623
avagy hülyének néznek minket?
  • [NST]Cifu
    #343
    Majd rákérdezek akkor a haveromra (amelyik anno "felfedezte", hogy a Bosch is Tungsram gyártmány)... Ő ismerős a Tungsram ügyekbe :)))
  • Guest
    #342
    Például, valami ilyesmi. Kívülről ezt te nem fogod látni, de azért lesz minőségbeli különbség.
  • [NST]Cifu
    #341
    Na ezt már nem tudom. De ha szigorúbb lenne a minőségellenörzés, akkor hogyan oldják meg? Ami I. osztályú, az Bosch, ami II. az Tungsram, ami III. osztályú az meg jelöletlen dobozba?
  • Guest
    #340
    Már úgy értem, hogy még itt nálunk. Arra gondolok, hogy bár a Tungsram és a Bosch izzókat ugyan ugyanazon a soron gyártják, de a Bosch néven forgalmazottakra esetleg szigorúbb előírások vonatkoznak.
  • [NST]Cifu
    #339
    Erősem kétlem, hogy a Magyarországon legyártott és csomagolt izzókat újabb minőségellenőrzésnek vetették alá...
  • Guest
    #338
    És a gyártás közbeni/utáni minőségellenőrzést is ugyanolyan szinten végzik mindkettőnél?

    (Nem tudom, csak kérdezem.)
  • [NST]Cifu
    #337
    Tuti. A dologhoz tartozik egy történet is, de nem akartalak titeket ezzel traktálni, de végülis bepötyöghetem....

    Szóval az egyik haverom egy Xenon izzót akart pár éve a kocsijába, sima H4-es foglalatba (nem reagál, olvasd végig!:)), és hallotta, hogy ez valahogy megoldható. Én meg láttam egy olyat kb. 3 éve, hogy Tungsram SuperBlue, és állították, hogy ugyan ez nem Xenon, de kékes a fénye. Az izzó üvegén tényleg látni egy kékes bevonatot, hát gondoltam végülis egy próbát megér. Haver jött, beraktuk, hát talán egy kicsivel fehérebb a fénye, de még lehet, hogy ez is inkább csak bele képzeltük. Közben kiderült, hogy valóban létezik ilyen H4-es Xenon szett (átalakítóval, valódi xenon izzóval), de abból a legolcsóbb is csaknem 20 rugó, annyit meg már sokalt a srác. Telt múlt az idő, tavaly megint találkoztam valamivel: a lent említett Bosch Xenon Blue izzóval. Természetesen erre is mondtak mindent, én meg vakartam a fejem, dehát tényleg Bosch, biztos kitaláltak valamit ügyeset. Haver jött ismét, izzó berak, gyakorlatilag ugyanaz az effekt, mint a Tungsram SuperBlue esetén... Nos azonban a berakásnál egy másik, közös barátunk már megjegyezte, hogy szerinte ez nem xenon izzó, hanem valami olyasmi, mint a korábbi SuperBlue. Mikor konstatáltuk, hogy igaza lehet, a srác megnézte a Bosch dobozát, és röhögőgörcsöt kapott: Made in Hungary. Felvilágosított, hogy a tungsram rengeteg cégnek szállít izzókat, a gyártósor ugyanaz, csak az egyikre az "A" cég feliratát szitázzák, és ennek a cégnek a dobozába kerül, a másikra meg ugyanez, csak a "B" cég esete. Ezek után egymás mellé tettük a két izzót és tényleg: csak a szitázásban különböztek, az egyikre ugye Tungsram kezdetű szitázás került, a másikra Bosch, ezen kivűl még az izzó üvegének bevonata is megegyezzet...

    Hát ennyi...
  • Vlala #336
    Biztos, hogy sík ugyanaz?
  • zakika
    #335
    a markaert fizetni kell, meg ha made in china, taiwan vagy soroksar is
  • Lteebee
    #334
    Atom.
  • [NST]Cifu
    #333
    Látom sok autós van a topicban, egy ilyen parasztvakításos dolgot én is megejtenék:

    Bosch Xenon Blue H4 12V 60/55W izzó. ~2500Ft
    Tungsram (GE) SuperBlue H4 12V 60/55W izzó. ~1400Ft

    Hogy mi a slusszpoén? Mindkettőn 'Made in Hungary' virít...
    A kettő teljesen megegyezik, leszámítva azt, hogy mi van rászitázva a fém karimára, illetve hogy mi van a dobozra írva.
    Nesze neked, fizethetsz a Bosch minőségért... :)))
  • Sir Quno Jedi
    #332
    Na és.
  • Vlala #331
    tudom... de a Balaton egy normál magyarnak a tavat jelentené, nem?
  • Sir Quno Jedi
    #330
  • Sir Quno Jedi
    #329
    Konkrétan a Bükkben van a 25-ösről Borsodnádasdnál lefordulva, Borsodnádasd és MónosBél között úgy félúton. Egertől nincs túl messze, lehet poénnak szánták, de lehet, hogy tényleg Balatonra néző ! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #328
    Egyébként aggtelek felé jártamban szembesültem azzal, hogy van egy Balaton nevű helység arrafelé !
  • Vlala #327







    Most olvastam: "Eladó lakás Egerben, Balatonra néző kilátással..." Ez kit akar átverni?





  • Vlala #326
    nah ezzel én is így vagyok, csak nem vétek rendszerhibát, ha így futok...
  • Dzsini
    #325
    bonyolult lenne :) inkább kiélvezem azt, amit mégis összehozok :D
  • Vlala #324
    Rossz helyre születtél. Please reboot. :-)
  • Dzsini
    #323
    értem, és akkor ez mindenkit feljogosít... akkor bennem van a hiba.
  • Vlala #322
    nem csak itt, Mo-n mindenütt
  • Dzsini
    #321
    hagyd, itt szokás félinformációk alapján tisztán csak érzelemből ítélkezni.
  • Sir Quno Jedi
    #320
    dontvőribíhepi ???
  • Mike
    #319
    bakker nektek nem jó semmi, ezt a sok fanyalgást
  • Mike
    #318
    miért nem vitted vissza?
  • Mike
    #317
    gondolom vegyész vagy
  • Lteebee
    #316
    Akkor tejbolt is van.
    Akkor mi a gond?
  • Vlala #315
    Már megszívatták :-)
  • harcu
    #314
    A legszebb, hogy Zalatnay lehet, hogy nem is kapott volna 3 évet , ha nem csinálnak belőle ekkora cécót. A bírák ugyanis utálják, ha nyilvánosságot kap az ügy, mert ezt befolyásolásnak tartják. Ráadásul a tévét a börtönben is nézik, és a leendő rabtársai sem örülnek annak, hogy valaki a nagy melleivel megpróbálja elkerülni azt, amit nekik nem lehetet. Emiatt ott is meg fogják szívatni. De hát ez van.
  • Dzsini
    #313
    Szegeden van egy egészen kiváló tejcsárda :) mindenféle finomat lehet kapni
  • Punkerwork
    #312
    nálunk van tejbolt, az Egri tejgyár mintaboltja :)
  • Lteebee
    #311
    Hentes, pék, zöldséges van, tejboltra nemigen emlékszem fiatal koromnak köszönhetően.

    Bár van egy tejivó a westendnél állítólag.
  • Vlala #310
    Régebben volt itt szó az Ignis Sportról. Kipróbáltam. Először egy normál Ignist, aztán egy sportot.
    Keményebb a futóműve, pörgősebb a motorja, vadabbul tartanak az ülései, egyszóval egy normál GTI kategóriás autó, ami jó, de a rallytól messze van. Szerintem egyben van, tök pofás autó. Az extrákkal, fényezésekkel azonban engem is elkezdett vakítani a srác...
  • Narancs
    #309
    A paprika botrányban nem ez a porhintés asszem, hanem az egész!
    Mérgező?
    LÓFASZT!
    Akkor miértelme?
    Hogy senki ne veygen magyar parikát, vagy olyan magyar húskészítményt, amiben papresz van.
    Ennyi.

  • amatőr
    #308
    Wazze, sikerült büdös húst vennem a TESCO-ban.
    Direkt kírom, na. Pedig a cimke szerint aznap csomagolták. Úgyhogy a legutóbbi nagybevásárlást a corában ejtetük meg.
    Hol vannak már a régi szép idők... mikor még volt hentes, pék, zöldséges meg tejbolt.
    Ezentúl az ilyeneket inkább a csarnokban veszem meg, még ha drágább is.
    Be ha csak a negyedét nem kell lidobni, már jól járt a cslád.
    És itt az ÚJ, a LEGNAGYOBB, az IGAZI:
    A PAPRIKABOTRÁNY

    Ennél felháborítóbbat...húúúú...
    A lényeg, aki látta az RTL-en tudja- Augusztus 5óta tudják a gyártók, és mégis piacra dobták a mérgező paprikát.
    0: Veszélynek tették ki s több millió ember egészségét.
    1: A nagy nehezen kivívott HUNGARIKUM megnevezés, melynek feltételei a magyarországi eredet, veszélybe kerül.
    2: a magyar konyha, és az ezzel összefüggő "gasztrotu
    rizmus" visszaeshet
    3: A magyar fűszerpaprika termelés (kb 8000 t/ év )több mint 60 % a kerül exportra. Ki fogja ezt ezután megvenni?
    Ja, és a legszebb: a PICK Szeged lenyilatkozta, hogy az ő húskészítményeik veszélytelenek, mert ŐK bevizsgálják a felhasznált anyagokat, a paprikát is ( van náluk HACCP meg ISO 9000 is épp úgy mint a Szegedi Paprika RT nél).

    Kérdés: Ki a Szegedi Paprika Rt 100 %-os tulajdonosa?

    A: Pick Rt.
    B: Mr. Bean
    C: Lúdas Matyi

  • zakika
    #307
    nem nezek hireket, mert abba semmi orom nincs, sot...
    tv nezes kozben nem vagyok ideges, csak a hirek hozzak ki belolem a verfarkast
  • Emmegki
    #306
    #301 Azokkal éppen semmi bajom, az M1-gyel van a baj
  • Dzsini
    #305
    ha földi adó akkor mitől idegesít? :) valahogy az "ideges vagyok tvnézés közben" szerintem a mazochizmus egy egészen kiváló intézményes formája :D
  • zakika
    #304
    gondolom egy ujabb muholdas vagy kabel
    legalabb nem idegesit fel