30078
  • Csacsi
    #16347
    Nyíregyházán tud valaki jó pókertermet ma estére? Ahol van 100/200 cashgame? Köszi előre is.
  • Dick Riddick
    #16346
    Mások eredményét soha ne nézd. A te játékod a lényeg, neked ezzel kell foglalkoznod. Nem baj ha néha lát az ember jó példát, de azt figyelni, hogy ki mennyi idő alatt meddig jutott hozzád képest, inkább frusztráló mint építő.
    Az EV ollóval sok játékosnak vannak problémái. A jobbik eset még az, ha jóval EV alatt teljesít valaki, mert ez arra utal, hogy a helyzetek amikbe pénzt fektetett számára alapvetően jók voltak.
    Igazság szerint három dolgot lehet tenni. Az egyik hogy vársz, a lehetőségekhez képest a legjobb formádat hozod, és kivárod amíg az olló összezárul, vagy pozitívba fordul. Egy másik lehetőség a teremváltás, nem biztos hogy a neked megfelelő platformon játszol.
    A harmadik lehetőség az, hogy nem a számodra megfelelő játéktípust választottad.
  • doxadmin
    #16345
    Gondoltam már rá hogy hagyni kellene a cg és el kellene kezdeni 1$os mtt-ket. Top 5 már 500$ felett, illetve starson 1000$ felett fizet. Igaz van 3-4k induló rosszabb esetben 6k+, de hát 1x-2x már beértem a top 30ba, és nem indultam olyan sokan eddig max 15 darabon.

    350$ból meg nehogy már ne kerüljek be 1x top 5be.

    #16342 + igen, de idő meg erőforrás befektetést nézzük szinte semmi. Ahhoz képest hogy más mennyit foglalkozik és mennyit nyer aránnyal.
  • Dick Riddick
    #16344
    Az MTT-kben a legnagyobb az ingadozás. Nem biztos hogy rosszabb vagy benne, könnyen lehet hogy a mintád nem elég nagy.
  • bardocz
    #16343
    És emellett, hogy nehéz, még sok időt is felemészt. Én sem tudtam sose plusszos lenni, szerencse, hogy nem saját pénz volt. Pedig stratégia szerint játszottam, amivel más meg megélhetési szinten játszik.
  • Dick Riddick
    #16342
    100.000 kéz alatt nyertél 20 dollárt. Azaz plusszoltál. Ez az egyetlen lényeg.
    Nem olyan sokan plusszosak, mint ahogy azt az ember gondolná. Te is olvasod a PS fórumát, 100 emberből jó ha tíz nyereséges hosszútávon. Nagyon sokan évekig stagnálnak, mielőtt végleg abbahagyják a pókert, vagy azért mert elegük lett, vagy azért mert lenullázták magukat.
    A póker egy nehéz játék, ráadásul lelkileg is nagyon megterhelő. És nem lesz könnyebb az idő múlásával.
  • WorldTorrent
    #16341
    hm.. szerintetek hogy lehet az hogy Sit and go-ba nagyon jo vagyok, kb 5-bol 4-et megnyertem de versenyeken szinte mindig kiesek:( tegnap sikerult 6700 indulobol 559 legyek es nyertem 0.01$-t es meg elorebb is kerulhettem volna csak egy parra megadtam az allint :(
  • Dick Riddick
    #16340
    Pár millió hand után érdemes átnézni a nyerési átlagokat /már ha használ az ember tracker programot/. Az már egy eléggé megbízható átlagot fog adni.
  • Nightt
    #16339
    Tegnapi elo versenyem:
    Preflop allin, nekem AJs, neki KK. Azert adtam meg az allinjet, mert keves volt a stackje (az en stackem kb 30%a) es elotte en emeltem es nem kellett sokat megadnom.
    Flop: Q, 10, 8
    Turn: K - neki set, nekem sor. Riverrel nem valtozott semmi.

    Az asztalnal meg tortent nehany BadBeat:

    AQ vs KK

    Board: 2, K, 3, 4, 5. A KK majd felrobbant...

    Q10 vs K10 donto asztal

    Board: K, J, 9 (folp sor vs top par, itt mentek allin), J, K. Fullal nyert a K10.

    Es meg sorolhatnam... Ehez kepest az online bad beat-ek piskotak.
  • sandor8206
    #16338
    pl: ez a pár hand csak egy versenyen történt
    AK nálam, Flop 2h 4 h 4, all-in megyünk
    nála Qh 9h
    turn A h, lejött a flushe
    river 4, hogy fullal megmeneküljek
    ezeket láttam az asztalnál, preflop all-innal
    QQ vs KK vs AA
    KK vs KJ,Flop, J9x, turn, J, river 9
    1010 vs 57s, lejött a flush
    66 vs J10, Flop 6 7 x, turn 8, river 9

    tisztán emlékszek ezekre a partikra, pedig nem most volt DE akkor erősen tudatosult bennem, hogy nincs itt csalás neten, csak ilyen a véletlen
  • sandor8206
    #16337
    sokszor régen nekem is megfordult a fejemben, hogy "csalnak", persze teljesen mindegy ki nyer nekik, de nem mindegy mekkora a pot
    DE amióta játszottam párat élőben, simán elfogadom, hogy ez van, ott is vannak kutyadolgok!
    Szóval aki kételkedik egy kicsit is, játsszon párat élőben is
    Bár az igaz, mintha cash gameben kicsit többször találkozna a KK vs AA-val :-D
    vagy versenyen, mintha erősebben jönnének a %-kok a nagyobb stack-nek :-D
    de azt mondom, ha valaki jól játszik, akkor hosszútávon nyereséges lesz
    nagyon de nagyon sok példa van rá, szerencsére nekem haveri társaságban is van nem egy sikeres online (+élőben is rendben vannak) játékos haverom
    Az egyik pl: úgy nézz ki megy ki Las Vegasba valami komolyabb versenyre, talán a WSOP-ra vagy valamelyik Satelitjére és 2,5 éve pókerezik
  • ba32107
    #16336
    Dehogy csalnak. Szerinted hány ezer és ezer hand megy le óránként egy nagyobb teremben? Törvényszerű, hogy lesznek durva lapütközések. Az egy dolog, hogy te most többet kaptál a kelleténél......... nekem fordítva volt, ma reggel lapszórás volt, egymás után kaptam a magas párokat. Ilyen is van. Nincs itt semmi csalás. Nincs olyan ostoba vezetése egy teremnek sem, hogy kockáztatná a jó hírüket, a biztos (!), magas (!) bevételi forrásukat a játékból. És ne felejtsük el, hogy nem csak a rake-ből van pénzük, ott vannak még a reklámok, szerződések, stb...
  • doxadmin
    #16335
    Minél több lapütközés, annál több allin, annál több rake neki.
  • Dick Riddick
    #16334
    Ez nem szentírás ám! :)
  • Nightt
    #16333
    Ezeket jol jatszottad meg. Azt magyarazd meg, h mi erdeke lenne csalni egy online pokerteremnek? A rake-je igyis ugyis megvan es ha kiderulne, h csal, akkor lehuzhatja a rolot...
  • Carloska
    #16332
    ok kösz
  • Dick Riddick
    #16331
    Fura egy party. Egyrészt ugye azonnal a mini-emelés. A második dolog a visszaemelés megadása. Minek? Ha úgy döntött, hogy beszáll, all-in kellett volna mennie. Oskar előtt nem volt tíz nagyvak sem, postflop bőven potfüggő lesz, úgyis bekerül minden középre.
    Ha már így játszotta meg, nem hiba a flop megadás. 23.000-es potért 8000-et megadni. Egy short stack skálájával szemben általában elől lesz. Ami a preflop megadás ellen szól, az egyrészt a visszaemelés ténye, másrészt az hogy oskar-on éppen átmentek a vakok, nincs közvetlenül kényszerített helyzetben.
  • doxadmin
    #16330
    Persze a szokásos duma, sosem a gép csal, hanem a játékos a hibás.

    Pl.: el kellene dobnom a JJ-t 67J boardon ugye? Mert lesz egy balfasz ki ATel allin megy, turn 8 river 9. -5$

    AA val 80centig emelek, mivel volt előttem egy 20 centes emelés, lecallolja 6Kx board, ő push, nekem ugye dobnom kell? Biztos mindenki dobná az AA ját 6Kx szivárvány boardon egy pushra. Én megadom, és mutat 66ot. -5$.

    KKval preflop allint ma kb 5x buktam, és mindig ilyen AJ, AK, AQ, AK val flipeltem, fura hogy mind az 5x jött a flopra az A. De ugye KK párt is el kell dobni preflop, az a jó játék.

  • Carloska
    #16329
    én így játszok

  • Carloska
    #16328
    itt tudja mindenki én vagyok a a berényia mátyás térről a pókerkirály nem kel nekem ilyen szakirodalom
  • Carloska
    #16327
    nem én azokra szoktam ráverni
  • TaRka0107
    #16326
    Szerintem is jó megadás volt...
    Top pár, csak a hetestől kellett fosnia...
  • Nightt
    #16325
    Olvastal te egyaltalan valami szakirodalmat?
  • Nightt
    #16324
    En tobb konyvet olvastam a tournamentek strategiajarol, az ezekben leirt strategiat kovetem. Sok tournamenten indulok, ahol sok penzt keresek ezzel a strategiaval, de te biztos jobban tudod, ha 100k kez alatt 20$-t keresel. Szallj egy kicsit magadba es probald meglatni a hibakat.
  • Nightt
    #16323
    Ha latja a masik kartyajat, akkor persze, de nem lathatta! Egy shortstack allint KQs-sel siman meg lehet adni egy ilyen boardon!
  • Carloska
    #16322
    jóhogy jösz erre írj már véleményt légyszíves

    #16317
  • Dick Riddick
    #16321
    Azt hittem dollár. :)
  • Carloska
    #16320
    semmilye nincsen 8 esélye vande szakirodalom szerint jó megadás voltt ? :D
  • Carloska
    #16319
    nah írd le akkor miért voltt ez jó tanuljunk a profitól

  • Carloska
    #16318
    lol

    ezt ugye tese gondolod komolyan ? ennyire hülye azért tese lehetsz
  • Nightt
    #16317
    Megint csak jogos volt a megadasa. Olvass szakirodalmat errol, ha ennyire nem latod at...
  • Nightt
    #16316
    Figyu, volt neki tobb mint 30ezre, egy 18ezres potbe kellett 5ezret megadjon, nagyon jol csinalta, h megadta top parral, akkor hibazott volna, ha eldobja. Te hibaztad el ott a partit, h ha mar bloffolni akarta, akkor flopon vagy riveren kellett volna allin menni, mert akkor lehet, h eldobta volna. Ezzel a jatekkal megteremtetted neki a oddszot, h megadja!
  • Carloska
    #16315
    és ezaz ember vitt ki engem ( http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/1629034 ) valaki hozzon egy kalapácsot és addig üsse al ábam amig elnem ájulok


  • Carloska
    #16314
    23 ezer forint egy partyban még anno egy ász párral :D
  • MaRee
    #16313
    Kinek mennyi votl eddig a legnagyobb bukása?
    Én tegnap 1000-el kezdtem el, felmentem este 6ezerig, most 300ft-om van
  • Carloska
    #16312
    erre a partyra kikell térnem külön ekkora balfaszt se igen láttam még mesteri sor blöff bárki eldobta volna csak egy igazi kezdő balfasz nem




  • Nightt
    #16311
    Valoszinuleg azert nyersz ilyen keveset es nem tobbet, mert nem jol iteled meg a kezeid erosseget vagy rosszul jatszod meg oket. Az altalab belinkelt handek sztem (persze ez csak sajat velemeny nemi szakirodalom es tapasztalat alapjan) rosszul jatszottad meg.
  • doxadmin
    #16310
    Miért? mert kb 2 napig jön a papírforma +50, majd 2 napig bukom a set, sor, flösömet, mert szarrámákolnak. Dehogy játszom élőben, ráborítanám az asztalt a gyökérre ki lecallolna olyan sorhúzóval amihez 2 lap kell, és le is jönne neki.

    100k kéz alatt nyertem 20$-t, ezért, más már 100k kéz alatt NL50en tart, én meg nyertem 20$-t.
  • Carloska
    #16309
  • Nightt
    #16308
    Fraszt kapok az ilyen idiotaktol, akik egy sorhuzora kepesek allin menni