623
avagy hülyének néznek minket?
  • Vlala #383
    Ez bizonyára gyümölsclére és sz@rra van kiélezve, egy kisgyermeken ez a két legsűrűbben előforduló piszok...
  • rolika
    #382
    termék :)

    ariel kids

    direkt a gyerekek koszos ruháihoz kifejlesztett mosópor
    kérdéseim:
    - olcsóbb, drágább? ha igen, miért? ha nem, miért van külön ilyen termék?
    - a felnőttek gönceit már ki sem mossa? :D
    - erősebb mosóhatású? akkor lesz majd ariel workers is? vagy "kutyasétáltató" ariel? "kertimunka" ariel?
    - utsó kérdésem megegyezik a topik alcímével :)
  • Vlala #381
    Ismét én... :-)

    VivaTV-s Valentin-napi akció megvan?
    1. Tévén, műsorvezetőn keresztül beolvastatni egy szerelmes üzenetet - kicsit torz ízlésre vall. Akkor inkább a rádió, de ha mindenképpen tévé, akkor az arcomat is lássa a kedves. De az, hogy a (z öt közül általam választott - micsoda szolgáltatás!) műsorvezető beolvas huszonöt "szeretlek cicám - macikád"-at, arra nem biztos, hogy égető szüksége lenne kis országunknak.
    Ez csak a személyes része, a durvább most jön:
    húzzák a strigulát, hogy ki hányszor küldte el ugyanazt az üzenetet, és az első huszonötöt beolvassák. Gondolom, értitek: ha elküldöm ötször, az már (nem tom mennyi az sms) sok forint+ÁFA, de biztos lesz, aki hatszor elküldui, ezért biztos ami hótziher, elküldöm hétszer vagy nyolcszor. Arra csak a vége felé gondol az ember, hogy már régen meghaéladta egy "vörös rózsacsokor, egy gyertyafényes vacsora és egy hintóutazás a holdfényben" Valentin-napi program kereteit, mindezt azért, hogy a műsorvezető kb. 10 másodperc alatt elhadarja az üzenetét, esetleg tőlük megszokott móson olvsási hibát ejtsenek benne.
    Gratulálok a szervezőknek, ismét sikerült kőkemény, pénzszagú üzletet csempészniük egy meghitt ünnepbe.
  • Vlala #380
    A hétvégén vettem részt egy "jótékonysági" ... labdarúgó gálán. (nevet nem írok, mert lőnek érte :-) )

    Nem mondom, hogy nem szórakoztam jól. Nézhető foci volt, az öregfiúk még nem a most divatos "laaabdaaa, felrúúúgom" focit játszották, hanem okos passzokkal, taktikával próbálták hálóba juttatni a golyóbist.

    Ami viszont a focin kívül történt, arról már kevesebb jót tudnék elmondani.
    Tombola!!! Fántásztikus nyeremények, izgalom, örülés a nyereménynek! (meg Vinetu...)
    "A nagy érdeklődésre való tekintettel" nem elégedtek meg azzal, hogy van piros és kék tombola, mindkét színből 6-7 sorozatot bocsátottak eladásra, és különböző rajzolt jelekkel (amit gondolom, a támogatott iskola elsős diákjai előszeretettel készítettek el) különböztették meg egymástól, pl. volt kék fekete háromszöggel, kék két zöld körrel, de mosolygó arc (ü betű... LOL) kis szívecske, nagy szívecske, kör, négyzet, stb.
    Kezdetben nagyon megörültem ennek, nyilván nagyszámú tombola nagyszámú nyereményt sejtet, ami részben igaz is volt... a tombolahúzás előtt bejelentette a hölgy, hogy "Gondolom, sokan várják már a döntőt, ezért a tombolahúzáson gyorsítunk, NEM LESZ ÚJRAHÚZÁS, a nyereményekre ráragasztjuk a kihúzott sorszámot, és át lehet venni azokat a ruhatárban. PÁFF. Majd' leestem a székről. És azokkal mi lesz, amihez el nem adott szelvényt sorsoltak ki? Vagy épp' ezért volt ennyi nyeremény? Több marad?

    2. Ma reggel bejelentették rádióban, hogy a rendezvény 1,5 millió forintot hozott az iskolának a "nagylelkű sportbarát" jóvoltából. PÁFF nr. 2. Ha ebből másfélmilliónyi bevétel volt, akkor itt helyben lehidalok. A Nagylelkű Pénzbarát ismét megkezdte éves kaszálását.
  • rolika
    #379
    azért ez is jó :)
  • Dzsini
    #378
    mondd meg neki, hogy azért, mert akkor átváltasz máshoz :D (még ha nem is lehet, befenyegetni szabad ;) )
  • fifi
    #377
    Már ahol megteszik. Én itthon megkérdeztem a szolgáltatót és majdhogynem lepofozott higy mit képzelek én mér' nem elég a 0,5mbit... :(
  • Dzsini
    #376
    és igen, mindenhol ez az emelés, 384et 512re, onnantól dupláznak.
  • Dzsini
    #375
    kb november eleje óta megy ez, a matáv már megemelte mindenhol, és az invitel is megteszi mostanában. a kábelesek is ráemelnek...
  • rolika
    #374
    kaptam levelet (meg emailt is) az inviteltől, miszerint megduplázzák az adsl aktuális letöltési rátáját, december folyamán
    aztán sorolják is:
    a 384-es 512 lesz, az 512-es 1megabikás, a 768-as 1,5M stb.

    tudom, tudom: ajándék ló...
    először is, hiszem ha látom :) eléggé hihetetlen, hogy ingyen adnak valamit...
    másodszor: a 384-nek 768 a duplája, nem?
  • Hellhammer
    #373
    Kötve hiszem. Egy kis tanulmány: klikk
  • Vlala #372
    A perobléma adott, az oka megvan - a megoldást mikorra várhatjuk? Választások előtt?
  • Hellhammer
    #371
    Erről asszem az index egyik topicjában olvastam egy közlekedésmérnök fejtegetését:
    Azaz nálunk úgy néz ki, hogy van az út, és annak a szélétől van ugye a táróvonal olyan 30 cm-re majd padka. Szlovákiában pedig sok helyen úgy van, hogy nem 30 cm, hanem egy jó kerékpárútnyi hely van még, és utána a padka. Az út meg először a szélén kezd el romlani, és ezt nálunk egyből kihordják az autók, így lesznek kátyúk. Ha kicsit szélesebb lenne az a rész ahol már nem járnak az autók, akkor nálunk is tartósabbak lennének az utak. Csak nagyon sok pénz átalakítani/kiszélesíteni az utakat...
  • zakika
    #370
    mo az utepites foleg a szradara koncentralodik amig itt a szradara kolcsonoket vettek fel. majd mi fogunk nyogni miatta egypar evet, mert lessz mit fizetni.

    csehorszagba is ugy van mint nalatok, fo vonalakon szuper utak, de ha letersz akkor nem tudsz mozdulni.
  • Hellhammer
    #369
    Azt nem tudod véletlenül, hogy nálatok a 98-as benzinben van még ólom? Mert most mondták nálunk, hogy mostantól már a 98-as is ólmozatlan lesz az alacsony kereslet miatt, de nekem az autómba ólmozott benzin kell, ólmozatlantól tönkremegy :(
  • Vlala #368
    ...illetve néhány jeles képviselőjét. (oops, ez megint törlésre ad okot) Azt nem értem, nálatok a benzinben kevesebb az úthasználati járulék (mivel olcsóbb a benya), mégis sokkal jobbak az utak. Sőt, Szlovákiában útépítést sem nagyon látok, a somosi határmenti utakat 10 éve nem javították, ha jól tudom. Mégis, össze sem lehet hasonlítani a mi útjainkkal.
  • zakika
    #367
    masik dolog, hogy mo nagyobb a valasztek, tehat ha nelunk valami nincs azt mo az elso boltban megkapom... de az arak kb egyformak. van ami itt olcsobb van ami ott, mindig azt kell kihasznalni ami olcsobb

    mult heten is kb 45e forintal tamogattam a magyar gazdasagot
  • zakika
    #366
    munkahely mindig relativ

    en kb fel eve valtottam. amikor az volt hogy elegem van, reggel korbetelefonaltam az ismeroseket es delutanra volt uj munkam. gondok akkor jottem, amikor nem akartak elengedni (gondoltam ha mar ugy is semmibe vesznek, akkor nem is fogok hianyozni). tehat 3 honap utan sikerult megszabadulnom toluk es szerencsere addig megvartak az uj helyen. masik dolog, hogy ahogy tobben is megtudtak, hogy megyek el, jottek az ajanlatok (meg kozepvezetoi is), de ha mar megvartak, akkor legalabb dolgozok nekik...
  • Vlala #365
    Ezzel azért vitáznék. Pl. autóm itthon zötty-zötty, ott sima. Szinte minden olcsóbb, tisztább a környék, stb.
  • Hellhammer
    #364
    Most kezd leesni, hogy te szlovákiából írsz :)
  • Hellhammer
    #363
    Már van :) Azaz még dolgozok megszünésig, utána egyből jön a másik kihagyás nélkül. Szerencsére. Legalább 20 munkatársamnak nincs ilyen szerencséje...
    (demagóg vagyok?)
  • zakika
    #362
    egyetlen kulonbseg MO es SK kozott, hogy mo a baloldal van a kormayban es SK a jobb

    de ugyanazokat a hulyesegeket csinaljak
  • Hellhammer
    #361
    Az élet egy nagy parasztvakítás.

    Most bölcs voltam :DDDD
  • Vlala #360
    Szép lassan eljutunk oda, hogy mniden az :-)
  • zakika
    #359
    szomoru... leszz masik
  • Hellhammer
    #358
    A régiópolitika miatt szűnik meg a munkahelyem...
  • zakika
    #357
    ez csak egyszer sikerult nekik, de volt ugy hogy csak a hatarig hoztak oket (somos...) es onnan haza

    kulonben a regiopolitika is egy parasztvakitas...
  • Hellhammer
    #356
    Én nem foglalkozom az itteni "nagyemberekkel". Nagyon szánalmasak, csak ezen a kis szemétdombon nagy a pofájuk, láttam már közülük párat sarokba szorítva >:)

    Amúgy általában elégedett vagyok az itteni rendőrökkel,de van pár környék amit feltünően kerülnek. Na, oda én se megyek :)
  • Vlala #355
    Na végre egy "fődi", azt hittem már, csak én vagyok innen...
    Az előbbire (347) egy példa a Rossmann előtti kanyarodósáv. Megállni tiloas tábla végig, egy 10 m-es szakaszon van csak Parkolni Tilos. Nézd meg, az Ügyvéd Úr mindennap reggeltől estig ott legelteti a Lexust... a rendőr napi 10-20-szor elsétál mellette. Szolgálnak és védenek, de kit is?
  • Hellhammer
    #354
    Fülekre gyalogolt haza Tarjánból???? Az eléggé odabaszós lehetett :)
  • zakika
    #353
    van egy haverom fulekrol... o mesel neha nostalgiaval a tarjani bulikrol :) (pl. ejszakai hazagyaloglas stb.)
  • Hellhammer
    #352
    Ehh. Akkor földik vagyunk :)
  • Vlala #351
    Oops, akkor az enyéme is visszavonom :-)
  • Vlala #350
    Salgótarján Megyei Jogú Városban (mindenütt így van kiírva, nekünk csak eccerűen Tarján...)
  • Hellhammer
    #349
    Hol laksz? Mert nekem is kisértitesen hasonló a 21-en Hatvanig utána 3-ason Pestig téma :)
  • Hellhammer
    #348
    Nem szabad leírni hogy vakítás az adórendszer?
  • Vlala #347
    1általán mi az, hogy négynaposat kell vennem egy alkalomra? És akkor is átterelnek minket a szembejövőkhöz, egy sávon, hatvanas korlátozással. Az m3-ason havonta eljátsszák, inkább megyek Hatvanig a 21-esen, utána Pestig a hármason. Vagy Gyarmat felé Rétság-Vác-Pest útvonalon.
    Meg egyáltalán: a benzin 70%-a adó (ezt milyen szépen kifejtik az Argoban...), az autó után havi kb. 10-15 ezer Ft a súlyadó, kötelező bizto (ami engem egyáltalán nem biztosít, csak a drága utat védi tőlem) autópályát csak akkor használhatom, ha fizetek, parkolni csak akkor szabad, ha fizetek, ha nem tartom be a mindenütt 30-at, akkor is fizetek, a város utcáit le kellene hányni, olyan állapotban vannak, kétméterenként kint van az "Útjavítás" és az "Egyenetlen úttest" tábla (van ahol már két éve, és hozzá nem nyúltak - majd decemberben, a hidegben jobban köt a beton, jövőre újra lesz munkánk!) az úton csak akkor látsz rendőrt, ha Te szabálytalankodsz, (vannak emberek, akiket a KRESZ nem érint, mert diszkriminációnak fognák fel, hogy a piroson nekik is meg kell állni) megnézném, mit szólna a rendőr bácsi, ha elakadásjelzővel megállnék a kereszteződés közepén, és elmennék városnézésre. Mert azt viszont nem tiltja semmi, egy két barom nagyon szépen ki is használja.
    Tehát az az egy-két rendőr, aki néha végigsétál a városon, na ők is csak a parasztot vakítják. Merci áll a járdán, tesznek ők rá, biztos megint elromlott. És túlzás lett volna 15 métert gyalogolni, szegény tulaj úgyis le van százalékolva, megerőltető neki a gyaloglás. (Kicsit elmentem a közlekedés napjainkban topic felé, de ez szerintem ide (is) vonatkozik.)
  • Hellhammer
    #346
    kicsit túl sok volt az aktuálpolitikából, az meg itt nem megengedett. bocs. - Moderátor
  • rolika
    #345
    ez inkább az alcímnek megy...
    a hét elején svájcban voltam. az éves autópálya-matrica 6400 Ft(-nak megfelelő frank), igaz, csak évest vehetsz, nincs havi/tíznapos/négynapos
    nálunk miért 30+ezer? ha itt is csak ennyi lenne, ki _nem_ venné meg? egy tank benzinnél is kevesebb...
    pedig ott aztán nem egyszerű autópályát építeni... alagút+híd+alagút+híd
    luzern _alatt_ megy el az autópálya...
  • Hellhammer
    #344
    Régebben dolgoztam egy üveggyárban. Az egyik hazai autógyár beszállítója is volt. Itt elég szigorú követelmények voltak a minőségről, de a nem nyilvánvalóan szar, de egyébként a vizsgán megbukott üvegeket is megvette az autógyár. Gondolom melyik üvegek kerültek az exportra szánt autókba és melyikek a hazai piacra szántakba...