30078
  • sz4bolcs
    #26951
    nem hiába, magyar csajok joak! :D
  • petesilver
    #26950
    Magyar csajok imádják a K-4,5,6,7,8,9 lapokat, ha egyszínű: bármit megadnak vele akár folyamatos push alatt, akár flösshúzó vagy allin. Sosem értettem, sajna sokszor mákolnak vele, és utána ragaszkodnak hozzá, nem tudod semmivel kiűzni a partiból. De most magyar 2 dollároson UTG 200-ra emeltem 50-es BBnél, nagyvak tartott, 9A6, allin, adta, 99 volt nála. Vannak dolgok amiket nem tudsz elkerülni.

    Ezt semmilyen szoftver nem mutatja ki,vannak akik soha nem olvasták el hogyan helyes játszani, mi a helyes SNG stratégia. Egy dolgot tehetsz: színekkel jelölöd az összeset, akivel játszol, így utána nem kell malmoznod mire számíthatsz. A héten kezdtem jegyzetelni, hát bazi sziszifuszi, de idővel jó lesz majd. Mondjuk új asztal, berakni a sablont 8 emberre ok. De valamelyik este 1 perc alatt 5 asztalra berakott, na akkor mondtam neki hogy *??§#ß$#/ mire körbejelöltem mindet, új asztal jött :D
  • sandor8206
    #26949
    na az a baj, hogy pont ezért kértem azt a cikket, hogy hogyan alkalmazkodjunk a statisztikák/ellenfél típusokhoz
    mert az, hogy fish lehet éppen azt jelenti, hogy ráragadt a call gombra preflop is :-)
    pont ilyennel szívtam SnG-ben meg amikor írtam ide a fórumba,kb 15BB-vel 77-el BB-ben, Button fish limpel (VPIP/PRF ilyen 60/2 volt), SB dob, mondom pusholom sztem dobja a szutykát, hát K8o-val callozott és kiestem :-)
  • sz4bolcs
    #26948
    én 3 dolláros 180 playeres rebuy turbon látok olyat, hogy a 23 suitedet is simán úgy kezelik, mint bármilyen másik suited connectort. Nem emelt senki előtte, emelnek vele (akár allin is mennek), ha odds megvan, callolják is vele az allint. 45 suited allinek teljesen általánosak, vagy az ilyen 3as allinek, ahol a legjobb lap az A10o.
    Mezei freerollon sokkal feszesebben játszom, mint ezeken, mert különben kicsinálnak any2 lappal.
  • petesilver
    #26947
    Ez a száraz matek csak esélyekről, arányszámokról úgy, hogy fogalmam sincs rangekről, játékosinfóról vagy bármiről. A turbó meg 2Xturbó más, mert ott olyan szinten nyitják szét a rangeket, amit normál játékhoz szokott ember csak freerollon ha lát, itt viszont a jóktól is alaphang. Aki nem hiszi nézzen utána pár precízen kidolgozott turbó kezdőkéz táblázatnak, komoly agyrém, de működik.

    Soha nem felejtem el egy superturbó videóban volt, hogy mondta a srác: ha látod hogy limpel vagy csak megad: strigula a neve mellé, valószínűleg fish, 2 strigula után told rá az allint any2 :D
  • sandor8206
    #26946
    jaja simán callolnak connectorokkal is, még suitednek se kell lenni
    kb. simán lehet ilyen lapokra is tenni ezt a játszmát, a re-raise all-in 99, calloló A10s, utolsó megadó , 67s :-)
    most az ideális eset volt, hogy mindenkinek "jó" lapja volt, de micron rebuyon sztem ez a ritkább, ilyen 4 all-innál min. 2 ember szutykot tart
  • sz4bolcs
    #26945
    Nem is sima micro rebuy, hanem 2x-es turbo rebuy. Majd nézzetek be párra... egy élmény lesz. :D
  • sz4bolcs
    #26944
    ezen a vakszinten dupla turbo rebuyon ilyet suited connectorokkal is gyakran látok, 23s meg ilyenek. még sima freerollon sem callolok ennyire lazán allint, sőt..
  • sandor8206
    #26943
    túl feszesre vetted a rangeket sztem, még a 6% is már erősen feszes (most micro rebuyosról beszélek)
  • petesilver
    #26942
    na akkor számolgassunk, mert kell. Allin megadáshoz banki esély:19511/4280 - 4,5:1 ehhez győzelmi esély 1/(4,5+1)= 1/5,5 ami kevesebb mint 20% kb 18% esély kell a győzelemhez a tét tartásához.

    De. Feltételes esélyt is kell számolni, ami itt adott, mert valamikor gyanítható allin megy,ami tudunk is hogy mennyi: 2777 marad neki. Így a feltételes esély 26568/2777= 9,5:1 ehhez győzelmi esély 1/10,5 ami olyan 9% vagy is eljutottunk a söralátétig, ami any2.

    Ha barmok és bármivel tolták: veszélyes a variancia miatt. Ha mind nagyágyúval tolta be, még jobb, mert egymást blokkolják azonos lapokkal, vagy párokkal kézben szett kell a javuláshoz aminek kisebb a valószínűsége. Mondjuk itt minden volt, keresztbe blokkolták egymást és az egyetlen valószínű jött be látva a kezeket: a flöss.
  • sz4bolcs
    #26941
    azoknak a játékosoknak a range-dzse akik mögöttem jöttek nem JJ+
  • Csacsi
    #26940
    Text results appended to pokerstove.txt

    39,096,288,000 games 64.137 secs 609,574,629 games/sec

    Board:
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 29.425% 26.25% 03.18% 10260858024 1243187076.00 { JJ+, AKs, AKo }
    Hand 1: 29.425% 26.25% 03.18% 10260858024 1243187076.00 { JJ+, AKs, AKo }
    Hand 2: 29.425% 26.25% 03.18% 10260858024 1243187076.00 { JJ+, AKs, AKo }
    Hand 3: 11.725% 11.31% 00.41% 4422309336 161843364.00 { KJs }


    Azért a JJ+ AK hand rangektől távol voltál a jó megadással.
  • sz4bolcs
    #26939
    Azért jó tudni, hogy a matek is a döntésem igazolja. :)
  • sandor8206
    #26938
    te most látod a lapokat, de a megadás előtt nem látod
    ugye? a döntéseket mindig úgy kell meghozni, hogy nem látod az ellenfél lapjait
    na ezért is beszélnek a profik mindig rangekről, nem lapokról
    3 ellenfél játékosát mindegyiket teheted a lapok kb. 6-7% (amúgy simán rosszabbra is néha), hisz ez turbo rebuy micro (pl: "jó" játékosoktól soha nem fogsz 1 limpelő, 1 emelő és 1 re-raise allinelő után JJ-val callozni + ezután még AKo-val is)
    szóval ezekkel csinálhatják ezt, 1010+, AJo+ AJs+
    na ez ellen a rangek ellen 3 ellenfél ellen kb. közel 20% van a KJs-nek ha jól számol a program
  • hugopareiros
    #26937
    elmondod nekem hogy flop előtt hol volt 20% esélye?:D
  • ddt500
    #26936
    He??? Szia.
  • petesilver
    #26935
    Nem pont az amit kérdeztél, deeee, szerintem olyan nem létezik, illetve emberi agynak hívják. Viszont közelít talán az érdeklődésedhez.
    Range szoftverek
  • sandor8206
    #26934
    nem tud valaki olyan cikket ami a holdem manager adatai alapján segít besorolni a játékosokat, mi várható tőlük, milyen stratégiát használj stb.
    angol is jó
  • sandor8206
    #26933
    sacc-per kb. 20% kellett neki és az meg volt, oddsa 1/5-höz volt, matematikailag jó megadás volt
  • sandor8206
    #26932
    neccesen, de meg volt az odds kb.
    inkább a preflop raise volt necces sztem, pont azért ami történt mögötte még rengetegen ültek
  • Lammer
    #26931
    nembaj, gyujtottem 2 pontot :DDD

    majd gyujtok meg hozza es megyek makolni a Sunday Storm idiota hiperes selejtezojere (300 kezdo, rebuy, egybol ante, 6-os asztal, mindenki allinel szinte :D)...

    ha hiszitek, ha nem... de meg 1 honapja kb, amikor volt egy nagyon rossz szeriem ugye, pont elotte indultam egy ilyenen... 300 nevezobol 3-4 rebuyjal eljutottam a donto asztalra... mivel annyi rebuy volt, hogy egyenesen 3 volt a tovabbjuto (minden 700 FPP utan) es a negyedik hely 6XX baromi sok pontot nyert... persze Shortstackkent jutottam be... kivartam turelmesen, mig 2 kiesik... es utana ment a csiki-csuki... ofkorsz negyedik lettem :S
    (a nyeremenybol nagyobb pontos selejtezos satellitekre ultem be es pont ott kezdodott "veletlen" az antimak sorozatom... kezdesnek egy asz szett egy beeso asz full kiesessel (1-el jobb volt a kickerem, neki dobta) es egyeb nyalanksagok)
    hatha, megint... :D
  • Lammer
    #26930
    nyah... szokasos ->

    NL kicsi asztal:
    JJ CO pozi 3X BB call
    XX SB megad

    flop:T9valami...
    hivok ugye mert kell, pot felenel 1 centtel tobbet :)
    visszatolja a stackje felet (ja igen kizspenzes volt) enmeg berakatom vele a maradekot...

    persze, hogy T9-et mutat offba(ezt nem ertem, csak en gondolom rossz megadonak a 3X hivast jobb pozibol, mint o"?)

    leszivtak... maradt kapem 62%-a... itt nagyon elkenodtem... egyebkent mindenre gondoltam, csak 2 parra nem (sorhuzo esetleg, szet gondolataval is eljatszottam, meg paraztam megnagyobb top partol)

    tudom nem volt egeszen jo jatek reszemrol, de szerintem az ove" flop elott megrosszabb volt :( foleg, hogy kispiiizes volt es bekockaztatott...

    nyah... utana meg a beulesem+5 centre feltornaztam magamat a szokasos agressziv jatekommal es kiultem... :)

    fene vigye...
  • hugopareiros
    #26929
    ehhez az all inhoz legalább 33% esély kellett, szerinted az meg volt? ;)
  • petesilver
    #26928
    Ilyen rebuyos turbón meg végképp érvényes Lee Nelson NFI szabálya, ami ugye sokszor a méreg legnagyobb forrása amikor szétmákolnak szeméttel: Ne Feltételezz Intelligenciát.
  • Nasim
    #26927
    Szia ddt500.
  • petesilver
    #26926
    Nem, attól függ miben hisz. Ha azt nézzük hogy 2Xturbo, akkor ezzel a kézzel ez a játék jogos. Ha matekból azt nézzük mivel állhat szemben, akkor sem dobás, mert mire hozzá visszaért majdnem 20000-es kasszáért kellett megadni 4ezer valahányszázat, ott már matematikailag is bent kell maradni a pot miatt. Utána ugyanez. Szerintem.
  • petesilver
    #26925
    Mozizok jah :D
  • sz4bolcs
    #26924
    kuksizol?
  • hugopareiros
    #26923
    attól még matematikailag és logikailag is rossz játék volt
    de bejött...grat hozzá
  • petesilver
    #26922
    A dáma páros allin is szép volt amiből szett lett.
  • sz4bolcs
    #26921
    most 8. vagyok a 700-ból az átlag stack 5x-ösével, lehet számolgatni, hogy megérte-e vagy sem.
  • petesilver
    #26920
    Részben ezért, részben meg a lavina után már nem volt vissza út. Ahogy az első allint megadták, már a banki esély igazolt, aztán a következő emelésnél szintén. 1 ember volt veszélyes a stackedre, ő már akkor rakott allin, amikor már 2 söralátéttel is megadod a maradékot. De csak sor vagy flöss segíthetett rajtad, mindenhonnan verve voltál :D az meg jött. Ilyen tornákon tonnaszám látok ilyet, neked legalább nem crap volt a kezedben. Többnyire ilyet agyamentek K3s,Q2s,34s-el viszik :D
  • ddt500
    #26919
    PLO/10$ 5 órányi játék és borzalmas fejfájás eredménye: +1$.Mondjuk voltam -50-be is.
  • sz4bolcs
    #26918
    Nekem volt a legszebb húzólapom :P

    Am meg másképp nem lehet 2x-es turbo rebuyos versenyt nyerni ekkora vakoknál, mint hogy benyomod a double auto rebuyt, megpróbálsz 3-4 embert ilyen lapokkal egyszerre lemákolni, és utána némileg befeszülsz. Minden pár allin, minden szebb suited connector allin szinte mindegy hány ember ellen.
  • Nasim
    #26917
    Sziasztok, egy kis segítségre volna szükségem! Hátha járt már valaki hasonló cipőben és tudja mi lehet a baj. Egy póker számlára szeretnék pénzt utalni, de nem sikerül, az adatokat jól adom meg, mert minden olyan oldalon elfogadja az utalást aminek nincs köze a szerencsejátékhoz.
    OTP, és Citibank számláról sem tudok utalni. Több játékszámlámra is próbáltam de nem sikerült sehol. Mi lehet a baj?
  • petesilver
    #26916
    öööö, hát igen. Tulajdonképpen agyon voltál verve. Minden szakértő nyomatékosan felhívja a figyelmet, hogy matematikailag +2%-al több az esélyed, ha egyszínűek a lapjaid. Amit itt látunk, az meg a gyakorlat :D Nice luck :D
  • sz4bolcs
    #26915
    természetesen :D
  • hugopareiros
    #26914
    szerinted ez jó játék volt tőled?
  • petesilver
    #26913
    Lesznek érdekes dolgok. Az első handnél a srác túl sokszor pusholt már véleményem szerint semmivel.Kihagyás nélkül a legvégéig lesz az utolsó pár leosztás. Másik srác szintén sokat pusholt már, és egyszer AQ ellen lemákolt K9-el K-s boardon, úgy véltem ideje egy visszavágónak.




  • sz4bolcs
    #26912
    :ASD wanna be a rockstar