3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Pharaoh
    #2935
    Vezérlőpult - Hálózati kapcsolatok - Helyi kapcsolat - Támogatás - (Részletek)

    Vagy

    Start - futtatás beírod "cmd" és az ablakba ezt: ipconfig/all
  • Clapko
    #2934
    Lehet neked tök egyértelmű dolgok ezek, ezért bocsánatot is kérek, de hol tudom ezeket megnézni?

    Amúgy köszi, hogy segítesz már lassan egy oldalon csak az én bajom lesz...
  • Pharaoh
    #2933
    Még egy lehetősdég:

    Dugd össze úgy, hogy legyen net a gépeden. Ekkor a kapcsolat tulajdonságokat meg tudod nézni, IP, DNS, Mask. ezeket felírod, majd beírod a routerba a statikus IP-s menüpontban.
  • Clapko
    #2932
    nem
  • Pharaoh
    #2931
    Hos-t nem kell.
    Save után sem lesz aktív a renew gomb?
  • Clapko
    #2930
    Hostnamet nem kell kitölteni?
    Mert nem válik aktívvá a renew, hogy rá lehessen kattintani
  • Pharaoh
    #2929
    Ha dinamic IP-d van, akkor csak azt kell kivlasztani és kész, valamint a mac klónozást.
    Ha jó, akkor az IP sorban a 0.0.0.0. átvált a rendes IP címedre, ha a renew-ra mész, nem kapsz IP-t?
  • Clapko
    #2928
    Pontosan a WAN portba mit és mi alapján kell beállítanom? Bocs a tudatlanságomért...
    lesz-e net: a WAN pislákolására gondolsz? Mert akkor nincs.
  • Clapko
    #2927
    nem változott semmi, mit csináljak? :(
  • Pharaoh
    #2926
    Netrowk menüpontban van a MAC clon.
    USER GUIDE ha nem lenne meg.

    Ha a Netrowk menüben lévő WAN opcióban beállítod a dolgokat, akkor a renew gombbal kéne neki kapcsoloódni és IP-t kapni, ha kap ip-t akkor jó.

    Próbáld meg, hogy a netet nem a WAN portba dugod, hanem egy sima LAN portba és úgy lesz -e net.
  • Clapko
    #2925
    WAN pislákol folyamatosan.
    MAC klónt, hogy állítsak?
  • Pharaoh
    #2924
    Ha azokat nem adták meg akkor Dynamik IP lesz szerintem. MAC klónt állíts be.

    A status-nál a WAN részben láthatod, hogyha kapcsolódott,
  • Clapko
    #2923
    egyből UTP jön be!
    Static IPhez kellenének adatok, azokat honnan tudom megszerezni? Router hogy jelzi, hogy kapcsolódott? Amúgy pislákol pár lámpa (pl:SYS, WLAN)...
  • Pharaoh
    #2922
    Próbáld meg static IP-vel is. És addig ne is foglalkozz a gépekkel, amíg a router nem jelzi, hogy kapcsolódott. Ha ez megvan, akkor jöhetnek a gépek.
    MAC klónozást te is bekapcsolhatod a biztosság kedvéért.

    Még egy kérdés: A lakásba milyen kábel jön be? Van modem, vagy már a lakásba is UTP kábel jön be, ami egyből a routerba lehet dugni?
  • Clapko
    #2921
    Sziasztok!

    Ma kaptam a laptopomat Toshiba Satellite L500D, amire felraktam a Windows 7 64 bites verzióját. Vettem egy router is, hogy majd ezzel megosztom a netet a PC (Xp van rajta) és a laptop között. A router egy TP-LINK TL-WR543G. Ezeknek a beállításoknak megfelelően: http://www.hardver-teszt.hu/test.php?tID=19&tPage=2 Próbáltam konfigurálni, de valami baja van. Igazából azt se tudom, hogy milyen netem van pontosan. Elvileg itt Pharaoh beírta, hogy intranet (Szivárványnet kft). Dynamic IP-vel konfiguráltam. A laptop jelezte, hogy van wifin valami, amire csatlakoztam és semmit nem hoz be, azt írja nincs internet. A PC pedig semmit nem jelzett, hogy lett volna. Még megpróbálom static IP-vel, de megkérek valakit, hogy segítsen nekem fontos lenne megoldani...

    Clapko
  • Pharaoh
    #2920
    Portforward

    Kiválasztod a routered tipusát, a progit (ha nincs a listában más is jó) és részletesen leírja hogyan kell.
  • janika1972
    #2919
    2899-re help!
  • Samurai84
    #2918
    Köszi, majd ki fogom próbálni.
  • Pharaoh
    #2917
    A routerban MAC címek szerint be lehet állítani fix IP-t is. Keresd meg a routerban a DHCP menü körűl lehet olyan hogy static IP és ott beállítod.
  • Samurai84
    #2916
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy van példaként egy másolóm, azt szeretném hálózatra fellőni (mondjuk 3 gépre). Ez hogy megy? Hogyan tudom fix IP címre beállítani, hogyha kikapcsolják a gépet akkor se szálljon el a hálózati beállítás? Van egy router, ez alapból DHCPn kioszt neki egy címet amint rádugom a kábelt, ha jól tudom. Hogyan tovább?

    ui.: azért ide írtam mert a segítségkérő topikban nem tudnak / akarnak segíteni... hátha itt
  • muki777
    #2915
    Vettem egy TP-Link 1043ND routert, feltelepítettem a dd-wrt-t, de nem nagyon boldogulok a beállítással.
    Tudna vki segíteni? Nagyon fontos lenne!

    Köszönöm előre is!
  • norbi4567
    #2914
    Köszönöm a segítséget.
    Most már jól működik.
  • Pharaoh
    #2913
    Manual-ban benne van.
  • analfa
    #2912
    általában admin admin szokott lenni alapból
  • norbi4567
    #2911
    Hello

    Van egy G-s Belkin routerem amit be szeretnék állítani. De a config menühöz jelszavat nem adtak és nem is tudom hogy mi az.
    Az lenne a kérdésem hogy ezt meg lehet-e tudni valami egyszerű módon?
  • Pharaoh
    #2910
    A routerrel teljes hálózatod lesz, másolhatsz a gépek között, játszhattok egymás ellen, stb, de ezeken wifi-n is meg tudod csinálnim max több ideig tart átmásolni a 20 gigát.
  • Clapko
    #2909
    Még annyi, hogyha nem Wifisen, hanem UTP kábellel kötöm össze mindkét gépet a routerrel, akkor használhatom adatátvitelre is? Mndjuk 20 gigát áttudok küldeni rajta, vagy más megoldást kell keresnem?
  • Slayer256
    #2908
    Nekem egy Tp-Link TL-RW340GD routerem van. Ez tud TTL 0-t?
  • Pharaoh
    #2907
    A Szivárványnet-nek van rádiós és Kábelnet szolgáltatása is. Ahogy nézem házon belül mindkettőnél intranet (belső hálózat van a házon belül. Vagyis a lakásba már nem "csupasz" net van, hanem hálózat, amin meg van osztva a net. Ezt nem ismerem de szerintem tovább lehet osztani lakáson belűl, de majd vmi okosabb kijavít, ha tévedek.

    Szolgáltatót nem kell felhívni, hivatalosan álltalábn csak 1 PC-n használhatná mindenki a netet, amit persze routerral kikerűl mindenki aki teheti.
  • Clapko
    #2906
    Szolgáltató a Szivárványnet Kft

    Számlán írja, hogy kábelnet! Ez azt jelenti, hogy majd fel kell hívjam a szolgáltatót, hogy routert akarok használni?
  • Pharaoh
    #2905
    Akkor neked vmi mikrós neted van, ami a társasházon belül van elosztva. A szerződésen, használati leíráson tuti benne van. Melyik szolgáltató?
  • Clapko
    #2904
    köszi a gyors választ.

    Még annyi, hogy honnan tudom, hogy kábeles, vagy rádió netem van? Van erre valamilyen mód, mert én kábelen kapom, de azt hiszem a társasháznak van egy antennája amire érkezik és azon keresztül jön...
  • Pharaoh
    #2903
    Igen, kell hozzá egy kábel, de a router dobozában szokott lenni egy 2m-es UTP kábel.
  • Clapko
    #2902
    Üdv!

    Most veszek laptop-ot és szeretném megosztani a PC és a laptop között a netet. Erre milyen megoldások vannak?

    Routert ha veszek, akkor a PC-vel, hogy tudom összekötni? Kéne vennem kábelt is? Valaki segítsen pls

    Köszi
  • Pharaoh
    #2901
    1. Statikus IP kell, kitölteni a szerződés szerint.
    2. MAC címet klónozni kell. (Van ilyen opció a routeren)
    3. TTL 0-t tudni kell a routernak, mert a borsodweb erősen korlátozza a router használatot.
  • Slayer256
    #2900
    Bocs tegnap rosszul írtam, mégis DSL alapú. A házba nem telefon vonalon jön, hanem egy külön fizetett kábelen keresztül. Annyi h statis DNS van, ezt megnéztem és beírtam a dynamic ip-hez, ki is írta h kapcsolódás... de nem tud. Kipróbáltam a static ip-t is, de az sem volt jó. Nem tudom mi lehet a gond.
  • janika1972
    #2899
    Felraktam ezt a Tunngle nevü programot,és nem fog tudni kapcsolodni más hálózathoz,mert a routerban állitani kéne a port átirányítást.Hogyan kell ezt megcsinálni ott?

  • Pharaoh
    #2898
    Akkor milyen neted van? Min jön be a lakásba, stb?

    Legegyszerűbb, ha kipróbálod a Dynamic IP és a Static IP is és amelyiknél connected lesz a kapcsolat típusánál az a jó.
  • Slayer256
    #2897
    Nem DSL alapú, legalábbis ami nekünk van az nem. Nincs felhasználónév és jelszó, csak bedugod, és a gépen sem kell csatlakozni külön. DHCP-vel kiosztott dolgokat ír a csatlakozás tulajdonságainál, ahol meg lehet nézni az IP-t, átjárót, stb.
  • Pharaoh
    #2896
    Borsodweb úgy látom DSL alapú, ehhez a PPPOE-t kell választanod. Csak itt tudsz jelszót és felhasználói nevet megadni.