30078
  • sz4bolcs
    #13627
    Jó, végülis igazad van.
  • ddt500
    #13626
    Mi ebben a pech? Az, hogy 3-an calloltak vagy, hogy vesztettél? Mert onnantól, hogy 3 ellenfél volt már biza szerencse kellett volna a győzelemhez. Még csak az AK ellen is 50-50 nem még két kézbe pár ellen. Mondjuk az tény, hogy mindenki kapott lapot csak te nem.
  • sz4bolcs
    #13625
    mármint a Q páromat. :D
  • sz4bolcs
    #13624
    A flop lapjait is egyenként kellett volna felfordítani, hogy lássam, amint először a négyes, aztán a kilences, majd végül a K is übereli. :D:D:D
  • ddt500
    #13623
    Na ma töröltem a paradise pokert és egyben elhagytam a sportingbetet. Egyszerűen nincs elég torna egy nap. Valahova bereggelek és hamar kiesek utána órákat kell várnom, hogy egy nekem tetsző torna induljon. Átállok full tilt-re az 10X akkora.
  • sz4bolcs
    #13622
    Neee, ma nem lehetek ilyen peches..... ezt látnotok kell:

  • sz4bolcs
    #13621
    Végülis ha prefloptól számoljuk, akkor coinflip volt, de így, hogy láttam a flopot, és számíthattam a QQ-ra (szinte biztos voltam benne, hogy az van nála, de bekattantam), már nem volt coinflip, az esélyem 23%....
  • sz4bolcs
    #13620
    Ma kétszer kaptam ki KK-val AA ellen. Ilyet ma nem akarok többször, iszom egy kávét felpörgök, és a következő versenyen már tudni fogom mi van a kezükben. :)
  • TaRka0107
    #13619
    De persze neked nem jön le a K vagy A. Ellenem legtöbbször leszokott jönni az embernek!
  • sz4bolcs
    #13618
    Bocs a szóismétlésért, megviselt ez a verseny...
    QQ volt a kezében.
  • sz4bolcs
    #13617
    Kicsit mindkettő. Kicsit rafinált játékos callolhat pocket párral egy ilyen emelést. Amúg kicsit hasonló szitu volt velem az előbb, óriásit hibáztam. Valaki emelt egy nagyon nagy összeggel, kezemben AK. Mondom lássuk a flopot. Flop 99J vagy valami hasonló. Move allin... :/ hátha elhiszi... én balfasz.
  • sz4bolcs
    #13616
    Következő lépés: megtanulni eldobni a KK-t AA ellen preflop.
    Fokozat: extranehéz.
  • PrisonMan
    #13615
    tegnap bassza meg... AA kezemben, emelek, ketten jönnek velem. Iszonyat gagyi flop, emelek 5$, jönnek velem, turn megint gagyi all-in, megadják. Egyiknek Q-Q a kezében, másiknak 2-Q. (Flopban volt egy kettes párja.) River: 2

    BAD BEAT Elvesztettem a 26$ értékű potot egy szar kettes drill miatt. Wháááá értitek ezt ti? 10$-t megtart a végéig úgy hogy csak egy kettes párja van végig?! Wháá
  • ba32107
    #13614
    Most nem értem, hogy egyetértesz-e velem, vagy nem. Mindegy, fenntartom, hogy többször nincs az ellenfélnél semmi, és dob, minthogy van nála egy pocketpár. Szerintem jó játék és kész :D
  • sz4bolcs
    #13613
    Én néha csak azért callolok az AA-val, hogy mögöttem adják meg pár magas lappal, lehetőleg Ax-szel, és hogy az ellenfél így gondolkodjon, mint te.
  • sz4bolcs
    #13612
    Szerintem teljesen korrekt gondolatmenet. Pocket párral egész biztos, hogy nem akarja látni valaki a flopot?
  • ba32107
    #13611
    Folytatva a gondolatmenetet: ilyen flopon az AK nagy eséllyel a legjobb lap. Ha nyitok, akkor megadhatja, pl. flösshúzóra. Egy all-int csak kész kézzel adhat meg. Azt a kockázatot meg vállaltam, hogy 77+ van nála.
  • ba32107
    #13610
    Egyedül egy pocketpár verhetett volna meg, semmi más. Valószínűbb, hogy két magas lapja volt. És ha azzal lecallol, akkor mi van? Semmi. Biztos voltam benne, hogy eldobja, hiszen valószínűleg nem akar kiesni feleslegesen. Ha itt most csekkolok, vagy nyitok párszázzal, akkor rámtolja ő. És akkor meg muszáj dobni. Kézbepárral meg valószínűleg visszatolta volna preflop. De ezt már mind abból lehet tudni, hogy lecalloz egy ilyen emelést, egy ilyen stacknél preflop. Hülyeség. Fold, vagy push.
  • Csacsi
    #13609
    Hogy én hogy szeretem az ilyet. És akkor mondhatnád rám, ha megadnám 77-el, hogy milyen szemét vagyok :) Nem értem az egész mögötti tartalmat. Nagyon sokat keresek azon, hogy megverem az AK-t, mert sokan azthiszik verhetetlen.
  • ba32107
    #13608
    Rohadt mákolós köcsögök, pont a buborékon
    De nincs ám annyi esze, hogy iszonyat feszesen játszottam, és ekkora stacknél képtelen elengedni egy 88-at......... pfff.....
  • ba32107
    #13607
    A balfaszok ellen így kell játszani :D
  • TaRka0107
    #13606
    Én is így vagyok a cash game-el. Bár ott agresszívan kell játszani, már rájöttem, de nekem is jobban tetszik az SnG!
  • sz4bolcs
    #13605
    Olvastam egy bakroll stratégiát sng-kre amit követek, ott azt írják, hogy soha ne menjen el a bankroll 2%-ánál több egy nevezési díjra. Pont most van a bakrollom azon a szinten, hogy ha 1$-os versenyre ülök be, akkor az pont a bankrollom 2%-át teszi ki. Inkább még feltornászom 0.25$ nevezési díjú versenyeken akkorára, hogy be tudjak ülni háromszor egymás után 1$-os versenyre, ha esetleg lemákolnának kétszer, akkor ne kelljen visszajönnöm kekszert kapálni 0,25-ösre.
  • sz4bolcs
    #13604
    Nekem megy a fix profit, csak nagyon lassan növekszik a bakrollom, mert nem merek nagyobb versenyre nevezni, pedig egyszer szintet kell lépni.
    Hosszabb tornákon játszom (45 játékos), ahol a harmadik hely is a nevezési díj hétszeresét fizeti.
    Én azóta vagyok nyereséges, mióta nem játszom cashgamet, nekem azzal csak rossz tapasztalataim vannak. Régen úgy ment, hogy nyertem SnG-n, aztán elszórtam a pénzt cashgamen, megint nyertem, megint elszórtam, mindig lenulláztam a bankrollom cashgamek miatt, szinte hihetetlen, mekkora a kontraszt a cashgame és az sng teljesítményem közt.
    Cashgamen csak ülni, ülni, várni hogy verhetetlen kezem legyen amit végül alig fizetnek ki..
    Múltkor beültem 2$-ral cashgamere, hogy felidézzem a régi szép időket, ketten maradtunk egy sráccal, kezemben KK. Srác emel valami szép összeget, na mondom most megfogtam az Isten lábát, végre egyszer nyerek cashgamen. Visszaemelek rá. Benyomja az allint. Call. Mi van a kezében? AQ. Na mondom végre... Erre lejön neki egy ász, és elúszott két dollárom. Tudom, hogy az esélyek nekem kedveznek, de valami baj van a cashgame játékommal, amiért idegenkedek tőle.
  • ba32107
    #13603
    Hát nem tudom, én egyáltalán nem tudok fix profitot felmutatni. Megnyerek pl egyet, akkor azt másnap elvesztem, egyszer mondjuk lemákolnak, egyszer meg nem játszok elég jól. Egyszerűen nem tudok elégszer nyerni ahhoz, hogy stabil profitom legyen. Ha harmadik leszek, akkor meg nyerek kemény 60 centet, amivel nem sokra megyek (második ritkán szoktam lenni). Igazából cash game-ezni kéne jobban, ott lehet nagyobb pénzeket csinálni, de az meg olyan unalmas...... sokkal jobb a sit&go :)
  • chalezlopez
    #13602
    EZ vajon mi a holdkóros apja tökét tartott vajon?? Gondolta, hogy talált egy figurát és OLLÉÉ???

    ***** Hand History for Game 8624037338 *****
    $2 USD NL Texas Hold'em - Wednesday, November 18, 22:20:26 CET 2009
    Table Speed #1464751 (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Total number of players : 9
    Seat 7: Doco06 ( $2.64 USD )
    Seat 5: Kukacsi ( $2 USD )
    Seat 2: SAS28 ( $1.97 USD )
    Seat 9: akdisorder2 ( $2.18 USD )
    Seat 6: elFabo2010 ( $0.61 USD )
    Seat 4: terranova999 ( $1.98 USD )
    Seat 3: wendyknows ( $0.84 USD )
    Seat 8: xeneize1313 ( $1.92 USD )
    Seat 1: yesyes911 ( $2.18 USD )
    terranova999 posts small blind [$0.01 USD].
    Kukacsi posts big blind [$0.02 USD].
    Doco06 is sitting out
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Kukacsi [ Kc Kh ]
    elFabo2010 calls [$0.02 USD]
    xeneize1313 folds
    akdisorder2 folds
    yesyes911 calls [$0.02 USD]
    SAS28 folds
    wendyknows folds
    terranova999 raises [$0.09 USD]
    Kukacsi raises [$0.34 USD]
    elFabo2010 folds
    yesyes911 calls [$0.34 USD]
    terranova999 folds
    ** Dealing Flop ** [ 6d, 8h, Js ]
    Kukacsi bets [$0.60 USD]
    yesyes911 calls [$0.60 USD]
    ** Dealing Turn ** [ Ks ]
    Your time bank will be activated in 6 secs. If you do not want it to be used, please act now.
    Kukacsi bets [$0.97 USD]
    yesyes911 calls [$0.97 USD]
    ** Dealing River ** [ 8d ]
    Kukacsi is all-In [$0.07 USD]
    yesyes911 calls [$0.07 USD]
    Kukacsi shows [ Kc, Kh ]a full house, Kings full of Eights.
    yesyes911 shows [ Jc, 3c ]two pairs, Jacks and Eights.
    Kukacsi wins $3.92 USD from the main pot with a full house, Kings full of Eights.
  • sz4bolcs
    #13601
    Szóval jók ezek az olcsó SnG-k, csak ritkán találok olyan balekot, aki azt hiszi az AA-jára, hogy erősebb, mint a 27-em.
  • sz4bolcs
    #13600
    Akár hiszitek, akár nem, én ilyen cheaprollokon csináltam 10$-ből eddig 50et. 1$-nál nagyobb nevezési díjú SnG-re még nem merészkedtem, ilyen 0.25$-osokra járok még mindig. Néha 1$-osra.
    50$-nál érzem úgy, hogy most már elkezdhetem az 1$-osokat, mert nem kerül nagy bajba a bankrollom, ha elbukok pár versenyt.
  • sandor8206
    #13599
    50$-nál kezdődik a keménymag, sőt mákolás azért ott is van mert blöffölnek össze-vissza
    Pl. haverom indult 55$ versenyen úgy hogy 2$ Satelitet nyert meg, első pár leosztásban első helyről emel AA-val gyerek végéről valahonnan puff vissza all-in, persze lecallolja gyereknél 24o
    Flop 2 4 6 pumpa egyből haveromnál :-)
    turn x
    river 6
    Szóval szerencsére magasabb két párral vitte :-D
    Na megnézte azt az "idiótát", hogy lehet így játszani ÉS a gyerek + 480 ezer $-ban volt. Nem tudom miért csinálta, image építés (elég rossz lapot választott :-P), keménykedés stb? vagy valami nagy sztár lehetett és azt hitte haverom majd a nevétől eldobja, mondjuk haverom kis paraszt gyerek aki keményen pókerezik és szarik ilyen pl: Phil Ivey-ra meg Hansenokra nem foglalakozik ilyenekkel, fingja sincs hogy kik ezek csak nyomja
  • ddt500
    #13598
    Egyet mondjon meg nekem valaki. Miért van az, hogy mindig az az ember ver ki egy tornáról akit gyűlölök? Szar magyar 1 eurós torna. Kapom az AA-t. Emelek 5BB-t a nagyvak megadja. Jön egy semleges flop betolok egy potnyit. Eldobja majd ilyet beszól:"emelj a semmidre te buzi". Mondom miért nem adtad meg? Aztán még közöltem, hogy szerintem ő egy beszari senki. Annyira felhúz az, hogy ilyen tényleg senkik (nem tudok mást mondani rájuk)neten keresztül meg akarják mondani, hogy milyen lapom van közben meg imádkoztam, hogy visszaemeljen. Úgy 10 osztással később AK-t kaoptam. Emberünk emel 3BB én meg all-in. Megadta A10-re és lejött 910JA. És ez kajakra rendszeres, hogy van egy ember aki 7X rebuyol és GYŰLÖLÖM és ki más is verne ki? Meg most ez.
    De komolyan így megkopogtatnám a fejét, hogy: Bazd meg!! Ha te ilyen kurva okos vagy, hogy vágod a lapjaimat akkor mi a jó kurva anyádat keresel egy 1 eurós tornán???
  • TaRka0107
    #13597
    Nálam mikor hogy. 3$-os SnG-ken olyanokat csinálnak mostanában. Múltkor meg 55$-ról hoztam fel magam 119$-ra 3$-os SnG-ken. Most meg első 3-ba alig vagyok bent. Olyan lazán játszanak, mindent megadnak. Nézzétek meg ezt a hszt: #13586 Megadja egy A magasra! Ilyen mákolások vannak más játékosokkal is, mindig riverbe jön le annak akinek 10%-a van nyerni.
    Azt hiszem ha feszes asztalon játszok akkor agresszívan pozícióból, ha laza asztalon akkor meg callolgatok pozícióból és ha nagyon eltalál a flop akkor megyek bele nagy kasszákba!
    A versenyeket próbálom majd ki mostmár, amin sokkal többen indulnak és nagyobb a nyereményalap.
  • ddt500
    #13596
    Nem az. Ugyan azok a faszok játszanak. Sőt továbbmegyek. 2/4 eurós cashgame asztalokon is. (Ugye oda 400 euróval lehet beülni. Régi szép idők.)
  • ddt500
    #13595
    Simán. Headsup-ban K magas már erős lapnak minősül.
  • QPR
    #13594
    Headsup, ürge nagy potot veszit, köv.parti allint nyom, én tartom K8s-vel.
    Két 6-osa van, persze lejött egy K és írja nekem hogy milyen hülye vagyok meg milyen amatőr, hogy tartom az allint (500-2500 volt a stack arány nekem). Szerintetek helyes volt?
  • ba32107
    #13593
    Nem igaz, már megint lemákoltak......... most esett le, hogy ilyen alacsony szinten nem lehet nyereségesen sng-kat játszani, mert egyszerűen annyiszor mákolnak, hogy nem tudsz elégszer nyerni. De a 10 dolláros szinten meg szerintem már sokkal keményebb a konkurencia...
  • zeli
    #13592
    Akkor röhögtem volna, ha a csávónál treff 8as van. :)
  • Rash87
    #13591
    Fold Equity Stratégia
  • TaRka0107
    #13590
    Amúgy mint jelent a fold equity? Már rég meg akartam kérdezni.
  • ba32107
    #13589
    Pont az ilyen határeset kezekkel kell így játszani, flopon el kell dönteni, hogy mit akarsz, és ha mész, akkor teljes gázzal. Nem kioktatlak, csak leírom a véleményem :) Aztán lehet, hogy rossz taktika, de én így szoktam megjátszani. Ugye ilyenkor fold equity-vel kompenzáljuk a kezünk gyengeségét.
  • TaRka0107
    #13588
    Én is gondoltam a flop allinra, csak még ott nem voltam benne biztos hogy nincs semmije.