3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Athem
    #3335
    dd-wrt féle router firmware cserét valaki próbálta már?
    Valamint lehet e vissza állítani gyárira a routert dd-wrt-ből?
  • Bence94
    #3334
    Üdv! Egy dlink di-524-es routerom van és olyan problémám van vele, hogy most lett egy új samsung galaxy mini telefon nem tud rá csatlakozni! jelszóval védett és wifin egy laptop használja tökéletesen csak a teló nem akar működni. ha jól látom egyfolytába szétkapcsolnak. Valakinek van valami ötlete ?
  • jetblack
    #3333
    Sziasztok

    Van egy Edimax WH6204WG routerem és azt akarom beállítani hogy a kulcsot ne automatikusan kérje le hanem nekem kelljen. Minden választ előre is köszönök
  • tommygear
    #3332
    köszi
  • Pharaoh
    #3331
    újra kell configolni, de van olyan opció, hogy kimented a beállításokat egy file-ba és vissza lehet tölteni azokat bármikor.
  • tommygear
    #3330
    ha frissítem egy router firmware-ét akkor újra kell configolni mindent vagy megmaradnak a beállítások??
    (tp-link wr1043nd router)
  • shaba23 #3329
    köszi!
  • Pharaoh
    #3328
    Jó lesz a régi is, csak a Connection Type-nál, vagy hasonlóban a PPPoE-t kell kiválasztani, ekkor meg tudod adni az user/passt
  • Akuma
    #3327
    Sziasztok!

    ADSL internethez külön ADSL router kell, vagy elég az a router is, amit a UPC-hez használtunk régen?

    Ha elég hozzá, akkor hogyan lehet megadni, hogy az adsl modem milyen névvel és kóddal jelentkezzen be?
  • o0Gomboc0o
    #3326
    Erre esetleg valaki tud valamit hozzá szólni, mert már kezd nagyon idegesítő lenni xD
  • Dj Faustus #3325
    "TP-Link, lehet megkövezni"
    Bár nem irtad le a pontos típust és a neted típusát, de otthoni használatra elég lehet.

    "wep-128-as biztonsági akármivel"
    Na a helyett - ha a kliensek is képesek rá - használj inkább WPA2-PSK-t, lehetőleg AES titkosítással. A WEP nem annyira biztonságos.

    "A kérdésem az, hogy ilyenkor, ha valaki pl kint az utcán (kb 30m-re van egy park) csatlakozni akar az én hálózatomhoz, akkor attól kéri a beállított marha hosszú jelszót?"
    Kérni fogja, de ha ügyes, akkor a WEP-módú védelmet fel tudja törni. Ezért javaslom a WPA2 mód használatát.

    "Esetleg anak van valami módja, hogy megnézzem, használja-e más is az én netemet?"
    Menjél bele a routerbe (a 192.168.1.1 alapértelmezett IP-címen érheted el), és a Wireless/Wireless statistics menüpontban tudod megnézni hogy kik csatlakoztak fel a routerre.

    A Wireless/Mac filtering menüpontban állíthatod be, kik (milyen MAC-című kliensek) kapcsolódhatnak vagy nem kapcsolódhatnak vezeték nélkül a routerhez.
  • shaba23 #3324
    Hi!
    Tök hülye vagyok a hálózatokhoz, szóval lehet baromságot kérdezek:)
    wi-fi routerem van (TP-Link, lehet megkövezni) wep-128-as biztonsági akármivel:)
    A kérdésem az, hogy ilyenkor, ha valaki pl kint az utcán (kb 30m-re van egy park) csatlakozni akar az én hálózatomhoz, akkor attól kéri a beállított marha hosszú jelszót? Ami mennyire biztonságos védelem?
    Mert van (pl most is, hogy belassul az oldalak betöltése és nem tudom, hogy épp a szolgáltató szívat, vagy valaki más miatt lassulok:)
    Esetleg anak van valami módja, hogy megnézzem, használja-e más is az én netemet?

    remélem érthető a kérdés;)
  • Pharaoh
    #3323
    Be van kapcsolva a wi-fi része?
    Ha be van, de nem látod lehet rejted módban van (Wireless SSID Broadcast off/on)
  • dysoltz
    #3322
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám hogy a routerhez nem tudok kapcsolódni wifin keresztül,de kábellel minden rendben van. Ha máshova megyek ott tudok kapcsolódni a laptopommal, tehát a gép az jó. A router az egy tplink tp-tr642g tipusu router, és ezt még az elérhető hálózatok közt se látom.
    Van erre valami magyarázat?

    Előre is köszönöm.
  • dvid95
    #3321
    csö az a gondom hogy van egy linksys ruterem és egy laptopom ami msi de mindegy win xp megy rajta
    az történt elmentünk kirándulni 3 napra és vittünk egy mobilnetet öszeraktuk jó is volt. Most az van hogy hazajöttünk és az ithoni vezeték nélküli netet nem észleli a ruter beálítása az hogy csak adott fizikai ip cimnek ad hálozatot. Kérdés megváltozhatott a fizikai ip cím vagy ha nem akor miért nem találja a netet a laptop?
    PLS HELP.
  • Pharaoh
    #3320
    Mindegy ,hogy kábelen vagy Wifi-n van a routeren vmi egy hálózatban vannak és látják egymást, stb
  • Troyan
    #3319
    Sziasztok

    Egy gyors kérdésem lenne wifi routerekkel kapcsolatban. Ha szerzek egyet és azon keresztül kapja a netet hálókábelen keresztül a gépem, illetve wifin egy külső eszköz, akkor mivel van hálókapcsolat akkor láthatják egymást ketten?
  • Ironman2
    #3318
    Ez az IP jó? Mert ezt rendeli a gépemhez a router:

  • Pharaoh
    #3317
    Port Forward -ban nyisd ki azokat a portokat, amiket a game használ.

    Vagy a DMZ-be beírod a géped IP-jét és akkor arra az összes portot kinyitja.
  • Ironman2
    #3316
    Segitsetek légyszives,mert nagyon dühös vagyok.Már többször kértem,de senki nem adott érdemleges választ.Routeromban akarom kikapcsolni a tüzfalat,mert minden online játéknál azt irja ki hogy:NAT TYPE strict.Ez azt jelenti hogy nagyon védve van a router,a tüzfalat valahogy ki kéne kapcsolni,de az istenért nem tudom hogyan kell
    Itt vannak a képek a routeromról.Igaz nekem már a 11-es verzio van meg,de a beállitások ugyanazok:

    http://screenshots.portforward.com/Konig/CMP-ROUTER10/index.htm

    Mi a fenét kapcsoljak ki benne?
  • donceleger
    #3315
    Hello!
    Van egy Asus WL-520GU tipusú routerem, melyen van egy nyomtatóport is. Windows 7 op rendszerem van és nem tudom összehozni, hogy lehessen vele nyomtatni hálózaton. A router menüjében látható, hogy a router látja a nyomtatót és még a nevét is kiírja (Canon IP 4500), meg írja, hogy on-line, de nem hajlandó nyomtatni. Délután sikerült valamit összehoznom, mert kinyomtatott tesztoldalt is és nyomtattam vele dokumentumot is, de el kellett mennem itthonról és mire hazaértem, majd nyomtatni próbáltam, ismét nem csinált semmit. Azt írja offline, de a router menüben online-t ír ki. Nem értem.
    Valaki segítsen, mert megőrülök.
    Köszönettel!
  • Jagumo
    #3314
    Sziasztok

    Mitől lehet az hogy nem enged fel a facebook-ra , chat.hu-ra , iwiw-ra se de Origora meg youtube-ra felenged csak erre a 3 oldalra nem. Sőt még MSN-re se tudok bejelentkezni, már újraraktam a gépet 3x is és nem engedi. A myvip az bejön. Egyik böngészővel sem engedi, és egyik napról a másikra egyszer csak nem engedte. Az érdekes hogy a másik gépen meg engedi pedig egy hálózaton vagyunk. Amikor MSN-re be akarok jelentkezni valami "proxy" nem tudom micsodát ír ki.

    Egyik ismerősöm panaszai, de én nem tudtam neki semmi okosat mondani annyit hogy resetelje a routher-t hátha. Valaki valami tipp WIndows XP-je van.
  • penge96
    #3313
    Sziasztok!
    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a gépem routeren keresztül van csatlakoztatva a netre. Nah, és alapból a hálótai kapcsolatoknál, adapter beállításoknál ott van a modemes csatlakozás is. És az az érdekes -számomra-, hogy arra is feltudok csatlakozni, miközben megy a router. Ez normális? És ilyenkor a routeren vagy a modemen jön a net?
  • Ironman2
    #3312
    Haveromnak DNS 53-ra van állitva a virtuális szerver,és nem lehet neki állitani valahogy? Hogy ne dns53 legyen?
  • Ironman2
    #3311
    Most sikerült a porttovábbítás,de a win7 még mindig ezt irja ki:

  • Ironman2
    #3310
    Ez jó.Most már be tudok lépni.Úgylátszik kell egy kis idő,míg észheztér a router.ÉS ott van a listában a port
  • Ironman2
    #3309
    Köszi.Ez volt a megoldás! Igy berakta a listába.Csak csináltam egy rebootot a system toolsban,de most nem tudok még belépni a routerba.Lehet hogy ki kell kapcsolni,meg vissza?
  • BaliBoy
    #3308
    Próbáld meg 11154-11156-ot beírni.
  • Golyo69
    #3307
    Hi milyen routert ajánlotok DIGINET..hez
    80/25 Mbit-es..és most van egy D-link Dir 300 ..és ez nem ihazán bírja :D
  • Ironman2
    #3306
    Help! Nagyon kéne a segitség.Be akarom állitani a porttovábbitást a routeren,a Tunngle miatt,rámegyek az -add-gombra,és az istenért se rakja a listába.Mit csinálok rosszul? Itt van a kép,és az a sor amit be akarok vinni.Valamit nem jol irtam be?



    Tunngle,az 11155-ös portot használja.A Portforwarding.com oldalával sem lettem okosabb.Köszi
  • Ironman2
    #3305
    Help:

    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1040759332&no=55553

    Routerba nem tudok bemenni.192.168.0.1
  • Senor Vargas
    #3304
    Igen. Órákon át szenvedtem több, nálam sokkal szakavatottabb barátommal/ismerősömmel, de lövése sincs senkinek. Szóval most titkosítás nélkül használom. Ha mégis lenne valami ötlet megköszönném.
  • orangutan
    #3303
    egy másik kérdés: ha van 2 routerem, vezeték nélküli, akkor tudom-e a kettőt úgy használni egyszerre, hogy a 2. router(linksys wrt54gl)vegye az első jelét , és továbbítsa a lakás olyan részeire, ami már az első hatósugarán kívül van. Vagy a router csak a kábelen jövö jelet tudja továbbítani?köszi
  • orangutan
    #3302
    köszi, de azzal nem müködött, viszont rájöttem, h "speedport.ip" -t kell begépelni böngészöbe akkor jó lesz.
  • Mr Csé
    #3301
    van egy r460 routerem dc++ nal az eggyik gépen tudok aktiv modban tölteni de a másiknál az istenért sem mindkét gép xp sp3 mitól lehet ez?
    routernél virtual serversnél engedem a portokat
  • Pharaoh
    #3300
    A Speedport w 721v alapból a 192.168.2.1 ip-n érhető él.
    Az alapértelmezett jelszó: 0000
  • orangutan
    #3299
    Helo
    Az eddig használt routerem helyett a T-s netszolgáltató lecserélte a modemet, egy modem+Wlan routerre. Típusa: Speedport w 721v. Csak az a gond, hogy nem adtak hozzá semmien leírást, illetve neten sem találtam csak németül. Na az lenne a kérdésem , hogy a routert honnan tudom beállítani, mert az eddig használt módon( 192.168.1.1 et beírva böngészőbe) nem visz sehova.
    köszi
  • Dj Faustus #3298
    A router webes beállítófelületén, a DHCP/Address Reservation menüpontban tudod beállítani.
  • doktor tarhonya
    #3297
    Hello!
    Hogyan tudom beállítani (TP-Link) routeren, hogy egy adott gépre mindig ugyanazt az ip-t ossza ki?
  • Pharaoh
    #3296
    Tehát ha Wifi-t titkosítod nem tud a router a kiszolgálóhoz (WAN)hoz csatlakozni? Elég furcsa, nem tudom hogy jönhez össze a kető.