30078
  • Lammer
    #27671
    btw: mindenki only NL holdem?

    semmi omaha... esetleg stud? vagy exoticabb, netalan? :)
  • xxxpaulxxx
    #27670
    Problem NL20 színvonal?:DDD
  • xxxpaulxxx
    #27669
    Vegyesen játszok NL10-20at:D
  • ntex
    #27668
    Hogy a viharba?
  • Lammer
    #27667
    hat sajnos megint belefutottam egy monszterbe...

    52 indulo... szinkronuszas FT elott...
    KcQc (mondtam mar, hogy gyulolom a treffet?)
    emelek 2.5X gomb... BB megad...
    flop: 2y9x9treff
    lecsekkol, mondom olle' (vegre szitujatszas) instacall... ofkorsz, hogy AA*
    turn:K
    river: irrelevans
    gg... 11-ik


    *
    miert nem ilyed meg a ket kilenctol??? foleg, hogy nem 3bet volt preflop, siman prezentaltam egy suited 9T-t, nem? mivel alig vartam, hogy lecsekkoljon, mar lapatoltam is!
    most rosszul jatszottam? komolyan erdekel...
  • xxxpaulxxx
    #27666
    32 bb/100... remélem nem upswing:DD
  • sandor8206
    #27665
    na ez kemény, egyik SnG-ben 5 hand után a VPIP/PFR 100/100 :-)
    kezeim, AA, KK, AKs, KK, JJ minimum 1 megadom mindig volt , de legtöbbször 2 és mégis induló 1500 zsetonon vagyok :-D
  • sz4bolcs
    #27664
    Aha, persze... :D:D:D ...probirs játékát sasoltam épp.
  • xxxpaulxxx
    #27663
    Persze, ő betartja a szigorú 5 BI-s BRM-et:D
  • ba32107
    #27662
    215 dodós versenyeket tolsz? :O
  • sz4bolcs
    #27661
    wow, micsoda clickback checkraise... :D

  • sz4bolcs
    #27660
    hát ez lol.. ezen a szinten képtelenek bedobni egy secound párt? ($215+R)

  • Lammer
    #27659
    545020020

    de en mar leszedulok :)

    majd megnezem ma a vegeredmenyt, ha felkeltem :) (mind2 tuti ITM)
  • sz4bolcs
    #27658
    megvan... azért vannak magyarok rendesen. A 4. helyen is épp egy magyar áll
  • sz4bolcs
    #27657
    lécci adj verseny id-t ha még vagy
  • ntex
    #27656
    Na jó asszem betilteltem...

    SH 4 centes CG.

    AA --> emelek, 1 call. Flop: K magas 2 club. nyitok, adja, turn Ac. nyitok 3/4 potot adja. River megint club, checkelek, nyit 1$-t, adom, mi van nála? 4-es pocket clubbal...

    Másik:

    KK --> emelek, 1 ad megint. Flop csupa low szivárvány. Nyitok, ad. Turn megint semmi érdekes, nyitok, visszaemel, allin megyek, ad, mutat QQ-t river Q.

    7$ minusz 2 kör alatt, szerintem inkább megyek vissza SnG-zni holnaptól...
  • Lammer
    #27655
    uncsiztam es beleneztem a sunday million 2-be, hatha van magyar... mekkora az eselye annak, hogy ket magyar prot most ultettek ossze a 31 asztalosra apadt mezonyben? (probirs es szusza) :D
  • xxxpaulxxx
    #27654
    Eddig tetszik az SH:)




    Amúgy tényleg jó volt előtte kijárni az alap nl iskolát és megismerkedni az FR-el... ma elkezdtem nézni Deucescracked videókat is és emlékszem még úgy fél éve tök "kínai" volt, amiket dumált benne a fazon:))
  • petesilver
    #27653
    izé, végig emelgettek persze minden utcán. De millió olyan van, hogy riverre nem jön be, emel olyan 3/4 potnyit, és allinra simán dobja zokszó nélkül. Csak hát merésznek kell lenni allin rakni, és többnyire ilyenkor az agresszor dob, mint a kisangyal.
  • petesilver
    #27652
    ne tedd, soha nem hevernéd ki. Gondolj bele abba, hogy a profi Ivey hogy játszik. Igazából szerintem nem sok különbség van, csak annyi ahogy hozzá nem értésből csinál valaki hajmeresztő dolgokat, vagy vérprofi tudatos munka eredménye. Tegnap FT előtt hatalmas kasszát vitt az egyik srác folyamatos egymásra emelgetéssel flop előtt, flop 3 káró, majd a riveren allin tolta. NYerte a potot, Q9oval, egyik lapnak sem volt semmilyen köze a boardhoz, durva totál air volt. Ha egy ilyet megadsz mondjuk 500-on, mert bármiért, akkor kifakadsz hogy mekkora barom, hozzánemértő, hogy képzeli, mire adta meg, stb. Szóval necces ez, de hát ettől szép néha :D
  • Lammer
    #27651
    igen, ezt nekem is be kellene kodolnom, hogy nem komoly... az a baj, hogy keves a jol jatszo egyen ott (van par, de tobb a hobbikertesz)...

    egyszer szeretnek mar elindulni egy 50K-s befizeton... na ott kivancsi lennek a partykra :) csak hat no money :(
  • petesilver
    #27650
    Azt azért látnod kell, hogy az 500-as verseny olyan freerol/5-10 centes szintnek felel meg kb. online szinten, és olyan is. 1500/2500/3000 valamivel jobb, de ott is sok a hobbikertész.
    Pár indok:
    asszony elküldött játszani, mert a gyereknek jön a foga, és inkább ne is legyek otthon, mert tragédia lenne.

    Ez játék. Ennyi pénzből ha bemegyek egy moziba, másfél óra alatt vége, és lehet nem is tetszik, itt meg elvagyok pár órán keresztül.

    Én online tolom, nem szeretem az élőt, a barátnőm miatt vagyunk itt, ő szeret itt játszani.

    És hát ugye az aktív mag hülyül egyet az 500-on, aztán még indul 1-2 versenyen, és sokan beülnek mellette cashezni.

    Hétvégén tele az asztal vándorméhészekkel, hétköznap pedig a fiatal online jövő reménységei ugranak át a koleszból rommáblöffölni akit lehet.
  • petesilver
    #27649
    Köszönöm a hozzászólásokat. Nem rágom magam rajta, szerintem helyesen játszottam meg, csak tanulni is szeretnék a dologból, ezért voltam kíváncsi ti mit gondoltok róla, de egyezik a véleményünk, adott szituációban az egyetlen értelmes lépés az allin volt, így hasonló esetben ugyan ezt fogom tenni. Az meg hogy kisvak KK-ba futottam, hát istenem, számomra egyértelmű hogy ez a játék ezzel jár, benne van a pakliban.
  • sandor8206
    #27648
    az ilyen játékosok miatt mondom, hogy szinte lehetetlen nem nyereségesre kihozni a online/élő pókert
  • Lammer
    #27647
    kerlek alassan az egy T4o volt raadas... Es igen, most nem birtam ki, verbalisan el is kuldtem jo messzire... de meg az udvariassag keretein belul... el is ismerte, hogy szar jatek volt... bocskoszanyad... es ilyenkor ne legyel tilten (sikerult lehulnom, de nem felejtettem, ugy latszik ez kell nekem, mert kozom sincs a boardhoz es eloben is megy az agresszio szitubol)

    2 kezemen nem tudom megszamolni hanyszor lattam a kovetkezo jelenetet... allinel (vagy szitubol megad par outra) gagyi lappal... feloltozik kabatra es na, jo megyek ... es ALLANDOAN makol amikor latom...
  • sz4bolcs
    #27646
    104 sb-ről???? élőben??? Nem félt a szúrós tekintetektől, és az esetleges tettlegességtől?
  • Lammer
    #27645
    ("aki kitalalja, az nyert" -> bocs ez kerdes akart lenni, de inkabb leirtam a turn lapot)
  • Lammer
    #27644
    Gyerekek, ha mar igy belemelegedtunk az elemzesekbe(ami tok jo!)

    Mai 500-as... korai pozi, 800 a BB... stackem kb 30X... lenezek... AA
    jajj akkor 2600-ig hivok... utanam egy sad olle 3600-ig... +1 srac vacillal SZAR POZIBOL (SB talan)... megad... mivel ilyenkor nem lehet re'zolle'zni, akkor csak megad... orultem...
    flop: 4Kx
    srac csekk... mondom olle... 20K korul belapatolom... srac hummog (amugy lattam mar a sracot feloltozve, hogy esik neki a lap riveren, turnon nagyon sokszor, iszonyat maktenger)... hmmm akkor megadom: es B*SSZ*M*G mit mutat???
    T4...
    turn? (mar fel volt oltozve) T... mert miert nem???

    szetb*szott az ideg... megint lemakolnak... el is ment a kedvem... vissza kezdore... szenvedes donto asztal elottig... kb 14ik lettem 55-bol igy... :S

    aki kitalalja, az nyert
  • ntex
    #27643
    Még egy 2.hely $7.50-ért :)
  • ntex
    #27642
    persze HU-ban megint egy 33/12-es LAG fish-el kellett szenvednem XD
  • ntex
    #27641
    Mindezek ellenére: 1$-os 30 fős SnG vége:



  • sz4bolcs
    #27640
    Ha el akarom kerülni, hogy mákoljon, akkor tuti nem így játszom meg, hanem az első módon, amit írtam, tiszta és egyenes játékkal: "committedre raiselem, hogy egyértelmű legyen neki, hogy dobogatni nem fogunk, és kenje a hajára, ami van nála."

    Ha gyanítod, hogy mákostészta, miért nem játszol ellene egyenesen?
  • Lammer
    #27639
    pontosan!

    pont errol beszeltunk cimboraval is miutan kipukkatam bubiban tegnap elon... hiaba jatszok jol, meg amikor meg nem elvadult a vakszint lehet szepen jatszani, addig okos higgadt jatekkal fel tudom magam 2-3x... utana meg flip hegyek... sajnos az mar nem megy :(

    egyebkent megnezem ki tud egy olyan turbo versenyen jatszani ahol eloben(!!!) 10 percenkent vakszint ugrik: 100/200,200/400,300/600,400/800,500/1K szunet utana 700/1.4K,1K/2K,1.5K/3K,2K/4K stb... ja es van 10K zsetonod :D

    de a jobb versenyeken is ez a vakstruktura... csak mondjuk 20 perc a szint es 20K/30K/40K-val kezdesz (befizetotol fugg)... egyszeruen ido utan nem nagyon lehet jatszani ott sem :S
  • sandor8206
    #27638
    lehet, most amit mondok szíven fog ütni, de ahhoz, hogy megnyerj egy MTT mákolnod kell, még a legprofibbaknak is, sztem soha nem volt olyan játékos aki nyert MTTt, úgy hogy csupa csupa tiszta szituja volt és végig előnybe volt. Rengeteg flipet, 60-40, 70-30 szitut kell behúzni, akár hátrányból is, hogy odaérj az első helyre
  • ntex
    #27637
    Annyi a gondom hogy mindig az ilyen lúzer fishek mákolnak le... És az a legszebb hogy az ilyeneknek tényleg mindig mákjuk van. megnéztem eltel44 grafikonját, kb ugyanolyan fish volt mint ez aki engem lemákolt, és az ilyen nyer meg egy nagy versenyt, csak azt nem tudom hogyan. Nyilván végigmákolja hasonló módon a versenyt... az SnG grafikonja meg stabilan vesztő. De ilyeneknek kell mákolnia. És az a legszebb hogy az ilyenek ellen nincs nyereséges taktika mivel a "véletlenre játszanak" elég valószínű hogy "véletlen" lemákol egy ilyen előbb utóbb amivel kiesel a versenyről/bukod a beülődet.
  • sandor8206
    #27636
    18 BB-vel (főleg ha volt ante)jó a push ha volt limper sztem, sajna pont az a lap volt mögötted amivel szabad volt callolni, kb ennyi KK+, ott volt sajna
    eleve mi mást csinálsz, emelsz 40-45 ezerig ő push, neked maradt 13,5-14 BB stacked, foldolsz (esetleg ha nagyon komolyan readeltél, de megemelem a kalapom aki 2 lapra tesz ilyenkor az ellent KK és AA és dob 14 vakkal, amikor eleve a kassza kb. 200 ezer)? MTT-nél mert buborék van, ott "nem számít" buborék, ez nem SnG 1. hely a lényeg (min. első 3)
    cooler ennyi, ilyennel nem is foglalkoznék a helyedben
  • sandor8206
    #27635
    nem az a baj, csak nem értem a hozzáállásod? ha bejön valaki az a baj, mert lemákol, helló ilyen a póker volt neki azért pár outja, ha meg nem jön be akkor meg az, mert dobtak amikor monstered volt
  • Lammer
    #27634
    szvsz is jo jatek volt... szokasos jol jatszol vs akkor is lemakolnak story
  • sz4bolcs
    #27633
    Be is csaltad, hol a probléma? Olyan szépen félrevezetted, hogy még flopon is elhitte, hogy jobb a top párjával. :D
  • petesilver
    #27632
    Minden szerencse dolga, de ha tuti nyerni akarsz, akkor nem. Erős kéz, de viszonylag kész, mákkal javul, amihez pici véletlen kevés. Pillanatok alatt 2 véletlen gagyi 2 párt találhat floppon, amit emelésnél úgy hajít mint ha égetne.