3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Dj Faustus #2494
    "Kérdésem, hogy a router boardon kell e port forwardot alkalmazni, lévén, hogy más eszközhöz nem csatlakozik, csak az utána lévő panwa2204a routerhez, ami viszont már a helyi hálózat részét képzi, vagy csak utóbbin kell, vagy mind 2-n?"
    Valószínűsítem a Routerboard a vezeték nélküli Internet-szolgáltató bocsátotta rendelkezésedre, az ő tulajdonukat képezi. Ezért azt állítgatni felesleges.
    Másrészt, ha a Routerboardban nincs NAT-olás (nem router módban van), akkor csak a panwa2204a eszközben kell beállítani port forwardot - már ha router módban van (Bridge módban nincs NAT, nincs port forward, hisz az csak 2. rétegbeli mód).
  • Dj Faustus #2493
    Ja látom a kérdésed is... A következő kérdéseim lennének:
    1. Milyen Interneted van? Felhasználóneves/jelszavas csatlakozást (PPPOE, mint az ADSL-nél) használ, vagy automatikusan kapja az IP-címet(DHCP, mint a kábeles netnél)?
    2. A szakadozást időszakosan csinálja, vagy folyamatosan? Ha időszakosan, akkor közvetlenül az asztali gépbe dugva a netet szakadozik-e a net?
    3. Hogyan van beállítva a router?
  • Dj Faustus #2492
    Ez egy fórum, ne e-mailben meg MSN-nen várd a segítséget. Szerintem tedd fel itt a kérdésed, válaszolni fognak rá - ha tudnak.
    Mellesleg ezzel is segíted a hasonló cipőben járó embertársaidat, mert a kereső beindexeli ezt a fórumot, ezzel együtt a kérdésedet és a rá adott választ is.
  • picur8703
    #2491
    Sziasztok!

    http://www.cpusolutions.com/Images/BELKINF5D72304.jpg

    Aki ért ehhez a routerhez vmit felvenne msn-re?:)

    [email protected]

    Kösziii
  • Danecay
    #2490
    Sziasztok!
    Port Forward-al kapcsolatos lenne a kérdésem. A hálózat úgy van kialakítva nálam, hogy a netem MICRO-n kapcsolódik az adóhoz, egy Router Board segítségével amit egy Winbox nevezetű alkalmazással lehet konfigurálni. Ez egy panwa2204a routerrel van összeköttetésben, ahová wifin csatlakozik egy laptop, és kábellel egy asztali gép.
    Kérdésem, hogy a router boardon kell e port forwardot alkalmazni, lévén, hogy más eszközhöz nem csatlakozik, csak az utána lévő panwa2204a routerhez, ami viszont már a helyi hálózat részét képzi, vagy csak utóbbin kell, vagy mind 2-n? A panwa2204a csodát, eddig BIDGE módban használtam, de erre a következőt írja: "In this mode, all ethernet ports and wireless interface are bridged together and NAT function is disabled. All the WAN related function and firewall are not supported." így ebben a módban nem igazán lehet portot továbbítani ha jól értem.
    A válaszokat előre is köszönöm!
  • ToM1113
    #2489
    A problémám továbbra is fenn áll.

    Volt aki azt mondta hogy állítsam le a dhcp-t a start/ futtatás/ services.msc - n belül.
    De miután leállítom megszakad a net. és nem tudok csatlakozni se.
    Ha visszateszem van net, de a probléma megmarad.
  • ToM1113
    #2488
    Frissitettem, sikeresen.
    Most abba a problémába ütköztem hogy amint elinditom a Cod2 vagy cod4 multiplayert, kijön kis ablak hogy call of duty 2 (4) és befagy. ctrl+alt+del és kiirja hogy nem válaszol, próbáltam vagy 5x.
    Am ásik gépen is próbáltam ott is fagy az ablak után, de csak a multiplayer a single megy mindkettőnél. (Mióta frissitettem azóta csinálja ezt)


    A net viszont eddig nem dobott le. De ez így még idegesítőbb....


    Ötlet?
    Valamit be kell állitani ?
  • picur8703
    #2487
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni:

    Az alábbi routerem van:

    http://www.cpusolutions.com/Images/BELKINF5D72304.jpg

    Van egy asztali gép és 2 laptop és ezek között szeretnénk megosztani a netet,elvileg be is lett állítva a router csakhogy folyamatosan kb percenként megszakadouik a net.Szinte semmit nem lehet csinálni.Megszakad visszajön,megint megszakad és megint visszajön.Mi lehet a probléma?

    A net biztosan jó,mert előtte rá volt kötve az asztali gépre,s úgy tökéletes!

    Köszönöm a segítséget!
  • ToM1113
    #2486
    Kösz, emgtaláltam időközben, most kisérletezek online játékkal, ha többször megszakad akkor nincs mese, új router.
  • MerlinW
    #2485
    A router kezelőfelületén van frissítére lehetőség.
  • ToM1113
    #2484
    Olvasgattam fórumokat és valakinek az oldotta meg a problémáját egy ugyan ilyen routernél hogy letöltötte az 1.02 es firmwaret.
    De én ezt még sohasem frissitettem, leszedtem én is, 1db .bix kiterjesztésű fájl, mit csináljak vele?
  • BaliBoy
    #2483
    Asus, Linksys, D-Link
  • ToM1113
    #2482
    Üdv!
    Segítségeteket szeretném kérni router vásárlásban.
    Vezetékes routert szeretnék venni ami 2 asztali gép között osztaná meg az inviteles 1Mb/s netemet. A késöbbiekben ez lehet emelkedik amjd 4 vagy 8 megára.
    Ti milyen routert vennétek max 10-12 ezer forintért, vagyis mit ajánlotok.
    ( jelenleg Dlink dir 100 asom van de uúgy gondolom hogy hibás az állandó net szakadás miatt.)

    Köszönöm.
  • MerlinW
    #2481
    Vírusírtó tűzfal, windows tűzfal, peerguardian stb ilyenek ki vannak lőve?

    Tedd be a router-t DMZ (gyakolatilag a tűzfal kikapcsolása) módba próbaképpen és nézd meg úgy jó-e. Ha igen, akkor lehet tovább játszani a routerrel. Ha nem jó akkor windows szinten lesz valami elszabva.
  • MerlinW
    #2480
    #2434
  • DJ RX7
    #2479
    A másik meg, hogy Hamachin keresztül sem megy a játék mert ha ott is meg lehetne oldani az is elég lenne nekem.
    Ott is az a probléma, hogy megcsinálom a játékot és nem találja meg másnak a gépe, pedig egy hálózaton vagyunk hamachin.
  • DJ RX7
    #2478
    Esetleg az lehet, hogy a szolgáltató miatt nem lehet portot forwardolni?
  • DJ RX7
    #2477
    Igen persze
  • ACE
    #2476
    A Virtual Server-nél a portok a 170-es IP-re vannak irányítva?
  • DJ RX7
    #2475
    Így se megy sajna.

    WAN menüpontban egyébként nincs semmi állítva. Ott esetleg kell valamit?
  • DJ RX7
    #2474
    így jó-e?

  • ACE
    #2473
    Válassz egyet, bármelyiket, ezután mindig az lesz a belső IP-d, tehát ami 192.168-al kezdődik. Az ipconfig-nál azt a MAC-et nézd, ami a hálókártyád neve alatt van.
  • DJ RX7
    #2472
    Valamint melyik IP címet adjam meg neki? A belső privát IP címét?
  • DJ RX7
    #2471
    Eddig okés csak melyik a gépem pontos MAC-je? Melyiket használajam? Ha cmd-ben futtatom az ipconfig /all-t akkor ott mutat egy MAC címet és a router, status részénél van egy WAN és egy LAN is (meg egy Wlan).
  • ACE
    #2470
    Home alatt van olyan, hogy DHCP.
    Az alatt hogy Static DHCP.
    Namost azt Enabled-re állítod és megadsz egy IP address-t. A DHCP Client-nél meg kéne lennie a géped MAC address-ének. Azt kijelölöd, és Apply. A gépeden minden legyen automatikus TCP/IP-nél.
    Így mindig ugyanazt az IP-t fogod kapni, amit megadtál, és így működni fog az átirányítás is.
  • DJ RX7
    #2469
    Megpróbáltam megcsinálni, ahogy ott le van írva, de akkor nem ment a net.
    A 2 DNS szervert honnan tudhatnám meg pontosan?
    A szolgáltató adott egy papírt amin ezek rajta vannak, de sikerült család egyik tagjának úgy eltüntetni, hogy nem került elő sehonnan.

    Szóval a port forward jól meg van csinálva csak gondolom valami más nincs beállítva megfelelően a router-ben és a miatt nem megy az egész.
  • DJ RX7
    #2468
    Itt azt írja , hogy mielőtt port-ot forwardolnék kell egy statikus IP cím is. Most, hogy is van?
  • DJ RX7
    #2467
    Havert próbáltam invitálni, nem megy sajnos.
  • slylecz13
    #2466
    Sziasztok!

    Hátha ebbe a topikba van, aki tud valami megoldást a problémámra :)

    Sehogy nem akar összejönni a következő:
    Adott két gép (laptop XPSP2 és XPSP3), amik switch-en keresztül kapcsolódnak egymáshoz patch kábellel (+internethez).
    Automatikus IP kiosztás és egy munkacsoport van beállítva, fájlmegosztás engedélyezve van, tűzfal nincs a gépeken pingelni lehet őket. Net van rajtuk, de nem látják egymást.

    Mi lehet a gond?
  • DJ RX7
    #2465
    Virtual server-nél kell
  • LeonSilver
    #2464
    Kössz szépen ezt az oldalt.Sajnos ami miatt nekem kellene az nincs a listában ( Rise of Flight ).Kipróbáltam ezt a PFPortCheckert és ez azt mondja, hogy nincs nyitva vagy nem elérhető.
    Egyébként külön szűzfal nincs a gépen csak a w7 beépítette valamint egy Avira antivírus.
  • ACE
    #2463
    Kukk ide: Portforward.com
  • LeonSilver
    #2462
    Hali!
    Van nekem egy Dl-524 routerem.
    Bekellene állítani rajta ezeket :

    TCP ports (default 28000) and downloader port (28100) and one UDP port (by default 28000).

    Ez még nem is lenne akkora baj ( bár teljes mértékben hülye vagyok a hálózati dolgokhoz ) de a router beállításainál van egy olyan, hogy Trigger Port.Na ide mit kellene írni ?



    Köszönöm a segítséget ;)
  • MerlinW
    #2461
    Mi mondja azt?:) Ugyanúgy forwardoltam és jönnek a juzerek játszani gond nélkül. Indítanod kell egy public host-ot a játékban és annyi.
  • DJ RX7
    #2460
    Kilőttem, program még mindig azt írja, hogy nem nyitott vagy nem találja.
  • DJ RX7
    #2459
    Az, hogy nem tudok én online játékot készíteni és más haverokat invitálni a játékomba. Ők meg mégugysem.
  • ACE
    #2458
    Annál kisebbet nem is találsz :P
  • pxxl
    #2457
    azt találsz dögivel :)
  • flugos0012
    #2456
    amugy visszaterve a temahoz, en wan sebessegre gondoltam, az legyen 100mbites. nem 2 gép között akarok fajlt cserelni.:D
  • Carlos
    #2455
    Ne öljétek egymást!
    Próbálja ki a srác, ha megy, akkor örül, ha nem, akkor visszakapcsolja és kész.