104
SEGÍTSÉG!!
  • Marcell
    #64
    Fészekrakó lakásprogram fiataloknak - Origo.hu
  • nemcsakfeel
    #63
    htx azért be happy
  • legensy
    #62
    igazad van
  • nemcsakfeel
    #61
    már bocs, de egy ilyen "lehetetlen" helyzetben talán nem kéne mindenhez ennyire ragaszkodni, és talán nem is szabad.
  • nemcsakfeel
    #60
    nem teljesen on topik, de kicsit mégis idevág.

    egy távolabbi rokon kanadában él pár éve, mostmár úgy néz ki hogy ott fog élni, stb.. van egy állása, ott kint ő mindent hitelre vesz meg, ház, autó, berendezési tárgyak, és hónapról hónapra él, ott állitolag nagyon sokan igy csinálják. semmit nem tesznek / nem is tudnak félretenni, mert a kölcsönöket fizetik. csakhogy ott még igy is létbiztonságban érzik magukat. munkahely sem annyira biztos, de ott más az emberek szemlélete, és ott az ilyen életmód a bevett szokás, elfogadott. presze benne van az is hogy ha megszűnik a munkahelye akkor 100 hogy 2 hónapon belül talál másikat helyette.
  • legensy
    #59
    nem szeretnénk elmenni pestről
    ez a szülővárosom...
  • legensy
    #58
    Igazad van, csak nálunk van mégegy probléma (miért is ne lenne).
    Mégpedig az, hogy szerelmem az idősebb, nemsokára 33 éves és 35 évesen már nem hajlandó gyereket szülni,
    merthogy down kóros lesz, meg minden baj jöhet és ebben hajthatatlan.
    Meg nem akar szégyenkezni, hogy ő anyukája akar lenni a babának és nem hiányzik hogy a játszótéren mondják milyen édes a kisunoka...
    ...és hasonló buta szövegek.

    Tehát sürget az idő!!! :(

    Nem tudjuk mit tervezzünk, az idővel versenyt futni LEHETETLEN.

    ///Nincsnek már nagyszülők :( de örökölnivaló sem volt.


    Amúgy oké amit írsz, és másfél-két év múlva már tudnánk félretenni azt a plusz 20.ezret is, ha lejár a banki hitelünk, addig ez nem megy. akkor pedig már késő :(
    Tudom, hogy lehetetlen nincs, csak tehetetlen, de belátom, tehetetlen vagyok :(
  • Marcell
    #57
    Ja most jut eszembe, Tatabanyat eleg jol ismerem es ott peldaul mar 4 millio korul vehetsz jo garzont. Onnan ugy 50-60 perc vonat a deli pu-ra. Lehet ez mar kicsit sok vonatozas, de ha a delinel dolgozol, akkor nem veszes, hisz irtad, hogy most is 2 orat utazol egy nap a meloba.
  • Marcell
    #56
    Ha az internetre szant penzt felreteszed, egy evben 120.000Ft-ot felretehetsz. Ha 5 evre nezed, akkor ez 600.000Ft. Ha netan meg 20.000-et felre tudnatok tenni havonta, akkor 5 ev alatt mar 1.800.000. Ez mar az egy bp-i garzon 25%-a. Ezzel talan mar lehet hitelt folvenni, maga a lakas a fedezet, meg fizetsz bele x onreszt. Esetleg nagyszulo lakasa is lehet fedezet, stb. Van sok alternativa a hitelnel.

    6-7 millaert mar lehet turheto allapotu 30nm-es garzont venni Bp-en, de lehet erdemesebb konryezo varosokban nezni lakast, ahonnan meg hamar benn vagy a keletibe / delibe.
    Godollorol peldaul 30 perc a vonat a keletibe, Monorrol 40 perc a nyugati, stb., stb. Igy vagy joval olcsobban meguszod a lakasvetelt, vagy ugyanazon az aron mar masfel vagy 2 szobas lakast is vehetsz. 30-40 perc vonatozas pedig nem sok, foleg, hogy a varos centrumaban kotsz ki.

    A lenyeg, hogy a sok kicsi szart is le kell faragni, mert csak ugy lehet felretenni. Szerintem 5 ev se kellene ehhez, a lenyeg, hogy minel tobbet felre tudjatok tenni egy honapban.

    De tenyleg ne Isten lenyulo kezet vard a magasbol, hanem tervezz, legyen egy celod, az lebegjen elotted es kalkulald ki, hogyan es mikor ered majd el!
  • legensy
    #55
    eltartási szerződés ma már nem olyan egyszerű, mert sok a szélhámos ember aki kifosztja az időseket és inkább nem kötnek olyat. másrészt viszont az idősek közt is akad jócskán, aki bezsebeli a sok pénzt, aztán kirúgja az eltartókat. meg a családjukkal a sok cirkusz...
    nem tudjuk... mi félnénk belevágni. jobb a békesség.

    És igen felesleges pénzkidobás az albérletfizetés, mert ezt az összeget lazán be tudnánk fizetni egy banknak, ha adna kölcsön egy lakásravalót.

    Sok helyen érdeklődtünk, de sehol nem felelünk meg semminek ami a feltételeikhez szükséges. Szerintünk a magyarországon létező kölcsön nyújtó helyek 90%-ánál már érdeklődtünk.

    Mert mindenhová bejelentett munkahely kell és igazolás és ha az megvan akkor kevés az a fizetés (mert ugye legtöbb esetben minimálbérre van bejelentve az ember)
    vagy kell 2-3-4 kezes, de csakis olyan aki 100 ezer felett keres (kérdem én ha 20 ftot keres valaki akkor eljön kezesnek?? még az sem, nem ám 100e ft felettit kezesnek hívni. nevetséges, senki nem megy ma már kezesnek!)
    vagy valamennyi önrész kell, esetleg ingatlanfedezet, de az ingatlanfedezetnél is saját pénzből kellene 100ezrekért felméretni a lakás/ház értékét...
    tényleg olyanokat tudnak kitalálni, hogy az eszméletlen, csak azt nem tudjuk így miből élnek meg??

    Pedig mi is pl. semmit nem felelünk meg nekik, de lazán kifizetnénk nekik a havi törlesztést, van rá 40 ezer ftunk, sőt kb másfél év múlva már 60ezret tudnánk fizetni, de ha a bérletről lemondanánk ;) akkor még 10ezerrel többet, csak ne kérnének igazolásokat, papírokat és semmit.
    Hisz ha gond lenne, úgyis elvehetik a lakást, semmi kár nem érné őket, még jobban is járnának.(de az ember ezt úgysem várná meg, mindenkinek kell a lakása, tehát fizetne, akármilyen nehéz is.)
  • Cat #54
    még 8 általánossal is lehet netto 100at keresni, pl. 4-6os villamoson dolgozott egy ismerösöm, onnan tudom konkrétan
    ráadásul ha metrón vagy, akkor csak napi 6 orát kell hozzá dolgozni
    ha elmész vmelyik internetszolgáltatohoz helpdeskesnek az olyan 200-230 bruttó körül van, érettségi kell hozzá, meg némi számítógépismeret - ha bevállalod hogy éjszakázol is, vagy hétvégén is vagy, az +40-50%ot jelent pénzben arra az időszakra
  • legensy
    #53
    Igen, valószínű, hogy csak magunkra számíthatunk, de bízunk, reménykedünk... hátha... hátha mégis sikerül egy kis lakás.
    Mert, ha legnagyobb vágyunkról, a gyerekről le is mondanánk és albérletben maradnánk, akkor is meddig fogjuk tudni fizetni? egyszer megöregszünk és a kevés nyugdíjból nem fogjuk tudni fizetni és ha tudnánk is fizetni (ami teljesen lehetetlen) akkor is öregen már nem bírnánk az évente hurcolkodást, költözést és a vele járó stresszt.
    Muszáj valahogy megteremteni idős korunkra a békét és nyugalmat, ha máshogy nem is megy, hát így koldulva, megalázkodva, kuncsorogva másokhoz, segítsére várva, mert mi nem tudunk egyedül többet tenni, mint amit teszünk, legalábbis, míg nem jön egy jó ötlet, amitől jobb lenne az életünk.
    bkv bérlet, tényleg luxus :P és nem tudjuk meddig akarják még emelni az árakat. de muszáj. nagyon sokat metrózunk és nem szeretnénk, hogy a végén bepereljenek a sok csekk miatt, inkább utazunk becsületesen :)
    a netet előbb írtuk.
    Munka meg már így is sok, reggel 6-kor indulni, este 6ra hazaérni, emellett max egy itthoni munka férne bele, amit hiába keresünk. hétvégén kizárólag forma1-es napokon van kis pihenő. ez így nagyon fárasztó, olyan jól esne pár nap pihenés. 13 éve pihenő nélkül gürizni a megélhetésért eléggé megterhelő. gyerekkorunk óta soha nem nyaraltunk, nem mozdultunk ki.
    És most már azon gondolkodunk, nem kellene-e átírni "legensy kesergése" címre a topicot
    életünkben soha nem adtuk így ki gondjainkat, de őszintén megvallva, jól esik :)
    Mert jó érzés, hogy ennyi ember van aki az idejét áldozza, hogy két idegen embernek próbáljon ötleteket, tanácsokat adni.
    Jó érzés, hogy vannak még ezen a világon kedves és jó és együttérző, segítőkész emberek. Bár mindenki ilyen lenne mint ti. Akkor biztos nem lenne a Földön éhezés és nyomor és annyi fájdalom.
    Mindannyiótoknak köszönjük, hogy ilyenek vagytok
  • legensy
    #52
    kölcsönt arra vettük fel, hogy annakidején az új közös albérletet ki tudjuk fizetni kaucióval és be tudjuk rendezni minimálisan.
    Vettünk mosógépet, hűtőgépet(ami azóta már kuka, végleg tönkrement) edénykészletet, tányér és pohárkészletet, evőeszköz készlet, és ezer apróság a konyhába.Ruhákat,cipőt, függönyt, ágyneműket és huzatokat, töröközőket, később egy tévét, szendvicssütőt, kávéfőzőt(tejeskávé miatt) /mert amúgy nem kávézunk, mint ahogy alkoholt sem iszunk még szilveszterkor sem/
    Hogy a netre sok-e? kifizetni sok. de hasznos is és mivel nem járunk sehová, ez az egyetlen kikapcsolódási lehetőségünk van. Nem voltunk még soha moziba, étterembe, meg sehol. Nagyokat sétálunk és kirakatokat nézünk és netezünk, játszunk a gépen, ennyi az össz kikapcsolódási lehetőségünk.És az egyetlen igazi hobbink a honlapkészítés. Tehát lehet, hogy felesleges kiadás, de ennyit megér, hogy ne savanyodjunk be teljesen és tudjunk még emberekkel is valamilyen szinten kapcsolatot tartani.
    Most két hete van újra netünk 5 hónapig nem volt, addig 300ért neteztünk óránként, és több elment rá, mint így.
    Mert biztos gyerekesnek tartod és mindenki, de van 2 tevénk a teveklubon, van 2 hősemberünk, 1 ufonk és szeretjük őket és felelősséggel tartozunk értük, naponta etetni, gondozni kell őket(amit cseppet sem szégyellünk, pedig sokan kinevetnek), és rengeteget e-mailezünk hivatalos ügyekben, munka miatt.
    Hm elég jól kiadjuk itt magunkat, olyanokat kérdezel :)
    most aztán fél világ ismeri hogy s mint élünk.
    De addig jó, míg személyesen senki nem ismer, így nincs ki előtt szégyenkezni :)))
    / bár végülis nincs mit szégyelnünk :) bgecsületes, megbízható, korrekt, segítőkész,kissé gyerekes, de jó emberek vagyunk és elsősorban nagyon szerények tehát, nincs is semmi gond /
  • Marcell
    #51
    Kerdes, hogy milyen vegzettseguk van, illetve, hogy hany orat meloznak egy heten. 60-70 (pl. 6x10) oraval meg netto 100 folott is kereshetsz, akar fizikai meloval (is). Ez is melo fuggo, ha jo fizikai melot talalsz, 5x8 oraban is kereshetsz ennyit :)

    Lakasvasarlasnal: fontos kerdes ki milyen allasban van (ill. milyen ujat tud talalni), be tud e vallalni nehany evig masodallast is, es hogy mennyit tud felretenni egy honapban.
  • dashed_
    #50
    lehet hogy en vagyok nagyon sutyo...
  • dashed_
    #49
    azert ha megnezem az ismeretsegi koromet keves ember van aki pl 100 folott keresne..(1se)
  • dashed_
    #48
    ehhez is szerencse kell, hogy vki 140 nettot keressen vagy qurva sokat kell tanulni..
    de ha megse es tudsz ien allas ahol havi 140 nettot megkapok csak szoljal nyugottan :)
  • nemcsakfeel
    #47
    kölcsönt mire vettetek fel? ( bocs már megint a kérdésért.. )
    ilyen helyzetben 10 e netre.. nem sok??? munkahelyről nem tudtok minimálisat netezni ? könyvtár?
  • Marcell
    #46
    Budapesten elnek, leirtak! (En is budapesti vagyok.)

    Szulok pedig nincsnek, ezt is irtak mar.
  • mikike
    #45
    talán eltartási szerződést kéne kötni
  • mikike
    #44
    mondjuk látom, hogy az nincs, csak nem értem
  • mikike
    #43
    másrészt viszont albérletre költeni kidobott pénz
    egy saját lakás törlesztése fáj ugyanannyiba

    érdemesebb lehet visszamenni a szűlőkhöz
  • mikike
    #42
    egyébként nem tudom ti hol éltek, de szerintem nekik még szerencséjük van, hogy egyáltalán van állásuk, mert vidéken kicsit más a helyzet
  • Cat #41
    150e két embernek sztm is kevés, manapság egy fiatal egyedül is keres annyit, és bele sem kell szakadnia...
    bár lehet naiv vagyok, de én 25 évesen azért léptem ki a nyugis 140 nettos állásból mert ugy láttam hogy muszáj tanulni :o
  • ThePartyFace
    #40
    Szerintem azt lenne erdemes fontolora venni, hogy hogyan lehetne a beveteleteket novelni...
    Remek konyvek vannak ennek kapcsan... Ajanlanam pl Robert T. Kyosaky-t.
  • Marcell
    #39
    Igazabol leirni konnyu azokat, amiket irtam es el sem tudom kepzelni milyen lehet ezt vegigcsinalni! De csak ezt az egy utat latom nektek, es maximalisan bizom benne, hogy sikerul elerni a celotokat.
  • Marcell
    #38
    Az a baj, hogy csak magatokra szamithattok. Szerintem folosleges olyan hiu abrandokat kergetni, hogy valaki majd megszan, aztan segit. Nem varhatsz senkire, csak magadnak tudod eloteremteni a javaidat.
    DE NE NEKEM LEGYEN IGAZAM, es allam bacsi (vagy Zwack Peter) adjon nektek egy lakast.
    A hitelfeltetelekkel viszont jo tisztaban lenni. Pontosan mennyi onresz kell? Milyen kedvezmenyek vannak (korra, gyerekvallalasra, stb.) Ha megvan mi/mennyi kell, akkor el kell kezdeni felre tenni ra.

    150 a beveteletek kettotoknek? Menj el rakodni, azzal egyedul is kereshetsz 100-on felul, ha hetvegezel is! :)
    Nem tudom melyikotok keres rosszabbul, de vagy mindketten rosszul kerestek, vagy az egyikotok nagyon...
    Probalkoztal mar mas melot keresni? (Most nem feltetlenul a vegzettsegedhez kapcsolodot, hanem barmilyen mast, amit lehet csinalni es tobb penzt hoz.)

    -BKV berlet az szerintem felesleges kiadas. :) Mondjuk metrot jobb elkerulni nelkule, de megoldhato...
    -Azt nem tudtam, hogy kolcsont is torlesztetek eppen, igy tenyleg nehez barmit is csinalni.
    -Az internet is eleg luxus, ha kis jovedelembol lakasra akarsz sporolni.

    Nem tudom mennyit dolgozol/dolgoztok egy nap, de (egy-ket evig) lehet birnal tobbet is. Masodallas = ujabb bevetel.
  • mikike
    #37
    Az állami garancialap segítségével a 35 éven aluliak akár önerő nélkül is megvehetnék első lakásukat.
  • legensy
    #36
    nem, nem nevelőotthon, voltak szülők, illetve mindkét részről nagymama volt a nevelő.
    150e a bevételünk.
    ebből:
    40 albi
    5-6e villany
    4e közösköltség
    3e víz
    5e fűtés télen 18e
    2e matáv
    10e net
    11e banki törlesztés (2évig)
    10e kölcsön (szintén 2 évig)
    10e bkv bérlet (kettőnknek)
    7500 gyógyszer
    ez össz. 107-108e havonta.
    a maradék 42-43ezret kell beosztani ruházkodásra, tisztálkodásra, élelemre és bármi egyéb kiadásra.
    ebből már nem tudunk félretenni. ezért választottuk már kinunkban a panaszkodást. hátha megszán aki segíteni tudna lakáshoz jutni.
    olcsóbb is lenne és biztonságosabb is az önk.i lakás.
    és talán még lehetőség lenne a gyermekvállalásra is, amit nagyon szeretnénk már.
    Amúgy az ötlet jó,mert segítség nélkül másképp úgyse megy.
    félre kéne tenni valamennyit. egyáltalán nem írtál naív dolgokat! és nagyon köszönjük, jól esik a segítség lelkileg is :)
  • Marcell
    #35
    Valld magad ciganynak, pottyantsatok 3 gyereket, aztan kaptok majd midnenfele szocpolt, meg anyam kinjat. Sot lehet kaptok egy tobb szobas hazat is! :)


    Komolyabbra forditva fontos kerdes, hogy mennyit kerestek. Ugy 80-100e-t ossze lehet hozni kezhez egy honapban (ezt meg fizikai munkaval is, rossz esetben napi 10 oraban), ha ketten vagytok az mar 200.000. Ebbbol fizetitek az alberletet + az eletet, de rakjatok felre minden honapban 50-et. Kibaszott nehez lehet, de talan megoldhato, ha mindenrol lemondtok. Ez egy evben 600.000 felretett penz. Ez mar egy turheto alap, ezzel (es a fix munkahelyekkel) lehet majd lakashitelt igenyelni, az onreszt ebbol (lehet csak par ev gyujtes utan) kifizethetitek. Ha bevallaltok olyat, hogy x even belul 2 gyereket csinaltok, arra -ha jol tudom- megint lehet valami kedvezmenyt kapni lakas ugyben.

    Ha nem varhatsz segitseget, az egyetlen megoldas hogy sporoltok, kulonben ha nincs egy kanyid se, tenyleg nem kaphatsz semmit.

    Nagyon nagy akaratero, szorgalom es kitartas kell a kivetelezeshez, de ha valaki szorgalmasan dolgozik (akar tulorakkal), szerintem kivitelezheto.

    Amugy mindketten nevelootthonbol jottetek vagy beragtak ratok a szulok?

    Lakashitel - erdemes olvasgatni.

    Lehet kisse naiv dolgokat irtam, de nem voltam meg hasonlo helyzetben es csak segiteni probaltam...
  • legensy
    #34
    igyekszünk nem feladni, de a határán vagyunk. és köszi :)

    Efreet!
    Reménykedünk, hogy egy önkorm.os erre téved, ez a legjobban olvasott fórum a neten. biztos van önkormosok közt is sok olyan, aki erre jár és talán.... talán....
    Köszi Efreet :)
  • legensy
    #33
    nem tudjuk mi sem. de biztos van rá mód, hogy cserébe munkánkat adjuk pl. kifesthetjük az egész lépcsőházat egy önkormányzatiba, vagy felújítanánk a sajátunkon kívűl mégegy önkorm. lakást, vagy biztos van módja annak, hogy ne kelljen több 100ezerért pályázni. biztos egy illetékes tudna segíteni.
  • Efreet
    #32
    nincs mit, bár ne táplálj nagy reményeket azzal kapcsolatban, hogy egy informatikai és tudományos magazin a legjobb ilyen felület. - kívánom, hogy sikerrel járjatok.
  • legensy
    #31
    Tisztelt Moderátor!
    Nagyon szépen köszönjük! :)
    És igen, értettük, amit írtál priviben, hogy a nagybetű kiabálást jelent. ezt nem tudtuk. mi csak a figyelemfelhívást akartuk vele elérni.
    Köszönjük, hogy átírtad a címet!!! :)
  • Dzsini
    #30
    nem tudom mit tudna itt bárki segíteni... ahogy írtad pénzetek nincs, hogy belekezdjetek egy kölcsönszerződésbe, és önkormányzati pályázott lakást se tudnátok kifizetni.
    egy lehetőség van még, hogy valamelyikőtök munkahelye szolgálati bérlakást tud nyújtani nektek (általában állami cégeknél létezik ilyesmi, és lényegesen kisebb bérleti díjért, mint a többi bérlakás, plusz megfelelő szerződéssel ott lehet építkezni, falat fúrni kedvetekre), de ezen kívül nem hiszem, hogy sok lehetőség van ezen kívül.
  • ranGer2
    #29
    Nem szabad feladni.. Soha!
  • legensy
    #28
    Esküszünk, már gondoltunk rá sokat. (és ez nem vicc, így igaz.)
  • legensy
    #27
    nincsen se haldokló, se élő :(
    igen, mi sem tudjuk a moderátor miért változtatta meg a címet, mert így már másfelé tereli a témát. nyitottunk is egy új topicot "ÖNKORMÁNYZETI LAKÁST..." címmel, de megszüntette rögtön, mondván, hogy ott az albérlet topic, és nincs szükség egy ilyen "kiabálós" címre. nem értjük...
    mi nem albérletről akarnánk társalogni, mert már az albérletbe belefáradtunk, de így a téma szépen áttér az albérletre a mi problémánk helyett, ami miatt nyitottuk ezt. és továbbra sem fog senki segíteni, mert egy esetleges illetékes, aki erre téved, tuti nem fog elolvasni egy albérlet topicot.
  • ranGer2
    #26
    A menyországban még sok hely van és nem is kell fizetni.. tök jó hely lehet... nem akarjátok kipróbálni? (csak poén) .... :P
  • legensy
    #25
    tudjuk, hogy nincs ilyen bank, épp ezért írtuk, hogy önkormányzati lakást szeretnénk. csak írtuk, ha lenne olyan bank, akkor nem más zsebét tömnénk, hanem a saját lakásunk részleteit is tunánk havi 40-ből törleszteni, de mivel nincs, ezért maradna az önkormányzati, ha segítene valaki.
    de senki sem segít.
    Ja, jól hangzik amit írtál, szülők, jelzálog, saját ház... de nincsenek. senki nincsen nekünk, és semmink nincs, csak mi ketten és a becsületes tisztességes munkánk, ami béréből kijönni kijövünk szűkösen, de még 10 ftot se tudunk félretenni, hogy lakásra előtakarékosságot kössünk, vagy pályázzunk 300-400 ezerért önkormányzatit (mert momentán ezt ajánlották fel, de miből??? nincs pénzünk)