30078
  • ntex
    #27551
    Színhúzós flopon én is így játszok pozícióból nut flösshúzóval a kezemben ha senki nem mutat erőt. Akkor ha elég zseton van bent betolom, és elég jó lesz a fold equity, így sokszor el is dobják, vagy esélyem van arra hogy behúzzam a nut flösst (az ellenfél meg a fullját a két párjára )
  • petesilver
    #27550
    Persze hogy nem az, de nem talált el a flop,A8Q volt, ebből A8 volt szín, volt bent 1600 fejenként flop előtt ugye, másik kettőnek sokkal több zsetonja volt, nálam meg maradt olyan 5000, és mindketten checkeltek előttem. Szerintem elég egyértelmű hogy betolom amim van egy ilyen szituációban, amikor 20000 volt a kezdő zseton. Vagy dobnak, vagy megadják és "mákolok". A CL meg sem mutatta a végén mivel maradt bent, aki másodszorra checkelt, annál A valami volt, csak az A-t mutatta, miután én mutattam elsőnek a lapjaimat.
  • Lammer
    #27549
    "neked flopon színhúzód volt, ami nem egy életbiztosítás..."

    nekem live cashen 3K-m banta... es en is gyulolom... de rengeteg nagy versenyt latok videon es a tenyleg ko"profik is megadogatjak szepen... vagy bejon, vagy nem :D
  • sz4bolcs
    #27548
    " allin toltam, egyike volt a két megadónak, turnön már flössöm volt,"

    -turnön már flössöm volt lol :D neked flopon színhúzód volt, ami nem egy életbiztosítás...
  • petesilver
    #27547
    Élőben a legrosszabb az okostojás kibicek, ez szerencsére nincs online. Tegnap toppárral belefutottam ugye egy riveres nutsflössbe, egyik ilyen kibic mutatáskor jött a szokásossal, hogy tudtam hogy nutsa volt, nem tudtad, minek adtad meg? Annyira egyértelmű volt! Mondtam neki hagyjuk a hülyeséget, itt 8 óra alatt ha 3 flösst látok, akkor sokat mondtam. Persze amikor utána shortyként T7s-el bementem, floppon jött 2 szín, allin toltam, egyike volt a két megadónak, turnön már flössöm volt, ami ki is tartott, akkor nem szövegelt hogy tudta, egyértelmű volt a flöss, ahogy akkor is kussolt, amikor 4-en mentek el a mutatásig, az asztalon 4 káró is volt, és senkinél nem volt kint káró. Na ekkor mondtam neki, hogy ennyit az egyértelmű hogy flöss van valakinél elméletéről.
  • petesilver
    #27546
    Nem tragédia, vagy badbeat miatt írtam, kötelező megadás volt, 3000-es vakszinten volt olyan 26000, gombról 9000-re emeltem, és nagyvak allin hívott, tőle meg csupa ilyen (megjegyzem megnyert) allint láttam, hogy QT,JQ,9T, és az asztalnál vastagon shorty voltam már addigra.
  • petesilver
    #27545
    Jóstehetség vagyok, csak sajnos a saját káromra :D tegnap TT-vel kézben allin raktak, adtam. Elöljáróban tudni kell, hogy az Universumban valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva, ha ellenem allin jön valaki, és J van nála, akkor 90%-ban nyernek ellenem, vagy sor lesz vele, vagy szett vagy full, vagy azzal az egy J-vel flöss. Szóval allin, mutatás, srác mutat JKs. Amikor megláttam hogy J van nála, kiindulva az eddigi tapasztalatból csak annyit mondtam: olyan 2db J fog jönni szerintem. Flop:J8J. Persze az egyik nagyokos benyögte, hogy ha tudtad mi fog jönni, miért adtad meg? Mondtam neki, hogy a timeline nem volt gyanús neki? Csak azután tippeltem, miután láttam mi van a másiknál, azt meg ugye megadáskor még nem tudni.:D
  • petesilver
    #27544
    Valakinek nincsen meg véletlenül innen az a Poker After Dark rész magyarul, ahol csupa IQ bajnok ül egy asztalnál, és egymás ellen játszanak? Minimum 1 MIT van mindegyiknek, de van akinek 2 diplomája is van. Nagyon jó rész volt, leosztásonként interjúkkal, mind matek meg fizika zseni. Azért jó rész, mert megmutatja mennyire is szerencse játék, és mennyire félre lehet menni akkor is, ha fejben az égvilágon mindent ki tudsz számolni bármikor.
  • Lammer
    #27543
    WTF!?


    kicsit keresgeltem bad beatek utan...
    eskuszom ketszer kellett megneznem! (WTF style!?) :D flop utan en eskuszom az osszes vagyonomat raraktam volna az asz pokerre... ne maaar :DDDDD

  • Lammer
    #27542
    azt kell nezni, hogy 123 hand ota ez az ertelmes elso lapom... meg el is hittem riverig, hogy van egy kis szerencsem is...
  • sz4bolcs
    #27541
    Itt mit kell nézni? Játszol te eleget??
  • ntex
    #27540
    Volt mikor én is szenvedtem vagy 5 percet, nem tudtam kivégezni :D De aztán meglett végül :P
  • Lammer
    #27539
    gyerekek! nem tudok kiejteni egy shortyt sng-n...

    3 loesztas mindig szarabb: 2x osztas(!!)... 3ik: fogom a lapjat jobb vagyok es lemakol a nem fogott gyengebb lapjaval :D szepen 79 zsetonrol felallt 360-ra :D
  • Lammer
    #27538
    :DDD

    na akkor itt beultem egy kis cashre... mint lathato... .5/.10

    elotte fixen ugy lemakoltak zsinorban, hogy szabalyosan tilten voltam (0.80 centet!!! buktam :D)

    na mondom unom mar a mai napot (elozmenyek lenntebb)

    beulok kozepes mikrora, azt lesz ami lesz... direkt lazitas celjabol...

    flopon azert toltam allint, mert alaparra raktam (TT,JJ) no meg mondom, kifizetem a huzodat, GYEREEEEEEEEE :) eleg sokat merenget (ez de kar, hogy nem latszik!) es jott!!!

    'nyadat :DDDDD (ennyi a mai nap utan jart! :D)
    (vigyazat laza jatek :)

  • petesilver
    #27537
    Kicsit off, de: varianciateszt :) Egy hete olyan édeske adagolóm van, amit felül nyomsz, alul jön, 5db-al iszom a kávét. Namost. Alap eset: 1-et nyomsz 1 jön, így 5 nyomás és meg van. Soha, de soha a büdös életbe nem jött még össze ez alatt az egy hét alatt! :D Eleinte törte, felek jöttek, vagy semmi, néha 1. Ahogy ürült, úgy változott, a felek eltűntek, még mindig néha semmi nem jön, de van hogy egy nyomásra kijön 2 vagy 3 vagy 4. Na ez a halál idegesítő, nem a póker :)))))))))))))))))
  • petesilver
    #27536
    igen, de nem releváns a turn meg river ha allin van preflop, már pedig az volt. Teljesen más, ha emelést megad, és utána AQ toppárral rátolja az allint AK-ra, akkor a "semmire" menne tovább az AK, de erről fölösleges elmélkedni, mert nem ez történt.
  • Lammer
    #27535
    Mai 500-as elmenyek... gyerekek en mar nem tudok mit mondani... tobbet tuti nem megyek, mert a szinvonal, most tenyleg a beka segge alatt volt :S
    (10000 kezdo, 10 perces elo vakszint, 100/200 alap)

    feszeskedek... volt egy lefogyo csaj... mondta meg sem nezi, allin 2600, mert megy at masik versenyre...
    nezem AQ... raiseallin... szepen el is dobtak...
    K6 vs AQ... ugye mondanom sem kell, hogy nyert...

    6500-re vissza

    kicsit varok: elso beszelo: QQ
    allin... es most tessek figyelni!!!
    utanam allim
    utana allin
    utana kettovel allin
    utana megint kisvak allin... na mondom ez komoly... 800-as vakra ennyi allin... mind kisebb volt, de nem sokkal a nutsos...
    QQ
    AJ
    53(!!!! avval indokolt, hogy o" is megy at... szinvonal?)
    QQ (!!! onlineos?? :D)

    board (nem sorrendben)
    246XX... elmesz a kaanyadba... AJ-t is elvitte es mi ketten a QQ-s oregurral maradekot spliteltuk...

    utana A8 olle (1100 zseton) KJ elvitt, J-vel... keremkapcsojjjja ki... Hugom 56 emberbol 10-ik, pasija nem sokkal utanam out... mar amugy mondtam mikor kocsibol kiszalltunk, hogy ezt most nem nagyon erzem... es lam! :D
  • Palinko
    #27534
    statisztikához, preflop ok, de turnon ezért elég kevés az a 6-7% :D
    de tényleg az kell ilyenkor elfogadni hogy ez a játékkal jár.
  • xxxpaulxxx
    #27533
    Ezzzabeszéd:)))
  • petesilver
    #27532
    Egyszer egy órán keresztül HU-t játszottunk a haveromnál, csak hogy használjuk valamire a Full Tilt-es szettjét, és pofaleesés volt, nagyon keményen javultak az esélytelenebb induló kezek, ha nem dobattuk el időben :D
  • petesilver
    #27531
    Másfelől viszont:
    statisztika: nyert a végén a jóval esélyesebb kéz, beigazolódott a papírforma.
    másik játékos: Jól van, nem mákolt le még sem a szarabb lapjával.
    Te: úgy érzed lemákoltak, mert nyert a jobb lap. Allin volt, tehát flop utáni előny nulla, így nem három osztott kártyánál van vége, hanem ötnél. Ezekhez hozzá kell szokni, ez erről szól, ez ilyen.
  • hugopareiros
    #27530
    érdekes :S más topicban ha le minuszoztam valakit, akkor eltüntette a hsz-eit (az összes többi topicban is)

    itt meg nem
  • hugopareiros
    #27529
    <off>
    bocsánatot kérek a sok minuszpontért amit küldtem rád, de meguntam a csaláselméletes posztjaidat :) tehát semmi személyes, csak nem akarom látni őket többé..és ez 1 jó módszer volt rá
    </off>
  • ntex
    #27528
    Sorry, nem kioktatni akartalak, egyszerűen csak figyelmedbe ajánlottam hogy az AQo egy elég marginális kéz. És nem NUTS, főleg hogy különböző színű AQ volt :P Kettőtök közül a NUTS az ellenfelednél volt (AKs).

    Jah tudom, én is így voltam. De ez tényleg egyszerű pech, semmi több. És hidd el ha nem foglalkozol ennyit vele, nem idegelnéd magad sokkal jobban menne a játék, mert tuti hogy befolyásolják valamilyen szinten a döntéseidet ezek a dolgok.
  • Lammer
    #27527
    szerinted en nem vagyok tisztaban ezzel, hogy az AK jobb az AQ-nal???

    :DDDD

    csak az a bosszanto, hogy nutsba VEGRE en is tudnek nyerni szar helyzetbol, erre persze, hogy esik neki... jo oke, ezt meg tudtam emeszteni 2 csapkodassal fuszerezve... de na...

    mikro cash meg nekem ilyen: napokig szepen kuszok felfele (most is egy visszazuhanas utan jovok fel ujra szepen)... aztan puff ordenare modon lemakolnak... (nem tudasbol! Joekey kollega szokta latni, hogy paholnak el skypeon keresztul, tanusitja... kicsit sem szep)
  • ntex
    #27526
    Szerintem próbáld ki magad otthon ha van egy pakli francia kártyád, hogy adsz magadnak egy ugyanilyen AQ-t és egy ugyenilyen AK-t az "ellenfélnek". És a fennmaradó paklival csinálj 100 próbaleosztást, írd fel papírra hogy ki hányszor nyert. Megsúgom hogy AKs sokkal többször fog mint az AQo, mert az AKs alapból jobb mint az AQo, ezt Pokerstove-ban is megnézheted. Nem lebaszni/basztatni akarlak vagy ilyesmi, de ez van tényleg, bele kell törődni hogy beesett a K is. És minél többet foglalkozol ezzel annál inkább Tiltre fogsz kerülni, annál rosszabb játékod lesz és annál inkább fel fogod húzni magad az ilyeneken. Tegnap olvasgattam Strategyn a tiltről/lejtőről szóló cikkeket és rádöbbentem hogy tényleg nem szabad komolyan venni az ilyeneket mert egyértelműen rontja hosszútávon a játékodat tilt következtében rossz döntések emelkedő száma miatt.

    Tényleg lehet szidni az RNG-t, egyszerűbb azt. Lehet mondani hogy múltkor még én is mást mondtam, viszont az hogy nem veszem úgy magamra az ilyeneket egyértelműen javul a játékom úgy érzem, legalábbis SNG-ben. Már mondhatom hogy mikrotéten simán tudok nyereségesen játszani, csak koncentrálnom kell. És nem szabad hagynom hogy az ilyen beatek tiltre tegyenek mert akkor tuti bukta lesz a versenyem.

    Szerintem tényleg gondolkodj el, vagy komolyan veszed ezt és komolyan játszol, vagy ha nincs türelmed hozzá és könnyen kiborulsz az ilyenektől akkor ez nem a te játékod lesz mert bizony a póker alapeleme a TÜRELEM, ezt minden cikk/könyv/jó játékos említi és tudja.

    Szóval semmi offense, Peace :)
  • Lammer
    #27525
    csak, hogy jot is irjak... persze amit itt elbuktam, azt cashen azota amiota irtam 6x annyit kerestem mikron :) most beulhetnek meg 5 ilyen SNG-re akkor es nem zarnam a napot vesztesegben... csak mar unom :D
  • Lammer
    #27524
    (river nah)
  • Lammer
    #27523
    A SZOKASOS!

    tessek figyelni a turn kartyat... persze-persze

    es aki jon az AQ nem megado szoveggel, azt seggberugom virtualisan... 345 hand ota ez volt az elso eppkezlab lapom... es ugy is shorty voltam...

  • petesilver
    #27522
    Egy érdekes leosztás:600-as vaknál UTG emelt 1800-ra, dob,+2 megad, dob, dob, én CO-ból J9s-el megad, button megad, vakok dobnak, flop JQK, UTG 3000, mindenki megad, Turn 8, UTG 6000, +2 megad, én meg erősen elgondolkodtam, maradjak-e bent, matekoztam kicsit, de volt elég stackem hogy kihagyjam, dob, button ha dobok, dob ő is. River: T UTG betol 1000-et, +2 adja, mutatás: UTG: QJ, +2: KT, vitte KT. Csak addig voltam mérges amíg meg nem beszéltük buttonnal, hogy A8-at dobott. Hol a hiba? Ha megadom, megszívom, mert több zsetonja volt, annyiért, olyan oddsal ő is bent maradt volna simán rivert nézni, és előtte voltam, a 10000-es emelőt és megadót riveren allin rakom, és jött volna a button, akinek meg A-ig sora van, és bár jóban vagyunk, sima call a részéről és kiestem.
  • petesilver
    #27521
    Élőben továbbra is hihetetlen ritka nem hogy a nuts flöss, de még a sima flöss is! Viszont sorok, szettek, két párok, fullok esnek dögivel. Ezért is örültem, amikor tegnap A6s-el 600as BB-nél emeltem 1800-ra CO, button és előttem egyel adta, KK4 flop, flösshúzó, 3000, button kiszáll, turn 6,3000, river 10 flöss, előttem 6000 én allin, és K4-el adta, floppon full. Klófasszal bakker!! Addigra mondjuk már volt elég zsetonom, hárman fizettek ki nekem végig emeléssel egy 910 fullt, így maradt még 16000, pár leosztás múlva előttem kettővel emeltek 4000-re, K4-es megad, lenézek 55. Olyan 80%-ban voltam biztos benne hogy AA van nála, de hát 2X4000+vakok, mikor jöjjek vissza ha nem most, vagy essek ki a picsába, mondtam hogy hát most feladták a leckét, de akkor is muszáj betolnom, allin. CSak az első emelő tartott, AA vs 55, mondtam hogy hát jah, 5-ös még jöhet. Riverre jött. Kérdezte az AA, hogy ha allin megy, adtam volna-e. Mondtam tuti, csak ha nyerek, kevesebbet keresek, mert nem száll be a partyba a köztünk ülő,nem óhajtottam ennyivel tovább bohóckodni, ezzel bármi van, betolom.

    Ami élőben jópofa, sokan használják: emel egy nagyot valaki, csúnyán néznek rá, jön a: nana,biztos?,ez csúnya! beszólások, majd az emelő csak annyit mond: indokolt!!! Hja, akkor dobtam :D

    DE érezhető sok fiatalon az internetes stílus. Volt egy srác, aki szünet előtt vagy 8X tolt allint két kőr alatt, egyet adtak, akkor QQ-val nyert, de akkor is sokszor tolta be. Szünet után tolt egyet, azt még dobták, a másodiknál már volt megadó, a koránt sem meglepő T7o volt nála vs. AQs, nulla találat boardon, A magas vitte.

    Van egy debreceni srác, eszméletlen, online rá anyáznak szerintem a legtöbbet. Folyamatosan pushol, nagyon sokszor totál air lapokkal akár allin is rak, játszottam vele párszor, néha riverre összemákol valamit, néha van nála nyerő lap, de 60%-ban totál airrel pushol és dobnak ellene, így hamar nagy stackje lesz. 400-as BB nél gombon 44, 2 limp, akar a fene küzdeni, szóval 1800-ra emelek. Debreceni nagyvakon megadja mindenki más dob. Flop AK7, nézzük mit csinál, check, azonnal 3000. Az azonnal volt gyanús, ez megint air lesz, call. Nem emlékszem, mert nem érdekelt a party, bármit csinál megadom alapon turnön én hívtam a rend kedvéért 6000-et, adta, riveren check, betol 10000-et, adom, mutat JQ semmi, vittem 44-el, és hallgatom hogy mennyi outja volt. Ezért éri meg játszani ellene. És azért nem, mert allin kerültünk A magas boardon, ahol A9 volt nekem, és AJ neki, így ő vitte :D Hozzá teszem hogy itt sejtettem hogy jó lapja van, de kezdődött a 3000-es és úgy voltam vele: ha jön riverig 9, akkor nyertem és maradok nagy stackel, ha nem kiestem és megyek a másikra. Nem jött :) de itt nem adok meg normál esetben semmit neki, mert valahogy sejtettem hogy jó lapja van :D

    Továbbra is asszondom: nagy a hasonlóság élő és online játék között, varianciában és stílusokban is, ami a különbség: online elcsodálkozol hogy mi a K.**A**-ra hívott ekkorát, adta meg, jött be, élőben meg megtudod mert vagy mondja, vagy megmagyarázza :D Élőben nagyon jól, sokkal jobban látható, érezhető az a tétel, hogy turnig a kezed védelmében licitálsz, ha air akkor azért, és riveren vagy értékhívás vagy blöffbe fordítás, aztán hajrá.
  • petesilver
    #27520
  • Lammer
    #27519
    amig el nem fogyok...

    utana max elo MTT :)
  • keembo
    #27518
    ...vagy a külügyminiszter!
  • xxxpaulxxx
    #27517
    Szerintem a földönkívüliek tehetnek róla!
  • hugopareiros
    #27516
    akkor a kérdés már csak az: miért játszol még mindig?
  • keembo
    #27515
    ~10 vagy talán több flopmentes leosztás után:
    (érdekes, hogy dealer, kisvak, nagyvak kapta ezeket és milyen szép növekvő sorrendben)

  • xxxpaulxxx
    #27514
    Engem akkor sem fogsz meggyőzni a csaláselméletekről... Ezt én eddig is és ezután is a tiltnek tudom be:)
    És ezt alátámasztja a tegnapi "64 dömping", ami ugye nem egy teremben volt... that's poker!
  • Lammer
    #27513
    kemeny volt!

    Skypeon vegigizgultuk, megosztva :D... annyira erezheto volt, hogy szegenynel mi van... :)

    Paul: mar meg sem merem emliteni, hogy elotte fixen bohockodtam egy kicsit... flop nuts sor... de nem tudtam max dontetlenezni, mert ugye az ellenfelnek "foljavult" ugy a lapja, hogy neki is sor lett... gondolhatod, hogy minden utcan szenneraiseltuk egymast (rake rulez)... az a fixes sessionom is olyan volt, hogy ha a RAKE-et megkaphatnam belole, mar orulnek :))) es egyre jobban kezdem hinni azt en is amit korabban Pete linkelt, amit irt a srac, nem badarsag...
  • Joekey78
    #27512
    TEHÁT: