623
avagy hülyének néznek minket?
  • Blufox
    #543
    LOL
  • St3v3n
    #542
    Én szlovákiába járok sielni olyanok ott a szállóknál is az utak mintha le se lennének aszfaltozva!!!!Ha hó esik akkor 2 napig le se takarítanak 1 mm-t se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!44
    MAJDNEM MINDEN UT SZAR SZLOVÁKIÁBAN!!
  • Blufox
    #541
    Parasztvakítás: #538
  • Blufox
    #540
    Eltévedtél szlovák barátom. Szlovákok jobb ha halgatnak,katatszrófa az útjaik,sehol nincs jelzés csupa giriny göröngy, mindenhol khjlih nyelven tájékoztató már ha van,mert álltalában nincs. D.Szerdahelyre mentem és bátran állitom a Magyar utal 1000x külömbek mint nálatok. Itt se jók,de a mi szlovákiában van az kritikán aluli. Sehol semmi,ceruzával kiirt ( restorant) nem án RESTAURANT,á nem. Sehol semmi figyelmeztetés ,hogy hülye külföldi erre van ez vagy az. Totális káosz. Az utaitokról megmár irtam.
  • rolika
    #539
    :)
    cseszneki út rulz...
    ha elkapsz egy téglaszállító pótos liazt, akár meg is állhatsz várat nézegetni :)))
  • zakika
    #538
    magyaroszagi utak rulez
    szlovakiaban lakom, nyaron voltam unokatesomnal varpalotan. gondoltam gyoron at, pannonhalma, cseszneknel lekanyarodni a hegyekbe es falukon keresztul szepen ott vagyok. utak keszkenyek, kanyargosak, jelzesek szarul (parszor atmentem a keresztezodesen, ahol le kellet kanyarodni, vagy rosz iranyba mentem...)
    visszafele a felesegem mondta, hogy ne menjunk ma ilyen utakon, hat elmentunk veszremnek. veszpremig szep autout, de utana ugyanolyan kanyargos, dombos, keskeny ut + nagy forgalom, tehat tiszta rafizetese (ramentek az idegjeim, mert ha vissza is a falucskakon at megyek, akkor legalabb magam szabom meg a tempot es nem a dombon kapaszkodo avia)
  • rolika
    #537
    a másik véglet: veszprém és márkó közötti háromkilóméteres négysávosítás majd' 3 év alatt készül el! ha kicsit odalépek, fél perc :) de nem nagyon lehet, mert mindig be van mérve: tudjátok, építünk egy szakaszt, ahol végre lehetne előzni, erre állandóan vacakolnak az egyorrúak.

    de van ám fejlődés: épül a tehermentesítő út balatonakarattya és veszprém között. tizenegynéhány km, és két év alatt kész is lesz. wow!
  • [NST]Cifu
    #536
    Parasztvakítás: Épül az M6. De úgy, mint a gomba. Egyik nap elkészül a töltés, a következő nap már az alapbeton megy, majd kerül rá az aszfaltszőnyeg. Édesapám 30 éve útépítő mérnök, de azt mondja, ilyet még ő sem látott. El fog készülni időre, az tuti. De hogy két év múlva hogy fog kinézni, azt majd meg lehet nézni...

    Ps.: Nem politika, egyszerű ténymegállapítás.
  • Kellwin
    #535
    csá

  • zakika
    #534
    megvalositottam. puffogtak, de mivel nagy meretu betuvel ki volt irva az akcios ar es kicsivel az amelyikkel el akartak sozni, oda hivtam a fonokot es nem tagitottam. vegulis az o hibajuk/ gondjuk, hogy ne irjak ki arra ami nem akcios, hogy akcio.

    de neha csak figyelmeztetem az eladokat, hogy ugyanarra az arura ket ar van.
  • rolika
    #533
    szerintem törvény van arra, ha több ár van kirakva (ill. elérhető) akkor a legalacsonyabb áron kell, hogy adják... mondjuk próbáld megvalósítani
  • Vlala #532
    A TG boltban szokott előfordulni, hogy amit megveszel, az nem annyiba kerül, mint ami alá van írva... más polcra került véletlenül, az árazó kolléga elütötte, és állandóan arra hivatkoznak, hogy van vonalkódos árazógép, meg kellett volna nézni. De akkor miért írnak ki bármit is?
  • zakika
    #531
    tegnapelot egy haverom, hogy egy kamera valahol a felebe kerult mint mashol. bemegy a boltba, ha nem kifelejtettek ez elejerol az egyest :)
  • Vlala #530
    Jó, hogy felhoztad! SG-testvéreim, jön a karácsonyi szezon, ilyenkor lehet igazán sok vakkantásba ütközni!

    Pl. Az egyik nagyáruházban novemberben még 89.990 Ft volt egy digikamera, most ki van rá írva, hogy most akciós, szenzációs 94.990 Ft-ért megveheted az eddigi 109.900 Ft-os ár helyett! (nem vagyok hülye, ugyanaz a típus.)
  • rolika
    #529
    basszus, annyi topik-címbeli marhasággal találkozom, de mind politikai jellegű
    azt meg itt nem lehet
  • Vlala #528
    ezt a mondatot kellene felírni az égre.
  • zakika
    #527
    gond ott kezdodik, hogyha valakinek tobb a joga mint masnak de agya az kevesebb
  • jazzy
    #526
    Csak sajnos nehany emberkenek nincs annyi agya mint amennyi joga. Halistennek ebbol kevesebb van mint normalisbol. Lekopogtam.
  • vizes
    #525
    Szükséges cenzúra illetve korlátozás természetesen van, de gondoljunk csak a demokratikus társadalmra ahol szintén vannak korlátok.
  • Lteebee
    #524
    A net demokratikus, de az sg szerencsére nem az, illetve nem teljesen az.
  • vizes
    #523
    Hiába, a net demokratikus szervezet, nem lehet senkit pl. életkora miatt diszkriminálni...
  • vizes
    #522
    Most olvasom, hogy Kulcson kártérítést kellett fizetni a zaj(?) miatt, noha az a megengedett határérték alatt maradt.
    A kulcsi szélerőmű nyolcszáz méteres körzetében élő kilenc család számára ingatlanaik 2001-ben érvényes forgalmi értékének tíz százalékát kitevő kártérítésre kötelezte a kft.-t.
    Meg kellene nézni azokat az ingatlanokat, az egyiken pl. romos autóbarkács műhely van. Egy kis plusz pénz jól jöhetett a tulajnak.
    Igaz a szélkerék lakott területen van, de ez nem jelenti azt, hogy a többit is ilyen helyre kell telepíteni.
  • Lteebee
    #521
    Én néha pár hónapig csak néha be-benézek, de így ősszel van mit csinálni a kis pattanásosok miatt.
  • vizes
    #520
    Ahogy változott a társulat egyre kevesebbet szóltam hozzá a témákhoz. Aztán maradt az olvasgatás...
  • Lteebee
    #519
    Dzsini tán tudja, vagy Laalee.
  • Punker
    #518
  • vizes
    #517
    Például hova tünt Coine?
  • Lteebee
    #516
    Még fölsorolnék 6-8 nevet, akikre lecserélnék 100-200 mai fórumozót.
  • vizes
    #515
    Számítottam erre is.
    Amikor MÁV behozta az elsó modern villamos mozdonyokat fácánok százait ütötték el a gépek.
    Kevés idő elteltével azonban megszokták, és már úgy ki tudják számítani az érkező vonat sebességét, hogy néhány centire sétálnak el az ütközőtől. (Moldova Gy, Akit a mozdony füstje megcsapott)
    A madarak a szélkereket is megszoknák.
  • Punker
    #514
    max 1-2 madárra veszélyes szerintem
  • vizes
    #513
    A zajártalom sem lehet kifogás, az említett kulcsi szélkerék mellett 50 méteres körzetben nagy szélben alig hallani a surrogást mert a szél zaja elnyomja!
    Egyébkén ezért is fékezik, hogy ne legyen helikopter szerű rotorzaj.
  • vizes
    #512
    No!
    Akkor üdv minden régen látott fórumozónak!
  • Lteebee
    #511
    Én sem értem, mi a gond vele.
    A zajártalom talán?
    Azt el tudnám képzelni.
  • vizes
    #510
    Az EU. előírásai szerint 2010 ig az energia szükségletünk 10 vagy 14(?) százalékát biomasszából kell nyernünk, de már most is meg van határozva, hogy hány százalékban használunk ilyen energia forrást.
    Jelen pillanatban éppenhogy tudjuk teljesíteni az előírást mégpedig úgy, hogy erdőket vágnak ki és égetnek el(!!!). Persze folyik az újratelepítés is de ahhoz idő kel, hogy a fák megnőjenek.
    Kérdezem én: mi a baj a szélerőművekkel? Miért a tiltakozás a szélparkok ellen?
    Tisztább és környezetbarátabb megoldás nincs.
    Még a tiltakozók sem akarnak lemondani az elektromos áram kényelméről, nem akarnak kézzel mosni, gyertyával világítani...
  • Lteebee
    #509
    Én örülök.
  • Lteebee
    #508
    Most ugrik be nekem is a logodról.
  • justin
    #507
    Ujabb szélturbinák várhatóak Mosonmagyaróvár környékén. Lehet örülni/siránkozni.
  • vizes
    #506

    Inkább csak olvasni jövök, legtöbbször be sem jelentkezem.
  • Punker
    #505
    ezer éve nem láttam nick-ed
  • vizes
    #504
    A hatályos törvény szerint 2010-ig köteles átvenni a regionális szolgáltató.
    Ezért tartják kockázatos befektetének a szélerőműveket mert nem lehet tudni, hogy 2010 után hogyan változik a törvény.
    Kulcson néhány évvel ezelőtt Phare támogatással megépítették az ország második szélkerekét, és kitűnően bevált.
    Egyébként ez a szélkerék már 5 km/h szélsebességnél hatékonyan dolgozik, azaz áramot termel, nagy szélerősség esetén pedig elektromágneses fékekkel fékezik, extrém nagy szél esetén pedig elfordítják a lapátokat, hogy ne tudjon belekapaszkodni a szél.
    A falu éjszakai közvilágítása ingyen van, sőt még a Dunántúli Regionális Áramszolgáltató át is vesz belőle (éjszaka).
    Magyarországon nincsenek rossz feltételek a szélerőművek működéséhez, persze megfelelő előfelmérések és hatástanulmányok szükségesek a telepítéshez.