3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • nonicks
    #3015
    D-link DI-524 wifis routeren nem lehet valahogy beállítani, hogy a "hálózatot" egységesen lehessen használni?
  • Chris Lowe
    #3014
    Nem állítgattam semmit, csak néha a wifis jelszó miatt léptem be a menüjébe(új wifis teló, ipod stb).
    Resetet már próbáltam, de nem kellett újra konfigurálni semmit, szerintem kábelnetnél nincs konfig.
    Azért gondolom, hogy router probléma, mert ha kiiktatom, tehát a laptopot vagy a ps3-at egyből a modemre csatlakoztatom akkor megy a letöltés normál sebességgel.
  • BaliBoy
    #3013
    Hát ha nem állítgattál el semmit benne akkor passz. Ilyen esetben a legegyszerűbb, hogy adsz neki egy resetet és újra konfigurálod. Feltéve ha tényleg a routerrel van a baj. Az a tapasztalat, hogy a hibakeresés sokkal több időt visz el mint egy gyors újra konfig. (win összeomlásnál is az újra telepítés a jobb)
  • Chris Lowe
    #3012
    Sziasztok!

    Van egy Linksys (modell: wrt-54g) routerem ami egy ideje korlátozza a letöltési sebességet. A router wifin keresztül már régóta nem engedi a letöltést vagyis elkezdi aztán lelassul teljesen. Nem igazán foglalkoztam vele, mert böngészni tudtam, letölteni meg ritkán töltöttem le és akkor egyböl a modembe dugtam a laptopot, kiiktattam a routert. Vezetéken keresztül egy PS3 van rákötve a routerre és ott a letöltés egészen hét elejéig jó volt, viszont most ott is megállt, vagyis teljesen lelassult. Mi lehet a gond? Sima alap 1,5-es kábelnetem van.
    Előre is köszi a segítséget.
  • nenad
    #3011
    Sziasztok, bár nem teljesen idevág, hátha valaki tudja a megoldást mivel ilyen topic nincsen.

    Arról lenne szó hogy egy 3d-s command line program rendelkezik telnet szerverrel. Szeretnék bekapcsolódni és pár parancsot küldeni, úgy hogy ezt egy batch fileon keresztül teszem meg.

    tehát pl
    host localhost 18081 //csatlakozás
    send render.stop //renderelés leállítása
    send render.start //renderelés elinditása
    exit //kilépés

    próbálkoztam a tst10 illetve a ts.exe vel (telnet scripting toolkit)el
    a csatlakozásig jutottam el, de parancsokat sajnos nem sikerült átadnom.

    Mindez windows xp-re
    a legjobb lenne ha a windowszos telnet-el lehetne egyszerűen megoldani
    vagy ha egy másik egyszerű installálást nem igénylő telnet programmal.

  • Pharaoh
    #3010
    idézek Dj Faustustól:

    Ha azon a frekvencián, amelyen te is vagy más routerek is vannak, az interferenciát okoz - az is egy lassító tényező - ez esetben át kell rakni a routeredet más frekvenciára.
  • grebber
    #3009
    Volt egy hely ahova be kellett írnom egy passwordöt a netbookba is be kellett tehát elvileg "levédtem".
    Chanel az nekem auton van de ez nem tökmindegy mennyin van?
  • Pharaoh
    #3008
    Akkor hogy állítottad be a routert? Ugfye nem kódolatlanul wifi-zel?
    Amit írtam megérted, ha a manualt megnézed. 38., oldal. van olyan menu, hogy channel, legördülő manüből választol egyet és máris csatornát váltottál, ugyan így a többi.
  • grebber
    #3007
    anyukám hozta munkahelyéről a netbookot annyit tudok róla hogy Albacomp semmi info nincs rajta sehol ami utalna a típusára hogy megtudjam nézni.
    Beépített Wifi van benne.
  • grebber
    #3006
    Pff marad ahogy van kb olyan mintha kínaiul írnád szót nem értek belőle!
    Azért köszönöm a segítséget!
  • Dj Faustus #3005
    "Köszi ezzel jól leégettél engem saját magam előtt.Kb elbögtem magam."
    Ej, ne lelkizzünk, oldjuk meg a problémát.

    "Kb fél méterre van a wifis routertől ,fal nincs közötte."
    Éljen, akkor két hátráltató tényezőt - a távolságot és az akadályokat - kizártunk.

    "Fekvencia meg hogy milyen a netbook wiwije nemtudom mivel nem értek hozzá aztse tudom hol kell ezt megnézni."
    Milyen netbookot használsz? Márka, típus?
    Ott kell lennie a netbook alján, de az Everest vagy más hasonló hardverdiagnosztizáló-program is meg tudja mondani (a profilodban is meg tudtad csinálni).

    A wifis egységre vonatkozó kérdésem meg arra irányult, hogy a netbook beépített wifijét használtad, vagy külön csatlakoztatható wifis kütyüt használsz?
    Ha ez utóbbi áll fenn, akkor azt is megvetted, tehát csak meg tudod már mondani milyet vettél.
  • Pharaoh
    #3004
    Manual amit érdemes elolvasni. a 38. oldalon van, hogy tudsz csatornát állítani. Az a channel, mod legyen bgn mixed.
    Ha WPA kódolást használsz legyen AES Encryption.
  • grebber
    #3003
    Köszi ezzel jól leégettél engem saját magam előtt.Kb elbögtem magam.
    Nem értek hozzá mondtam.

    Kb fél méterre van a wifis routertől ,fal nincs közötte.
    Fekvencia meg hogy milyen a netbook wiwije nemtudom mivel nem értek hozzá aztse tudom hol kell ezt megnézni.Ha ebben segítenél akkor nagyon örülnék!

    De íg látatlanba azt mondom ez a kis netbook a rosszabb wifit tudja csak ezért ilyen lassú a net.De ettől még érdekel hol tudom megnézni a frekvenciát meg amiket még írtál!
  • Dj Faustus #3002
    "Wifis netbookkal rákapcsolódtam és ott csak 12mbitet ír ki a netre holott 50 mbites.ennyit tud a wifi vagy kell valamit állítani még?"

    Milyen netbook, milyen wifis egységgel?
    Ha nem 802.11n-es szabványú eszköz, akkor 802.11g szabvány esetén az 54 Mbps-ból maximum ha 20 Mbps-ot tudsz kihasználni; 802.11b esetén a 11 Mbps-ból 5-6-ot.

    Milyen messze van a router a netbooktól, van-e köztük akadály (fal)?
    Ha nincs a routerre teljes optikai rálátás és/vagy messze vagy, az is csökkentheti az adatátviteli sebességet.

    A netbookkal mennyi adót fogsz a tieden kívül, milyen frekvenciákon vannak?
    Ha azon a frekvencián, amelyen te is vagy más routerek is vannak, az interferenciát okoz - az is egy lassító tényező - ez esetben át kell rakni a routeredet más frekvenciára.
  • grebber
    #3001
    Na megvettem a TP Link 1043ND-t.
    Mint mondtam már korábban is nagyon nem értek ezekhez.
    Wifis netbookkal rákapcsolódtam és ott csak 12mbitet ír ki a netre holott 50 mbites.ennyit tud a wifi vagy kell valamit állítani még?( Rendes gépen ami nem wifis lan kábellel van összekötve routerrel ott megvan az 50 mbit)
  • Neogan
    #3000
    Kösz a választ, a kicsit érdekes megfogalmazás miatt sorry, haverom írta :D
  • Dj Faustus #2999
    Szép egyedi darabot sikerült kifognod: a Linksys WRT54G-széria egyetlen verziója, melyben Atheros AR2317 processzor dolgozik. A 7.2-esben vissza is váltottak az előző hardverváltozatokban használt Broadcom gyártmányú CPU-ra.
    A DD-WRT firmwaret sem lehet rárakni.

    Szerencsére a Linksys/Cisco Egyesült Királyságbeli támogatási oldaláról beszerezhető a 7-es verzióhoz készült firmware.

    Bár a német támogatási oldalról is ugyanaz a 7.00.8-as firmware érhető el.

    Nem lenne érdemesebb esetleg nyelvet váltani?
  • Neogan
    #2998
    Sziasztok!
    Ma vettem egy Linksys WRT54G ver 7-es routert. Azonban van vele egy kis probléma...
    A html-es kezelőfelülete német nyelvű, amit a szikkadt agyam nem tud feldoglozni, mint idegen nyelvet.
    Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e erre a routerre valamilyen angol nyelvű fw-t rakni?
    A gyári oldalt néztem, és sajnos ott pont a 7es verzióhoz nincsen frissítés.
    Köszi előre is! :)
    Üdv: Szotyiagy
  • ZsilKEANE
    #2997
    sziasztok
    az lenne a kérdésem, hogy van egy tp-link tl-r460as routerem. a netet akarnám megosztani, meg is van a leírás,beállítok mindent aszerint,de hiába írom a böngészőbe a 192.168.1.1 címet (igen, az átjárónak raktam be ezt az ip-t), de nem észleli, és nemtudok bejutni a router kezelőmenüjébe.tehát kiírja,h nem válaszol. mi a teendő ilyenkor ? már próbáltam mindent,de az istennek se akar menni.
  • body87
    #2996
    Hello!
    Egy TP-Link WR941ND routert vásároltam nemrég. Sikerült is üzembe helyezni. Azonban változó időközönként WIFI-ről a kapcsolat átvált Korlátozott Hálózat módba! Ilyenkor sem az Internetet, sem a routert nem lehet elérni. Az egyetlen megoldás (eddig) ha letiltom a WIFI-t, akkor kis idő elteltével újra engedélyezem azt. Ha valaki tudna segíteni megszüntetni ezt a rendkívül zavaró tényzőt, az nagyszerű lenne. Kösz
  • Sadi
    #2995
    Sikerült, csak a jelszóval volt gond:) Köszi azért!
  • Sadi
    #2994
    http://www.tesztpad.hu/hirhardverteszt_tplink543grouter.html Ezt a leírást követve próbáltam beállítani a routert.
  • Sadi
    #2993
    Igen, így csináltam mint a képen és az adatokat is megadtam.
  • Rotyoka
    #2992
  • Rotyoka
    #2991
    A router admin paneljében a WAN résznél meg adtad az elérési adatokat és auto joint-ra tetted a csatlakozást?
  • Sadi
    #2990
    Sziasztok! TP-link(TL-WR543G) routerem és ADSL netem van a t-hometól.
    Összedugtam, feltelepítettem a routert, sikerül is rákapcsolódnom a routerre, de a netre már nem tudok feljutni.Ezt a hibát írja ki:" NEm lehet kommunikálni a következővel:Elsődleges tartományi kiszolgáló(192.168.1.1)
    A hálózati diagnosztika pingkérést küldött a távoli állomás számára, de nem kapott választ.
    Állítsa alaphelyzetbe a 'Helyi kapcsolat' hálózati adaptert."
    Tud vki segíteni?
  • Pharaoh
    #2989
    Nincs, de ha félted a beállításokat, akkor van olyan opció ,hogy settings backup, vagy hasonló, ezeket egy fileba lementi a gépre, és bármikor innen be tudod tölteni a beállításokat.
  • RETROB0Y
    #2988
    De szoval akkor ha most jrarakom a windowst akkor semmit sem kell tennem rogton lesz net ugye? A routerrel semmi dolgom sincs?
  • BaliBoy
    #2987
    Meg.
  • RETROB0Y
    #2986
    hali hülye kérdés

    Ha egy routert CDről felrakok és bekonfigurálok akkor a Win reinstall nem befolyásolja ugye?
    A beállitások mgmaradnak ugye?
  • Dj Faustus #2985
    A két legelterjedtebb firmware oldalai szerint:
    OpenWrt
    DD-Wrt
  • Pharaoh
    #2984

    User manual, amit szabad olvasgatni ha új routert veszel.

    49 oldal address reservation.
    A megadott MAC címhez mindig a megadott IP-t fogja rendelni. Ip-t abból a tartományból válassz, amit a DHCP beállításoknál meg van adva (47. oldal)
  • szrobi66
    #2983
    Sziasztok! Még mindig küzdök a régi problémával :( (2974, 2975-ik hozzászólás) A telefon, és a router között hogy tudok statikus ip-t beállítani?? Van olyan a router menöjében, hogy "Static Routing", ez mire jó?? Hogyan tudom beállítani? Bármilyen ip, dns, mask-ot írok: Error code: 4009 Destination IP address can not be in the same subnet with WAN or LAN IP address, please input another one. hibaüzenetet kapok. Esetleg valami jófajta custom firmware nincs, ami jobb mint a gyári, de nem open, vagy dd wrt??? Segítsetek pls!! Köszi!!
  • Rotyoka
    #2982
    Üdv!

    Tp-link WR941ND-re tudtok esetleg valami jó kis custom firmware-t?
  • Pharaoh
    #2981
    A diginet az 80 Mbit (megabite). Te 5 MB (megabyte)-t írtál, ami 40 Mbit. A Wifi ennyire képes 1 méterről.

    Itt egy teszt itt láthatod, hogy 1-2 fal és a 1MB-t nak is örűlhetsz.
  • RETROB0Y
    #2980
    Nehogy már azt akard mondani hogy 80bol 5öt visz át...
  • RedFoXxX
    #2979
    azért időközben felmerült bennem mégegy kérdés, miért lehet az, hogy a hálózaton van 2 gép 1 wifin 1 kábelen, és a két gép között az adatok jobb esetbe mennek át 1 mb-al (gyakoribb a 0.5 mb)
    Wifis gép: más hálózatba nincs gond
    kábeles gép: netről lazán tölt 3 mb-al, sajnos más hálózaton még nem volt próbálva

    a router még mindig ua. Asus wl520GU
    lehet olyan hogy a router nem engedi az adatot a két gép között, vagy ez minden esetben valamelyik gép okozta lassulás?
    feltételezem a kábeles gépben lehet a gixer, csak mi lehet a probléma?
    (kiegészítésképp írnám, hogy ha a két gép kábelen volt a routerre dugva akkor is ugyan ez a helyzet)
    Ötlet :S?
  • RedFoXxX
    #2978
    köszi a választ
  • Pharaoh
    #2977
    G-s szabvány jó esetben 3-4 MB-t tud, ha neked N-es van az meg 5-6-t

    Miből vannak a falak a lakásban? Esetleg próbálkozz egy másik csatornát beállítani, hátha interferál vmivel.

  • RETROB0Y
    #2976
    Hali!

    Az a nagy bajom hogy mgjött a Digi 80\25 a gépen ahol a router van ott tartja a sebesseget de a 1 méterre levő laptopban már csak 5MB a letöltés!!!

    Ez miért van? Pár méterrel ilyen kicsi a két szobával alréb levő adapter persze már nem is érzékeli

    Valaki tudna segiteni miért ilyen szar a jelerősség?

    TP-LINK ROUTER (ez van nekem)