623
avagy hülyének néznek minket?
  • Lteebee
    #503
    - ingadozó frekvencia
    - feszültségletörések
    - tüskék
    - zajok
    - felharmonikusok
    - kimaradások
    - ...
  • Falconer
    #502
    Hogy lehet egy áram szar minőségű?
  • justin
    #501
    A szélkerekekkel csak egy baj van, mégpedig az hogy Mo.-on egyrészt nincs megfelelő sebességű szél, és a másik, hogy a szélerőműnek kell egy tartalékot is építeni ha esetleg nem menne a kerék (ez előfordulhat ha nincs szél, vagy ha extrém nagy szél van) Szóval én óva intenélek h telerakd Mo.-ot szélerőművel.
    A másik témával kapcsolatban: ha valaki épít egy erőművet akkor az államnak illetve a villamos elosztónak kötelessége azt megvenni bármilyen szar "minőségű" is.
  • Lteebee
    #500
    :D
  • DanielT
    #499
    Te is most vettél? Jól döntöttél, gratulálok :))
  • Lteebee
    #498
    Gratulálok!
    Tudom miről beszélsz, hasonló hangulatban vagyok magam is...
  • DanielT
    #497
    Ó, nem akarok én hallani semmit, de azért köszi! :) Jó helyen egy gyönyörű lakást rendeztem be, úgyhogy minden reggel, minden este örülök neki magamtól is :))
  • Lteebee
    #496
    Azért, mert ha most vetted, ezt akarod hallani.
    Magamból kiindulva:)
  • Lteebee
    #495
    Én csak azt tudom, hogy ha valahol leírják, hogy 10kVA, PF:0.8, 30perc áthidalási idő és EU szabványoknak megfelelő termék, akkor az lehet APC, AEG, MGE, esetleg Powerware, ha minőségit akarok.
    Ha nem akarok minőségit, akkor lehet olasz, vagy távolkeleti, esetleg török gyártmány is 30-40%-kal olcsóbban.
    A beruházó pedig pont leszarja a későbbi költségeket, hiszen a szabványoknak megfelel a termék, az üzembentartó pedig nem ő.
  • DanielT
    #494
    Köszi, de miért? :D
  • Lteebee
    #493
    Ja, most vetted?
    Akkor jól döntöttél.
  • DanielT
    #492
    Le van írva miből épül a ház, anyagokra lebontva(szabványok, minőségi szintek, jobb helyeken beszálítók is). Most vettem új lakást, úgyhogy érintve vagyok, jól szét kell nézni és akkor nem ér akkora meglepetés. Sajátnak használtat nem vettem volna.
  • Lteebee
    #491
    Rakd tele!
    De hol a forrás?
    Környezetvédők? Belenyugodnának, hiszen amit kiválta, az jobban szennyez.
  • Lteebee
    #490
    Lehet, hogy kicsit leegyszerűsítve írtam, de építőiparban dolgozók tapasztalatai és élményei alapján ülepedett az álláspontom.

    A lényeg, hogy az újépítésűeknél a nem látható anyagok szinte minden esetben a legolcsóbbak.
  • Lteebee
    #489
    Én úgy veszem ki, hogy a többletet alacsonyabb áron veszik át, mint a megegyezésben szereplő kvótát.
  • rolika
    #488
    én teleraknám magyarországot szélkerekekkel...
    nem érdekelnének a környezetvédők: szerintem egyszerűen nem engedhetjük meg magunknak, hogy NE legyen alternatívánk, amikor az összes létező energiahordozóval kapcsolatban másoktól függünk
  • DanielT
    #487
    Ohh :) Ez némileg komolytalan volt :)
  • rolika
    #486
    lehet, hogy félreérthető voltam :)
    semmi bajom az energiafűvel.
    az utolsó előtti bekezdéssel van bajom: ha van egy szélerőműved, és véletlenül több áramot mer termelni, mint az előirányzat, akkor megbüntetnek. ez döbbenetes!!!
  • Lteebee
    #485
    Az vehet gagyit, ha neki az a jó.
  • Vlala #484
    na, elkattintottam, mielőtt befejeztem volna...
    Na szóval: egy olyan országban alternatív energiaforrást elterjeszteni, amelyben ebből a kormányínak nem lenne haszna, teljesen "széllelszembenhuggyozás".
  • Vlala #483
    ebben az a baromság, hogy Magyarországon próbálják elterjeszteni, ahol valamiért a kormányunk nagyon szereti a MOLt...
  • justin
    #482
    Ez nem akkora baromság, mint amilyennek hangzik. Külföldön már sikerrel alkalmazzák.
  • sonance
    #481
    teccik a topic :) finom megfogalmazás: parasztvakítás :D
  • sz4bolcs
    #480
    Szomorú... hogy vannak, akik ennyire átlátszó propagandát bevesznek. Épp ezt a reakciót akarta elérni a szöveg írója.
  • Vlala #479
    Az uttsó bekezdés sem kutyafüle. Nehogy má' konkurrenciát csinájjunk a Molnak...
  • Vlala #478
    ahol a középkorban. Abrak kell a jószágnak.
    Megnézném, hogy a Ladám füvet eszik... :-)
  • KM
    #477
    Ez szánalmas!
  • rolika
    #476
    ezt egyszerűen nem hiszem el... az utolsó előtti bekezdést olvassátok el!!! hol vagyunk emberek?!
  • DanielT
    #475
    És aki nem akar használtat?
  • Lteebee
    #474
    Csak gratulálni tudok annak, aki 12-13 milkát kiad 40négyzetméterért.

    Veszel 8-ért egy használtat, aminek alacsony arezsije és ráköltesz akármennyit, és még mindig jobban jössz ki.
    Ráadásul nem 200, hanem 800 forintos sarokcsapokat használsz és nem hallod, ha a szomszéd fingik egyet, mert igazi falak választanak el.
  • Falconer
    #473
    Ti hallottatok már energiatakarékos hősugárzóról?
  • I.C.ram
    #472
    Valamiből meg kell élniük. Ezeknek az adónak a bevételeik jóval kisebbek, mitn egy reteknek. Ezért reklámozniuk kell, arról nem is beszélve, hogy mindkét adó nagyon igényes saját műsorokat gyárt, azt is pénzelni kell valahogyan.
  • Mhosah Myth
    #471
    jaja... :)
  • Chief
    #470
    ez vérlázító...
  • Falconer
    #469
    Ez vért kíván!!!
  • DanielT
    #468
    Valóban, de a parasztok ellen nem lehet mit tenni, illetve amit itt is akarnak - sorompót.
  • rolika
    #467
    azért nem árt valami mozdíthatatlan akadályt odatenni. magyarországon vagyunk, ne feledd :)
  • DanielT
    #466
    Az erkélyt, ha mondjuk 7 nm akkor 3,5 nm áron számolják, tehát féláron van.

    A parkolóhely nálunk 1,000,000 ami valóban sok egy "felfestett csíkért" de tény, hogy oda míg a te tulajdonod, soha senki semmikor nem állhat. Ez van.
  • kontar
    #465
    Ja és a 15cm csík fele nem is a tied hanem a melletted lévő csíktulajdonosé!
  • kontar
    #464
    Igen!!! Azt még elfelejtetted, hogy van ahol az erkélyért is külön számolnak fel négyzetmétert drágábban mint a lakás négyzetmétere! De legjobban nekem a két fehér csík tettszik 800.000-ért.