22317
128px-Dharma-logo.svg.png
  • trident
    #22116
    Igen. Neki ez volt a karmája és szerintem az is, hogy ne csak önfejűen, önző módon irányítson, manipuláljon. Nekem még ez jött le.:)
  • cylonflatus
    #22115
    Arra gondoltam, hogy ezeken a dolgokon emelkedik felül a végére...
  • IXEMGabeo
    #22114
    Alexes esetnél ráadásul gyáva is volt, de mivel rendkívül összetett karakter volt ezért sokak szemében volt megosztó is, ugyanannyian imádták, mint ahogyan utálták is őt. Ráadásul amennyire verést és sebet kapott az az ember:D Kb az egyik legszívósabb tag volt
  • IXEMGabeo
    #22113
    azért nagy buzi volt mikor Locke-t becsapta és megfojtotta, de mindezt azért tette, mert "küldetése" volt...
  • trident
    #22112
    Persze, ő is tovább fog, úgy emlékszem Locke-nak azt mondta, még van dolga.
    (Az időt én "ott" nem értelmezném)
  • cylonflatus
    #22111
    Szerintem Ben is tovább lépett. Belátta hibáit miközben felfedezte az igazi értékeket az életében, egy jobb ember lett. Mi ez, ha nem előre lépés, v. tovább lépés? Az, hogy a végén nem megy be a templomba szerintem ezt nem is cáfolja meg. Ő is ugyanoda jutott, ahova Jack, csak neki nem kellett bemennie a templomba, hogy végképp "leessen a dolog" sőt, ilyen szempontból azt mondanám, hogy még hamarabb is tovább lépett mint Jack.
  • cylonflatus
    #22110
    Az az, a Fűnyíróember :)
  • IXEMGabeo
    #22109
    Jeff Fahey?:)
  • sajtburger
    #22108
    Nagyon hiányzik ez a sorozat, amióta vége, azóta se láttam hozzá hasonlót.

    Egy kis érdekesség, tv-ben a nyárra beharangozott Revolution sorozatban több Lost-os szereplő is játszik. Juliet, Jacob, és a pilóta, hirtelen nem jut eszembe a neve, legalábbis 5. részig őket fedeztem fel. Össze szedték a bagázst. :)
  • pauly
    #22107
    Jó lehet egy ilyen forgatás,mennyit hülyéskednek :D
  • Narxis
    #22106
    ez rohadt jó :D

  • trident
    #22105
    Remélem senki sem gondolja, hogy "ez megfejtés" lenne, csak abban is érdekes a sorozat, hogy ezer színű.:)
    Aztán mindenki kigondolja, lát-e mögöttes tartalmat.:)
  • trident
    #22104
    A wiki-s Dharma szócikkből:

    Dharma az indiai hitvilágban (hinduizmus) az az egyetemes törvény, amely minden hatás mélyén rejlik, mindent átható létezésével fenntartja a mindenség örökkévalóságát, működését, és minden létező entitást meghatároz. A világmindenséget, mint szellemi alapelv, élettel elárasztó közegként itatja át, míg az emberrel való misztikus kapcsolatában, mint az örök erkölcsi Törvény, Igazság kötelességként jelenik meg azáltal, hogy a valóság megismerésének folyamatában az ember igazodni kíván hozzá. Az egész hindu vallásrendszer a Dharma gondolatán alapszik, általános elnevezése "Szanátana Dharma", azaz Örök Törvény.

    A buddhizmusban két fő jelentésben használatos a fogalom. Dharma vagy Dhamma (nagy kezdőbetűvel leírva) a történelmi Buddha (Sákjamuni, Gautama Sziddhártha) tanítása, a Tan. A dharma vagy dhamma (kis kezdőbetűvel) alkotóelem, jelenség, (tudat)tartam, a valóságot felépítő elem, főleg az Abhidharmában.

    ...

    Az önálló egyéni élet (dzsiva) lényege, az öntudat hordozója, amely a felfoghatatlan őseredetből fakad, folyamatos fejlődésben teszi meg az utat abban a körforgásban, amelyet számára a Dharma törvénye előír. Ennek során a természet egyre magasabb fokozatain halad át, és közben megismeri a Létezés különböző aspektusait, eszerint teljesíti be célját, ami a hindu felfogás szerint éppen a megismerés. A Dharma indítja el, vezeti egyre magasabb szintre a sorozatos újjászületések útján. Az Upanisadok (titkos tanítások) szerint a Dharma irányította dzsiva tizennégy létfokozaton megy keresztül. A tizennégy létfokozat rangsorát az öntudat aktuális fejlettségi állapota határozza meg.

    ...

    Dharma kerék:


  • trident
    #22103
    Huh. Igazság szerint engem eleinte csak a "titkok" érdekeltek.

    Valójában az utolsó rész után azt mondom, nem a titkok, nem a karakterek számítanak. Csak egy dolog: ki mit tett....

    Mert szerintem az egész a karmáról szólt. Hurcoljuk hibáinkat és döntéseinket, de csak az számít, mit teszel, hogy jóvá tudod-e írni a karmádat, tudsz-e helyes döntést hozni...

    Hurley maradt a sziget őrzője, Ben a jobb keze, Jack meghalt... Számít?
    Csak egy körforgás: emlékezz, minden évad kezdete egy kinyíló szem volt (Öntudatra ébredés? Egy új lehetőség?) majd a zárás egy lecsukódó szem: körforgás.
    (Plusz Jack már nem elsőnek találja magát a bambuszerdőben...)
    Jack megszabadult saját démonától, Hurley felül emelkedett magán, Ben megértette tévedéseit... Ben kivételével mindenki tovább lépett...

    A fény? Szerintem maga az élet esszenciája, a szó legmélyebb értelmében.

    Lezuhanás nélküli élet? Csupán a halál utáni tudat játéka, ahol lehetőséget kap mindenki a felismerésre.

    Zseniális volt a lost. Kivételes. Szerintem.:)
  • Narxis
    #22102
    Alsót és felsőt már láttam, de kösz. :D

    Am. az milyen valóság ahol nem zuhantak le? Valóság-e egyáltalán? Vagy wtf?

    A másik meg, hogy minek mennek dinamitért ha Ben-nek van C4-e? Ez szvsz plothole. :P
  • stargatelost
    #22101
    Narxis, ezeket lesd meg :)

    New Man In Charge, epilógus a sorozathoz (Ben van benne, meg még páran :) ) :





    Ez meg egy poén videó, mi mindenre nem kaptunk választ, szerintem nem kell komolyan venni, én kurva jókat röhögtem rajta :D :




    Ez meg a How It Should Have Ended Lost kiadása :D :

  • stargatelost
    #22100
    Csak teória, de szerintem elgondolkodtató:

    So. How are Smoke Monsters made? They dip themselves into The Source. Into the Water and Light. Jacob tossed his Brother down and then his Brother cracked his skull, fell into The Source, and emerged as the new Smoke Monster. Later, Jacob found his body draped over a nearby rock and tree.
    The Water and Light absorbs the essence of a person and turns them into a Smoke Monster. But they don't need the person's body. So The Source moved the body outside.

    So what happened to Jack in the finale? He went down to The Source. Desmond unplugged the Island and was unaffected because of his Magic Time Brain. Jack had to plug it up again, though, and the Water and Light DID affect him. He sacrificed himself because he knew the Water and Light would kill him.

    But the Water and Light doesn't kill you. We've SEEN what it does. It turns someone into a Smoke Monster, into a Protector of The Island. The person needs to be dead, though, as The Man In Black was dead when he reached The Source. Then it spits out the body. So after Jack was consumed by Light and Water, where did we next see him?

    The same place The Man In Black showed up.

    The Source spit Jack out once it absorbed his essence for Smoke Monstering. But Jack wasn't dead yet. He was stabbed and bleeding, but not dead yet. Not like the Man in Black already was when he fell into The Source. So Jack walked into the reeds, lied down with a dog, and died. His eye closed. The show was over.

    But then, because Jack was now finally dead, a new Smoke Monster burst from The Source. And this time, it was a Security System that wanted to stay. One that even needed to stay. Jack's whole arc of the show ended with himneedingto stay on the Island and to do whatever he could to protect it. He believed in the Island, and he believed that he belonged there. Now he was even more correct than he thought. Jack could now happily float around in his new form, helping Hurley clean up Jacob's mess, and protect the Island he loved, in the form of something he once feared. He did this for many many years, until Hurley's reign ended and they could both pass off their power and position to Walt, the next true Protector of The Island.


    Innét, még van pár válasz, nem mondom, hogy jó válaszok, de érdekesek.
  • Narxis
    #22099
    #22094 -ben

    Durva lett volna pedig.
  • Szolnokboy1
    #22098
    "Akkor Jack lett az új füst?"

    Ez mondjuk nem tudom, honnan jött. :) Jack nem lett az új füst, a füst, mint entitás vagy lény vagy fasz tudja mi, elpusztult, amikor a dugó kihúzásával halandó lett. Jack továbbadta a protector feladatot Hurley-nek, aztán a sorozat legvégén Jack meghalt a nádasban.
  • Narxis
    #22097
    Kösz, tényleg a hieroglifákról el is feledkeztem.

    Akkor Jack lett az új füst?
  • Szolnokboy1
    #22096
    "Pl. miért lett halandó a füstszörny?"

    A sziget mintegy "mérleg" volt a jó és a rossz között, akik egymást nem olthatták ki/nem ölhették meg, ez egy olyan szabály, amit a sziget éppen aktuális védelmezője hozhat, ebben az esetben Anyjuk. Miután kihúzták a varázsdugót, a sziget elkezdett elpusztulni, felborult az egyensúly, mindketten halandók lettek, mert a szigettel együtt a szabályok is borultak. Locke azt hitte, hogy így elhagyhatja a szigetet, de tévedett (ez nem derült ki egyértelműen, de Jack mondta neki).

    "ki lopná el ezt a fényt amit őriznek?"

    Nem azért kellett őrizni, hogy el ne lopja valaki, hanem, hogy ne olthassa ki senki/ne húzhassa ki a dugót, mert akkor a sziget megsemmisül. Szerintem ez egyértelmű. Az anyjuk hazudott, mint oly sokan a sorozatban. :)

    "Sztem csak a füstöst őrizték és az volt oda bezárva a fénybe."

    Semmi sem volt bezárva a fénybe. Amikor Jacob lehajította a tesóját, MIB teste és a lelkének gonosz oldala ketté vált az elektromágnesesség miatt => füstszörny. Fizikailag meghalt, de a füst felvette az alakját és emlékeit. Ugyanúgy, ahogy később Jack apjával és Locke-kal is tette.

    "Meg ez a kerék is amit ráillesztettek olyan fából vaskarika meg higgye el az ember, hogy azoknak az ősemberféléknek ötleteik voltak arra, hogy mi az a fény meg ilyenek."

    Pontosan. De az ősemberek, akikre te gondolsz, valójában nem az igazi ősemberek voltak. Az egyiptomiak voltak az elsők, akik a szigetet megtalálták, erre utal a szobor, és a tonnányi hieroglifa, ami a sorozatban megjelent (többek között a dugón is). A kerékkel csak arra jöttek rá, hogy a teret és az időt manipulálni tudják az elektromágnesességgel.


    Ha valami még nem tiszta, kérdezz nyugodtan. :)
  • Narxis
    #22095
    Jó sorozat de ez a vége nekem fura volt. Pl. miért lett halandó a füstszörny? Gondolom mert muszáj volt valahogy megölni. Szóval nekem ez a vég fura volt, talán azt is írhatom, hogy nem tetszett. Nem tom valahogy ez a Jacob fiatalkora, születése rész is olyan zavaros volt. Pl. ki lopná el ezt a fényt amit őriznek? Ezt mondta az anyjuk. Sztem csak a füstöst őrizték és az volt oda bezárva a fénybe. Meg ez a kerék is amit ráillesztettek olyan fából vaskarika meg higgye el az ember, hogy azoknak az ősemberféléknek ötleteik voltak arra, hogy mi az a fény meg ilyenek.

    Nem lett kedvencem pedig jó sorozat de némelyik magyarázat valahogy nem tetszik. A karakterek viszont szépen fel lettek építve és az jól meg lett magyarázva, hogy miért kerültek a szigetre.
  • stargatelost
    #22094
    Jaja, leélték az életüket, aztán miután mindenki meghalt, találkoztak a flashsidewaysben :) Újranézve nálam tört a mécses rendesen a zárásban, elsőre nem tetszett. Egyébként én olyan teóriát is olvastam, miszerint Jack lett az új füstszörny (pl.: ugyanúgy oda lett kidobva a teste - csak ugye még élt akkor - mint a MIB-nek)

    A New Man In Charge című 10 perces epilógust ne felejtsd el megnézni! ;)

    Amúgy a sorozat egészéről vélemény? Kedvenced lett? :)
  • Narxis
    #22093
    Na végeztem!!!

    Ez a befejezés hát ööö érdekes volt. :D

    Hugo és Ben akkor ott maradtak, Jack kampec és a többiek elrepültek?
  • trident
    #22092
    Nagyon erősek a karakterek!:)
    De látod, hogy milyen zseniálisan lehet ábrázolni egy katatón, de szikrázó elme vibrálásait? Tudod, mint az azonosság című filmben!
  • stargatelost
    #22091
  • goldmember
    #22090
    semmire sem kapsz választ, egy istentelen faszság az egész
  • Narxis
    #22089
    s06e11-et most néztem meg, nagyon tetszenek a Desmond-ról szóló részek, egyértelműen kedvenc karakterem a sorozatból.
  • bcrics
    #22088
    Kurva nagy Spoiler! :)
  • Narxis
    #22087
    Na neeeee, akkor miért változtattak rajta? Csak akkor írd ha nem spoiler. s06e11-nél tartok.
  • Szolnokboy1
    #22086
    "füstszörnyről meg azt hittem valami gép"

    eleinte annak is szánták.
  • Narxis
    #22085
    6x05-öt megnéztem és még azért van pár rész hátra de úgy érzem sokkal érthetőbb. Pedig még mindig sok a WTF.

    Egész jó ez az évad, de nem hiszem, hogy tudnék sorrendet állítani. Talán az első tetszett a legjobban mert akkor még sokkal több volt a rejtély, a füstszörnyről meg azt hittem valami gép, tisztára olyan hangja van. :D
  • trident
    #22084
    KÉT!

  • IXEMGabeo
    #22083
    Pedig Sawyerkével is kicseszett ám az élet;), DE a végén meglátod majd a dolgokat mi lett volna, HA alapon. Többet nem mondok meglepődsz.

    És amikor kiderült, hogy a levél, amit Tom Sawyernek írt a gyilkos, akivel bezárta John őt a Fekete sziklába az nem más volt, mint John apja. A sorozat egyik legnagyobb szembesítése volt.
  • Narxis
    #22082
    Na igen ez a sziget akarta teszi nekem elvonttá az egészet. Valahogy nehezen tudom elfogadni, lehet szimplán csak nem tetszik, hogy nem egy húsvér személyről van szó.

    Én nem látok ebben akkora zsenialitást, szimplán csak megkavarták a jeleneteket, így van fenntartva a folyamatos érdeklődés. Mondjuk ettől még volt pár eset amikor sikerült meglepniük szóval azért nem rossz.

    Sawyer-t én annyira nem sajnáltam, Ben-t viszont eléggé. Majdnem olyan szerencsétlen élete volt mint John-nak.

    Ez az időutazás dolog is érdekes volt, most akkor csak sikerült megváltoztatni vagy nem vagy wtf? Remélem hamar kiderül.
  • stargatelost
    #22081
    Hazudtak, hogy megvédjék, akik ottmaradtak :) Meg ki hitt volna nekik? Aki meg hitt volna, az eltette volna őket láb alól (Widmore) :) Visszamentek, mert a sziget ezt akarta. WE HAVE TO GO BACK, KATE! :D

    Épp ez a zseniális a történetvezetésben, hogy nem lineáris :D És hogy így adagolódnak a wtf-ok :D

    Jack csak jellemfejlődött :) Sawyert viszont kurvára sajnáltam, egy pöpec életet összehozott maguknak Dharmaville-ben, aztán jönnek Jackék, és mindent szétcsesznek :D
  • Narxis
    #22080
    Na ez a 6. évad jól indul, belecsapnak a lecsóba.
  • Narxis
    #22079
    Én ott a fejemet fogtam amikor visszamentek a szigetre ÖNKÉNT. WTF? Noooormááális? Még talán Sun-nak volt a legjobb indoka, többieknél abszolút nem értettem, de már a hazudozást se értettem. Én bizony kitálaltam volna és elmondtam volna, hogy Ben Linus és Charles Widmore miatt haltak meg emberek. Olyan nagy dobra vertem volna mint a huzat.

    De amúgy jó sori csak nagyon visszaélnek a készítők a fordítva meséléssel, szóval, hogy semmi sem halad lineárisan, ide-oda ugrálunk és szinte mindig wtf pillanatoknál meg azért rendesen visszatartják az infókat is néha úgy érzem.

    Kicsit elvontnak érzem ezt a sorozatot, de érdekes és azért jó és izgalmas is, jó volt látni a Dharmás arcokat, ez a Dr. Cheng jó lett volna ha ilyen rejtélyes karakter marad nem egy szimpla mellékszereplő és akkor többet foglalkoztak volna vele. Talán a dharmás videók miatt vártam többet a karakterétől de aztán elég gyorsan kiderült, hogy ő nem alfa hím csak a főtudós. Jack karakterét erőltetettnek éreztem. Szóval ő lett az új Lock aki hisz a végzetben, valahogy nekem nem jött át. Inkább csak egy elveszett embernek tűnt aki nem találta a helyét a világban azok után amit a szigeten látott. Sawyer-nél sokkal jobban elhittem, hogy végre békés, jó életet talált a múltban amihez nagyon ragaszkodott.
  • Narxis
    #22078
    Thx de megnéztem felirat nélkül, nem volt vészes szerencsére, értettem mindent. :D
  • Szolnokboy1
    #22077
    ezt a legutóbbi újranézéskor csináltam csajomnak, nem az igazi, mert a második rész még így is csúszkál ide oda, volt egy másik verzió, amit sajnos töröltem, az korrekt volt, de vlcvel lehet ezt is koordinálni.

    http://data.hu/get/6059179/Lost.S05E16-17_HUN.720p.BluRay.x264.Hun.Eng-kakaoscsiga.zip