30078
  • Tikal #22150
    Engem, mint kezdő játékost, ez rohadtul bosszant, mert csak összezavarnak, aztán még a jó lapjaimmal se merek bemenni, később meg csodálkozom hogy elfogyott a pénzem, mert már mindet elvitte a vak, és nem is játszottam igazából :D
  • Rash87
    #22149
    Mondjuk ha unalom van,s nincs komolyabban kedvem pokerezni,én is szoktam freeroll-t tolni,csak nincs értelme olyanokon meglepődni, hogy ott mért adják meg a 23-ra is az all int,aztán meg nyernek is vele :)
  • Tikal #22148
    ?
  • Tikal #22147
    Azért csak elpazarolok rá egy kicsit ;)
  • ntex
    #22146
    Most kárpótoltak az előző AA-s bukómért:)

  • sz4bolcs
    #22145
    erről a képről jut eszembe:

    Sz4bolcs üzenete (17:03):
    jaj de szép backdoor flöshúzóm van
  • Rash87
    #22144
    Ilyen a freeroll,kár rá az időt pazarolni :)
  • Tikal #22143
    Hát igen, nem semmi lapokkal bemennek, és még be is jön nekik... áá
  • ntex
    #22142
    Ezért utálom a freerollokat... Full Tilt - $150 freeroll első leosztás...

  • ba32107
    #22141
    Hát ja, nehéz optimálisan játszani. Ne hidd ám hogy más mindig jól játszik, én is elcsábulok néha :D Csak ugye külső szemlélőként objektíven tudja az ember nézni.
  • Tikal #22140
    Nem szoktam, tizből egyszer elcsábulok, limpelek egy flopot, ha nem jó akkor dobom el, de most épp bejött a flop :) Általában magas lap plusz egy tizes alá nem megyek, még akkor sem ha egyszinű, de most beszálltam, mert jól álltam, egy limpet megért :) Bár tudom, fenntről nagyobbat lehet esni, és még itt is tartani kell a szabályokat, különben hamar visszazuhanunk :)
  • ba32107
    #22139
    Ne játssz ilyen hulladék lapokkal! :D
  • sz4bolcs
    #22138
    könnyű pénz:

  • sz4bolcs
    #22137
    milyen jó nicket találtam ps-en:

    donkfishmonk


    :D:D:D
  • sz4bolcs
    #22136
    Ugyanaz, mint a holdem, csak 4 lapot kapsz kézbe, a boardról 3at használhatsz föl, kézből pedig kettőt. Nagyon szeretem, mert sokkal izgalmasabb, mint a hold'em, és jobban kifizetik a jó kezeket.
    Nagy téten nem merném ezt nyomni, mert nagyobb lehet a profit ingadozás, mint holdemben.
  • Tikal #22135
    Én ezt az omaha-t nem ismerem, de ugy látom royal flush itt is van :)
  • sz4bolcs
    #22134
    2 napja történt:

  • Tikal #22133
    De szép flop jött le istenem, AKTs, nálam sajnos QJ de nem abból a szinből. nem is mertem játszani, a sorom meg volt, a többiek is csak passzolták a flopot, turn-t is, riveren meg hivtam, bedobták... :)

    egyébként tegnap láttam egy royal flush-t, és szépen meg is tudta játszani a srác, nekem még nem volt a kezemben sajnos :D
  • Tikal #22132
    oh, igaz, ez el is kerülte a figyelmem.


    Néha megnézem a játákosok statjait a pokerhands replayen, mennyire valosak azok a számok? A legutobb megvert srácnak 850handje volt és minusz 400dollár, én meg ugye 0,01es asztalon futottam vele össze :)
  • sz4bolcs
    #22131
    Megadták volna. De feszes játékosnak ismertek egy mégfeszesebb asztalon.
    Mondjuk ez egy elég speciális eset, nem gyakran csinálok ilyet.
  • technext
    #22130
    ~13 BB-je volt :) azzal nem lehet hívogatni. All in vagy fold a helyes játék.
    mondjuk pont most voltunk BB-k, ezt még dodbhattuk volna, még az SB-t is és még van pár körünk jobb lapot kapni, de a kövi BB előtt mindenképp all in kell menni :)
  • Tikal #22129
    Ma nagyon szerencsém van a flush-el :)

  • Tikal #22128
    Én ilyenekkel nem merek, esetleg egy jó erős hivás, ami már elgondokoztatja, de minek rizikozni :)
  • sz4bolcs
    #22127
    Igen, én is az a fajta őrült vagyok, aki képes bármivel allin menni.. viszont képes vagyok bármit bedobni.
  • Tikal #22125
    AA vs két játékos

  • Tikal #22124
    Te is az a fajta őrült vagy aki all in megy bármivel? :)

    Tegnap freerollon játszottam, ott is mindenki ezt tolta akinek már legalább ötször annyi zsetonja volt mint az átlag.... persze volt aki meg is szopta, mert azt hitte A7 mindent vissz :)
  • sz4bolcs
    #22122
    NAMASTE! xD

  • sz4bolcs
    #22121
    látom, olvasod a könyvet... :D
  • xxxpaulxxx
    #22120

  • xxxpaulxxx
    #22119
    Mindenképp... elég erős flushöd volt:)

  • Tikal #22118
    Ezt szerintem fordított helyzetben én is benyaltam volna...ti megadtátok volna?

  • Tikal #22117
    Tuddooom, ez Murphy, de olyan bosszantóóó :D
  • ba32107
    #22116
    Jaa :) Akkor félreértettem. Viszont amikor először kapsz lapot akkor nagyvak vagy, ergo nincs pozíciód... szóval csak a jó lapokat játszd meg. Azt meg már asszem mondtam korábban, hogy felesleges azon filózni, hogy "ha megadom akkor nyertem volna", mert ha megadod egész más flop jött volna le :)
  • Tikal #22115
    Igen, mostanában már így csinálom, de ettől függetlenül áll amit mondtam, mert ugy értettem, mikor először kapok lapokat azok mindig bejönnek, nem pedig ugy hogy azonnal beszállok mikor asztalhoz ülök :)
  • ba32107
    #22114
    Ha beülsz egy asztalhoz, mindig várd meg a nagyvakot. Feleslegesen fizetsz több pénzt egy kör alatt, és amíg nem kapsz lapot, nézheted (=elemezheted) a többiek játékát.
  • Tikal #22113
    Igen. Most már biztos vagyok benne. Ha leülök egy asztalhoz az első partiba mindig be kell szállnom. Eddig ugyanis mindig kimaradtam, és csak pislogtam mikor lejött egy drill, fulll house most épp flush. És már napok óta ez megy :D
  • ba32107
    #22112
    Ez a #22087-re.
  • ba32107
    #22111
    Ezt nagyon rosszul játszottad. Ezeket a preflop limpeket felejtsd el, mert nem nyerő stratégia (limp: amikor csak megadod a nagyvakot). Az a lényeg, hogy ELSŐKÉNT soha ne limpelj, mert gyengeséget mutatsz. Ha te lépsz be elsőként a potba, és elég jó lapod van hogy megjátszd, akár emelhetsz is. Ha nem akarsz, akkor dobj.

    Főleg rossz volt így korai pozícióból. UTG-ből kézbepárokkal vagy emelsz, vagy dobsz. Én általában olyan 88-99-től szoktam emelni, attól lefelé dobok, kedvfüggő.

    Flopon nyitottál, ez mondjuk hogy jó, megnézted mi van a többieknél. De a nyitás kevés volt. Általában 2/3 - 3/4 potot nyiss. Turnön és riveren felesleges volt nyitni, az emelést megadni meg egyenesen rossz volt. Most csak szerencséd volt, mert ő is borzalmasan játszotta, de legközelebb ne így csináld. Turnön csekk, riveren fold/call.

    Általános szabály: marginális kéz - kis pot, erős kéz - nagy pot. Nehéz megtanulni agresszíven játszani, de ez az egyetlen játékforma, ami hatásos.
  • ba32107
    #22110
    Hát végülis annyira nem volt az rossz call. Az volt itt a baj hogy nagyon kevés pénz van nálad. Flopon párral én is megadok még 4-5 BB-s all-int, egyértelmű hogy nem fogom eldobni (persze preflop szarul játszottam, én most csak a callról beszélek).

    Kapcsold be az auto top-up-ot. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy mihelyt vesztesz akármennyi pénzt, automatikusan visszatölti a maximális beülőre. Így kell játszani, mert sok handeddel az a gond, hogy nem lehet optimálisan megjátszani, mert nincs nálad elég pénz. Így akár ha egy vakot is postolsz, rögtön újratöltődsz.
  • Carloska
    #22109