30078
  • sz4bolcs
    #26831
    ::D:D:D:D már kaptam a billentyűzet fele, hogy most jól belédkötök...
  • ntex
    #26830
    Mármint riverig.
  • ntex
    #26829
    Épp írni akartam hogy jó lesz ez, második körben is beültem 0.40$-al két asztalhoz, 1.60$ van mindkét asztalnál, kapok AcAh-t, emelek standard 6 centet, rámemel 22-t örül a fejem, vígan behívom a stackjét 1$-t. mutat káró+kőr KK-t, erre flopra ledob neki 4 kárót. Tököm bele :D
  • xxxpaulxxx
    #26828
    Csacsi erről neked mi a véleményed?
  • ntex
    #26827
    Türelmes feszes játékkal, nagyjából úgy játszok mint egy SSS-t de kibővített preflop skálával, jó oddsokkal beszállok suited connectorokkal, többet lopok, ilyesmik.

    Viszont azt vettem észre hogy sokkal könnyebben megadogatnak ha azt látják hogy az ellenfélnek kevés letétje van. Könnyebb értéket csinálni a kezeknek.
  • ntex
    #26826
    Nem tudom azok után mennyire éri meg SnG-zni hogy próbaképp beültem két asztalhoz 0.40$-al és nem egész egy óra alatt mindkettőn 2$ fölött vagyok :D
  • Lammer
    #26825
    "az a baj", hogy evvel tisztaban voltam... mar nem volt turelmem az egeszhez... volt egy buta leosztasom elotte es begozoltem... amugy kb FEL oraig nem kaptam ertelmes lapot... csak csipegettek le a vakok... es vegre lattam egy jo lapot is :DDDD

    egyebkent a poker legalabb megtanit a higgadsag+turelem kombora... mert azt meg tanulnom kell, ugy nez ki :)
  • sz4bolcs
    #26824
    lol... ahhoz nekem is meg kell ennem még pár gombócot, hogy 10-20 dolláros mtt-ket nyomjak.. :D:D
  • petesilver
    #26823
    Tegnap volt egy Partypoker és egy Pokerstars freeroll ITM minkettő olyan 166 körül, ma déli 2db Pokerstars freerollon mindkettő ITM, egy 186. és egy 2. helyezés. Bár a 10-20 dolláros tornákról írhatnám már ezt :)
  • ntex
    #26822
    Neked és aki esetleg még nem olvasta:

    A Full Tilt Poker és a Groupe Bernard Tapie aláírták a vételi szerződést

    A Full Tilt Poker legutóbbi sajtónyilatkozata a cég eladása körüli legfrissebb fejleményekkel foglalkozik.

    A PokerStrategy.com a következő sajtónyilatkozatot kapta a Full Tilt Pokertől (nem hivatalos fordítás):

    "A Full Tilt Poker és a Groupe Bernard Tapie aláírták a vételi szerződést

    Dublin, Írország (2011. szeptember 30.) Laurent Tapie, a Groupe Bernard Tapie’ vezérigazgatója ma aláírta a szerződést a Full Tilt Poker igazgatósági tagjaival arról, hogy megvásárolja a céget, annak összes tulajdonával együtt.

    A megállapodás azt is tartalmazza, hogy Full Tilt Poker világszerte és maradéktalanul visszafizeti a játékosok pénzét, de ez több feltétel függvénye; az első ilyen az lesz, hogy az Egyesült Államok igazságügyi minisztériumával kedvező megállapodás szülessen. Ezek a tárgyalások a lehető leghamarabb megkezdődnek.

    A ‘Groupe Bernard Tapie’ több mint 30 év tapasztalattal rendelkezik a pénzügyi problémákba keveredett cégek megmentése terén, már negyvennél is több céget vásárolt fel és menedzselt nyereségesen, ezek közül a leghíresebb az Adidas néven ismert sportszergyártó."
  • Rash87
    #26821
    Akk ne várjam,h megkapom a pénzem :DD
  • xxxpaulxxx
    #26820
    Igen, van ilyen is, de itt most kb 40 dolcsi mínuszról van szó...
    Írtam a bwinnek... válasz:
    Köszönjük levelét.

    "A regisztráláskor Ön a számlavezetéshez a HUF devizát választotta a bwinen. A pókerprogramnál azonban, mint a legtöbb online pókerszolgáltatónál, dollárban (USD) folyik a játék.

    Ezért minden alkalommal, amikor pókerezik, a bankszámla egyenlegét dollárra (USD) váltják át. Ez a folyamat automatikusan és költségek levonása nélkül történik. Az alkalmazott devizaárfolyamot a bankunk állapítja meg és havonta egyszer változtat rajta a hónap első napjaiban. Számláján a különbséget az árfolyam változása okozta.

    Vállalatunk a tőzsdén van jegyezve és a deviza átszámításnál a bankunk által kibocsájtott árfolyamokat vesszük figyelembe. Ezenkívül sajnos nem szolgálhatunk további felvilágosítással. Amennyiben az aktuális árfolyammal akadna kérdése kérjük forduljon egyenesen bankjához, ahol minden bizonnyal szívesen továbbsegítik Önt.

    Ha az árfolyam változik, a pókerkliens egyenlegén a dollárban kijelzett összeg is módosul. bwin honlapunkon azonban ellenőrizheti, hogy egyenlege a megadott pénznemben nem változott."





    EZ KEMÉNY!
  • precision
    #26819
    az a baj, hogy te allin mániás vagy :D az esetek 80% -ban preflop allint mondasz az átlagosnál jobb lapokra és az esetek 80% -ban el is bukod, mert ilyen a coinflip :)
    azért az az ász pár 3 -as kickerrel nem allines kártya, főleg ha volt kint 2 szín is, azért mert számolni kell azzal, hogy rengeteg olyan player van aki flushhúzóra megadja az életét is, és ha lejön akkor annyi... de még ha ezt nem is veszed figyelembe, az a 3 -as kicker harmatgyenge egy allinhez
  • Lammer
    #26818
    :DDD On nyert!

    Viszont most Anyum accjaval (leszarom pereljetek be :D) a mai 300-ason->

    olyan reg lattam jo lapot, mar kezdtem fogyni... (elotte meg sajnos elb*sztam egy leosztast) A3: flop A, allin... szinvaros megadja (nagyzsetonos)... river szin esik... gg

    7768 ('sszem) -> 51-ik hely... eljen :)
  • petesilver
    #26817
    2-es? :D
  • Lammer
    #26816
    (lol elnezte... 1 cent... az elso 70 fizetett :DDDD)
  • sandor8206
    #26815
    sajnos ez ilyen, a póker egy igen nagy része szerencsejáték
  • Lammer
    #26814
    (ja es stilszeruen 61-ik lett rutintalansag? lehet, de ezen mar rohogtunk, komolyan :D)
  • sz4bolcs
    #26813
    olyankor van, amikor beülsz cashgamelni, aztán kilépsz, és olyankor nem jelenik meg egyből a számlán a pénz..
  • Lammer
    #26812
    hehe... en mar kezdek hinni minden hulyesegben... az ember erosen szugeral, hogy az ellenfelnek az egy francos gagyi elo" lapja ne parosodjon...

    Atneztem Anyukamhoz... megtetszett neki a PKR, hogy lehet karakterrel bizbaszolni meg minden (no" :D)

    5 dolcsis freeroll... mar 3BB-nyi zsetonja sincs, viszont 60-tol fizet es meg voltak 65-en... (1406 indulo)

    meg 2 leosztas es nagyvak...
    reg nem kapot jo lapot...
    A9o mondom NE!!! de o" tolja! :D

    ellenfel A2o

    river???

    aki kitalalja az nyert egy virtualis NDK-s turmixgepet :DDDD

  • hugopareiros
    #26811
    Én azt ajánlom neked, ha kezdő vagy az NLO-ban, akkor ne kezdj bele rögtön másikba is.

    Majd ha már stabil nyerő vagy egy bizonyos szinten ahol megfelel neked a játék, akkor elkezdheted a PLO-t, de akkor is csak kiegészítésként szerintem. Amikor már beleuntál az NLO-ba, 1-2 rövid session erejéig.

    Nehéz váltogatni a játéktípusok között.
  • Gaba94
    #26810
    Üdv! No limit Hold'emben még csak most bontogatom a szárnyaimat, de tegnap gondolkoztam és arra jutottam, hogy a későbbiekben a Pot limit omaha is érdekelne. Nos mivel most a No limit Hold'em az elsődleges és arra akarok több időt fordítani, mennyire lenne jó ötlet belevágni a Pot limit omahába is? Vagy, ha előbbiben elérek egy bizonyos szintig, akkor elkezdeni a PLO-t?
    Kicsit fáradt vagyok, ez szerintem meg is látszik, de remélem értitek a lényeget :)
    Köszönöm előre is!
  • xxxpaulxxx
    #26809
    Csacsi neked szokott olyat csinálni a Bwin, hogy eltűnik bizonyos mennyiség a rollodból, majd később előkerül?
  • petesilver
    #26808
    Tegnap kipróbáltam életemben először az élő pókert.Kérem szépen ugyan az a kabaré folyik mint online, innentől kussolok hogy csalik a szájt. Láttam K2-vel Királypókert,Q3-al fullt AA ellen, Q8 fullt flöss ellen,egy srác 30000-ből 20000-et elbukott 5 olyan leosztásban ahol mind az ötször floppon nyílt végű sora volt, de egyszer sem jött be, majd A3s allint adta A6, és nyert volna riveren 3-al, de addigra már flösse volt, AK preflop allin vs. 1010, jött a K, AQ preflop allin vs. JJ, AQ-nak full etc... Legtöbbet az osztókat szidták, de mint a bokrot, és persze páran egymást is :D

    Érdekesség hogy 3 versenyen indultam, mindháromszor akkor estem ki, amikor ugyan az az 1 osztó megérkezett az asztalomhoz :D Háromból 2X osztott K-t az ellenfelemnek. AQ-val megadtam egy emelést, floppra 36Q jött, Allin raktak, adtam, AK volt nála, river K. A6s-el tartottam egy 3000-es hívást, flop A69, hívtam 7000-et, allin rakott egy csajszi, mert nem volt szíve eldobni a KK-t. Éééés mit oszt turnre az osztósrác? Újra egy K-t, így szett ellen kiestem floppon két párral. Ránézésre semmi nagy különbség nincs online vagy élő között, ugyan úgy lehet szívni mindkettővel :D
  • petesilver
    #26807
    Everest szerintem a kevés játékos miatt (meg ahogy azok játszanak) elég hulladék. Ott egy dolgot érdemes játszani szerintem: DON. De arra is várni kell. Én el szoktam bohóckodni DON-on, szupermikro téten :D Ettől függetlenül csak itt esett meg eddig, hogy 3-at zsinórban nyertem egymás után :)
  • ntex
    #26806
    Pedig úgy éreztem ezt meg fogom most nyerni, de megint rá kellett jönnöm hogy ez nem az a nap lesz... :D

    Most 68$-om van.
  • ntex
    #26805
    Hihetetlen, ~90 fős MTT-n 3. helyen estem ki, 11,58$ -t nyertem úgy hogy az 1/3-ától végig chip leader voltam a döntő asztal 5. kiesettjéig, a formám megint megmutatkozott: AQ-val pusholtam Q25 boardon egy lazán lopkodó csávóra, 34s-el megadta flopon és sora lett Q2556 boardon :D
  • xxxpaulxxx
    #26804
    Az biztos! Meg nekem a starsé is tetszik amúgy (ezt most Sanyi miatt mondom, akinek tudom, hogy nagyon nem jön be:D)

    Meg most a bwinét is egészen megszoktam... Tetszik, hogy TÉNYLEG előre ugrik az ablak, nem úgy, mint PPnél, tetszik, hogy F1-F2-F3-al lehet fold-C/C-Raise-lni, nah meg az is nagyon tetszik, hogy nincs várólista, így aki szemfüles, az hamar tud játszani;)
  • ntex
    #26803
    Mozogni sajnos nincs lehetőségem mert ingyen tőkékből játszom.

    Full Tilten volt ugye számlám, rajta 65$-al mikor bezárták.
    A zárás miatt kaptam Everestre másik 50$-t ami most 60$-on áll és stagnál.

    Meg most elindultam egy másik pókersuliban aminek a tőkéjét Chilipokerre kértem, így oda fogják mindig folyósítani az aktuális bónuszaimat, tőkéimet. Ez a terem sem tűnik rossznak eddig, a szoftvere is egész jónak mondható, legalábbis Everestéhez képest.

    BTW Full Tiltnél még mindig nem láttam jobb szoftvert
  • ntex
    #26802
    Nem, a 0.10-es az naponta van 20:00 körül, késői reges MTT, 100$-os nyereményalappal. plusz a vásárolt addonok növelik a nyereményalapot szóval általában az első helyért olyan 50$ körüli összeg szokott járni. Egy 0.10+0.10$ -os beülőért szerintem az igen kecsegtető összeg hogy bepróbálkozzon az ember :) Csak hát tényleg mondom kabaré ami ott megy, nem egyszer láttam olyat hogy ahol kezdtem asztal, első 4-5 körben 2-3 kivételével mindenki allin ment minden alkalommal, és 2-3 embernél koncentrálódtak a zsetonok, majd el is tűntek az asztaltól mert összekerültek a többi nagyobb zsetonos emberrel szóval az asztalok nagy részénél ez történik és ezért van az hogy 10-15 perccel kezdés után már az első húsz embernek 20-25.000 zsetonja van mikor az átlag 2-3K :D

    És pont az ilyen 45-90 fős SnG-ket hiányolom mint Full Tilten mert azoknak a díjszerkezetük is arányosan jobb volt, jobban megérte 1$-al beülni 45 fős 17$ díjú lehetséges első helyért mint 10 fősön 5$-os első helyért. 17$-ért szívesebben kockára teszem a pénzem több ember ellen mint 5$-ért :) Én legalábbis így vagyok ezzel :) És Everesten sajnos elég gyérek az 1$-os SnG-k ebből kifolyólag mert csak 10 fős van vagy 18-as de az 6max-os, ami nekem megintcsak nem megy ahogy cash gameben is csak full ring asztalokon tudok nyereségesen (nullszaldósan XD) játszani, 6max-on mínuszos inkább a játékom sajna. Tanulnom kell rengeteget :D
  • hugopareiros
    #26801
    60$-d van és 0,1es sng-ket játszol?

    röviden: irány az 1$-os SNG-k világa...ott aránylag már normálisnak mondható a játék!!

    A 10 centeseket nem komoly pókereseknek találták ki, hanem azoknak akik csak szórakozni akarnak. Mivel te bankrollt szeretnél építeni, ezért hagyd a játékpénzezést. Okosan, odafigyelve játssz és akkor nem bukod el a rollot (illetve lehet elbukod, mert rossz szériát fogsz ki...de akkor újratöltöd és legközelebb fentebb is fogsz jutni)
  • sz4bolcs
    #26800
    Ha sng-t akarny nyomni, akkor csak PS...
    Ha cashgame, akkor bwin, ott még én is nyereséges tudtam lenni cashgameben, és ez nagy szó. :D
  • petesilver
    #26799
    Hát sajnos a kettőnek nem sok köze van egymáshoz, csak ideális földön. Egy dolog matematikailag és ICM alapján jó döntéseket hozni, és más dolog nyerni is velük sajnos.
  • sandor8206
    #26798
    lehet szarul fogalmaztam :-) tudom használni a Wizardot, szte remekül is játszom még sincs semmi haladás ennek ellenére, ok hosszútáv csak nem tudom győzöm-e kivárni :-D
  • xxxpaulxxx
    #26797
    Légy alázatos!:) Jó lesz ez! Egyesek a te helyedben már rég feladták volna, te ezért leszel majd jó:) De az biztos, hogy el kell döntened mit akarsz játszani...
    Jah és tudom ajánlani a bwin-t! Nekem bejövős!;) (bár sok időm nincs mostanság játszani...)
  • ntex
    #26796
    És ezt a wall of textet bevallom őszintén azért írtam mert pl. ilyen grafikonról mint amit Szabolcs mutatott be sztem én csak álmodhatok :D

    Szóval kicsit irigykedek is, és elkeseredtem hogy nekem nem nagyon lesz ilyenem, jelen állás szerint legalábbis XD
  • ntex
    #26795
    Ja és remélem hogy majd ez a pókersuli amit csinálok valamit javítani fog a helyzetemen végre. Jelenleg Dan Harrington és Bill Robertie féle kétkötetes Hold'em Cashgame könyvét olvasom. De ebben is sokminden másképp van, sokkal lazább játékra ösztönöz (BSS stratégiája szerint) mint amit PS-en olvas az ember a cikkekből. Majd meglátjuk.
  • ntex
    #26794
    Bocsi előre is a wall of textért...

    Everesten sztem nincs is értelme SnG-zni, túl szarok a díjszerkezetek legalábbis mikrótéten. Csak 10 fősök vannak, vagy 18 fős 6max. Nagyobb létszámú SnG egyáltalán nincs. Be szoktam ülni a 0.10+0.10 -es versenyre ami rebuy+addonos de az kabaré ami ott megy. Elindul a verseny és 15 percel kezdés után már az első 20 játékosnak 20,000+ zsetonja van, én meg még egy handet nem tudtam játszani azalatt... Plusz olyan lapokkal végigkísérnek és általában le is javulnak turn és riveren hogy a fejemet fogom. Hiába játszok feszesen, a lazább játékosok egyszerűen kijátszanak, kiblöffölnek, levernek feljavult szemét lapokkal. Már tényleg nem tudom mi lenne a helyes stratégia ilyen mikrotétes SnG/MTT -ken. Cashgameben ugyanez van, pont tegnap kíváncsiságból megnéztem Roycash MSS hand review videóját, ott ő is mondta a videó végén hogy NL2 NL5 alatt nem nagyon lehet normális pókert játszani mert egyszerűen annyira sok ezen a téten a tudatlan játékos hogy nem nagyon van helyes stratégia ezekre a limitekre. És ugye ahhoz hogy ezeket a stratégiákat normálisan lehessen alkalmazni nem arra van szükség hogy tele legyen az asztal fishekkel, hanem max 1-2 fish/asztal lenne a helyes arány. Mert ha már több kerül be a potba valahogy, akkor igen nagy az esély arra hogy valamelyiknél jobb kéz lesz showdownnál mint a tied. Legalábbis bizonyos termekben. Everesten pl. sztem nagyon sok fish van. Mondjuk ott a feszes játék valamennyire helytáll meg nem vagyok nyomás alatt a vakok emelkedése miatt. De a feszes játék sokszor ahhoz vezet hogy fél órán keresztül csak a fold gombot nyomkodom mert nem kapok játszható kezet. Ez ellen igaz ott lenne a többasztalos játék de pókerszoftver nélkül meg elég nehéz több asztalon readelni egyszerre. És ez így csak ahhoz vezet hogy stagnálaok 60$-on, nem tudok nyerni. 1$-os vagy akármilyen SnG-ket meg nem is játszok inkább mert sztem abból hamar bankroll bukó lenne :D Nem tudom még mindig hogy mire álljak rá és miből próbáljam kihozni a maximumot. Cash gameben csak ingadozok, SnG/MTT egyelőre nálam mínuszos pókerjáték csak, sosem jutok pénzbe szinte. Ha meg igen akkor épp hogy visszakapom a beülőmet. Egyszer sikerült 1$-os SnG-t nyernem, 3x lettem második, aztán ennyi. Igazából az elejét végigjátszom feszesen, aztán mikor már elérek a középső szakaszba ahol magasabbak a vakok/ bejönnek az antek befeszül kicsit a játékosállomány ugye, onnantól kezdődnek a gondok nálam. Ha feszesen játszok, szemét lapok jönnek általában ugye, megesznek a vakok meg az antek. És emiatt hogy nyomás alatt vagyok kénytelen vagyok előbb utóbb elkezdeni lazábban játszani, de mikor 10-15BB vel allin megyek duplázás reményében általában mindig dominálva vagyok már vagy preflop, vagy lejavulnak ahogy írtam.

    Hiába olvasok könyveket/cikkeket, nézek elemzéseket. Elemzésekkel csak az a baj hogy hiába akarok belőle tanulni, szinte biztos hogy nem ugyanaz a szituáció fog előállni az adott kézzel amit a videóban lát az ember.

    De nem adom fel, próbálom képezni magam. Csak néha tényleg el tanácstalanodok :D
  • sz4bolcs
    #26793
    Penge Boris (Blöff)
  • Zsolt998
    #26792
    ??? :D