Kábeles összeköttetésre kellene 2 gép között.
    Nem muszáj gigabites. Elég ha külön-külön megvan a sebesség.
  • ACE
    #2426
    Olyan 15-20W-ot eszik.
  • ZÓÓÓcsi
    #2425
    Ok. THX.
  • Carlos
    #2424
    Nem kell kikapcsolni.
    Kábé annyit fogyaszt, mint a kikapcsolt tévé. Vagy annyit se. :)
  • ZÓÓÓcsi
    #2423
    Elég noob kérdés lesz előre bocsi:

    A modemet meg a routert ki kell kapcsolni éjszakára (áramtalanítani)? Vagy nem baj ha megy 24 órán át?
  • Noresfatu
    #2422
    Hm, ha 10ből nem, akkor mennyiért kapok olyat, amivel nem lehet probléma?
  • ACE
    #2421
    10ezerből normális routert nem fogsz találni szerintem.... Linksys-ekkel érdemes próbálkozni, vagy D-link.
  • Noresfatu
    #2420
    Régen a 15/2-es upc-vel is ugyanígy akadozott csak ritkábban, több óránként, nem percenként.
  • HTS s3rg1nh00
    #2419
    én a 30/20as digivel szopok ugyanilyen routerrel,mert passzív...bár nálam nem szakad...
  • Noresfatu
    #2418
    Sziasztok, segítséget szeretnék kérni router ügyben.
    Friss, ropogós 80/25-ös net van digitől, viszont úgy tűnik hogy nem nagyon bírkózik meg vele a routerem. (TP-LINK TL-R460)
    utorrent probléma: max. letöltési sebesség amit produkált, 5MB/s volt, ám ezt úgy, hogy kb 3 percenként megszakad a kapcsolat és újraindul.
    Router kiikatatásával ugyanazon torrent sebességénél elérte a 10MB/s-t is, mindenféle megszakadás nélkül.
    Kérdés: van-e valami csodabeállítás amivel lehet próbálkozni, (firmware frissítés megvolt) vagy pedig új router után kell nézni.
    Ez utóbbi esetben milyet ajánlotok? Nagyjából 10e-m van rá.
    Előre is köszönöm!
  • ACE
    #2417
    Semmire nem reagál, de a WLAN-on bele lehet jelentkezni.
  • BaliBoy
    #2416
    Szvsz. kuka. :(
    Menüt el lehet érni? Resetelni próbáltad?
  • ACE
    #2415
    Valaki ha esetleg ért hozzá, ha egy villámlós idő után a WAN és LAN ledek világítanak egy D-link routeren, azt helyre lehet valahogy hozni? Vagy kuka?