30078
  • sandor8206
    #12867
    Sajnos ez nem így működik, hogy hívsz a semmire, miért ha AK van és flopp 2 5 10, te nem nyitsz tovább pedig ugyanúgy semmid van.
    Ő nyitott preflopp, floppon teljesen jó, hogy nyitott tovább, egyszerűen kell, nem csak azért mert c-bet általában bejön, hanem infó is kell, hogy a másiknál mi van, mert lehet nála sincs semmi.
    Pl: ha chekolsz floppon, ő emel akkor most mi van? (nem lehet tudni) hívhat a K-ra vagy csak belehív ő is a nagy semmiére mert te chekoltál.
    Még a megadás is ok-és volt, igaz csak lyukas sora volt, de 14$ potért 4$ kellett megadnia, nem a legjobb de meg lehet adni
    Ha meg nem jön be a sor? Semmi vagy kiblöfföli vagy dobja ennyi, ez már az ő dolga.
    Az meg hogy preflopp mivel emel más kérdés, az már játékos kérdése, hogy milyen a beállítottsága, konzervatív, agresszív, szuperagresszív.
  • ddt500
    #12866
    Ezek azok a hozzászólások amik a béka segge alá küldik a te megitélésedet. Ez egy kifejezetten jó játék volt. Ha turnre nem jött volna a sor sima dobás és nem is vesztett sokat. Az ellenfele meg az tipikus undorítóan játszó kezdő volt aki 1 párra mindent megad.
    Szóval kár kötözködnöd ha fingod sincs a játékról.
  • kraawz
    #12865
    :)

    Ha tényleg 25-30 között vagy, csak eszméletlenül sajnálni tudlak ^^
  • Carloska
    #12864
    mi közöd van hozzám ? te szájkaratés fish
  • kraawz
    #12863
    Végülis csak sorhúzóm volt, 35%, hogy leesik és egész jó esélyeket kaptam rá..

    Amúgy te még mit keresel mindig itt? Már elvileg 10x abbahagytad a pókert, hetente letiltod magad stb stb..
  • Carloska
    #12862
    hivsz a semmire és te mondod másokra hogy fish? ha nem jön be sor mit csinálsz sírsz? gáz vagy apám..
  • sandor8206
    #12861
    pontosan :-)
  • Dick Riddick
    #12860
    Helyes! :)
  • kraawz
    #12859
    Makacs típus vagyok, nem könnyű meggyőzni..De ha van valamim, már nem MIN RAISELEK, ált 3-4x visszaemelek. Lásd most is mit kapott gyerek min raise miatt :D
  • Dick Riddick
    #12858
    Helyes, amit kiutaltál az már a tiéd.
    /Ezért nem szeretek kritizálni, könnyen sértődés lesz belőle, pedig nem az a célom./
  • kraawz
    #12857
    Elég laza voltam mondjuk,de bejön mostanában :)

  • kraawz
    #12856
    Na, akkor ezt ki is utalom :)

    (25$-al ültem be, 15ig lebuktam.. És innen jött)

  • sandor8206
    #12855
    szép kéz + volt egy hülye aki játszott veled :-D
  • KAMIONOS KOGYO
    #12854
    NH!
  • kraawz
    #12853
    Tudom, ez is biztos szar játék, de a kéz legalább szép :)

  • Dick Riddick
    #12852
    Preflop BB-kben érdemes számolni, postflop már arányokban. Nem is lenne értelme BB-ben számolni, mivel a preflop játék dönti el hogy a későbbi tétkörökben mekkora pot alakul ki.
    A minimum visszaemelés egyszerűen rossz játék. Azon kívül hogy gyanús lehet az ellenfélnek, még jó esélyeket is biztosít neki.
  • sandor8206
    #12851
    heads-up ilyen, főleg agresszív játékos ellen A7s én is bevállalom, és 50-50, most te voltál preflopp nyerő, sajna most nem jött be
  • sandor8206
    #12850
    nem én vesztettem 30 dollárt most, hogy így játszottam :-)
    most mondok egy példát, berakni nem tudom mert nincs kedvem kikeresni a handet, tehát minden party ellenfél függő stb, nem azt mondtam, hogy így kell játszani, DE attól hogy floppon te vagy előnyben EGY PÁRRAL az semmi, showdonig megy a dolog, ott legtöbbször semmit nem ér. Csak azt mondom dupla raise az hurka!

    Nálam QJ, 4-en a partyban
    Flopp xxK, mindenki chekolt
    turn Q, emelek, következő gyerek dupla raise mindenki más dobja
    Gyerek nagy idióta volt, visszaküldöm az all-int
    Megadja, nála Q4-vittem a partyt Q párral és magasabb kickerrel
    Most dobtam volna el mert kaptam egy dupla raiset, pedig benne volt egy elchekolt set stb. de a póker nem sablon játék, alkalmazkodni kell és kifigyelni az ellenfelet
    Pl: nem tudom meddig ültél az asztalnál, de ha a gyerek így játszott eddig, akkor nagy hibát követtél el, hogy csak dupla raiset nyomtál
  • ba32107
    #12849
    Jaj istenem de utálom ezt. SNG-ban buttonról emelek AJ-vel, shortstack BB vissza all-in. Mondom egy egyértelmű blöff, megadom, nála 83o, flopra lejön a 8. Jó, mondom előfordul, jó kevés zsetonom maradt. Szép, fegyelmezett játékkal felhoztam magam kb 1100-ra 300-ról, de még így is átlag alatt voltam. UTG kézbe 10-es pár, all-in, BB megadja JTs-el, természetesen lejött neki a flöss. Annyira idegesítő, amikor egyszerűen tudod, hogy te játszol a legjobban az asztalnál, és lemákolnak... (nem arcoskodok, tudom hogy kezdő vagyok de náluk jobban játszottam).

    Aztán a második játék. Itt ilyen okos emberek játszottak:


    Aztán a végén heads-up maradtam a leghülyébb maniac-al, 5:1-hez volt kevesebb zsetonom, de felhoztam. Utolsó leosztás:



    Szerintem jó játék volt, az ember mindennel all-in ment. Vélemény?

  • kraawz
    #12848
    nyereséges*
  • kraawz
    #12847
    rendben, akkor játsz így nyugodtan :)

    Hívj nyugodtan 6 BB-t, visszaemelnek 12ig, és tartsd, hátha lejön még egy pár vagy egy szet.. Biztos nyereség leszel.. :D
  • sandor8206
    #12846
    egy dupla raiset akárki megad, simán jöhet turnre még egy 9 vagy 8
    a dupla raise még annyit is jelenhet, hogy tényleg van valamid? kérdést tesz fel, annyira gyenge húzás
    Preflopp és Floppon már el kellett volna intézni ezt a a csávót
  • biktop
    #12845
    Üdv!

    Ha valakit érdekel egy olyan freeroll, ahol az összdíj 50/100$ és nem indulnak 2-3000-en... eddig max. 80 indulót láttam. Egy ismeretlen terem az Ongame hálózaton, ahol tervezünk saját versenyeket is:
    SLP

    Illetve kedden indul egy zártkörű versenyünk: 100$ garantált freeroll, 20-40 játékosra lehet csak számítani. Részletek:
    PókerMitológia
  • kraawz
    #12844
    mindegy...

    gyanítom, hogy az emberek, vagyis a jobb játékosok 99%-ára ha visszaemelnek flopon, és csak egy alacsony párjuk van húzók nélkül, dobják simán :)
  • Dick Riddick
    #12843
    Arról nem is beszélve hogy turnon implikált esélyeket is kap az agressziód miatt.
  • Dick Riddick
    #12842
    UTG-ből 98s-ra hívni nem különleges dolog, a kiegyensúlyozáshoz nem is árt néha egy-egy ilyen lépés. Bár gyanítom ő egyszerűen csak lazán választotta meg az indulókezeit.
    Flopon nem adott meg 12BB-s emelést. Ő volt a preflop agresszor, folytatólag nyitott. Te ráemeltél egy minimumot, és ezzel a lépéssel adtál neki igen jó esélyeket (5:1) a további játékra. Flopon lazábban meg lehet adni mint turnon, jók az implikált esélyek, feljavulhat az ember két párra, szetre, vagy összeszedhet egy húzót.
    Turnon 2,8:1 oddst kapott, ami a flöshúzóval, a két kilencessel és a nyolcasokkal nagyjából meg is van.

  • kraawz
    #12841
    ezek szerint van még mit tanulnod bőven..

    Nézzük csak.. UTG-ből 4BB-t hívni 89s-re, már óriási baklövés, de talán még elmegy..

    Flopon megadni 12 BB emelést legalacsonyabb párra, minden esélyes húzó nélkül, ez már nagyon gyenge játék.

    Turnön 10/38-hoz volt a banki esélye (26%), hogy leesik a flösse, 18%.. Ismét elég rossz döntés...

    Szóval tényleg nem tudom, miről beszélsz :D
  • Dick Riddick
    #12840
    Annyira tragikusan rosszul azért nem játszott. Az első hibád az volt hogy nem emeltél vissza preflop. Más nem is hiányzik mint hogy hárman nézzetek olcsó flopot. Flopon 5:1 oddst adtál neki, ezt igen sok lappal meg lehet adni, gond nélkül. Turnon a húzónehéz asztalon adsz neki csaknem 3:1 oddst, amivel igen jó esélyeket kap. Riveren már jó volt a hívás, szegénynek szerencsére nem volt annyi esze hogy betegyen mindent.
    Ne haragudj, de ez nem volt valami szép játék tőled.
  • zeli
    #12839
    b+
    :|
  • sz4bolcs
    #12838
    Hu az ilyentől a falat kaparom..
  • kraawz
    #12837
    Ekkora gyökeret, istenem ... Nem baj, így is 25$-al szálltam be és 40-el ültem ki, de csak másabb lett volna 100-al...



  • Dick Riddick
    #12836
    hát igen. :)
  • sandor8206
    #12835
    nem is az gond, hogy megadta egy top párral, hanem ahogy megjátszotta :-)
  • sandor8206
    #12834
    pontosan
  • Dick Riddick
    #12833
    Mindig a nagyobb zseton nyer /játékelmélet/.
  • chalezlopez
    #12832
    MOST erre mi a faszt mondjak???

    #Game No : 8540510997
    ***** Hand History for Game 8540510997 *****
    NL Texas Hold'em Trny: 48123837 Level: 4 Blinds(100/200) - Friday, October 23, 18:31:14 CEST 2009
    Table $1000 Special (1774328) Table #23 (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Total number of players : 10
    Seat 10: Hunchbask ( 9,620 )
    Seat 4: Kukacsi ( 3,300 )
    Seat 8: ashot0028xk ( 2,700 )
    Seat 6: ewakrowiak ( 8,980 )
    Seat 1: faer301289 ( 14,310 )
    Seat 7: godenzoon888 ( 4,880 )
    Seat 2: jeno1222 ( 5,580 )
    Seat 3: keldish ( 1,080 )
    Seat 5: ombre223 ( 6,560 )
    Seat 9: vladdbk ( 10,984 )
    Trny: 48123837 Level: 4
    Blinds(100/200)
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Kukacsi [ Qc Qs ]
    godenzoon888 folds
    ashot0028xk folds
    vladdbk raises [1,600]
    Hunchbask folds
    faer301289 folds
    jeno1222 folds
    keldish folds
    Kukacsi is all-In [3,300]
    ombre223 is all-In [6,460]
    ewakrowiak is all-In [8,780]
    vladdbk calls [7,380]
    ** Dealing Flop ** [ 4h, 6d, 8s ]
    ** Dealing Turn ** [ Kc ]
    ** Dealing River ** [ 3d ]
    vladdbk shows [ 4d, 3c ]two pairs, Fours and Threes.
    Kukacsi shows [ Qc, Qs ]a pair of Queens.
    ombre223 shows [ 7d, 7c ]a pair of Sevens.
    ewakrowiak shows [ Kd, Jh ]a pair of Kings.
    vladdbk wins 4,840 chips from the side pot 2 with two pairs, Fours and Threes.
    vladdbk wins 9,780 chips from the side pot 1 with two pairs, Fours and Threes.
    vladdbk wins 13,200 chips from the main pot with two pairs, Fours and Threes.
    Player Kukacsi finished in 1 465.
    Player ombre223 finished in 1 464.
    Player ewakrowiak finished in 1 463.
  • Dick Riddick
    #12831
    Nem vak, bátor! :)
  • sandor8206
    #12830
    esküszöm pókerben olyan hülyék vannak mint egy seg*
    lapom 99
    Flopp 4 9 10
    utolsó beszélő vagyok mindenki chekol, 3/4 potot hívok, egy gyerek visszaemel, vissza all-in megadja lapja 8 10
  • Dick Riddick
    #12829
    Egy kellemes középút, nem túl feszes.
  • kraawz
    #12828
    Nekem ált 18-22% körül mozog.