30078
  • sandor8206
    #13667
    de a lényeg, hogy 160 vaknál első helyről emeltem kb. 500-at BB-ből lecallozza (tehát egy ember ellen megyek AA-al) 3000 zsetonból
    flop 239
    chekol emelek fél, 3/4 potot vissza all-in, egyből már mondtam a monitor előtt, hogy "..Bazd meg a settedet.." komolyan mondom éreztem, nem is gondolkoztam dobás
    Megmutatja 22, mondom ügyes vagy :-) így játszd meg mindig és várd a 2-est
  • sandor8206
    #13666
    mondom játék elmélet: mindig a nagyobb zseton nyer

    néha azért tényleg kutya dolgokat csinál a gép :-P

    ez kettő nagyon tetszett



    nem néztem meg de talán a leggyengébb hand nyert :-)

    ez fajin



    nem badbeat, hisz volt 14 % esélye, mondjuk jobb hogy turnen jött mint riveren, akkor elejtettem volna egy könnycseppet

    De a lényeg, hogy kb. 1000 zsetonról indultam, minden kezemmel all-in, 96 vs A7, jött a 6
    Q9 nálam vs K8, jött a Q és végül kiesek K settel, kegyetlen ez a póker
  • chalezlopez
    #13665
    Én kifizettem tegnap az AA-mat A3 ellen. Flop: 363 a többit már hagyjuk...
    Pedig durván betoltam preflop 6BB-t...
  • sandor8206
    #13664
    úgy szeretem amikor a kézbe AA páromat elveri egy 22, flop settel még szerencse, hogy nem fizettem ki :-)
  • ba32107
    #13663
    Speed gondolom turbo, R/A rebuy és addon. GP-t nem tudom.
  • Rash87
    #13662
    Lehet hülye kérdés,de van 1 verseny,ami mögött ez áll:
    GP SPEED R/A

    Ez mit takar pontosan ?
  • TaRka0107
    #13661
    Ez nem az a kép:D
    Az a lényeg, J10-em van.Vak:50/100
    Előttem emel valaki 800ig, én vissza allin 1600 valamennyivel, megadja az utánam lévő és aki emelt az is! Hát lejött 3 kör és egy top pár 10es:D
    És megnyertem:D
  • TaRka0107
    #13660
    Már az elején allin mentem 1600al egy 800as emelés ellen:D Ha szarul játszom meg, akkor nyerek, meg éreztem is hogy bejön:D

  • PrisonMan
    #13659
    még kettő ellen is... Valamelyik nap írtam hogy QQ (ellene nyertem volna) és 2Q ellen veszítettem. Flopan volt egy kettes és a marha 8$-t jött velem riverig a kettes párjára, mire természetesen lejött az a 2es...

    Szóval legbiztosabb ha csak egy ellefél ellen játszhatod az AA-t vagy KK-t :)
  • ddt500
    #13658
    Én úgy vagyok vele, hogy ha csak 49%-om van már kell a szerencse. Az egy dolog, hogy azzal is elégedett vagyok. De ha 5-6 ilyet elveszítesz egymás után akkor egyből azt mondod, hogy nincs szerencséd nem pedig azt, hogy ilyen a matek. De, hogy a lényeget ragadjam meg én azt mondom, hogy 3 ember ellen még az AA-val is szerencse kell a győzelemhez. Szerintem.
  • ba32107
    #13657
    Nem, mivel azért van kezdetben 43% esélyed, mert még öt lap jön, ami segíthet. Miután láttad a flopot, ebből az öt lapból hármat "elhasználtál", a maradék két lapra nyilván kevesebb az esély.
  • sz4bolcs
    #13656
    Ezen már sokat gondolkodtam: Ha AKval megyek alacsony pár ellen, akkor ugye van 43%-om nyerni preflop. Ha flopra nem jön föl számomra jó lap, de az ellenfél legjobb keze is csak egy pár, akkor nem helyes úgy gondolkodnom, hogy még mindig 43% nyerési esélyem van, ha láthatom a turnt és a rivert, holott már csak 24% esélyem van nyerni?

    Nem tudom, mennyire érthető a kérdésem..
  • sandor8206
    #13655
    pénz feldobást arra értem, hogy preflop "vakon" rakod be 3 ellenfél ellen QQ-al, nagy az esélye hogy belefutsz egy KK-ba vagy AA-ba, az előnyt pedig már mutatás utánra mondtam ( többi ellenféllel szemben).
    DE ha még összesítve is nézzük, hogy mindegy hogy ki ellen a 3 közül de 60% bukni fogsz az elenyésző, Pókerben pedig a 40% preflop eséllyel nyerni egyáltalán nem szabad szerencsés nyerésnek nevezni
    Szerencsés nyerés az ha rivernél 3-5 % és bejön, az mák.
  • Carloska
    #13654
    nagyon durván elpicsáztak most :D


    *** TURN *** [Qd Tc 3c] [7c]
    Gabor Karman: nyit 3485 és all-in ment
    ratana73 elhagyja az asztalt
    hyperharry: megad 3458 és all-in ment
    reALgud: dob
    Meg nem adott tét (27) visszajuttatva neki: Gabor Karman
    *** RIVER *** [Qd Tc 3c 7c] [6c]
    *** MUTATÁS ***
    Gabor Karman: mutat [2c 8c] (flush, Tízes magas)
    hyperharry: mutat [4c 5c] (színsor, ettől: Hármas eddig: Hetes)
  • sz4bolcs
    #13653
    Ja igen, te is ezt írod.
  • sz4bolcs
    #13652
    Jó, de csak egy flöshúzó esélyeivel.
  • ddt500
    #13651
    1/3-hoz, hogy megháromszorozom a stackat. Ez nekem elég.
  • sz4bolcs
    #13650
    De ha ilyen szépen levezetted, hogy a QQ allin ebben az esetben annyi, mint egy flopos sorhúzó, amivel így utólag teljesen egyetértek, akkor miért nem dobod be?
  • kraawz
    #13649
    Eltökélt célom, hogy pár hónap alatt 10$-ból 1000 $-t csinálok!

    Kezdésképpen NL5-ön tolom és 0.10 és 0.25 sit&go-t játszok.
  • kraawz
    #13648
    bwinen a minimális befizetés 2500 Ft, kivenni pedig 7200-tól lehet.
  • acsati
    #13647
    ha mondjuk nyerek 2$-t már azt is kikérhetem?
    (nemtom vhol olyan olvastam hogy bizonyos százalékot el kell érni hogy kikérhessem a nyereséget)
  • ba32107
    #13646
    Soha többet nem cash game-ezek, -9$ 1 óra alatt
  • ba32107
    #13645
    A saját pénzedet elvileg akkor veszed ki, amikor akarod
  • acsati
    #13644
    sziasztok
    ma regeltem bwin-re de még nem játszottam igy komolyabb pokerekkel és azt szeretném kérdezni, hogy ha befizetek 3000-ret mondjuk akkor mikor lehet kifizetést kérni? Vagy ez hol lehet leirva mert a befizetést mindenhol elödobálja de a kifizetésröl még nem találtam semmit :D
  • ba32107
    #13643
    Ja, csak míg a fél potot megadhatja határeset kézzel (flösshúzó, közepes pár), az all-int nem nagyon.
  • ddt500
    #13642
    Én azt mondom úgy is meg lehetett játszani. Végül is én ezt sokszor megadom kézbe kis párral és turn-riveren simán leesik az A-K.
  • TaRka0107
    #13641
    Egy fél pottal is meg tudtad volna nézni hogy van-e valamije.
  • ddt500
    #13640
    Van külömbség az előny meg a jó esély között. Ha 100 ember ellen játszol orosz rulettet és neked nem 1 hanem 2% esélyed van az életbenmaradásra akkor biza szerencse kell az életbenmaradáshoz hiába van dupla esélyed a többiekhez képest. Az a 35% éppen csak annyi mint ha floppon flös húzóra mondta volna be. De hogy tisztába tegyem a dolgot ha 70%-os nyerési eséllyel veszítesz na akkor van balszerencséd.
    De ezt nem igazán értem ha 50-50-es preflop ólin van az pénzfeldobás ergo szerencsejáték de ha 37%-od van akkor előnyben vagy??
  • ddt500
    #13639
    Nem.
  • ba32107
    #13638
    Való igaz, hogy ezt iszonyat szarul játszottam meg. Néha ha sokáig játszom, akkor hajlamos vagyok a fejembe venni, hogy az ellenfél márpedig blöfföl, és én akkor is lejátszom. Itt mondjuk a csávó elég nagy kamugép volt, nekem meg már a tököm tele volt, és amúgy is pénzben voltam, szóval ezért volt. De tudom, hogy szar játék volt, nyugi.

    Ellenben a #13607-et még mindig fenntartom hogy jó játék. Dick szerinted?
  • TaRka0107
    #13637
    Én azt hiszem most egy ideig abbahagyom a pokert.
    Volt már 119$-om is, már csak 79:)
  • sandor8206
    #13636
    komolyan mondom vicces emberek vannak, final table már csak 3 vagyunk BB vagyok QQ, SB all-in persze call, nála 9 5
    Flop A95
    turn x
    river A

    De a LÉNYEG még a végén ő volt felháborodva, írogatott mint egy hülye picsa hol élnek ezek???
  • TaRka0107
    #13635
    ÁÁá.. Most vesztettem úgy egy party-t hogy azthittem van egy 6os top párom, de a kezembe A5 volt:D áááááá
  • sz4bolcs
    #13634
    Na jó, tőletek sem tanulok.
  • sandor8206
    #13633
    én csak a magam nevében beszélhetek, a verseny elején nem szeretem a pénzfeldobást és ennyi ellenfél ellen bármi lehet + simán been volt, hogy valakinél magasabb pár van.
    Jöhet a pénzfeldobás ha már short stack vagyok vagy zsetonilag ok vagyok, de így nem
  • ba32107
    #13632
    Végülis igazam volt, tényleg nem volt nála király :)
  • sz4bolcs
    #13631
    100-ból a 37% nem sok, érdemes erre allin menni?
  • sandor8206
    #13630
    amúgy én bedobtam volna, ha pénzes ha freeroll megadom én is
  • sandor8206
    #13629
    miről beszélsz, előnyben volt simán, persze azzal hogy többen voltak bent persze csökkent az esélye de a favorit ő volt "...biza szerencse kellett volna a győzelemhez..." hülyeség
  • sz4bolcs
    #13628
    Te ilyenkor bedobod a QQt?