3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Bucsek
    #3495
    ez a wifihez kell, ugye? :D
  • mukika36
    #3494
    jelszóra példa: e!7i9l)R=aX8
  • mukika36
    #3493
    és el ne felejtsd levédeni a wifit-t WPA2-vel!

    Wireless/WPA-PSK/WPA2-PSK
    Version: WPA2-PSK
    Encryption: Automatic
    PSK Password: itt pedig megadod a jelszót (kisbetű, NAGYBETŰ, szám, speciális karakter legyen benne pl.: .,!?+%/....)
    Group Key Update Period: maradhat alapértelmezetten
  • mukika36
    #3492
    csak annak a gépnek a MAC címét kell klónozni, amire az előfizetést kötötték (az amelyikre rákötötték a netet)
  • Bucsek
    #3491
    köszi, és ha 2 gépre szeretnék netet, akkor hogy oldható meg? mit kell klónozni? mind a 2 gépet?

    sajna nem értek ehhez :(
  • gergely1991
    #3490
    Network>WAN-ban tudod beállítani a dinamikus ipcímet(elég azt kijelölni) utána>save(szükség esetén újra kell indítani a routert)-majd a Network>Mac cloneban tudod klónozni(elképzelhető hogy a router megtette ezt automatikusan).
  • Bucsek
    #3489
    Sziasztok, megint én vagyok, írtam a internetszolgáltatónak, hogy router esetében mit kell csinálnom, segítenétek, mert kicsit elakadtam :\

    ezt az imélt küldte vissza:
    A dinamikus IP cimet kell beállítani.
    Majd ami a hálózaton engedélyezve lett fizikai cím azt kell klónozni a ruterbe.

    a router típusa: TP link WR740N hol tudom ezt beállítani rajta? lépésről lépésre, légyszíves :\ köszi szépen
  • gergely1991
    #3488
    Ha azt másképpen nem, a szerződésben van belefoglalva.Telefonos kapcsolaton például pppoe-t érdemes beállítani.Kábeltévéssel nem volt még dolgom.
  • mukika36
    #3487
    de ha nem dinimikus, akkor szerintem nem kell mindig állítgani a router hogy csatlakozzon, legalábbis nálam nem kell, hiába PPPoS-s a kapcsoltom

    A routeren belül, amikor állítod be kell lennie egy olyan résznek, hogy kapcsolódás típusai (Wan Connection Mode), itt pedig remélhetőleg lesz olyan hogy automatikus kapcsolódás (Connect Automatically). Nekem ez van pepöttyözve.
  • mukika36
    #3486
    UPC-s net dinamikus
    A T-home, a DIGI, a Giganet PPPOE
  • Bucsek
    #3485
    tegnap beállítottam magamnál, nekem dinamikusra volt állítva, és működött. na most még csak azt kérdezném, hogy ha azt tudom, hogy tévén keresztül jön a jel, attól még lehet az a pppoe v statikus v mi van még ip cim? :D
  • gergely1991
    #3484
    Az internet típusától függően mindenképpen hozzá kell nyúlni.:D
  • Bucsek
    #3483
    és ha nem dinamikus, akkor állandóan be kell állítgatni a rutert? :D
  • gergely1991
    #3482
    Gondolom neked valami dinamikus ip-d lehetett otthon.:D
  • Bucsek
    #3481
    ez igy annyira bonyolultnak tűnik, mikor én otthon csak bedugtam, mindent és működött :D de azért köszi
  • gergely1991
    #3480
    Ha modemes akkor a pppoe kell kiválasztani.A #3478 hozzászólásomban benne van hogy kell ezt beállítani..
    Ha mac vagy ip szűrő be van kapcsolva akkor azokat ki kell kapcsolni máskülönben router továbbra is a rajta felvett ip-ket fogja szűrni így nincs net.Tűzfal is tilthatja a routert(ami érdekes is lenne:D).Azthiszem a számítógépet is át kell állítani hogy a tárcázós helyett a dinamikus ip-ket(a routerek általában 192.164.1.aztán a negyedik tagját 0-255-ig osztja ki az ip-t,attól függ mennyire van beállítva a korlátozás) kapja.A vírusgyanú se kizárt.
  • Bucsek
    #3479
    Sziasztok, szeretnék a barátnőmnek otthon kialakítani egy hálózatot, csupán annyi az egész, hogy 2 gép van és mindkettőn legyen internet. Nem vagyok 1 géniusz, de azért lüke sem. Otthon vettem még 1 éve 1 wireless routert és bedugtam, beállítottam a jelszót meg a wirelesst és ment minden mint a karikacsapás, semmit se kellett magán a routeren állítani. Viszont általában úgy van, hogy ami nálam pikkpakk működik az másnál már nem :\
    Ezért kérdezem, hogy mik lehetnek azok a tényezők, hogy nem működne az internet, ha bedugom a modembe a routert, routerből 2 vezetékkel be a 2 gépbe.
    Olvastam valami dinamikus IP címről meg igazából sok mindenről, de mondom nekem simán ment minden, és nem szeretnék beégni :D

    Köszi előre is.
  • gergely1991
    #3478
    Az internetes kábelt a WAN csatlakozóba kell bekötni.(WAN=Wide Area Network=Világ kiterjedésű hálózat). Tárcsázós internet esetén PPPOE-ban be kell írni a szolgáltatói e-mailcímet és jelszót(szerződésben benne van).Általában ilyenkor újra kell indítani a routert.
  • fenikkusu
    #3477
    Sziasztok!
    A következőkben kérek segítséget:
    Egy Canyon CN-WF514 wifi routerrel próbálok DIGI netet megosztani. A laptopomon is szeretnék internetet, ami eredetileg egy asztali gépre lett telepítve. Modemet nem használunk, kábelről kapjuk egyből a netet a hálókártyára a szolgáltatótól. A router WAN portjába dugva a kábelt nem működik egyáltalán a dolog, nem ismer fel semmit. A LAN portokba dugva a szolgáltató kábelét, valamint az UTP kábelt, ami a gépbe megy (a WIFI helyett ezt használom a nagyobb megbízhatóság miatt) már hajlandó betárcsázni, de 671-es hibát ír ki. (bár ebben nem vagyok biztos, hogy 671-es, most épp nem tudom ellenőrizni. Azt írja rá magyarázatként, hogy érvénytelen a felhasználónév és jelszó a tartományban, pedig többször is ellenőriztem, helyes-e. Ráadásul az asztali gépen sikerül a szolgáltató kábeléről betárcsázni, a laptopomról pedig routerrel és magáról a kábelről is próbálkozva ugyanezt a hibát adja. ) A routerben a pppoe részt állítottam be, a szolgáltató nevét egyszer kitöltve, másszor üresen hagyva. Valamelyik másik résznél a pppoe mellett (kábelmodemnél azt hiszem) beírtam az eredeti gép MAC címét, amit a parancssorról néztem ki, de nem működik így sem. Ezt a MAC cím dolgot valamelyik fórumon olvastam, ahol azt írták, a DIGI-nél a szolgáltatás az eredeti gép MAC címéhez van kötve. Nagyon nem értek a routerekhez, de amúgy "advanced user" vagyok, szóval ne kíméljetek. Köszi előre is.
  • 12346
    #3476
    Sztem ilyenekkel már biztos legóztam, de kipróbálom megint, htx^^
  • bcrics
    #3475
    Üdv, a következő problémám lenne:
    Adva van egy Tp-link Tl-Wn722n Típusú Usb-Wifi Adapter, hozzá a Driver és a Wifi Manager is telepítve, de a Manager nem látja az eszközt annak ellenére hogy az eszközkezelő látja a kártyát és a legfrisebb driver is fenn van hozzá.

    Egy Belkin típusú Wifi adapterrel is próbáltam ott ugyanez volt.

    Mit csinálok rosszul, mit és hogyan kellen beállítanom hogy működjön?

    Köszi.
  • ThugEdge
    #3474
    sziasztok, itt kérdezem, mert kapcsolódik:

    http://support.netgear.com/app/products/model/a_id/18167

    van erről tapasztalata valakinek?
  • Micsu
    #3473
    ezek megvoltak, reseteltem is, most felteszem a legújabb firmwarez de nincs rajta régi (szeptemberi)

    Dj: a gép kábellel van összekötve a routerrel, ergo azzal flottul kellene mennie
    új info esetleg annyi hogy egy natur letöltés a pc domeról is max 200al jön lefele, miközben torrentről jön 1 megával, ilyen feltöltős oldalakon meg 50el jön :S absz nem értem, a túzfalat is kikapcsoltam a routerben, de van még a securitynál pár opció amit ki lehet lehet kikapcsolom mind hátha jó lesz
  • gergely1991
    #3472
    Miután módosítottad, érdemes a routerhez való hozzáférési adatait(név,jelszó) megváltoztatni.
  • gergely1991
    #3471
    Router-beállítás?
    Beírod a böngészőbe:192.168.0.1(vagy azt a címet ami a router alján látsz jelszó,felhasználónevet szintén ott találod).Menj a quick setup-ra válaszd ki a pppoe-t majd töltsd ki ott a felhasználónevet és jelszót.Mentsd el, a router reboot-ot kér általában.
  • Dj Faustus #3470
    Vezeték nélkül csatlakozol? Akkor lehet, hogy valami zavarja a vételt, például ugyanazon a csatornán van egy másik router (például a szomszédé), vagy túl sok tereptárgy (fal, ablak, szobanövény,...) van a router és a gép között.

    "pedig a wifire senki se csatlakozik"
    És kábelesen? A háttérben nem fut semmi (akár egy Windows Update, vagy a vírusirtó frissíti önmagát)?
  • Micsu
    #3469
    sry elírtam nem megabyte hanem megabit

    10mbit adsl kapcsolatom van
    azért panaszkodok mert ha csak a modemmel kötöm össze a gépem direktbe akkor pöpec mindenhol, ha a routerrel kötöm össze akkor meg az alábbi problémát tapasztalom pedig a wifire senki se csatlakozik
  • Dj Faustus #3468
    "az a problémám hogy elég lassú a böngészés és a sebesség teszt is a 10 megás netnek 4-5-6-7et ír mikor mennyit, de ha letöltök akkor tudja a 10et,"
    A 10 Megabit/másodperc valószínűsítem az Internet-szolgáltatód által megadott maximum adatátviteli sebesség (mivel nem írtad milyen szolgáltatód van, annak milyen csomagja), ami függ a géped pillanatnyi terheltségétől, a routerre csatlakozó egyéb kliensek által elfoglalt letöltési sebességtől, a szolgáltató hálózatának terheltségétől a szolgáltató hálózatán kívüli hálózat terheltségétől, és a sebességtesztet végző szerver leterheltségétől.

    Másrészt az a 150 megabit/másodperc (és nem "megabyteos") csak a vezetéknélküli interfész adatátviteli rátája. Ebből gyakorlatilag, maximum 70-75 Megabit/sec (8,75 -9,375 MegaBájt/másodperc) sebességet tudsz kicsiholni (mert ugyebár half-duplex kapcsolatról van szó, az adott rádiócsatornát egyszerre csak egy állomás tudja használni).
  • Micsu
    #3467
    150megas nem 50
  • Micsu
    #3466
    hi all

    vettem egy tplink 50 megabyteos wifi routert
    az a problémám hogy elég lassú a böngészés és a sebesség teszt is a 10 megás netnek 4-5-6-7et ír mikor mennyit, de ha letöltök akkor tudja a 10et, mi lehet a gond?
  • gergely1991
    #3465
    Szerintem egy "wi-fi driver reinstall" kell hozzá
  • 12346
    #3464
    Szevasztok:)

    Olyan érdekesség történik nálunk, hogy adva van egy XP SP3-as MSI S270 noti, és egy akármilyen mezei wifis D-Link router. A probléma az, hogy néha a noti nem veszi észre napokig, hetekig a mi routerünk wifijét, csak a többi környezőt, holott eddig jól ment. Ilyenkor csak kábelen megy a net. Viszont ezt a routert eközben minden más gép/telefon látja, használja. Kapcsolódási limit nincs. Ilyenkor mi van?:)
  • zaki
    #3463
    sikerült, aktív lettem, örök hála
  • Dj Faustus #3462
    "Ha nyitni akarok egy portot, akkor milyen ip címet kellene beírnom a megfelelő helyre? :)"
    A utorrentet futató géped belső, privát IP-címét, ami általában 192.168-cal kezdődik.

    Windows esetén Start menü/Futtatás-ba írd be: cmd majd a megjelenő fekete ablakba: ipconfig. A megjelenő adatok közül neked a IP-cím értékre lesz szükséged.
  • zaki
    #3461
    Üdv, kérdés:

    PPOE-vel kapcsolódok a netre (név, jelszó).
    Ha nyitni akarok egy portot, akkor milyen ip címet kellene beírnom a megfelelő helyre? :)
    Utorrentben szeretnék aktív lenni, de nem tudom milyen ip címet kéne beírnom. Portforward.com-on ezt nem írják, avgy csak én vagyok figyelmetlen.
  • Basic
    #3460
    Sziasztok! A következő a kényelmetlen helyzet nálam:

    2 routerem van, egyikbe megy be a netkábelem, ez össze van kötve a másik routerrel is, van wan portja, de az egyik lan portba van bekötve, hogy egy hálózaton legyen minden gép, a dhcp ki van kapcsolva a másik routeren.
    Minden működik elvileg rendesen, az első routerrel teljes mértékben, a másikkal is megy a hálózat és net kábellal mindig, viszont a wlanos dologgal problémázik. Olyan fordul elő, hogy bekapcsolom a gépet, rácsatlakozik, de azt írja hogy korlátozott kapcsolat, és nincs netem, eközben egy másik eszközről simán netezek rajta keresztül wifin. Az segít rajta, ha áramtalanítom, majd újra áram alá helyezem a routert, ezután minden simán rá tud kapcsolódni és minden működik is, de lehet eltelik egy óra, és jön valaki, annak már megint nem akar működni a dolog. Próbáltam már a router admin felületéről restartolni a készüléket, hogy ne kelljen mindig odarohannom és kihúzni-beszúrni, de a restart nem segít, tényleg csak az áramtalanítás és vissza.
    A problémás router típusa tplink wr340gd

    Valakinek esetleg ötlete, hogy mi okozhatja ezt?
  • Kongy
    #3459
    Nekem is pont ugyanez a problémám, a régi routerrel simán ment a Brotherhood multija, most meg a végtelenségig keres szervereket. A Revelations dettó... de érdekes, hogy minden más multis játék (pl L4D, CoD, BF3) hibátlanul megy...
  • Lacoka12
    #3458
    hozzá van adva de nincs multi
  • gergely1991
    #3457
    Windows xp tűzfala esetén
    win+r
    firewall.cpl>kivételek fülön
    Megpróbálhatod Vista vagy win7 esetén is.
  • Lacoka12
    #3456
    a tűz falon hol lehet?át engedi a játékot