623
avagy hülyének néznek minket?
  • Blufox
    #583
    Akkor meg egyszerü,Lteebee és nincs mit félre érteni. Én megtiszteltem vele,hogy igy szólitottam,honnan kéne tudnom kicsoda? Hogy ezt egyesek kiforgatják az ő dolguk.
  • Blufox
    #582
    Bocs,hogy ezt irom,de volt most nálatok .időközi helyhatósági választás.Nem jeleskedtetek mint választók,egyenesen szégyen ahogy hagytátok ,hogy más elvigye a voksaitokat. És akkor jössz itt a panasz áradatoddal? ,hogy mi MO nem tekintünk Magyarnak? Miféle hülyeség ez? Magyar vagy,csak nem tudtok mit kezdeni a jogaitokkal,vagy egyszerüen érdektelenségbe fulladt a választás.Amiről Ti tehettek nem pedig MO!
  • Lteebee
    #581
    Nem csak ő nem értette.

    Ha engem szlovák barátodnak nevezel, első körben nem tudom, hogy a szlovákon, vagy a baráton lepődjek meg.

    Mindenesetre szerintem te nem érted a lényeget, te írsz sületlenséget, és sértő is a hozzászólásod.
  • Blufox
    #580
    Szerinted aki Szlovákiában él ott,állampolgár de Magyarnak vallja magát az nem Szlovák? Fogalom zavarral küzdesz. Senki nem mondta itt,hogy nem Magyar,csupán Szlovák barátom cimzés hangzott el. Ha nem érted,az a te bajod,de ne azért gyere ide,hogy beszólogass,inkább a témához szólj,mindenki jobban jár.Legalább sületlenségeket nem kell olvasni.
  • zakika
    #579
    de ez a topic a marketingrol van es ez is eladas
    olyan ideologia eladas
  • rolika
    #578
    ez a politika, igen :)
    legalábbis itt, mo-n
  • zakika
    #577
    me, mi ebben a politika? szerintem csak marketing, mezesmadzag, agy(ki)mosas (es utana memoriafeltoltes aktualis programmal)
  • rolika
    #576
    ja, csak itt szabad politizálni...
    különben már 50k hozzászólásnál járnánk minimum :)
  • zakika
    #575
    bezony
    kulonben befer a parasztvakitas kategoriaban, mert valasztasok elott nagyon jo tema a magyar kissebseg mindket oldalon
  • zakika
    #574
    bizti azt hitte vendegmunkas vagyok
  • Vlala #573
    jó a téma!
  • Lteebee
    #572
    Mitől értette volna?

    A mikor a magyar csapatok északra voltak a Kárpátoktól, Wilson azt hitte, még át kell kelnünk azokon:)
  • zakika
    #571
    en lengyelbe voltam nemreg es egy kis csevely uj ismerosokkel:
    - ajem englis from szkotlend (vicces akart lenni a gyerek)
    - ajem hangarien from szlovakia (nem ertette a gyerek)
  • Punker
    #570
    remélem ezt nem gondolod komolyan.
  • Lteebee
    #569
    Pár hónapja Csehországban voltunk tárgyalni és voltak velünk Kolozsváriak, meg zabadkaiak is.
    Nem vágták a csehek:DD
  • zakika
    #568
    ok ne vitatkozzunk, ha mar magyarok vagyunk mindketten
    mult heten az angol tanarnenike egy kicsit meglepodott, amikor masfel ev utan megtudta hogy magyar vagyok :)
  • Lteebee
    #567
    Azt hiszem, blufox-szal keversz.
  • zakika
    #566
    tudtam hogy nem erted meg. sokak szerint mi csak magyarul beszelo szlovakok vagyunk es ez a hatar minket oldalan erezheto (erezzuk...)
  • Lteebee
    #565
    Nem arról beszélünk, hogy szlovák állampolgárok-e, hanem arról, hogy magyarok-e.

    zerintem van különbség, szerinted nincs.
  • zakika
    #564
    tudjatok az ugy van, hogy szlovakia mi csak magyarok leszunk da magyaroszagon szlovakok. ezert a felvidek csatlakozasa MOhoz csak parasztvakitas, mert a mostani kulfoldi teruletek lakoi soha nem tekintenek teljesjogu magyar allampolgarnak
  • Lteebee
    #563
    Főleg azokat, akik magyarul beszélnek, írnak...
  • blaholl
    #562
    Tanulj történelmet, Szerdahelyen nagyrészt magyarok laknak és nem hiszem, hogy örülnek neki ha leszlovákozod őket.
  • zakika
    #561
    ha nem vetted volna eszre en kiirtam pontosan melyik szakaszon mentem MO, de te csak anyit irtal hogy pozsonyba. honnan, merre, azt meg talaljam ki.

    ha valaki meg nem vette volna eszre, szlovakiaban nyugatrol keletre huzodnak a fol utak ugyanugy ahogy a hegyek. tehat utan volgyekben mennek. ha valaki eszaki iranyban akar menni (mert hova is menne a magyar turista baziuj sifelszerelessel amit csak egyszer hasznal es mar helikopterrel viszik... de ez mas tema), annak at kell menni a hegyeken, hagokon, vagy megkerulni egesz szlovakiat, mert ugyebar autopalya meg arra se jutott, hogy egyszer aterjen kassatol pozsonyig (persze a tara alatt, zsolna, pozsony utvonalon, mert a gazdag osztrak turistaknak csak a magas tara kell)
  • Blufox
    #560
    A kommunizmus 7 csodája:
    A kommunizmusban mindenkinek volt munkája.
    Bár mindenkinek volt munkája, mégsem csinált senki semmit.
    Ha ez nem vakitás,akkor semmi:))


    Bár senki sem csinált semmit, a tervhez képest mégis mindig 100%-on felül teljesített.
    Bár a 100%-on felül teljesítettek, mégsem lehetett semmit kapni.
    Bár semmit sem lehetett kapni, mégis mindenkinek volt mindene.
    Bár mindenkinek volt mindene, mégis mindenki lopott.
    Bár mindenki lopott, mégsem hiányzott soha semmi.

  • Blufox
    #559
    Jellegzetes MO "image" ,minden készül,dehogy miből?
  • Blufox
    #558
    Szélesebbek? Alig fér el egyymás mellett két autóha egy teherautó jött lekellett húzodnom,hogy elférjünk. Azért MO csak a főld útn van ilyen vagy kissebb településeken.
    Hát bizony,aki Szlovákiába utazik,ajánlatos feltérképeznie magát mert semmi kiinduló pont,márha nem ismeri az országot. Pozsonyba mentem ,azt két órát azon vakaróztam,hogy hogy a fenébe is mennyek oda. Tanultam belőle,megjegyeztem ,meg ott a térkép. Mert ami az út jelző az elküld hirtelen göröngyösre de nem oda ahova menni akarsz. Tipikus eset,egy célt 50m belül két irányba jelőlés ,és naná hogy az egyik nem oda visz hanem "bal acskóra" úgyhogy csak ne szapuljuk a MO úthálozatokat,van mindenhol hiba ,itt javulgat, viszont máshol................. Csoró autom nyekerget ,recsegett ropogott az uton,pedig még csak 1 éves. Itthon,siri csend.(nemmindenhol)
  • Blufox
    #557
    Jesszusom,brooooooooooooooááááááááááááá
  • rolika
    #556
    ez asszem még nem volt: tisztelet társasága

    ez már megint milyen hülyeség? a schmuck gyerek jelszava valami olyasmi lehet, mindent, csak dolgozni ne kelljen :DDD
  • rolika
    #555
    ott a :D

    de ehhez mit szólsz: németországban direkte beszűkítik az utakat a lakott területek előtt, ahova én járok sokat, ott egyszer az egyik, majd a másik sávokat, szal egy max. 30-cal bevehető s-kanyart csinálnak, hogy ne lehessen ezerrel berontani a faluba. ha valaki jön szembe, ki kell várni, vagy téged várnak ki.
    monnyuk ez már abszolút nem ehhez a témához szól :)))

    csak mindig oda lyukadok ki, hogy külföldön mennyi jó ötlet van, mi meg mindig fel akarjuk találni a spanyolviaszt, és a végén mindig ráb.szunk. ez a magyar valóság.
  • Vlala #554
    Szlovákiában azért nem ugyanez a helyzet. Pl. a határtól Losoncig 10 éve nem láttam útépítést. Egyszer megcsinálják - tíz év múlva még járóképes, nem hejdejó, de használható.
    Kis hazánkban tavaly decemberben, jóóó sok védőitallal megcsinálták - márciusban már repedezett...
  • Lteebee
    #553
    Most mindenki elkezdhet mindenféle egzotikus helyeket, utakat említeni, de nem erről volt szó.
  • rolika
    #552
    nem az a lényeg, hogy milyen szélesek az utak...
    voltam pár éve írországban, és ott szinte minden út k.rva keskeny, ráadásul majd' mindenhol ölnyi vastag fal is húzódik mindkét oldalán, úgyhogy nemhogy előzni, de kerülni sem nagyon lehet.
    egyszer busszal mentünk egy kastályba, és amikor szembejött egy személykocsi, fél km-en keresztül tolatott vissza előttünk. a kastály kapuján úgy fért be a busz, hogy a tükreit be kellett hajtani. meg is tapsoltuk a sofőrt, amikor átlavírozott...
    szal az utak keskenysége nem mérvadó :D
  • zakika
    #551
    bocsi, hogy csak most reagalok
    szlovakia utak szelesebbek. talan azert, mert tobb a hegy es gondoltak ra jo elore, hogy elozni is fo kelleni. legalabb a fo utvonalak lennenek szelesebbek, de az se nagyon...
    masik dolog az eltevedes. mivel tudok magyarul, tehat nekem elonyben kellene lennem veletek szemben, ha magyaroszagon vagyok, de igy is eltevedek. nalunk annyival nehezebb nektek, hogy nem ertitek a nyelvet.

    az ut minosege kb egyforma, MO legfeljebb kiteszik hogy uthibak es lekorlatozzak 50re a szebesseget. igaz, hogy tobb a gyorsforgalmi ut magyaroszagon, de ami nem gyorsforgalmi az nagyon lassuforgalmi
  • Vlala #550
    Én azt szeretem, amikor (bocs, ha szertebacom a topicot) így írják rá a tévékre:
    Már 29.990 Ft-tól!
    Persze ez a 37 cm-es, mono kivitelre volnatkozik, se teletext (pedig kiírják, hogy van, persze "elfelejtik kiírni, hogy csak a nagyobbakban), se semmi.
  • Lteebee
    #549
    A többit nem tudom.

    Tény, hogy más országokban az utak elég szélesek ahhoz, hogy tudj előzni, ha akarsz.
    Az is tény, hogy sok környező szláv országban simán eltévedsz, ha a jelzésekre hagyatkozol, de ezt kezdjük átvenni mi is.
  • Blufox
    #548
    Csak ez jött le?végül is nekem8
  • SötétBarom
    #547
    Soproni spár, elektro-mittoménmi. Emberek arcába kipakolva samsung digit TV-k a böszme nagytól az apróig, hatalmas betűkkel pedig h 84.900,- (az összesen!)
    Naivan rákérdezek h ez mér ilyen olcsó, erre közlik h nem ennyi, ez az ár csak a 14-es, videokazetta méretűre érvényes.. A közepes (21es) az 140, a nagy 230 ropi..
    Ez még mind semmi. Mondom h talán egy 21es 140ér nem sok. Kérdi az eladó h mire akarom használni.. Bazz, monitornak meg TV-nek, ezér van. Erre ő: ja, ezt arra nem lehet. Ez csak 640x480-at tud!!! Monitornak csak a k*rva nagy meg a csökött a jó... Valaki vonjon le tanúlságot meg nekem nem sikerült..
  • Lteebee
    #546
    A szlovák helyett én szlovákiait mondanék.
  • rolika
    #545
    nálunk meg még ez sincs, ki kell menni külföldre :)
    tehát itt rosszabb :)
  • Blufox
    #544
    Csak két jó dolog van most Szlovákiában,ólcson szállás a Tátrában+Donovaliban,meg ólcsobban a benzin,azt kifújt. Brooooáááááá