25
  • Epikurosz
    #25
    Pályakorrekciókra úgyis szükség van. Kellemest a hasznossal, 2 legyet egy csapásra.
  • Vass Gábor
    #24
    Még mindig sok a szemét az állomáson?
  • Tetsuo
    #23
    Jobb lenne a hajtóművekben elégetni a sok szart..
  • GABOR16
    #22
    Ja hogy aztán meg az űrálomás letérjen a pályájáról.
  • kukacos
    #21
    Én azt nem értem, miért nem gondoltak erre anno. Kellene egy szemétágyú az űrállomásra, ami elég nagy sebességet ad a cuccoknak ahhoz, hogy az a légkörrel ütközőpályára álljon.
  • Raszkolnyikov
    #20
    A Pindúr Pandúrok az tőőők jóóó!!!!
  • mohojojo
    #19
    Szerintem vagy égetnek vagy elviszik a szemetet de ha belegondolsz hogy azért küldenek fel egy hajót hogy a szemetet "ki" vigye az eléggé demoralizáló.
    Azt sem hiszem el hogy ilyen problémákra nem gondoltak.
    Én a helyükbe felvinnék egy komposztálót meg egy darálót meg pár kiló földet és megrohasztanám az egészet utána meg bele ültetnék Búzát.
  • Raszkolnyikov
    #18
    De azért mégis hova rakják azt a sok szemetet?! tudjátok ti mennyibe, kerül felküldeni egy hajót? Főleg most, hogy a ruszkiknak kell megcsinálniuk. Az orosz költségvetés huszada az amerikainak és a magyarnak is csak 5-6szorosa. Erkölcsileg nem elfogadható, de nincs más megoldás egyelőre.
  • gz8
    #17
    Az yard sale, nem sell!
  • Baszkurátor
    #16
    A földet(igaz nagy küzdelem árán) már sikerült szemétdombá változtatni.Irány az űr.....
  • Kryon
    #15
    Most komolyan;ez eléggé nagy probléma,főképp azért mert ha csak úgy kivágnák az állomásról akkor nem hullana le a Föld légkörébe hanem ott keringene a környékükön,ezért nyilván nem így csinálják,akkor pedig üzemanyag+technika stb...,tényleg kéne már valami űrsiklóféle..
  • Kryon
    #14
    Jó üzlet:Rendelésre csillaghullás,,,t időben x helyen z összegért dobják ki a szemetet........
  • Cat #13
    szerintem csomo olyan dolog van amit nem lehet kidobni, mert ahhoz tul értékes, lásd a tartalék tartalékja
  • Zsoldos
    #12
    A foldon is a legkornyezetkimelobb szemet-feldolgozo modszer az egetes. Mire ez a szemet leer, nem marad belole sok, vegulis idealis modszer. Amugyis evi nemtom hanyezer tonnat kapunk a tormelekbol.. Nomeg nem utolso szempont, hogy ok ott fent kevesebbet szennyeznek mintha lent elnenek.
  • Dinosaur
    #11
    Ez egy jó tipp.
  • NEXUS6
    #10
    Küggyék fel Brúsz vilmost, majd ő mindent elintéz. Úgy is volt már fúrósokkal az űrben, meg a szűk zsúfolt helyeket is kedveli (dájhárd sorozat).
  • bah
    #9
    Biztos kiszámolják ezeket hogy hova lehet dobni.
    Egyébként miket dolgoznak az űrállomáson?
    Gondolom külömböző kísérletek,súlytalanságban tesztelt dolgok.
  • [NST]Cifu
    #8
    Kidobhatják, de a szabadon szálló szemét veszélyt jelenthet a többi műholdra, sőt, akár az űrállomásra is.
  • janos666 #7
    Hát mivel lassan megy igencsak. Tudod hogy az űrrepülőn is van hőpajzs, mittudomén és ha megsérül helo az egésznek. Hameg netán mégis pont a házadra zuhanna fizetnek kártérítést, ha meghaltál a családodnak, rokonaidnak. Olcsóbb mint lehozni és ekvinni egy földi szeméttelepre vagy rakétával messzebb küldeni.
  • GabiWong
    #6
    Szerintem meg felfedezhető benne a jó emberi szokás, ha nemkell dobjuk ki, olyan helyre ahol nincs szem előtt/nem zavar, eleinte a tengerek/óceánok is elég nagyok voltak, hogy szenyezzük.
    Ez biztos hogy mind elég ? (nem tudom azért kérdezem)
  • janos666 #5
    De azért az űr más, főleg ha a föld felé lökik, akkor szép lassan elég majd egyszer.
    És odakint anélkül is van "szemét".
  • whitehawk
    #4
    környezet tudatos űrhajósok.
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    végülis kidobhatják , ha nincs benne akkora darab ami nem ég el miután a föld légkörébe ér..
  • Raszkolnyikov
    #2
    "Az azonban csekély vigasz a NASA-nak, hogy a 6 éves állomásuk nem olyan rendetlen, mint az oroszoké, amit 2001-ben, 15 évnyi használat után vontak ki a forgalomból."---> a nemzetközi Űrállomás mióta a Nasa-é??? Szerintem nem csak a jenkiké...
  • Wilddog
    #1
    Rendezzenek yard sell-t :-)