623
avagy hülyének néznek minket?
  • Hellhammer
    #223
    Hát igen ez is jellemző :| A Ladás őrület azért elfogadhatóbb számomra, mert tudja az ember, hogy mit várhat el egy ilyen autótól.

    Nekem az a fő problémám a Suzukival, hogy úgy állítja be az Ignist, mintha egy WRC autó lenne. Miközben van rajta 185-ös gumi (lehet, hogy csak 145-ös?), hátul merevtengelyes felfüggesztés utcai gátlókkal és rúgókkal, papírvékony kasztni, magas felépítmény, pille súly. Az egyedüli pozitívum, hogy sikerült végre hátulra is tárcsaféket rakni. Ebbe beleül az egyszeri júzer és elhiszi a Suzuki reklámdumáját, miszerint:

    "Mindig is az volt az álma, hogy rali autóval járjon? Most valóra válhat! Az Ignis Sport egyenesen a ralipályákról érkezett a márkakereskedésekbe. Ez az autó a versenyautók mindig is irigyelt tulajdonságait ötvözi a személyautók kényelmével, hogy megdobogtassa minden autós szívét."

    Szal júzerünk - rally fanatikus révén - azt hiszi, hogy végre egy rally autóban ül és elkezdi nyomni neki. Aztán az első komolyabb kanyarban esetleg észerveszi, hogy nincs sperr diffi, az economic gumi megúszik, a hátulja elpattog az úton, miközben billen kifelé az egész kasztni stb. Jó esetben észhez tér, rossz esetbe ott marad majd az út mellett esetleg valakit/valakiket magával rántva...

    Ui: forrás: www.suzuki.hu
  • Vlala #222
    Ahhoz nem kell a Suzuki... nézz körbe, mennyi szakadt Lada (minden tiszteletem a Ladásoké, akik szeretik a járgányukat, de most nem erről van szó) szaladgál Sport, Turbo vagy Speed felirattal, néha a VFTS-t is odapakolja az igyekvő 18 éves srác a 20-25 éves autóra, hogy a diszkó előtt lehessen miből folyatni a nyálát.
    Speciális példa:
    ismerősöm vett egy Lada 2101-es típussú, 1978-as évjáratú személygépkocsit, ismertebb nevén 26 éves Zsiguli :-)
    "leműszakiztatta" 20000 Ft-ért, a vizsgáztató zsebébe ment, sztem nem is látta az autót;
    Vet erá sportdobot a piacon, semmivel sem jobb egy gyárinál, de legalább hangos;
    Ráírta az oldalára két rozsdás lyuk közé, hogy VFTS Sport;
    és most ő a jani a faluban a rallis Ladájával. Legalábbis ezt hiszi... ha valaki látja, utaljon már rá legyen szíves, hogy ciki...

  • Hellhammer
    #221
    Az Ignis Sport-ban nem a metálfény a parasztvakítás, hanem az, hogy el tudják adni "Sport"-nak (nem kell jönni az S1600-as Ignis-el, mert annak köz nincs az utcai autóhoz). Nekem egyből az ugrik be ez hallatán, mint amit a mentősök és rendőrök mondanak egy levágott fejre: "élettel nem összeegyeztethető sérülés". Azaz sporttal nem összeegyeztethető autó.

    Pfff. Beszéltem. Bocs csak fel szoktak bosszantani a műmájer faxagyerekek, akik azt hiszik sportautóban ülnek...
  • Jagi
    #220
    Szuper TURBO 2000 festőkészlet!
  • Vlala #219
    Nem tudom, már rég nem igazodok ki ezeken. De hogy át akarnak szabni, annyi szent :-)
    TV Shop? Simán beleférnek a topicba...
  • Jagi
    #218
    De ez tényleg így van, vagy kacsa? Mer az tuti, hogy a metálfényű drágább, de akkor mert reklámozzák úgy, hogy 1 999 999 Ft csk most csak önöknek(TV Shop, ezt majd később). A képen meg tuti metálfénnyel van.(renault) A sima fényezéssel kerül annyiba, simám megvezetik az embert, mint az ökröt.
  • Vlala #217
    Akkor vehetsz hozzá 2000 doboz modellfestéket, és akár terepszínű gnis Sportot is kaphatsz :-) de télleg, ezek a feláras kötelező tartozékok engem is idegesítenek. Egy nepper külön pénzt akart kérni az elakadásjelző háromszögért, mentődobozért, üléshuzatért...
  • Jagi
    #216
    A másik paraszvakítás az IGNIS SPORT. Tetszik meg minden, de csak metál fénnyel lehet kapni, azt meg külön kell venni hozzá.
    Szóval feláras, de máshogy meg állítólag nem adják. Mondjuk ezt kétlem, hülyeség lenne normál fényezés nélkül nem kiadni. Ezt nem értem.
    Ha nem kérek, fémtiszta verdát kapok? Mííívan.

    Tudtok erről valamit?
  • Jagi
    #215
    Ja így már vágom, megaszar volt,de valahol vicces is!
  • Jagi
    #214
    Chucky! HA! Még csak az! A "sunyiképű maci" engem egy idegesítő biztosítási ügynökre emlékeztet. Az úgy nyír ki, hogy vágyod a halált.
    A kettő között csak ennyi a külömbség!
  • Vlala #213
    Tudod, a majmos, amikor Majomné megpróbál mosni... ilyen hüle szövegek mennek alatta, már én sem emlákszem tisztán.
  • rolika
    #212
    nemtom, hogy vagy vele, de szerintem a süni+borz SOKKAL aranyosabbak, mint a sunyiképű maci, amiről mindig "gyerekjáték" chucky ártatlan fizimiskája ugrik be :)
  • Jagi
    #211
    Jáááááá, a másik. Coccolino. Vazz... rosszul vagyok mikor meglátom azt a gagyi medvét aki a törülközőn pogózik.
    Ellen: süni + borz.
    Na meg a szépmosolyú kiscsaj a "nemtudsz megetetni" dumájával.
    kölyköknek elmegy, de a célközönség a háziasszonyok. (halálsikoly szar)
  • Jagi
    #210
    Tényleg egy kicsit szőrszálhasogatás volt a részemről, bocs,csak próbáltanm jelezni, hogy itt termékről van szó, nem közvetlenül a kitalálóját támadják.
    Pl: Persilnél sem Henkel Mo.-t fikázzák csak a Persilt
    (reklámra már nem ugrik be, mert kurva sok van belőle, de az egyiknél
    tuti levágtuk, hogy a Persil van a cenzura mögött).

    ezzel annyit akartam ki hozni a dologból: Ez enyhítő körülmény.(az esküdtek meghatódnak nagylelküségüktől, hogy nem a céget kezték el elsőfokon porig alázni!) : DDD
  • Jagi
    #209
    Mega Rambo, szuper mosi ? Bocs, de erre nem emlékszem pontosan, bár valami rémlik...
    mikor volt?

    A tied se rossz. :DDD (az aláírás)
  • Vlala #208
    u.i.
    A mosóporreklámok közül nekem még mindig a Mega Rambo, szuper mosi a kedvencem, egyáltalán rá se néz más mosóporra, a miénk ilyen, tessék. Meg aztán a majmok közelebb is állak hozzám, mint az emberek :-)

    Az aláírásod mintha a szívemből szólna :-)
  • Vlala #207
    A Pannon Praktikum név hallatán 10 emberből 9-nek a telefon jut eszébe, a tizedik meg vagy süket, vagy hülye, vagy szőrszálhasogató...
    Ha ezt sikerál beadni az ügyészségnek, jó nagy tanulópénz lesz a Vodának...
  • Jagi
    #206
    a mosópor témát a Dosia intézte el a legjobban. Nagyon közönségbarát.
    Nem úgy keztehogy:
    Ez egy másik mosópor. Szar vedd meg a milyénket!
    Ez egy jó mosópor, a milyénk is jó, csak olcsóbb, ha akarod vedd meg!
    Vagy valami ilyesmi.De mindenképpen pozitív.
  • Jagi
    #205
    szal, nyílván jogtiszta, mert az első naptól fogva ment volna az anyázás. És tényleg ez a magaslabda effektus.
    Szemesnek áll a világ... nekem meg a... de ez már nem ide tartozik. :DDD
  • Jagi
    #204
    Az nem a szolgáltató neve, hanem a tarifacsomgé. :) A pannon szó tudtommal nincs levédve, de akkor is kőkemény :DDD

    Bár a szókapcsolat le lehet, ezért engedéllyel szabad csak említeni.
  • Jagi
    #203
    Én akkor pont kajáltam, ezek szerint nekem sem a fülem csengett. Mert ha 2 ember hallja...
  • Vlala #202
    Tudom, nem is Neked mondtam :)
  • fifi
    #201
    Erről beszélek...
  • Vlala #200
    Kerested? Olyan cím alatt keresd, hogy "vásárlási döntés meghozatalának negatív befolyásolása", mert szakmai körökben valahogy így nevezik. Nem hivatalosan ez ócsárolás, fikázás, de etikus magatartás semmiképpen sem. Nah ezért tilos az ilyenek hangoztatása, ezen alapszik a "másik mosópor" is...
    Azzal semmit sem érnek, hogy levetetik, ha már egyszer is lement a tévében, és a Pannon talál néhány embert tanúnak, aki látta.

    Egyébként nem látok benne értelmet, hogy szolgáltatót cseréljek, úgyis hol az egyik, hol a másik "tud jobbat", 4 éve 30-as vagyok.
  • rolika
    #199
    áh, nem jó az. lásd a másik vodás reklámvonalat. állandóan a másik verőlegényei hajkurásznának :-D
    bár ő inkább feltaláló, na mind1
  • Dzsini
    #198
    jelentkezz a vodáékhoz mint PR és reklámszakember :)
  • rolika
    #197
    szerintem elég lett volna az utalás: "tudunk jobbat"
  • Dzsini
    #196
    erre megvan a pontos jogszabály-idézeted? kizártnak tartom, hiszen akkor egyetlen reklámjogi szakértő (ami egy ilyen cégnél minimum hogy átnézi a dolgokat) sem engedné, hogy kikerüljön a reklám.

    #195 már elgondolkodtató, és tényleg felmerülhet mint rossz ötlet, hogy emlegetik a másikat... de leginkább az van benne, hogy a pgsm nyílt kihívással élt a "tud jobbat" reklámmal... magas labda volt, és le is csapták.
  • rolika
    #195
    ugyan nem vagyok szakember, de szerintem ügyetlen húzás reklámban név szerint megemlíteni a konkurrens szolgáltatót. felmerülhet, hogy a konkurrencia nélkül már reklámozni sem tudnak :)
  • fifi
    #194
    Attól függetlenül hogy jobb-e az övék vagy sem, nem említheti meg a nevét...
  • Dzsini
    #193
    nem hiszem, hogy bármilyen reklámtörvény korlátozná egy másik cég megemlítését a reklámban (kezdve onnan, hogy az ellenreklám is reklám) - és ha perre kerülne/került volna, akkor abban a pillanatban levetetik - régebben volt erre példa, akkor a reklámozó céget meg is csapták rendesen. de jelen pillanatban tényleg "tudnak jobbat" :)
  • Vlala #192
    A Pannon beleegyezése nélkül akkor sem szabadna megemlíteni a nevét, ha tényleg tudnak jobbat, és elhangzik a perc-alapú számlázás és az apróbetűs részek is... ebből sztem lazán per lesz!
  • Dzsini
    #191
    ha tudnak jobbat, és a reklám sugárzásakor tényleg minden állítás ami elhangzik megfelel a valóságnak, akkor nyugodtan lehet ilyen módon reklámozni. (főleg, hogy előzőleg a pgsm a reklámjában nyíltan rákérdezett, hogy tudnak-e jobbat :) )
  • Vlala #190
    A múltkor kis híján beestem az árokba, amikor meghallottam a rádióban.
    "Tudunk jobbat, mint a Pannon Praktikum"... ilyen nyílt fikázás eddig nem volt divat a szolgáltatóknál, eddig csak olyanok mentek, hogy a 20-as busz tábláját kicserélik 30-asra.
  • Jagi
    #189
    És? Akkor mi van a Voda vs pgsm-mel
  • Vlala #188
    Én azt sem tudtam, hogy a babák simogatnivalóságának van mértéke. Pl. a új babafürdetőtől kétszer olyan simogatnivaló lesz a csöppség.
    ???
  • LittleL
    #187
    vagy lehetne Németországban még:

    Herrkömmliche - aza hagyományos mosópor,

    mint azt egyik Wochenshow c. kabaré műsorban meg
    is csinálták.
  • Dzsini
    #186
    néhány reklámetikai gondolat
  • Devla
    #185
    Szanalmas...
  • Dzsini
    #184
    megtették, nálunk is volt egy ideig "általános mosópor"