30078
  • precision
    #29877
    hát, nem tudom... lehet magasabb téteken ahol te játszol, ott máshogy adja, de itt lent ahol az aljanép játszik a micro limiteken sajnos ez van...
    már előre "félek" allin menni párokkal mert tudom, hogy valami lófaszjóska megadja az Ax -el és lemákol... most pl a micro millions -on KK -ra emeltem buttonon, UTG1 -en pedig visszaemelt, allin, call, és A3 -ja volt, még csak suited sem volt, és természetesen már a flopon ott figyelt az A... ahogy az előző körök többségében ott volt az ász... szóval én elhiszem, hogy a holdem managered mást mond, de egyszer nézz be micro limitre, játssz le párszáz handet és meglátod... :) a chaten folyamatosak a "f*cking ACES" and "aces everywhere" kommentek... semmi mást nem tudnak csak Ax -re tolni az allint és jóval többször jön be nekik mint nem :) komolyan mondom nem tudom megszámolni hogy hányszor vert már le az Ax -es vérpistike az oldalon ultrafos játékkal

    most pl a micromillions versenyen játszottam 90 hand -et, striguláztam ismét :) 50 ment végig riverig, abból 39ben volt A, a maradék 40 handből 10ből nem volt flop, a maradék 30 leosztásból 12szer mentünk turn -ig, abból 5x volt A, és 18szor csak flopig ott pedig 10 A

    szóval, ennyi. holdem manager ide vagy oda. én cash outolok.
  • sz4bolcs
    #29876
    Bazz, tényleg, az én holdem managerem szerint is. janem
  • TaRka0107
    #29875
    Üdv!

    Valaki játszik 888pokeren?
  • Csacsi
    #29874
    Tanulság? Ha ászod van ne dobd el.
  • precision
    #29873
    magyarul ha ténylegesen 5000 egymás utáni handet. néztem volna nem sokkal térne el az arány..
  • precision
    #29872
    5000 olyan hand egymás után amelyik végigment a riverig..
    de amelyik nem ment végig ott is jellemző volt a dolog, főleg ha megnézed a flop és turn százalékot
  • Christian88
    #29871
    szóval 5000 hand egymás után végig ment a riverig?
  • precision
    #29870
    nem kamu, füzetben striguláztam az elmúlt két hónapban, nem voltam lusta... mert gyanús volt a dolog...
    szánalom.
  • precision
    #29869
    pokerstarson 5000 leosztás után (cash, sng és mtt vegyesen) teljes bizonyossággal mondhatom, hogy az esetek 68 százalékában jön le ász a boardra... ebből 30 százalék a flopon, 30 százalék a turnon és 40 százalék a riveren..
  • sz4bolcs
    #29868
    Azért a 2000 versenyes break even az klassz

    games played: 1769
    average profit: -$0.07
    total profit: -$124.59
    average buyin: $3.46
  • sz4bolcs
    #29867
    Feltételezem, hogy agro játékos, akkor anypairrel így játszik flopon, legkésőbb turnön (nagyon jó turn hozzá) be kellett volna pakoltatni a stackjét, mielőtt elromlik. Szerencséd volt, hogy össz-vissz 12 outja volt romlani.
  • precision
    #29866
    ezt nem igazán értem
  • precision
    #29865
    "többször lesz neki"

    na ja, de ha neki fullja van nekem meg semmim akkor dobok... :)
  • sz4bolcs
    #29864
    Azt nem nagyon értem, h. miért nem donkoltad végig, vagy legalább a turntől. Bármi szirszar 'elronthatta' volna a pokered.
  • Master91
    #29863
    jól csinálta az ellenfél, többször lesz neki fullja mint 8as pókere precisionnak
  • wantonly
    #29862
    Ilyen az amikor valaki csak a saját lapjára figyel, azt se látja mi van az asztalon. :-)
  • precision
    #29861
    soha rosszabbat!

  • plu604
    #29860
    Ha már fogalmad sincs miről volt szó, miért folytatod? :D
    Stratégia? Póker? Több, mint egy éve nem játszom. Volt egy időszakom amikor ráértem, foglalkoztam vele, tanultam, játszottam, de hogy neked bizonygatni hogy mennyire vagy mennyire nem voltam nyerő nem fogom, az tuti. :) Részemről azt gondolsz rólam amit akarsz, de az én verzióm, ha érdekel: pár év játék után nyertem ugyan, de nem sokat (microlimiten nem is igazán lehet, bár bár nem is nehéz), aztán amit összeharácsoltam, kivettem, mert egyrészt kellett, másrészt nem maradt időm játszani. Tanácsaim? Edzés? Parancsolsz? :) Az egyetlen tanácsom az volt, hogy amihez nem sokat konyítasz, inkább ne bonyolódj bele. Nem tudom hogy ettől hogyan fogsz többet nyerni, de h sikerül, természetesen igényt tartok a jutalékra :D
    Felfrissítem az emlékezeted: valószínűségszámításról volt szó, nem stratégiákról. Olvass vissza. :)
  • gg01
    #29859

    Sziasztok.

    Hehe, nem nézek fel ide 2 hétig, meditációs szünet lesz ?


    Te "plus604". Nem tudom min sértődtem meg, mivel nem is emlékszek már mire kéne.

    Mondjuk azon nem sértődnék meg, ha kiviritanál egy statisztikát; had lássuk mekkora sztár vagy, és csodálkozzunk, milyen gyönyörűen tudsz hosszutávon nyerni.

    Ja? persze a poker-edge újabban terméke értékesítése céljából elvette az ingyenes statisztika néző funkcióját.

    Na de sebaj , itt a kazahsztáni verzió : Póker statisztika - ajándék :P

    Remélem nem kell leírnom hogy működik.


    De van még egy javaslatom : Amennyiben a tanácsaidnak köszönhetően látványosan elkezdek 2x gyorsabban nyerni mint eddig, ami 100% os javulás, hajlandó vagyok vitát nyitni afelől, hogy neked hány százalék dukál a teljesítményjavulásomból, és mindaddig utalom a járulékaid, amíg fennál a te stratégiádnak köszönhető különleges extra nyerőhullám.

    ( stratégiagaranciádnak persze a saját statisztikádon is láccani kell, nyílván )

    bla-bla...

    Nos, akkor: amiért visszanéztem:


    Ma reggel, persze sokadjára, és folyamatosan bármikor bárhol látható egy közkedvelt stratégia :

    Image poker, nevezhetném hollywood poker-nek is, lényege :


    Jön az illető, eleve kizárólag csakis maximális beülővel (alapesetbe 100 nagyvak).

    Vár hogy mennyire rámenős a csapat, és ha látja hogy kb. szokásos, szépen elkezd preflopolgatni.

    Felpumpálja magát 120 - 150 nagyvakra, és onnan chipleader pozicióból indul rá bizonyos lapokra ; olyan alapon, hogy vagy lejön a jó lapja, vagy ha mégse, majd csak eldobja mindenki, hiszen ő a nagy chipleader.

    Igen ám, csakhogy vannak akik annyira ragaszkodnak ehhez a pozícióhoz, hogy hajlamosak akár 400 - 500 nagyvakot is bebukni, hogy egyszer dupla annyival rendelkezzenek, mint az asztal beülő maximuma.

    Arra számítanak, hogy onnantól kezdve ott ücsörögve pár órát úgyis mindenkit túlhívhatnak majd, és bőven visszatermelődik majd a kezdeti veszteség.

    Sőt, akár még be is jöhet neki: egyszer ; de a következő esetekbe nem, és megint nem, és megint nem.

    Ezen játékosok statisztikája az egyik leggarantáltabb zsinórbukó.

    Van amelyik olyan egyenletesen bukik így, hogy nyílvesszőt nehéz szebben kilőni az erkélyről, mint amilyen egyenletesen buknak mint a gép.


    - - - - -


    Volt egy időbe egyik esti biliárd-törzshelyem főnökének a fia épp középiskolás végzős, vagy egyetemista kezdő korába:

    hétvégi délutánra estére előjöttek haverjai, monduk úgy 8-an, és körbeülték a biliárdasztalt, persze pókerezési szándékkal.

    Azok is úgy jáccottak, hogy 2- 3- 4 tag is azt jáccotta, hogy megfogott valamit, ami úgy tűnt jó lesz:

    pl. KJ egyszinü, vagy AQ külömbözőszinü ; esetleg preflop; majd a flop után: jó lazán odavágni a zsetont, mint aki igencsak biztos a dolgába.


    Némelyik annyira viccesen túljáccotta, hogy néhány zseton kipattant az asztalról, annak szélét is átugorva, és a földön gurult tova egészen a galérialépcső mögé, úgy kellett kibányászni , összeszedni őket utánna.



    Végülis mindegy hogyan fickándoznak ezek a gyönyörű halacskák, csak fickándozzanak; ami picit bosszantó, ha épp a tudás helyett a fortuna istennője flopon hozzámvágna kötelező nagyvakomnál egy flop sort, és eldobom előtte, mert magába ratyi lap, nem ér meg 5- 8 nagyvakot, ami a pillanatnyi preflopja egy -egy ilyen csodalénynek, míg el nem éri kellő pöffeszkedő chipleaderpozícióját az elégedett boldog játék kezdethez aznapra ott.
  • plu604
    #29858
    Megsértődtél? :) Ne haragudj, nem bántásnak szántam, de arra a mondatra hogy "minnél kevesebben jáccanak, annál inkább már csak a vakszerencse győz, nem a tudás, és nem a valószínűségszámítás" egy rendes középiskolai matematikatanár is lecsikarná az összes arcát. Vagy nézz utána annak amivel dobálózol, vagy inkább ne keveredj bele olyasmibe amiről csak halvány fogalmad van. Nem személyeskedek, csak jótanács.
  • sz4bolcs
    #29857
    Onnantól, hogy a személyes adataid ugyanazok, fölösleges ezen rugózni.
  • gg01
    #29856

    Szép jó reggelt kívánok.

    Itt legalábbis az, kék az ég ,süt a nap, itt a nyár.

    Most lehet okosnak lenni , aki bármilyen jó tanácsot tud adni :

    (Eljött a pillanat: Hozom létre a p-stars-os számlámat.)

    Kérdésem:

    Milyen előnyei vagy hátrányai vannak, ha a party-s számlámmal azonos, vagy hasonló adatokat adok meg, illetve külömbözőket ?


    A banki és bankszámlához tartozó személyes adatoknak egyezni kell nyílván, nem adhatom ki magam Lópici Gáspár Tajföldi lakosnak.

    Ami más lehet:

    felhasználónév , e-mail cím, bankszámla (direkt külön számla p-stars-hoz)


    Amire gondolok így elsőre :


    Ha azonosak maradnak az adatok, egy helyről látok mindent ; pl. ha mindkét cég irányából utalást intézek, nem kell kétfele nézelődni, hogy lássam elindult e már a folyamat.

    Viszont akkor mondjuk ha egyik cég bármilyen okból tiltást, számlazárolást indítványozna (amire eddig még nem volt oka, hisz még pokermanager-es szoftvereket se használtam sose) ,
    akkor ugyebár félő, hogy egy bajból rögtön kettő lesz.

    Ha külömböznek az adatok, és valahogyan rájönnek, hogy ezek a pókerszámlák valójába egy valakihez tartoznak, akkor meg azért kaphatok, hogy egy személy lévén kettőnek adom ki magam.

    A bankok és a fogadóirodák felé nem akarom kettőnek kiadni magam nyílván; csak a pókerező játékosok felé, mert nagyon unalmas már, hogy beülök egy asztalhoz, és rögtön hárman elszaladnak, meg az hogy egy AA-m, KK-m se tudom senki torkán ledugni, mert ha más indít 6x nagyvakkal , azt is ketten megadják, de ha én indítok 3x nagyvakkal , mindenki dob (nem tudom jobban leakciózni egy AA flopnézési árfolyamát, ettől már nincs lejjebb, ha beeresztek 5 user-t, hogy alaptéten 1 nagyvakért flopoljon, hülyét csináltam magamból az AA-val )

    Egy szó mint száz:

    Kérem az okosabbnál okosabb felszólalókat, hogy kinek mi a zseniális ötlete, illetve tapasztalata:

    pókerszámlák létrehozásakor, mennyiben jók az azonos adatok, és mennyiben a külömbözőek? Mi legyen azonos, és mi külömböző ?

    Előre is köszönöm szépen.
  • sz4bolcs
    #29855
    Amúgy elvileg nem úgy van, h. ugyanazokat a lapokat játszod 6maxon, meg fullringen azzal a különbséggel, hogy hiányzik a korai pozíció, és emiatt sokkal gyakrabban kerülsz hátsó pozícióba > így akcióba?
  • Master91
    #29854
    labilis 20-al többet nyerhetsz khm.
  • gg01
    #29853
    viszont most lemegyek cigiért, amíg ilyen csendes nyugis délután van
  • gg01
    #29852
    végülis így nézve , igaz, helyes amit mondasz;

    én már csak ilyen nyugis fajta vagyok, jobb a biztos 10 mint a labilis 20;

    mert ebből akkor az is következik, hogy kisebb létszám mellett gyorsabban dőlnek el a harcok, nyereséggel, vagy veszteséggel

    azzal a feltétellel belátom, hogy valóban, annyival erősebb is a lapom, pontosan úgy ahogy mondod, hogy igen, ez igaz;

    de akkor is maga a labilissége, kockézata, kiélezettsége, hazárdírozási szintje viszont megnő a dolognak.

  • gg01
    #29851
    nyílván őrá válaszoltam, nem másra, a fish-ek lelécelnek -e vagy nem válasz nem zavart
  • sz4bolcs
    #29850
    6-maxban a lapjaid pont annyival érnek többet, amennyivel kevesebben vagytok..
  • gg01
    #29849
    kezdheted is vele, aki a mostanit indította így (ma 14:22 ) :"Ha volna egy halvány fogalmad a valószínűségszámításról, akkor pontosan tudnád "

    "http://sg.hu/forumuserinfo.php?uuserid=1204661418"
  • gg01
    #29848
    persze lehet hogy te Lucky Luke ükunokája vagy, és ha bemész egy KQ-val, egyikre leesik a kétpár , másikra a sor, és csak minden harmadikat kell dobnod, vagy arra is rádobatózol;
    én csak átlag szerencsével vagyok megáldva, vagy még azzal se, én kénytelen vagyok várni a jó lapra, neked meg lehet minden 2. körbe frankó-d van , vagy ha nem , a flop elkapja; és így neked nem tűnik fel, hogy az biza írreálisan rózsaszín; úgy mint pajtársaid, akik rendszeresen megőrülnek egy : kétfigura egyszinütől, hogy még az allin-t is megadják, ha rájuk emelnek, flop előtt; de sajna t9bbnyire buknak vele.
  • sz4bolcs
    #29847
    Akkor mostantól nincs 'majomparádézás', 'olyannal nem vitatkozom, mert', és egyéb személyeskedés. Az összes hasonló tartalmú hozzászólás figyelmeztetés nélkül törölve lesz.
  • plu604
    #29846
    Ha volna egy halvány fogalmad a valószínűségszámításról, akkor pontosan tudnád hogy a 6fős asztalon ugyanúgy kijönnek a matematikai valószínűségek mint a 9fősön.
    Nem azért játszanak 6 fősön mert ott "vakszerencse van", hanem mert pörgősebb a játék, több az akció, az ellenfelek is lazábbak, oda úgymond nem lehet ABC-pókerrel leülni és robotszerűen nyomni a fold/call/raise gombokat.
  • sz4bolcs
    #29845
    Ez am. hülyeség, hogy 'fishek leléceltek, mert...'
    6-max-ban sokkal gyakrabban kerül az ember játékba, headsup szituációba, valamivel többet is számít a játéktudás a lapokkal szemben, mint fullringen. A valószínűségszámítás nem csak kezdőlapokra vonatkozik pokerben, hanem postflop játékra is (cbetelhetőség, hasonlók..)

    Bár annyira élesen nem lehet szembeállítani a lapokat, és a játéktudást ott, ahol sok a calling station...
  • Master91
    #29844
    máskor http://kepkezelo.com/ ide feltöltöd a képeket jobban jársz
  • gg01
    #29843
    (bocs a ratyi képminőségért, de a fórum képfeltöltő jelezte, hogy 20 kilobájt-nál nagyobb képet nem tud fogadni, így kénytelen voltam 8%-ra letömöriteni, hogy épp 1 kicsivel 20 kb alatt legyen a mérete)
  • gg01
    #29842
    Nos , íme egy illusztráció, két kép ; amin az látható, hogy
    reggel a TX NL Holdem 0,50$/1,00$ nagyvak téten (bwin):

    a 9 fős (teljes) asztalokból egy darab árválkodik, míg a 6 fős asztalokból 7-nél is jáccanak

    (ugyebár én azt állítottam, hogy a halak elmenekültek kislétszámú asztalra, azért mert minnél kevesebben jáccanak, annál inkább már csak a vakszerencse győz, nem a tudás, és nem a valószínűségszámítás)

    -------

    ---

    -------
  • gg01
    #29841
    a lapot sose mutatás ellenére is ki szokott derülni amúgy az ilyenekről , hogy blöffös mancik, mégpedig akkor, mikor meglátnak egymás után 2- 3 erősebb megadást vagy all-in-t; és azonnal lelécelnek; nyílván mennek keresni gyáva asztalt, az az ő kánaánjuk.
  • gg01
    #29840
    ennek ellenére én azért nem álltam rá az ő stílusukra, mert kevésbé érzem magam bátor blöffösnek, meg jártam már párszor úgy hogy mondjuk bemegyek egy JQ-val, esik a J top párnak, megadogatok , végül is mégis csak top pár, kimegyünk 40 - 50 nagyvakig, és az ellenfélnek JK van

    ugyanaz a top pár, csak neki egy icurka picurkával nagyobb a kísérőlapja; egy AJ, QQ, vagy kétpár mindkettőnket elvinne

    hát ne ilyen blődségen múljon már 50 nagyvak
  • gg01
    #29839
    Tulajdonképpen nem olyan nagy baromság két figurával megindulni,
    mert ha jól tudom a két figura és bármilyen nem figura (2-2, 3-3 ---- 8-8 , 9-9) face to face esélye hajszál híján egyenlő (pl. AK - alacsony kézbepár esetében : 52% / 48% az alacsony kézbepár javára)
    (ebből maga a lepárosodás egy akármivel: 1/2.4 )

    Ha mindíg allin tolná, amit valaki mindíg meg is ad, nem lenne nyereséges, mert egyik kört bukja, másikat nem, nem is beszélve a hosszu távu rake veszteségről.

    Aki magas két figurával vadul (preflopol 4x - 6x Nagyvak, és flop utáni magabiztos plusz hívás , mintha JJ,QQ,KK,AA lenne) , nem azért teszi , mert annyira biztos abban hogy valószínüleg ő győz ; hanem azokat a köröket is hozzászámolja, hogy egy - egy félős asztalon sokan megijednek az esetleges AA,KK ra indított preflop és folytatólagos emeléstől; és dobják ellenük a lapot.

    Csinál 4x egy ilyen emelést, és ha 4-ből 1x neki kell dobni, mert valaki elkapott egy jó flopot és visszaemel, összességébe még mindíg enyhe pluszba lesz; plusz ott van még az a tényező, hogy lesznek akiket felbosszant az örökös emelgetésével, és megfordulhat a szerencse:
    Ha a felbosszantott ellenfélnek elege lesz, és rástartol egy 10-10 --- A-A , vagy AK és flopon egyik lábat fogásra (pl. AK - K-9-7) , akkor egy 7-7 tel csőbehúzza, mert az AK top pár top kísérőlapos azt mondja magába (tulajdonképpen joggal), hogy nem létezik hogy ez a manus 20 percen belül ötödik alkalommal hív túl 8 ellenfelet, és hogy mindíg nála lenne a tuti lap, és ezt most nem gyűri le, pedig pont most igen.

    Így hát, ezek a két magaslap; preflop + continue raise megindulók bizony igen csak dobás-hajlandóak is, csak hát a félős ellenfelek ezt nem vágják, és azok a nagyvakok mind nála landolnak, amivel megszedegeti magát, míg lejön a valóba ténylegesen erős lapja, és nyílván, mivel gyakran emelgetett, megnő a valószínüsége, hogy a ténylegesen jó lapja ellen ad meg neki valaki sokat, és akkor azzal is szépet szakíthat.

    Elég tehetséges: dobok vagy dobatok játékosok vannak , akár órákig el tudnak úgy szórakozni, hogy passziószerüen nyomogatják a raise gombot, és egyszerüen csak azt érzik meg a levegő molekulányi mikrorezgéseiből is, hogy húha, most kivételesen dobnom kell; sebaj, a következő 4 -5 kört túlhívom , és röhögök a markomba.

    2 hete senki nem látta a lapját lapmutatáson, mert addig vagy ő dobta már el, vagy ellene dobták; és kisebb nagyobb libikókázásokkal tulajdonképpen hosszútávon csak nyer és nyer és nyer, és gyarapodik.

    Nem is értem minek oszt neki lapot a gép? Neki nincs szüksége lapra, úgyse a saját lapját nézi, hanem az ellenfelet érzi, hogy dob ellene vagy nem, már pedig ha dob, akkor mi szükség van lapra, akkor nem kötelező megmutatni :)


  • sz4bolcs
    #29838
    Ahhoz azért nem kell különösebb lelki betegség, hogy valakinek megtetsszen egy QJs AJs, és ne tudja dobni. Legtöbben csak megpróbálnak lemákolni, nincsenek is tisztában azzal, mi a bad beat, vagy cooler, vagy úgy egyáltalán a valószínűséggel. És akkor a line-ok megválasztásáról nem is beszéltem.