30078
  • kraawz
    #17507
    flop után a potot meghívni minimum, de egy all-in sem lett volna rossz döntés.

    40 centet nyitottál egy 75 centes flopba. Vagyis neki 40 centet kell megadnia, hogy nyerjen 1.55$-t, és ebben nincsenek még benne az implikált esélyek. 40:155, 25.8% , a flush esélye pedig 35%, szóval instant call a részéről.
  • BlackShadow
    #17506
    én most generáltam magamnak riportokat, és hát elkeseredtem.. a régi hh-imnak oda így össz 200 órányi játékom van.. és arra +8$ az eredményem.. ergó kijelenthetjük, hogy 0-n állok mióta újra elkezdtem :D pedig nemtom mit csinálok rosszul :\
  • sz4bolcs
    #17505
    Így..
  • ba32107
    #17504
    Ezt hogy játszottátok volna?
  • ba32107
    #17503
    Ilyen havi grafikont hogy lehet készíteni? Nálam csak összegzőgrafikonok vannak. Ja, és mekkorák az ideális BB/100 értékek? Nekem NL5-ön 0.89.
  • Renegade
    #17502
    na nézegettem a számokat, és szerintem nagyon peches hónapom volt.
    bár sziklaként játszottam: 14 VPIP és így is csak 12% a megnyert partik száma. az annyira irreális :-(
  • Renegade
    #17501
    azért írtam, hogy turnnel :-)
  • zeli
    #17500
    nuttal nem lehet veszíteni...a nut az adott leosztásban a lehető legerősebb kombináció.
  • Renegade
    #17499
    na, megcsináltam a havi grafikont (mondván ennél csak rosszabb lesz), -87$ és -1,87BB/100, a grafikon 2 pontja között 200$ a különbség, komolyan, röhej, én tényleg nem értem, hogy más TAG-ek hogy tudnak stabilan 5BB/100at hozni. Egy darab Hero Callom sem volt hónapok óta. Tuti velem van a baj, mert fél év downswing nem létezik. Elrettentőnek beteszem, az összes meredek zuhanás, az olyan allin, ahol nut turnnel veszítettem és a felében engem hívtak allinra. Hogy ebből hogy lesz plusszos hónap, nem tudom. :-(

    vagy másnál is úgy van hogy 15 napból csak kettőben működik a matek?

  • ba32107
    #17498
    WWSF: won money when see flop
    WSD: won money at showdown

    VP-nél azt olvastam, hogy 18-23 között az ideális. Igazából én egyáltalán nem érzem kevésnek a megjátszott handeket, sőt néha kicsit lazának is érzem :D

  • sz4bolcs
    #17497
    Valaki?
  • zeli
    #17496
    A W$WSF, és a W$SD az micsoda ?
    Amúgy sztem a VP nem gáz ha alacsony, végülis az azt adja meg, hogy mennyire játszol lazán..
    Egy közepesen laza játékosnál 100 hand után ez kb 20-35, vagyis így vettem észre. Nagyon lazánál 35-50-et is eléri, de az nagyon sok.
    A PFR a VP miatt kevés, ugye ha keveset szállsz be, keveset is emelsz preflop.
    Javítsatok ki, ha baromságot írok, pár hete csak használom a PT-t. Elég hasznos program!
  • Dick Riddick
    #17495
    De még milyen nehéz! :D
  • Dick Riddick
    #17494
    A minta nem túl nagy, de alapnak jó. Egy picit lehet bátrabban is, a cbet érték miatt pedig ne aggódj, nem lehet annyira pontosan belőni.
  • ba32107
    #17493
    Huhh érdekes mennyire kijönnek a statisztikákból a játékhibák... AA, KK, AK, masszívan pluszos, AQ, AJ erősen mínuszos :D A domináltság miatt. Sokkal kevesebb ilyen ászt kéne megjátszani. A legtöbb pénzt AJs-el vesztettem :D
  • ba32107
    #17492
    Na felraktam a Poker Trackert. ÖSszesen mióta pókerezek, van kb 50000 handem, mindenestül. Ha ebből levonom a sng-kat, meg a kezdeti szerencsétlenkedéseket, és csak a mostani NL5-öt nézem, akkor van ~29000 hand (a rush poker miatt ilyen magas). Ez mennyire ad objektív képet?

    A mérőszámok:
    VP$IP: 14.77
    PFR: 11.24
    W$WSF: 48.86
    W$SD: 52.25
    TAF: 3.88
    Att to Steal: 24.40
    CBet flop: 87.30

    Mivel a CG handjeim nagy része ebből származik, ezért az összesített mérőszámok is nagyjából ilyenek. Gyorsan utánaolvastam a főbb mérőszámoknak. Meglepően magas a WWSW, és a WSD, nem? Sőt nagyon magas.... a VPIP és a PFR viszont elég kevés. Pedig nem vagyok annyira feszes, legalábbis én úgy érzem. A CBet-et kicsit soknak érzem, a TAF-ról viszont nem tudom hogy ez mennyire jó, vagy rossz. Ha lesz időm rendesen belefolyok az összes stat-ba, de ebből ti mit szűrtök le? Én azt, hogy nagyjából jól játszok, csak kicsit több lappal és bátrabban kéne, nem?
  • Renegade
    #17491
    abszolút jogos, egyetértek, csak néha nagyon nehéz :-)
  • Dick Riddick
    #17490
    Igen, szerintem is a pot kontroll a lényeg. Egy 3bet potban jóval kevesebb a probléma, de a sima emelt potok már mások. Nagyon szűk a határ értékért emelés és védelem között, és ezt a legnehezebb eltalálni.
    Én vallom az "inkább kicsit nyerni, mint nagyot bukni" elvet. Ha csak lehet, kerülöm a marginális helyzeteket, és nyugodtan elengedek egy QQ-AK kezet is preflop, ha úgy látom jónak.
  • Renegade
    #17489
    nem tudom merre játszol, de PP-n (NL25) gond nélkül leszivatnak a konnektorok és a setmining. Jó eséllyel már mindenki tudja rólam, hogy TAG vagyok, tehát ha beszálok, agresszívan fogok játszani , tehát gond nélkül reszkíroznak ellenem, mert ki fogom fizetni őket AK7 bordon, és ugye a bibi, hogy a profik is bejönnek anytoval (konnektor, setmine) a +EV-ért és a fishek is, mert ők meg ezt látják a tévében.
    végeredmény: minden overpair-ral potkontrolozni kell és szentségelni, ha rádtolják az allint riveren. ok turn után a prok dobják, ha nem jön be, de a fish bizony elszalad riverig és ha kiesik sincs baj, mert már ül is a helyére 40BB-vel a másik. Sőt az új divat: előről bemész monsterrel (ugye nincs nagy mozgástér, 3-4bb) hárman adják, hello nyerési esélyek :-)

    persze lehet, hogy csak azért látom így, mert PT szerint messze a matek alatt vannak a lap és nyerési esélyeim, szóval lehet majd késöbb én is így fogom látni, amikorra helyükre billenek a számok :-) Sajna az én pechem abban nyilvánul meg, hogy jó eséllyel megtalálom erős lappal azon fisheket akik minden veszteségük ellenére még mindig jó ötletnek tartják a K3s callt :-)
  • TaRka0107
    #17488
    Valaki játszik itt titanpokeren? Nehéz ott 15000pontot összegyűjteni?:D:D
  • Dick Riddick
    #17487
    7,5:1 esélye van a kézbe párnak, hogy setet vagy erősebb kezet flopol. Az ellenfél viszont van hogy jobb kezet hoz össze, emellett nem minden esetben tudjuk kihúzni tőle az összes pénzét. Úgyhogy szerintem a 10:1 esély eléggé optimista becslés.
    A lenti példában a 3bet megadása 55 centbe kerül, így az esélyek szerint 5,5$-t veszít, 4,8$ /-rake/ pedig nyer. Bárhogy ragozzuk, ez így nem jó.
    Az más dolog, ha visszaemel minden közepes vagy magasabb kézbe párral, sokkal-de sokkal jobb ötlet mint a megadás. Persze függővé tenni a pozíciótól, akcióktól és az ellenfelektől, de kezdeményező marad, kiegyensúlyozza a játékát, és kevésbé fogják tisztelni a 3bet-jeit, így több pénzt fog nyerni az erős kezeivel. Persze egy jó nagy adag varianciát is bevállal, de hát valamit valamiért.
  • Renegade
    #17486
    ja, amit még láttam egy erősen plusszos (1év 6BB/100) játékostól, hogy minden 88+ párral visszaemel rád, biztosan megéri, csak én nem értem, gondolom fold equtire játszik.
  • Renegade
    #17485
    hmm, én setmininget csak flopig kergeteg, és csak akkor éri meg, ha nem emelnek az emelésedre, mert kb 1:10hez az esélyed, tehát, ha betudsz menni 3bb árért az ugye 30 mire lesz egy setted, ha mindig kitudod belőle szedni legalább a fél beülőjét (50bb) akkor jó, de így is necces, mert ugye lehet sora, színe, aki meg monsterrel ül, az vissza emel rád és agresszívan hív. Szerintem, de érdekelni, ha más máshogy csinálja.
  • Dick Riddick
    #17484
    Ennek úgy lenne igazán értelme, ha te is deep volnál.
  • Carloska
    #17483
    kiesésem

  • Carloska
    #17482
    nah jól van beértem első 72be ez a lényeg 3 óra 54 perc játékkal 7498 ból
  • Carloska
    #17481
    ez kemény party voltt

  • ba32107
    #17480
    Igen, pontosan így gondolkozom én is, de igazából szetre vadásztam. Elvileg helyes megadás volt, ha az implied odds-t nézzük.
  • Carloska
    #17479
    fu ez nagyon eldobtam :D:D de jól tettem :D







  • sz4bolcs
    #17478
    Ti szoktatok AKt bedobni preflop verseny elején, ha tudjátok, hogy coinflip szitu van?
  • Dick Riddick
    #17477
    Preflop nincs értelme megadni egy 3bet-et. Flopon az esetek nagy részében ott lesz legalább egy fölélap, és marad a check-fold. Ha alacsony a board, az ugyan úgy probléma, általában egy jobb párral szemben fogod lapátolni befelé a pénzt.
    Vagy 4bet, vagy fold. De inkább fold.
  • Lory87
    #17476
    Én is fix igy jártam egyik nak Pokerstars Nl.5-n :) Szipacs

    Szabolcs nálad nem a játékkal van a baj hanem a limittel :)) Ott mindennel bemennek hogy Floppot nézzenek
  • ba32107
    #17475
    Jaja, aki egy ilyet megad preflop, az nem dob el semmilyen párt a flopon. Úristen mekkora gyökerek játszanak pókert :D
  • ba32107
    #17474
    Féltem a big stack emelésétől, nagyobb overpártól, a kisebb pot megközelítést választottam. Turnon láttam hogy a BS-nek valszeg AK-ja lehet, a mögöttem lévőt közepes kézbepárra tettem, de éppúgy lehetett volna AQ-ja is (igaz, azzal nem csekkelt volna, ezzel nem számoltam). De a 97-o val két raise megadása preflop borzalmas volt részéről, kicsit meglepődtem...
  • Rash87
    #17473
    Flopon ráhívsz,turn-on folytatod,eldobja valószínűleg (bár mikrolimiten nem tudni...) Szóval rosszul játszottad meg,nincs benne semmi meglepő.
  • ba32107
    #17472
    WTF?
  • sz4bolcs
    #17471
    ?

  • sz4bolcs
    #17470
    aztak*rva :D:D:
  • Renegade
    #17469
    upsz, véletlen beneveztem egy 500$os versenyre, még jó, hogy időben kiszúrtam :-)
  • Renegade
    #17468
    és most képzeld el, mennyit kaphatott az első ;-)