30078
  • precision
    #28033
    tegnapelőtt ill. tegnap voltam Universumban :) sok sikerem nem volt...

    tegnapelőtti 1500 -ösön döntő asztalon, KK -val allin mentem shortstack -ként, az alig 2x stack -el rendelkező srác egyszínű Q10 -re megadta, flopon egy treff, turn treff, river treff... köszi :) 6. -ként estem ki, 1-5. -ig fizet :)

    tegnap 500 -ason, AK szín, megemelem ahogyan kell, flop: AKQ, raiselem, reraise -t kapok, allin, call... mutat Q9 -et, river Q... köszi :)

    szintén tegnap 1500ös, kevés pénzzel AJ pikk -el allin megyek, utánam lévő srác A9 -el megadja (kevesebb zsetonja volt) azutáni "zsetoncsilliárdos" ultralaza "féldonk" 78 -al callozik... lejött egy 7 -es és elvitte a potot... köszi :)
  • Lammer
    #28032
    nah mai online freeroll...
    6802->335 :)

    10BB alatt voltam valamivel... be is koszontem elore* udvariasan es jo jatekot kivantam... allinem JJ
    *rutinbol :D -> AA fogadott :D nem baj, gyakorlasnak megtette a mai free session... volt egy tenyleg jo asztalom midgameben... mar megerte :)
  • Lammer
    #28031
    :PPPP neki volt KK-ja :(

    koszi amugy :)
  • sandor8206
    #28030
    persze benne van, hogy set de hosszútávon kijön nyereségesre a call, mert legtöbbször kisebb kézbepár lesz nála, esetleg sorhúzó, flushhúzó + ha set vagy 2 pár van nála, néha le is fogod javulni
    + természetesen nekem is volt már, hogy dobtam monstert flopon, de ahhoz nagyon komoly read kell az ellenfélről, neked most meg volt
    szép dobás volt, szép játék volt

    húgod amúgy mit keresett a partyban 23-mal :-P
  • Lammer
    #28029
    na akkor elarulom, hogy tok ugyanugy jartam, mint tesom!

    en tudtam dobni, hugi nem...
    nalam igy volt: KK preflop kiemelees 4X hivas egy megado: flopon cébet, villain allin... en idot kertem es dobtam... szettje volt az ellenfelnek... tul feszes volt es ahogy megismertem korabban, csak akkor tolt ollet a flopon, ha legjobb parositasa volt...

    hugomnal meg ott volt a 23 ketpar... es utana a villain odament hozza, hogy rulettezett a flop elott es bejott, elnezest kerve... az anyukajat :S
  • sandor8206
    #28028
    hát ez egy nagyon könnyű easy call, azt leszarom, hogy esetleg két pár vagy set
  • Lammer
    #28027
    :)

    viszont! ha mar igy belejottunk az elmeletbe (egyebkent en lennek a legboldogabb, ha ilyen iranyba terelodne a forum!)

    kerdes: (ja nem en voltam :D)
    KK kezben... feszes asztal mindenki dob... egesz jo pozibol te emelsz jelzes ertekuen 3,4X a vakra... ellenfel stackje igaz meg birja, de ugye szar lappal nem megado...

    es van egy megadod: flop:
    23X (ami alacsony de a peldankban irrelevans es nem kapcsolodik a 23-hoz(str draw miatt irtam A megadora), mondjuk legyen 8)
    a KK cébetel... villain allinre viszi magat...
    kerdes:
    megadod? a tet: MTT-bol kiesel, mert egy picit tobbje van...

    (jo tul egyertelmu az X... de jatszunk el a gondolattal, hogy nem egyertelmu... na most ezt jol leirtam :D)
  • sandor8206
    #28026
    örülök, hogy nem sértésnek vetted amit írtam, ilyenekre figyelj oda
  • Lammer
    #28025
    (Sandor: termeszetesen abszolut igazad van, meg van mit tanulnom... igazabol az elmeletet a turelmetlensegem miatt nem tudom 100% atultetni a gyakorlatba...)
  • Lammer
    #28024
    "hát nem tudom, hogy milyen mezőny van ahol játszol élőbe de nem túl erős lehet ha pluszba vagy ilyen játékkal, nem vagyok egy nagy MTT-s, DE"

    jah igen: a lenyeg, hogy pont azert vagyok benne ITM-ben soxor, mert ilyen hulyesegeket nem csinalok ;)
  • Lammer
    #28023
    az a baj, hogy preflop az eszem dobatja ezt a lapot... es fogalmam sincs miert megyek be vele... lehet elfogyott a turelmem, mert mar g*cireuntam, hogy 20 leobol latok 1 flopot :S
  • sandor8206
    #28022
    hát nem tudom, hogy milyen mezőny van ahol játszol élőbe de nem túl erős lehet ha pluszba vagy ilyen játékkal, nem vagyok egy nagy MTT-s, DE

    1; ha eddig dobálgattad a lapokat akkor 20 BB-vel már minek játszol, tökéletes restealstack, itt már nem játszunk postflop. Vársz remek szitukra és tolod akár határesetlapokkal (suitconnectorok, Ax, Kx, kicsipárok) a megfelelő ellenfelekre

    2; mondjuk ilyet ne csináljunk 20BB-vel, de ha te úgy döntöttél bemész J9o-val gombról egy limper után, akkor nem limpelünk még rá hanem raise és megpróbáljuk preflop elvinni a kasszát, ha adja akkor meg postflop pozícióban játszunk aggresszorként

    3; de ha meg ezt is játsszuk ne egy olyan ellenfél ellen csináljuk már aki idióta, hisz UTG limp kurvaszar mindegy mivel, szinte 100% hogy megadja a preflop emelést is

    4; és mit érsz vele, hogy pozícióban leszel ha 4 ellenfél ellen kell játszanod, szűk stackből (SB nem jött be, de az csak 100-ből 1, legtöbbször kiegészít)

    arról sztem már felesleges is beszélni, hogy postflop mi történt, mert egyenes következménye, hogy preflop szarul játszottál

    lehet matekozol, meg figyeled az ellenfeleket de az semmit nem ér ha már az elején rossz döntéseket hozol
    mi alapján rakod akármire is, előző 100 leosztás alapján?

    szinte mindegyik pókerfajta (SnG, CG, MTT) már eldől a preflop játéknál az ott hozott döntések sok mindent eldöntenek később. + leegyszerűsíti a postflop játékot is

    és az előző hsz-k alapján is nagy hiányosságaid vannak preflop sztem ,olvass utána pár MTT cikknél
  • Lammer
    #28021
    ja utana beultem cashre... kicsit plusszban szalltam ki... szal az MTT buko+ cash kicsi plusz miatt most az utobbi par ITM-em morzsolodik le...

    JA Kasza Tibivel (tudjatok az enekes) 1 asztalnal casheztem... eloben is jofej srac btw, semmi sztarallur(mondjuk odaszurtam neki de kezet fogtunk es jokedvvel szalltam ki), rendesen megbeszeli a handeket stb... bar hosszu tavon biztos faraszto lenne, mert szerintem egy kicsit hiperaktiv :D
  • Lammer
    #28020
    Kernem a velemenyeteket kulturalt formaban!

    E'lo" verseny! (1500)

    bocs elore a hosszu hsz-ert, de szeretnem megindokolni minden lepesemet :)

    800-as vakszint... mivel ugye supertight vagyok ezert szepen dobalgattam az utg (+1): 33,44,A7,A9,A8,A5, J9* lapokat es a jobb poziciobol a fantasztikus stabil 6-os magas lapjaimat (<- vakjaimra mindeg ofkorsz beesett egy raise) :S a kezdo 20K zsetonrol igy lefogyok 20BB-re... ha megadok, akkor beesek ala...

    UTG limp, mindenki fold amig gombon csucsulok es mondom J9 ezt mar harmadszorra* kapom, ezt pozibol megjatszom (gomb rulez) tehat limp... SB dob, BB check: azaz pot 2800
    flop: J87
    utg limper: 3200 hmmmm itt szepen be is raktam a limp miatt egy KJ-re... ismerem nagyjabol a sracot, ez teljesen standard mozzanat a reszerol (legalabbis a limplap... a lolab ott kezdett el kilogni, hogy erosen valuezik, ha nagyon eltalal es nem hiv donk modon pot fole)...
    szinte instacall... itt alljunk meg egy szora... utolso TIZENIKSZ lyuksorom eddig eloben SOSEMNEM jott... valamilyen perverz inditattasbol mondom kivarom a tizesemet es ha esetleg esik meg1 nyolcas vagy egy hetes es lecsekkol akkor mondom lapatolok... mert leszukitem magam nala ugye a flop insta call miatt-> azaz J7-re vagy J8-ra! ;)

    turn: 8
    srac filozik, check... (lolab kilog 2, jajj mondom magamban ne csapdazz!)
    insta lapat... maradek 11K (pot ugye: 9000 ollem elott)
    instacall :(
    river: T ---> eljen megjott a sorom!!!! :DDD

    csak baromira ossze vagyok torve mar kozben, mert mutatasnal J8-at virit turn utan

    gg

    (szar voltam?)
  • xxxpaulxxx
    #28019
    Lehet csak sokat ittam, de én eskü egyre kevésbé értem miket írogatsz itt:D
  • Lammer
    #28016
    (omahan azert megy a matekolas :D viszont nagy teten 500 korul mar egesz jo a cash is, belelestem)
  • Lammer
    #28015
    skacok!

    aki elore akar menni cashezni universumba, az kerulje az 50/50 forintos asztalokat... eszement szanalomtenger ami ott folyik...

    tegnapelotti sztori (de jo, hogy en kimaradok belole):
    Sogorom AK
    50-es szinten amugy standard 300-500at hivni... kap egy 300-as hivast... call-call
    o akkor 1000-ig rahiv... 3000-8000-allin... AK dob 4-ik(mert meglatjatok, itt baszki nincs matek)... ezeknel a szanihalmazoknal call ugyis... call villain 1,2,3
    es mivel viszik az ordenare potot? 28o !!!!!!!!!!!!!!4444444

    Salalala... ->
  • sandor8206
    #28014
    nem vagyok egy nagy CG-s, de sztem a flop hívás méretével sincs minden rendben, ilyen húzós flopon
  • Look at the cat
    #28013
    csapda féle akart lenni... :D :D
  • xxxpaulxxx
    #28012
    Megkérdezhetem ,hogy a turnön mi a lószart csináltál?:D
  • Look at the cat
    #28011
    10$fizettem be ez volt a maradék belőle :D de nem valószínű lesz ide újra befizetés
  • Look at the cat
    #28010
  • Lammer
    #28009
    Nem emeltek ki... szoval... nagyon sajnalom, hogy nem kezdtek el betelgetni... pedig az lett volna a jo... sajnos nem tudtam csapdazni rendesen igy :(

    de ez a flop nuts odavag :D

  • precision
    #28008
    ???
  • Look at the cat
    #28007
    ??
  • precision
    #28006
    ?
  • precision
    #28005
    egy kicsit meghízott, ja :)
  • Look at the cat
    #28004
    overking a csávó
  • sz4bolcs
    #28003
    Jézusom, mekkora monsterstack :D
  • precision
    #28002
    mekkora jót csapdáztam :DDD azért calloztam mert egyrészt freeroll, másrészt laza/agresszív fishekkel van tele az asztal :)

  • Lammer
    #28001
    :)

    eloben nem tudsz stickyt ragasztani a playerek feje folott es nincs olyan sem, hogy folehovereled az egeret es megmutatja a statjait... nem beszelve a testbeszedrol :) es en csak figyelek, figyelek :) eleg sok plejert ki tudtam mar igy tapasztalni :)
  • sandor8206
    #28000
    én ezért szeretem az SnG-t, szinte automatába lehet játszani, főleg ha van holdem managered
  • xxxpaulxxx
    #27999
    Ez a póker...

    Én meg azért szoktam elfáradni a napi 4-5 órás sessionjeim alatt, mert Nl4et csak 10-12 asztalon lehet tolni:D:D
  • Lammer
    #27998
    btw... az a "szornyu", hogy en MINDENT szamolok es figyelek meg a legszarosabb Mtt-n is... ezert szoktam elfaradni, mondjuk egy 5 oras session utan, mert minden "ilyesmit" figyelek :|
  • Lammer
    #27997
    kosz a bizalmat ;)

    de fold,fold,fold,kisolle,fold,fold,en raiseolle,+AQ megad... fold, fold

    ;)
  • sz4bolcs
    #27996
    Mondjuk Lammar, rólad el tudom képzelni, hogy ebből a történetből is lefelejtettél ilyen számodra jelentéktelennek tűnő információkat, hogy mittomén.. a másik nagy stack a kicsi előtt már raiselt egyet, meg ilyesmi. :D:D
  • sz4bolcs
    #27995
    Sztem is szar call AQ +1 szuperfeszes ellen. Online meg szinte mindig dobás
  • Lammer
    #27994
    eddig csak dealelve voltam elso... de eddig plusszban vagyok elo mtt-n, mert sokszor befarmolom magam az FT-re es ITM-be :)

    az a baj, hogy a srac is nagyon jol ismer, en is ot! es tudja, hogy szuperfeszes vagyok :\
  • sandor8206
    #27993
    dobással sincs semmi gond + azért élőben összetettebb a dolog, AQo megadást arra mondtam, ha mindkét előtte lévő átlagos játékos, akkor belefér, mert sacc-per kb.-ra meglesz az oddsza a két átlagos range ellen
    + még igencsak messze van a verseny vége és az első hely a cél, bevállalható AQo-val
    DE ha mondjuk az le is jött az asztalnál, hogy te nagyon feszes vagy akkor már nem jó a megadása

    amúgy versenyben nem jó szuperfeszesnek lenni. lettél már első? ha nem lazíts kicsit
  • Lammer
    #27992
    en is aludtam ra egyet... btw en sosemnem adnam meg ugyanakkora stackel egy allint harmadiknak AQo-val... bar en szuperfeszes vagyok :/

    mas: hugom asztalomnal ult mtt-n... allinre vitte magat (Szerintem szarul)... es riveren 1 outja volt, mert a villainnak nagyobb flush-e volt... egy pikk tizes... eeees jott a pikk tizes... sztreeetfloss :DDDDDD

    (kesobb nagyobb mtt-re atult ahol 5 orai jatek utan dontoasztalon ult es 3ik volt zsetonban osztoztak mert kellett az asztal xD)