3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • gergely1991
    #3455
    mondjuk tűzfalon...
  • Lacoka12
    #3454
    ha nincs router beállítás lehetőség a hálozati számítogépek eszközök megjelenitésénél akkor hol lehet még portot beállítani mert a assassin creed broother hood nem tudok multizni a Assassins CreedRevelations meg néha érzékeli néha nem valaki segítsen
  • Garfield
    #3453
    Köszönöm, ez volt a lényeg: LAN-ból LAN-ba és a router1 belső IP-jét megadni a router2 külső IP-jének.
  • gergely1991
    #3452
    hmm... mondjuk.
  • Garfield
    #3451
    A router2 is a 192.168.1.1-et kapja?
  • gergely1991
    #3450
    Ha jól értelmezem hogy a routter1 lan-ja a router2 lan-al van összekötve és nem a router1 lan a router2 wan csatlakozással?:S
    Ha router2-höz a routter1 statikus ip címét alkalmazod akkor se?:S
  • Garfield
    #3449
    Sziasztok! A következőhöz kérnék segítséget:

    Nagy a ház (legalábbis hosszában), így az egyik végén bejövő netre dugott wifis router nem tudja átszórni a másik oldalra, ezért oda madzagon megy a net az előbbi routerből, és ott egy másik router szórja szét.

    1. Router1 WAN - LAN
    IP: 192.168.1.1
    Subnet mask: 255.255.255.0

    2. Router2 LAN - LAN
    IP: 192.168.1.2
    Subnet mask: 255.255.255.0

    Így az agyvérzés határán álldogálva érdeklődnék, hogyan kell beállítani őket ahhoz, hogy:
    a) mindkét routerre rádugott, illetve wifin rácsatlakozott eszközökről el lehessen érni a netet?
    b) azért a router menedzsment oldala relatíve elérhető legyen (bár ez másodlagos)?

    A két eszköz: TPLink 1043ND

    Ami megoldást találtam: a router1 LAN portjából a router2 LAN portjába menjen a kábel. Viszont érzésem szerint a további beállításoknál bukik el a dolog, azaz hogy pontosan mik is legyenek ezek az alábbi pontoknál:
    - DHCP beállítások a két routeren, de főleg a router1-en, illetve kikapcsoljam-e a DHCP-t a router2-n?
    - pontos IP beállítások, hogy ne akadjanak össze
    - static routing kell ide?

    Bármi, ami egyébre oda kell figyelni?

    Előre is köszönöm!
  • BBeno2
    #3448
    csao ma vettem egy TP link WR841 ND-t

    a gondom az, hogy lehet valamit rosszul állítottam be de a kétantennás wifinek szarabb a térerőssége mint a régi vacak smc-mnek. mi lehet a probléma?
  • rvn
    #3447
    Sziasztok.

    Hogy tudom ezeket a portokat engedélyezni?

    TCP: 80, 443, 9988, 20000-29999, 22990, 17502, 42127
    UDP: 3659, 14000-14016, 22990-23006, 25200-25300
  • Zsolti0603
    #3446
    Sziasztok!
    Nekem olyan problémám lenne hogy amikor a modemet összekapcsolom a routerral normálisan világít de ha már 1 gépet is hozzákapcsolok elkezd villogni mindegyik led és nem veszi a jelet ( még az is villog ahova nincs dugva semmi) így be sem tudom hozni a router beállításait sem 192.168.1.1-el nem válaszol semmire....Lehet h bedöglött a router?! Most 2 gép közül csak az egyiken megy a net betárcsázva! pls Help hogy mit kell ilyenkor tenni vagy vegyek új routert? :) Előrre is köszi!!
  • Dj Faustus #3445
    A routerben állítsd be a PPPOE beállítást, a számítógépeken nem kell PPPOE-t beállítanod (törölheted is a WAN miniport-os beállításokat), csak szimplán, automatikusan, DHCP-vel csatlakozzanak a routerhez.
  • Rufios
    #3444
    Sziasztok

    egy olyan kérdésem lene hogy vetem egy tl Wr340GD típusú routert hogy ketéosszam a digi start netet két gépre kábellel, de valamiért egyszerűen nem hajlandó megtenni 651-es hibakóddal mindíg visszadob

    a routerre direktben megy a net nincs modem, működik is rendesen tesztelve volt
    beállítottam a felhasználónevet jeszót a pppoe-nél rebootolt is a router de semmi

    kel esetleg diginél valami extra beálítás vagy mégis mit tegyek?
    mert pl ha csak sián rádugom a netkábelt a gépre ahogy eddig is volt úgy semmi gond megy minden wan miniporton csatlakozik és hasít is
    ha valki tud rá megoldást előre is köszi
  • goofy1984
    #3443
    Hello!

    Még mindig ugyanaz a jelenség, mint eddig. Most már fix ip és dns van beállítva a gépen, úgysem megy. Mit lehetne még csinálni, mert már lassan többet leszek ott, mint itthon?
  • vasasgabri
    #3442
    Köszi!
  • Dj Faustus #3441
    Akkor szinte bármelyik.
  • vasasgabri
    #3440
    Digi startnet.
  • Dj Faustus #3439
    Melyik csomagban vagy?
  • vasasgabri
    #3438
    Köszi! A típusa mindegy vagy számít milyen, mert fórumon olvastam, hogy nem mindegyik alkalmas a diginél?
  • Dj Faustus #3437
    "D-Link DES-1005D switch fast ethernet típusú routerem van"
    A D-Link DES-1005D nem router, hanem switch - benne is van a leírásában: switch fast ethernet.
    Azért nem tudsz egyszerre két géppel csatlakozni a szolgáltatódhoz, mert ugyanazon felhasználóval csak egyszer kapcsolódhatsz. Ezért kapod a 691-es hibakódot

    Vegyél egy routert, és abban állítsd be a PPPOE-csatlakozást, a felhasználónevet/jelszót. Ezek után a gépen nem lesz a PPPOE-kapcsolatra szükséged, a gépek automatikusan csatlakoznak a routerhez, a router pedig PPPOE-vel a szolgáltatóhoz.
  • vasasgabri
    #3436
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni mivel routeren keresztül nem hajlandó egyszerre menni a két gépem. Ha az egyik megy nem hajlandó csatlakozni a másik 691.hiba kódra hivatkozva. Frissítettem a drivereket is. A UPC-nél nem volt vele semmi gond de a diginél nem hajlandó működni. Találtam egy két ötletet de azokkal sem működik. D-Link DES-1005D switch fast ethernet típusú routerem van. Segítségeteket előre is köszönöm.
  • Framsen
    #3435
    Ja és csak a vezeték nélküli net használatakor lassú, kábelesem oké
  • Framsen
    #3434
    Sziasztok !
    Miért lassú a routerem ? TP-LINK TL-WR740N 150M
    Akkor tűnt fel a probléma amikor elmentem az rokonomhoz és vittem a mobilomat is. Rácsatlakoztam a vezeték nélküli netére és meg néztem néhány videót. Teljesen gyorsan betöltötte a filmet.
    Megnézem a routert: TP-LINK TL-WR340GD 54M !!!

    Nem értem, nálunk valamikor egy 10 perces youtube videó 20 percig töltöget, vagy végignézem 1 percenkét leakadva.
    A netünk 5 megás és az említett rokonnak is sőt asszem még a szolgáltató is az, sőt belegondolva biztos.

    Mitől van ez a problémám ?
    firmware update se segített meg beállításoknál is kikapcsoltam még tűzfalat is hátha az de nem...
  • goofy1984
    #3433
    Majd megpróbálom ezt is frissíteni. Amúgy ugyan ez miatt lett cserélve a másik.
  • Dj Faustus #3432
    "Az előző routeren volt frissítés, a mostanin még nincs, vagyis nem néztem mikori van rajta."
    Akkor próbálj meg egy frissítést.

    "Az elfelejtettem írni, hogy ez már a 2. router. Az előző lett frissítve. "
    Az előző miért lett cserélve?
  • goofy1984
    #3431
    Az elfelejtettem írni, hogy ez már a 2. router. Az előző lett frissítve.
  • goofy1984
    #3430
    A router tp-link TL-WR340GD. Az egyik gép wifi-n (nagyon jó erősség), a másik kábelen van rákötve. A router oszt IP-t. Csak a Skype és a böngészés megy, más nem. Az előző routeren volt frissítés, a mostanin még nincs, vagyis nem néztem mikori van rajta.
  • Dj Faustus #3429
    "A modem hálókábele direktbe a gépbe dugva nincs ilyen probléma."
    Akkor velószínüleg a router környékén lehet a probléma.

    A gépek hogyan kapcsolódnak a routerre (annak pontos típusa?)? Vezetékkel vagy vezeték nélkül (ez utóbbi esetben mennyire látják a gépek a routert?)? Automatikusan kapnak IP-címet a routertől vagy fix IP-címek vannak beállítva?
    Valamilyen fájlmegosztó alkalmazás (torrent, emule dc++) fut-e a gépeken?
    Ha igen, annak kikapcsolásával normalizálódik-e a helyzet?
    Firmware-frissítést próbáltál-e már?
  • goofy1984
    #3428
    Hello!
    Egyik ismerősömnél jelentkezett a következő probléma: T-Home kábelnetjük van és egy wifi routerrel meg van osztva. Egy pár óráig van net, aztán nincs egyik gépen se. A WAN résznél a routeren látszik, hogy az viszont csatlakoztatva van (látszik az IP, átjáró, DNS, stb). A modem hálókábele direktbe a gépbe dugva nincs ilyen probléma. Ha ki van húzva és visszadugva a router tápja, akkor visszajön a net a gépekre is.
    Egy tp-link routerről van szó. Próbáltam az MTU-t változtatni, a Get IP with Unicast DHCP-t be és kipipálni, de mindig ugyanaz a helyzet. Mit lehetne ilyenkor tenni?
  • edson
    #3427
    Sziasztok!

    Nem rég vettem egy TL-r402M típusú router-t, digi netet (8 mbit) osztunk meg vele 3an egy albérletben. A routert feltelepítettem, igaz a beállításokhoz még nem sokat nyúlkáltam, de így is megy majdnem minden rendesen.

    A problémám ott kezdődik, hogy míg routernélkül simán ment, de routerrel nem tudok linkekről (wupload,Rapid, Filesonic stb.) letölteni, egy idő után mindegyik megáll, illetve youtube-on is megáll a videó letöltése, mindig frissítenem kell. Torrenttel ahogy néztem nincs probléma. Letöltöttem letöltésvezérlőt, de ott is ez a probléma. Frissíteni nem tudom, mert a legújabb firmware program van hozzá. A router tűzfalában próbáltam állítgatni, de az se segített, úgyhogy mindent visszaállítottam alapra + többször újraindítottam, de az se segített.

    remélem tudtok segíteni, köszi
  • merida111222333
    #3426
    Üdv.

    TP-Link routereb hogyan kell a felhasználónevet és a jelszót megváltoztatni, valamint ha nem változatatom meg az alapot, akkor "kívülről" bele tud-e valaki piszkálni a router beállításaiba? Bocs ha amatőr kérdés, de nem vagyok otthon ilyen dolgokban.
  • bszabi84
    #3425
    Hali!
    Vettem egy Tp-link WR340G router-t
    Minden megy rendesen, kivéve a Counter-Strike!
    Valamiért magasabb lett a pingem, és nem tudok rendesen játszani.
    Router előtt kb 10-20 volt most meg 10-70. Ahogy új figura jelenik meg a képernyőn (ellenfél), azonnal lagg, és nem tok lőni.
    Milyen beállítással tudom ezt kiküszöbölni?
    Előre is köszönöm!
    Üdv, Szabi
  • Tibi7
    #3424
    Sziasztok!

    Van egy edimax wifis routerem. Erre jön be a net, és vezetéken volt eddig 2 gépre leosztva, minden müködött. Viszont szeretnék wifi hálózatot létrehozni. Sikerül is, a laptopon max a jelerősség, csatlakozik is rá, de felkiáltójellel jelöli, és net sincs. Mit csinálok rosszul?

    Ma pedig a vezetékes leosztásról is ledobta a netet, eddig nem is tudtam visszahozni rajta a netet.
  • shaba23 #3423
    Hali

    TP-Link TL-WR841ND routerem van. Eddig minden gond nélkül működött, de most az csinálja, hogy bár a ledek szerint minden ok, újrakonfigurálásnál is minden végigmegy és ok, de net nincs. A PC kábellel van összekötve, ott sincs (simán nincs internetelérés), a laptopnál pedig jel erősség kiváló, csatlakoztatva, de nem nyílik meg semmilyen oldal és azt írja, hogy ellenőrizzem a kapcsolatot. Most ki van iktatva a router, így minden ok.
  • pipeppers
    #3422
    Nekem is megoldódott, modemet kellett cserélni.
  • Her Laca
    #3421
    Közben rajottem. A routet beallitasainal a bandvitch controlnal a letoltes csal 5000 volt .atirt 15000 re es ol lett. A feltoltest is atirtam. Bocs de telorol irok:)
  • Pharaoh
    #3420
    Esetleg router reset?
  • pipeppers
    #3419
    Ugyanez a problémám, kíváncsian várom a megoldást.
  • Her Laca
    #3418
    Sziasztok.Miért van az ,hogy a netem 15 megás,de ha a router rá van kötve akkor csak 5 megás? Ha a router nélkül kötök rá gépet a modemre akkor minden ok. Tp link a router. Eddig 5 megás volt,de váltottunk csomagot és feltűnt ,hogy még mindig nem gyorsult a dolog,és így megnéztem direktbe is.
    A segítséget előre is köszönöm.
  • semo1
    #3417
    Sziasztok.Van 1 tp-link TL-WR543G router-em.
    2 éve használom semmi gond nem volt eddig.
    mostanában az asztali gépen minden előjel nélkül elszáll a net.(a laptopon wifi-n keresztül viszont továbra is van)Asztali gép újraindít,majd 1 ideig újra van net.4 port van a router-be mindet végig próbáltam, ugyan az.Ha direktbe rakom a netet az asztali gépbe tökéletesen működik.help pls
  • Twinseen
    #3416
    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ezzel a routerrel kompatibilis-e a Digi: TP-LINK TL-MR3220?

    Valamint mennyire barátok az iPhone 3G-vel? (Természetesen Wi-Fi routerrel megosztva)

    Köszi előre is a válaszokat! :)