30078
  • chalezlopez
    #14227
    Na ma megdőlt az elméletem kicsit... AA KK QQ és JJ-vel vittem a nagy potokat... Ma nem a sorokkal és a fullokkal fizettettem.
  • kraawz
    #14226
    Egyszerűen képtelen vagyok ésszel felfogni, de kva idegesítő.

    Van olyan ember, akinek folyamatosan járnak a lapok és folyamatosan nyer. Egyik ismerősöm NL50-en havi 100e-et nyer, de min 10ből 2x fullja lesz. Eszméletlen, mindig jön neki.

    Nekem mostanában pedig semmi, 100 coin flipből szerintem 80at vesztek, riveren rendre kikapok az erősebb kezemmel, mert leesik..
  • ba32107
    #14225
    Amerikában pont hogy sokkal nagyobb kultúrája van a szerencsejátékoknak. Ott teljesen elfogadott, hogy valaki x dollárral elmegy kaszinózni :D Itt nem annyira :D
  • sandor8206
    #14224
    az a lényeg, hogy ha leülsz egy profival pókerezni, az esetek bizonyos %-ban te fogsz nyerni, hiába tud többet mint te DE ha leülsz egy profi sakkozóval sakkozni mindig ő fog nyerni.
  • sandor8206
    #14223
    sztem tök felesleges ezen lovagolni, tök egyértelmű, hogy szerencsejáték főleg ha a sakkhoz viszonyítjuk.
    tudás + szerencse kell hozzá, sakkhoz meg csak tudás
  • sz4bolcs
    #14222
    Ha a pokerhez 70% tudás kell, és 30% szerencse, az azt jelenti, hogy 30%-ban úgy mákolod le az ellenfelet.
  • sz4bolcs
    #14221
    De játsszák.
  • zeli
    #14220
    De azt nem játsszák pénzre.
  • sz4bolcs
    #14219
    Mi az, hogy 30% szerencse? 30%-ban jönnek neked jó lapok a 70%os tudásod mellé, vagy mi?
  • sz4bolcs
    #14218
    Jó, igen, a sakknál több szerencse kell hozzá, de pl. ott a counter-strikeban a 'lövedékek' szóródása. Akkor az is szerencsejáték?
  • KAMIONOS KOGYO
    #14217
    szerintem olyan 70% tudás,30% meg szerencse!
  • Lory87
    #14216
    lol Bloff Room Poker termében a Christmas Freeroll-on beérűnk ITM be (kb 2 óra játék után) És mitőrténik? na mi? He behal a terem és lefagy a torna s mehetün a pics.ba lol
  • TaRka0107
    #14215
    Az biztos hogy türelem is kell.
  • zeli
    #14214
    Én úgy hallottam, hogy kis részben szerencse, nagyobb részben tudás, és FŐLEG türelem kell a pókerhez.
  • TaRka0107
    #14213
    Kell egy kicsi, de inkább a tudás. Tóth Ricsi azt mondta amikor kommentált egy versenyt egy euro sportos kommentátorral, hogy 99% tudás és 1% szerencse kell a pokerhez. Ezt nehéz elhinni, főleg nekem amikor az egyik haverommal allin kerültem, szinte mindig ő nyert a jobb lapom ellen:D Meg a ma reggeli omahában is, turnon allin mentünk, és csak egy 9es volt a pakliban amivel nyerhetett és lejött neki.:D
  • sandor8206
    #14212
    a póker is szerencsejáték, sakkban csak a tudás számít és a koncentráció, pókerben is, de + jön mellé a szerencse így már szerencsejáték
  • sz4bolcs
    #14211
    Értem. Amúgy meg aki ért hozzá, az tudja, hogy a poker nem szerencsejáték. A rulett, meg a lotto az szerencsejáték. A poker meg kb. olyan, mint a sakk, sport, észjáték.
  • Csacsi
    #14210
    Ezt is csak onnan tudom, mert szerdán a Lurdyban pont egy amerikai sréc ült mellettem, és elég jól elbeszélgettünk.
  • TaRka0107
    #14209
    Így már értem.
  • TaRka0107
    #14208
    Mert eddig nem volt legális?:D
  • Csacsi
    #14207
    Igen. Illegállis a póker Amerikában. Csak Las Vegasban, és Atlantic Cityben engedik az élő játékot. Magyarorszgáon is elméletileg, csak a kaszinóknak van engedélyük élő játékra.
  • TaRka0107
    #14206
    Kiestem egy 10pp-s versenyről, pedig nagy volt a stackem.
    Előttem limpelnek.(200 az NV)
    Emelek 800ig. Mindenki megadta aki belimpelt:D Voltunk vagy 5en játékba.
    Lejön A8x treff egyszín. 4000es potra az egyik emel 600at, a másik 1200-ig, én 2600ig. Ketten dobták. Megadta a kis stackű játékos meg aki mellettem ült nagy stackel. River pikk 2es. Csávó allin küld, megadom.
    Mutat AK-t. Hát a fene se gondolta hogy AK-a van mivel nem emelt flop előtt. Valami KQ-ra gondoltam színhúzóval. De annyira utálom az ilyen versenyeket, mindenki csak megad mindent.
  • KAMIONOS KOGYO
    #14205
    éppen ezt akarja Joe Cada is,hogy fogadják el az online pókert,mint más játékot,tehát legyen legális!
  • sz4bolcs
    #14204
    Hát nekem ezek a "legalizációról" szóló cikkek nem ezt sugallják. :D
  • TaRka0107
    #14203
    Nem. Gondolom hogy nagyon lenézik, szerencsejátéknak tartják. (vagy nem?):D
  • sz4bolcs
    #14202
    Amerikában illegális az online poker?
  • KAMIONOS KOGYO
    #14201
    Olvassátok!
  • chalezlopez
    #14200
    Bocsánat! Nem mondtam, hogy mikro limit cash game-ra értettem! Tényleg félreérthető voltam, versenyeken mindez nem elég...
  • sz4bolcs
    #14199
    Ez igaz, de csak nem fogok megjátszani 27-et meg 510-et vakharcban. Azt meg megnézheted, hogy egy ilyen hosszú tornán tele idiótával mikor maradsz kettesbe a vakkal.
  • Csacsi
    #14198
    Nem teljesen értek egyet. az az igazság, hogy csak jó lapokra várni, és azt megjátszani, nem lehet versenyt nyerni, mert hamar elfogy a zseton. Ez cashgamen lehet, hogy működik, de egy versenyen, ahol folyamatosan nőnek a vakok, és az ante...hatlmas szerepe van a stealnek, és a restealnek. Különben majd azt veszed észre, hogy 5 nagyvakod maradt, pusholsz egy AK-val, és lever egy K10, akinek szinte muszáj volt megadni a kényszer allined.
  • TaRka0107
    #14197
    Az biztos hogy összetettebb, de valahogy jól megy, csak most elmakkoltak nagyon:D
  • sz4bolcs
    #14196
    Na, megnéztem pár TonyG-s headsup oktató videót, és már sokkal jobban értem a lényegét, mint előtte.
  • sz4bolcs
    #14195
    Omaha nekem túl összetett játék. Próbálnék játékpénzben gyakorolni, de idióták minden körben allinelnek. :/
  • TaRka0107
    #14194
    Én ma nagyon tilten vagyok. Omaháztam, olyan volt, hogy QQxx volt a kezembe, emeltem flop előtt. Egy megadó volt.
    Flopon alacsonyabb lapok voltak. Emeltem. Megadta.
    Turnon is alacsonyabb lap jött. Turnon allin mentünk. Mutatott egy 9-es párt kézbe.
    River szerintetek mi? áááááááááá
    Aztán átmentem texas holdemezni, ott meg már ki se voltam a Q3, J3, Q4, J4, 84-ből. Nagyon sokat vesztettem. De ma már biztos nem játszok.
  • sz4bolcs
    #14193
    A videón 0:07-nél látható blokkolástól mindig könnyezek. :D
  • sz4bolcs
    #14192
    Épp ezen gondolkodtam az előbb, hogy vajon mennyire fogok lazán játszani, mennyire fogom türelmesen várni a jó lapjaim akkor is, ha ritkán jönnek, és több versenyre is nevezve vagyok. Nem árt minden ilyen hosszabb verseny előtt tudatosítani, hogy a legfontosabb dolog, ami fizetős helyhez segít egy több órás tornán, az a türelem.

    Emlékszem egy tegnapi szitura, már egy órája dobáltam be a lapjaim, mikor kisvak rámemelt, de amikor ránéztem az asztalra, látom nagyvakként QQ van a kezemben, kisvak rámemel a fele zseotnjával, abban a fél másodpercben gondolkodás nélkül ment neki az allin. És meg volt fogva. Ez a legszebb az egész pokerben, mikor azt hiszik rólad, hogy egy beszari alak vagy, csak lébecolsz az asztalon, dobálod be a lapjaid, miközben te a koncentrációtól, a helyes dobásaidtól pörögsz, a topon érzed magad, és bármelyik pillanatban kész vagy odacsapni, ha arra kerül a sor. Erről épp most olvastam a pokerstrategyn, ott ezt a mentalitást harcművészetekhez, pontosabban a kung-fuhoz hasonlítják:

    "A „tökéletesebb önuralom" kifejezés stratégiai értelemben a „feszes-agresszív stílus". Ez közismerten az egyetlen nyereséges pókerstílus. Akkor miért nem gyakorolja ezt mindenki? Miért olyan nehéz ezt megtanulni? Egyszerű a válasz. Mert nem ez a természetes! Ez olyan „valami", ami a szabad természetben ritkán fordul elő, ezért komoly energiaráfordítással kell megdolgoznunk érte.

    A feszes-agresszív stílus ellentmondásos. Egyik oldalon nagyon visszafogottnak tartjuk magunkat, azonban ha játszunk, akkor általában nagyon határozottan és agresszíven. Nem hasonlítható egyik jellemtípushoz sem. Természetesen vannak indulatosak, akik hosszú ideig nyugodtan maradnak, aztán amikor elérnek egy bizonyos pontot, ez robbanáshoz vezet. De ez nem feszes-agresszív stílus, hanem indulatos vak düh. A TAG (feszes-agresszív játékos) a turn-ön vagy riveren mindenkor meg tudja húzni a vészféket, ha látja, hogy legyőzték."

    Ehhez kapcsolódóan kis offtopic videó :)
  • Carloska
    #14191
    jah csak aztán nehogy abba a csapdába ess mint én hogy mivel több kuponod van nem veszed annyira komolyan versenyet mert még ugyis van ticketed
  • sz4bolcs
    #14190
    Képzeljétek, már négy $25 000 depositors ticketet szereztem ps-on. :) Meglesz a programom délután 5-től hajnalig. :D

    Nektek hányat sikerült?
  • sz4bolcs
    #14189
    Jaja, a srác determinálva volt a nyerésre, már csak annak örülök, hogy nem nyomtam rá allint a turnön. :P
  • sz4bolcs
    #14188
    Azokat bírom, akik 43523-ért várják a sorukat, mint ez a srác. Minden bizonnyal kifizetődő...