623
avagy hülyének néznek minket?
  • zakika
    #263
    aki nem hasznal ovet az mar eleve ongyilkos tipus (most jonnek az olyanok, aki nem hasznalnak...). a legszak meg csak egy kis segitseg mogy megse a auto adja a pofont , hanem valami egy kicsivel puhabb
  • Vlala #262
    ez a kebelnövesztősdi már kezd az agyamra menni, a potemixre meg még hálistennek nincs szükségem :-)
    Az egyetlen hatéknoy mellnövesztő a vodka, belsőleg hat. A férfi beönti, és kapásból nagyobbnak látja a nő melleit... (ezt lehet, hogy mondtam már, hajlamos vagyok 3-4-szer elsütni egy poént :-) )


    Ismerősöm kipróbálta a Smartot, azt mondja, legyorsult vele egy bömöst :-) az ólomcipős állat :-)
    zakika: igen, pont mint amikor nem használsz övet, emrt úgyis van légzsák. Ütközésnél két pofont kapsz az autótól egy helyett!
    A RIP pedig nem nagy baj, úgyis minden játék RIPpelve fentv van a neten, miért pont a mi gyermekünk ne legyen? [fekete humoros szmájli]

  • Shaman
    #261
    Azé nem kell állandóan összeesküvés elméletben gondolkozni.

    Autót én deviza alapon köztöttem (2 év alatt visszafizetés),s jobban jártam,mint a forint alapú,mert erős volt a forint. persze benne van a pakliban,hogy gyengülhet,de hát ez rizikó.....
  • rolika
    #260
    ez a hitelek tényleg veszélyesek

    kolléganőmnek egyszercsak írt a legnagyobb hazai pénzintézet, hogy megemelik 4e ft-tal a húsz éves hitel havi törlesztőjét. miért? benne van szerződésben, hogy egyoldalúan emelhetnek. ha benne van, meg is teszik...

    a devizaalapú hitel is irtó veszélyes. most éppen a beetetés időszaka van (erős a forint), aztán ha elegen horogra akadtak, szépen leértékelik a ft-ot... (már rebesgetik)
  • zakika
    #259
    nekem ha beteszem a kulcsot bevillan a lampa hogy gyerek eseten kikapcsolni a legzsakot... veszelesebb lehet mint az utkozes. lehet hogy csak koccansz, de a gyereket odanyomja a legzsak es annyi (RIP)
  • amatőr
    #258
    Bár éppen autócserén töröm a feje, nem vennék Smartot. Pedig cool.
    Pont mint egy kurva, feleségül nem vennéd, de szivesen használod...
  • Dzsini
    #257
    ahol idáig láttam, ott az ajtót kinyitva volt egy kapcsoló a "zsanérozás"nál (a műszerfal amúgy ajtóval takart oldalfalán), amit az indítókulccsal lehetett állítani (persze mindenféle biztonsági feliratok, stb) - így csak állás közben, és akarattal lehet átkapcsolni.
  • amatőr
    #256
    Hát a gyerekügy az nehéz, nem is nagyon viszem, csak az oviig, ami 2 perc. Az utaslégzsákot - szerintem éppen ezért - NEM LEHET KIIKTATNI.Legalább is nem találtam meg. hogy hol kell.
    De nem az autó tulajdonságait kell itt taglani asszem.
    Az önrész 200.000, és ez nem rajtuk múlik, a biztosítók csak így kötnek cascot bérautóra. Ez lopásra is vonatkozik, de állítólag még nem tűnt el egy sem.

    Na, azért találtam egy jó kis átverést:
    Lakáshitelek már 1,99 % os kamatra
    Szókal ha most megkötöd, akkor 5 -6 hónapig ennyi. Azután a további 235 hónapra, ami hátravan a 20 évből, már 4.9%, plusz kezelési költség, kb 2-2,3%... Szóval mint a többi...
    És a kedvenceim:
    Big Breast Kebelnövesztő: "a barátom igazán meglepődött, pedig még csak 10 napja szedem"
    POTEMIX: " A lenyugvó napnak is van ereje"

  • Vlala #255
    OK, akkor mea culpa...
  • Dzsini
    #254
    szerintem szinte minden kocsiban kikapcsolható az utasoldali légzsák, pontosan emiatt.
  • Vlala #253
    Azért kérdeztem, mert első ülséen nem utazhat, csak háttal a gyermekülésben. Az meg a lufi miatt (tudtommal már van benne utasoldali is) kiesett. Vagy kikapcsolható a lufi? <-ez lehet, Audi TT-ben láttam ilyet
  • zakika
    #252
    csomagtartoba? vagy az nincs neki?
  • Hellhammer
    #251
    Nem egészen így van, módosították már a törvényt. Ha kicsit lentebb olvasol, találhatsz egy cikket amiben szintén le van írva:

    "Az összehasonlító reklám fogalmát az Európai Uniós jogharmonizáció miatt újradefiniálták a gazdasági reklámtörvényben. A Magyar Reklámetikai Kódex 8. cikkelye szerint a reklám nem támadhatja vagy ronthatja más termékének, szolgáltatásának hitelét sem közvetlenül, sem közvetetten. A megengedett összehasonlító reklám kizárólag csak azonos rendeltetésű vagy azonos szükségleteket kielégítő árukat hasonlíthat össze, és az összevetésnek meg kell felelnie a tárgyilagosság és az ellenőrizhetőség feltételeinek is."

    Azaz lehet hasonlítani, de csak konkrétan mérhető formában (pl. X>Y) az viszont tényleg nem megy, hogy "a minek jobb mert a másikról azt tartják, hogy szar".
  • harcu
    #250
    A magyar törvények tiltják az ÖSSZEHASONLÍTÓ reklámot, márpedig a "tudunk jobbat, mint a Pannon" kőkeményen az. Ezért nincsenek a mosóporreklámokban megemlítve konkrét nevek, a VW nem úgy reklámoz, hogy a Golf ebben és ebben jobb az Astránál, stb.
  • Vlala #249
    Meggyőzőbb, mint eddig, csak negatív híreket hallottam róla. Kicsi, zötyög, nem is egy euró. De lehet, hogy így is megéri... ki kellene már próbálni.

    [szőke]
    Fogyireklám: a legtöbb fogyaszógép úgy működik, hogy az ember kiadfja érte a sok pénzet, és akkor nem marad neki ételre, és ettől fogy le
    [/szőke]
  • Hellhammer
    #248
    Sztem pár marék haj kihullását megelőzöd, ha nem kezdesz el kispókozni :) Ezt mint ex-polszkis mondom.

    Fogyasztós reklámok:
    A legdurvább az amiben már nem csak utalnak rá, hanem egyenesen ki is mondják, hogy mozgás nélkül lehet fogyni vele. Persze.
  • #247
    Ezek után mi a véleményed a szolgáltatásról?
  • Vlala #246
    Kis Polski :-)
    abba legalább a látszatát belevarrták annak, hogy négyszemélyes :-)
    Mostanában Skodázom, de még mindig nem tettem le arról, hogy ksipókozzak!

    Újabb parasztvakkantás: a fogyigépek előtte-utána képei. Vagy ez volt már? Ha megengeditek, nem olvasok vissza...
  • Hellhammer
    #245
    Azt meg tudnád esetleg mondani, hogy arról beszéltetek-e (vagy a szerződésben benne van-e), hogy akkor mi történik, ha ellopják az autót mialatt bérled?

    "...iszonyúan pattog, olyan 80-tól csak a halálfélelem marad."
    A kipolszki is ilyen volt, de csak ebben a 2 tulajdonságban :)))
  • Vlala #244
    Az öveket bekapcsolni nálam alap, nem csak ha halálfélelmem van... A 3 éves gyermeket hová tetted?
  • amatőr
    #243
    Szia mind!
    Na itt régebben volt szó az 1 Eurós Smartról.
    Kipróbáltam.
    Regel 08.00.00 kor bejelentkeztem, biztos ami biztos:), merhogy csak 20 van nekik. Megkaptam.
    1, a hitelkártyádról nem veszik le a pénzt, csak zárolják, nem költheted el, 3 napig.
    2, nettó 1 Euro, bruttó 939 Ft/3nap.
    3, az autó belül k*va nagy, kívül ugyanolyan kicsi, nagyon megy, iszonyúan pattog, olyan 80-tól csak a halálfélelem marad. ÖVEKET BEKAPCSOLNI!!! Városban tökéletes.
    Tegyük hozzá, hogy ez a legalapabb alap, de van benne ABS, Rádió, Centrál, immobiliser, el ablak, félautomata váltó, dupla légzsák stb...
    4, sárga-fehér-telefonos-pannon-géesemes az egész cucc, a gyerekemnek nagyon bejön, igaz, hogy Ő még csak 3 múlt.

    Amúgy néztem más autókölcsönzőket is - hátha nem kapom meg, és ugye valamivel járni kell amíg a verda szervízben van:
    1, napi 5-7000 alatt nincs semmi , 1200 ladát találtam 3800+ Áfáért
    (komolyan)
    2, van ahol még kilométerek után is kell fizetni,
    3, a letét min 100.000, max 300.000 és mindenhol van,
    4, a smart fogyasztása nagyon kevés,
    5, mindenhol letakarítva, teletankolva kell visszavinni, vagy ezeket külön kifizettetik veled.
    Szóval aki tud jobbat 3 napra, szóljon!
    Amúgy minden ással egyetértek, kivéve a prolongot.
    De erről majd legközelebb.
    Műkedvelő
  • rolika
    #242
    reader' digest spam :)
    bontsa ki azonnal!!!
    25millió készpénzben!!!
    de ha két napon belül visszaküldi, +5 milkát nyerhet!
    a borítékban egy csekklista:
    résztvevők kiválasztása! pipa ("megállapítottuk, hogy az ön megyéjéből KÜLÖNÖSEN sokan nyernek..."
    szelvények postázása! pipa
    sorsolás! nincs pipa (de: már csak ez az akadály van vissza! a kétharmada már megvan!!!)

    ááááá!
    ugye ezt senki nem veszi be? ugye?
  • Vlala #241
    Volt már róla szó, azt mondtuk rá, hogy hülyeség.
    Katonai célokra jó, hogy ha leálll a moci, akkor felnyomod prolonggal, és a bázisig visszavisz, de utána ki lehet írni az autót leltárból.
    Betont? Motorba? Annak annyi, azt már egy tonna prolong sem menti meg... kuka az egész.

    Az Aurit bírtam még, ez az a csodavax, amit egyszer felkensz, és múmiát csináltál az autódból, sem az idő, sem a természet nem foghat többé rajta. Csak azt nem értem, hogy akkor miért adnak egy csomagban 5 autóra elég vaxot?
    Lefújod festékszóróval, vizes ronggyal letörlöd, már ott sincs... megnézném!
    Aztán a bemutató fénypontja: a műsorvezető Rolls Royce-át (hja, sok emberből kellett ezért a járgányért bolondot csinálnia a vaxszal...) bekenik Aurival, és meggyújtják. Sehol egy hólyag (de, egyet látok), meg sem látszik az autón, hogy tojást sütöttek rajta...
  • Hellhammer
    #240
    Hú nem emlékszem már rá és lusta vagyok visszaolvasni, de tutira volt már szó itt a prolongról :) Haver mondta, hogy most már nem elégszenek meg azzal, hogy homokot szórnak a motorba, most már BETONT öntenek bele. No comment... :)))
  • Vlala #239
    Huutényleg, offra szladtunk, azt hittem, ez az Autómánia topic... gyorsan onra kapcsolok, és vissza Freihez:
    Elég sok "csúsztatás" van a műsoraiban. A bérgyilkosa például halkereskedő volt, ha jól tudom... a szamurájos részen egyik hajanuku :-) ismerősöm szarrá röhögte magát a részletek miatt. (pontosan nem tudtam min, magyarázta, de hüje vagyok a nipponiakhoz)
    Az a legjobb benne, hogy mindenütt talál magyarokat. Magyar eszkimó lopja a jeget az Antarktiszon, magyar busman szemetel az őserdőbe, és magyar katonák vannak Irakban (ja, azok télleg vannak)

    TV-Shop? Ha most megrendeli a cicás kulcstartónkat mindössze 9900 Ft-ért, (vissza nem térő alkalom! felirat villog a képernyőn) nem egyet kap, hanem kap tőlünk egyet ajándékba. Így egy kiscicás kulcstartó áráért kettő darab kiscicás kulcstartója lesz. Sőt! Figyeljenek csak! Csak a műsor időtartamáig érvényes ajánlatunkban megajándékozzuk Önt egy késkészlettel! Ez nem bóvli, ez teflonbevonatú titánacél! Foglaljuk össze: Ha a műsor végéig telefonál, nem egy, hanem két kiscicás kulcstartót kap, és megkapja ajándékba a teflonbevonatú titánacél késkészletünket! (most ájult el egy nő a színpadon, ez a "kellék" kell...) Telefonáljon MOST! Vagy a holnapi műsorban, mert ugyanezt levetítjük holnap is... nem ebszélve arról, hogy felvételről megy a film.
  • Vlala #238
    Igen, valahol én is olvastam tesztet, de ezt szériában így (lehet, hogy egy kicsit szelídítve, de nem nagyon) gyártották. Tuning&Stereoban volt egyszer egy 450 kilós, 670 cm3-es 55 LE-s kis Fiat, olajhűtővel és tolótetővel (az kell :-) ) cirka 670 ezer Ft-ért. de megvettem volna!
  • LittleL
    #237
    Én csak azon csodálkozom hogy volt egy műsora Frei-nek
    a külföldi magyar millárdosokról,
    és ott azt mondta, hogy a leggazdagabb az a
    Soros György bátyja,Pál a gazdagabb, de a Forbes magazin szerint
    Soros György van kb. az 55. helyen 7.5 Milliárd dollárral.
    Bátyja sehol

    A többi felsorolt ember közül nem találtam például
    Munk Pétert sem, akinem állítólag 10 milliárd dolláros vagyona van megint, nemtudom miért nincsen fennt a Forbes listán.
  • Hellhammer
    #236
    Asszem arról a Fiatról volt a Totalcar honlapján egy írás. Ha nem, akkor máshol olvastam, de a leírásban a tulaj szlalomversenyekre gyúrta ki az autót és alázott vele rendesen :) Mondjuk ott az volt, hogy utcán nem nagyon használja, szal az utcai része itt dől egy kicsit :)

    Egyébként szar is az, ha nagyon sportosra csinálnak valamit. A srácnak akitől vettem a mostani autómat, van egy 1200 ccm-es Suzuki motorja. Az 1200 ccm-ből kihoztak 126 Le-t ami nem szar széria motortól, viszont a srác azt mondta, hogy már a kereskedő megmondta neki amikor vette, hogy megy vele 100e km-t és utána a motornak kuka, mert széthajtódik annyi idő alatt. És ugyanez igaz minden más alkatrészre is.

    Pl. az előző autómon eléggé ki voltak már a hátsó szilentek és az ültetés miatt nagyon terpesztett a 2 hátsó kerék. Többen javasolták sportszilent beszerelését, mert az helyrerakja a dolgot. Keresgéltem, de nem találtam csak német tuning cégeknél ilyet és nem nagyon akartam külföldről rendelni (ilyen téren fázós vagyok kicsit), viszont egy magyar szilent készítő műhelyre bukkantam.
    Mondom a faszinak, hogy sportszilent kellene. Néz rám egy darabig, majd megkérdezi mire kell. Elmondtam neki. Erre mondja, hogy nekem nem sport szilent kell, hanem keményített szilent. Ui. a sport szilentben semmi gumi nincs, egy "sima" aluminium pogácsa szerűség. Azt mondta, hogy az pártízezer km alatt megette volna az egész futóművemet ha azt gyári állapotban hagyom.

    Bocs az offért, de ez most valahogy kijött belőlem :) Lőjetek le.
  • Hellhammer
    #235
    Na faxom logikai bukfencbe kerültem a szar fogalmazásom miatt. Szal régen nem néztem már, de most megint :)
  • Hellhammer
    #234
    A kiderült a beborult az konkrétan a bérgyilkosos téma lenne?

    Egyébként én régebben nem néztem, most az utóbbi időben kompletten láttam 2 műsorát, a többiből 5-10 perceket + a reklámokat, az egyik végig nézettben USA-ba szakadt milliomos hazánkfiai voltak a másik meg a tegnapi eresztés. Régebbre visszaemlékezve nem ezt vártam, nagyon bulváros lett sajnos :(
  • rolika
    #233
    csilivili vastagkerekű bringa... az mind mtb, nem??? :)
  • Jagi
    #232
    Kisarkít mindent, ezáltal átb*ssza a fejünket.
    (távol-keleti riportok, milliárdosok...)
  • Mike
    #231
    igaz szép az öltönye, és kellemes a hangja, de ennyi
  • Mike
    #230
    Frei már régen könnyünek találtatott
  • Jagi
    #229
    Ja, Egerben van egy rakat "Tuning Lada", az egyik előttem hagyta el a komplett pufórendszerét!
  • Vlala #228
    Freit azóta nem nézek, mióta kiderült a beborult :-)
    Utcai sportautó? Fiat 600 Abarth... elég kevés van belőle, de abban tényleg azok a versenycuccok vannak, amely a raliváltozatot tették híressé. Kb. annyit is bírnak, annyiba is kerülnek, ha cserélni kell, de sztem töker megérné, hogy az "utcai alufelnis sportautókat" az aszfalt alá alázzuk vele... van bennük 500 kiló meg 60 LE :-)
  • Hellhammer
    #227
    Igen. Pont ez a lényeg :) Sztem elég gáz tömegautókat "sportautóként" eladni. Nálam a szériában gyártott sportos jellegű utcai autó valahol ott kezdődik, ahol az Impreza WRX STi van...
    Ugyanez a vélemény a sport kipuffogó dobokról is. Köze nincs az autósportban használatos cucchoz...

    Más:
    Tegnapi Frei dosszié. Nemtom láttátok-e a Supersize Me című filmet, de Tomikánknak sikerült egy az egyben lenyúlnia a filmet. Ugyanazok a témák, majd ugyanazon sorrendben, hasonló mondatszerkesztések... Elég gáz. És ehhez jön a dörmögő hangú kommentátor image építő dumája, hogy most akkor megmutat nekünk mindent jól és felnyitják a szemünket jól. Frei szemeit ki nyitotta fel?
    Egyébként az egész műsor nagy vakítás csak, hatásvadász módon van összevégva. Néha azért egyetértek vele, mert sikerül értelmes témát kiragadnia és nem csak a kimenekült magyar zsidók ügyeskedéseit fényezi (habár nem árt ugye nyalni a seggüket, ha meg is akar élni valamiből). Sajna ilyen pofábaüvöltős stílusban lehet már csak a barbara-mónika-balázs-ki-be-szét-megbeszélős sókon beszűkült agyú tévénézőkhöz szólni :(
  • Vlala #226
    Mountain Bike-nál nem láthattál ilyet, csak TG bicajoknál. A mountain bike-ok a Kona ,Merida, stb. kategóriánál kezdődnek, ezekre már nem írják ki.
    Az más, hogy úgy néz ki, mint egy MTB, és az alap Shimano TY cuccokat is ráaggatják - olcsóbbat nem kaptak.
  • Vlala #225
    Én sem akartam a Ladásokat megbántani, csak pont Ladfa volt a sztoriban...

    "Ez az autó a versenyautók mindig is irigyelt tulajdonságait ötvözi a személyautók kényelmével, hogy megdobogtassa minden autós szívét."
    A raliautók pont attól jók, hogy kiveszik belőle kényelmi felesleges cuccosokat, és belepakolják a bukóketrecet ezáltal lesz könnyebb és merevebb az autó. Ezt úgy lehet ötvözni a kénylelmmel, hogy mindkettő pocsékba menjen - összeegyeztethetetlen...
  • rolika
    #224
    nem csodálkoznék, ha a garanciapapírokon ott lenne apró betűvel, hogy a szavatosság érvényét veszti terepen :)
    mountain bike-nál már láttam ilyet: csak aszfalt :-DDD