73
  • the Godfather
    #73
    Nos, ebben ellentmondok, mert az ATI az nagyon kényes abban, hogy amit "built by ATI" cimen eladnak, kizárolagosan nagyon jó minőség legyen. Az ami kétes minöség, az már a partnerei sara. Azért van hogy soxor az eredeti ATI cucc drágább mint a "powered by ATI" cucc.
  • muerte2
    #72
    Nem a kultúrált nyelvhasználattal volt a problémám, hanem a szőrszálhasogatóan aprólékos nyelvhasználattal. Most őszintén, ha beszélgetsz valakivel nem fogsz azon gondolkodni, hogy mennyire helyes, v mennyire helytelen adott esetben az "alternatívák" kifejezés. Ha mondjuk könyvet írsz, vagy újságcikket, az más. A elektronikus levelezésben és a fórumokon egyébként sem igazán dominálnak a nyelvtani szabályok. (max az alapvető helyesírás)
    A másik problémám az volt, hogy igazán az újságcikkhez kapcsolódó topic-ba egyébként sem illik bele a nyelvtan helyességének feszegetése.
  • Praetor
    #71
    Addig jó nekünk, amíg kemény verseny van a video-kártya piacon. Ezért örülök az új 6800 és 6600 Nv kártyáknak.

    Maradjon ilyen az erőfelállás.
  • Laci
    #70
    Hogy most mi van azt nem tudom. Lehet hogy mára fordult a kocka ebben... Mindenesetre engem már nem nagyon érdekel úgysem dobnám ki ilyen alkatrészekre a pénzt, hogy új legyen a "doboz"-ban.
  • dez
    #69
    Hát nem tudom. Az ATI-m videokimenete színesebb, de picit homályosabb, mint az nV kártyák, amiket tavaly láttam. Egy fél-profi videovágással foglalkozó haverom nemrég mondta is, hogy az ATI-k videokimenete túl színes is a számára, ezért nV-t használ. Most nem tudom, hogy még olyat használ, amin külső (3rd party) video-kóder chip volt, vagy belsőset. Szóval nem tudom, hogy a belsős jobb vagy rosszabb, mint a korábbi.
  • Laci
    #68
    2D kártyára -> 3D kártyára:)))Sorry
  • Laci
    #67
    Én egyébként nem asszem már nem tartanék igény új 2D kártyára, főleg nem pécébe. Elegem van ebből az egész híggagyi árukapcsolásból amit ma az "informatikában" művelnek és ez meglátszik mindenen, a játékokon is. Hagyjuk..
  • Laci
    #66
    "Milyen minőségről beszész?" Hát ez nem a 3D-vel kapcsolatos csak, itt van pl. a videókimenet. Nem tudom azóta mit fejlődött az NVidia de akkor ezzel az ATI nálam a kettő közül tarolt...
  • Laci
    #65
    Ez általános jelenség, de óvakodjunk a relativizálástól is. Nem mindegy kinek van több a rovásán. És ha nem tévedek ez nem az ATI.
  • dez
    #64
    Öt évvel ezelőtt nVidiám volt, semmi baj nem volt vele, most is megvan talonban, 2 éve ATI-m van (kisebb panaszaim vannak rá, de nem vészes), most valszeg megint nVidia lesz (nem csak játékok miatt), hacsak nem hoz ki az ATI gyorsan egy SM3.0 kártyát.

    Milyen minőségről beszész? Talán nem igénytelen kártyagyártó termékét kellene megvenni... ATI-ból is lehet sz@rt kapni.
  • dez
    #63
    Különben nem igazán helyes a cikk címe, mert az ATI nem válaszolt, hanem egyszerűen elutasított. (Mást nem tehetett.) Ez a politikusok játékaira emlékeztet, ugyebár ők is elítélnek dolgokat, ha velük szemben történik, miközben öt percel korábban maguk is ugyanazt csinálták.
  • Laci
    #62
    "Meg nem csoda, ha idegesíti az nVidiát, hogy az ATI egyes kártyáit "a legjobb kártya a piacon az olcsóbb DX9 kategóriában"-nak címkézi, amit a tesztek nem támasztanak alá."

    Hát igen. Ez is egy ilyen jó kis csúsztatás... Itt szórakoztatják egymást meg a népet. MOndjuk nekem régebben minden téren nagyon rossza tapasztalataim voltak az NVidiákkal, most lehet, hogy ez az egész megváltozott, de én az ATI-t már a minősége miatt is jobban szeretem...
  • dez
    #61
    Illetve azon a képen 13.

    Egyébként tényleg furcsa azért, hogy az ATI 50-nel nagyobb számozással hoz ki valamit (R9250), ami lassabb, mint a másik (R9200). De már az R9200 vs. R9000 vs. (azt hiszem) R7500 esetén is valami ilyesmi volt.

    Meg nem csoda, ha idegesíti az nVidiát, hogy az ATI egyes kártyáit "a legjobb kártya a piacon az olcsóbb DX9 kategóriában"-nak címkézi, amit a tesztek nem támasztanak alá.
  • Laci
    #60
    "Hmm, azért a képen van még néhány tucat játék is..."

    Igen, de mint írtam: "aki ilyenekkel villog, mint a 3DMark annak én eleve egy szavát sem veszem erről figyelembe..."
    ...hanem akkor megpróbálok ha nagyon fontos (de nem szokott érdekelni) meggyőződni a dolgokról megbízhatóbb forrásokból és nem figyelek oda az ilyen indokok után odahányt adatokra, akkor sem ha valósak, mert ezek után nincs számomra információtartalma. Ezt a felfogást meg nem muszáj senkinek sem kvetni, csak mondom. Ez nekem így már nem hiteles. Egyébként sem érdekelnek annyira ezek a DirecX alapú játékok mert a minőség az nem fontos, csak hogy minnél előbb össze legyen csapva... összességében nem jobbak mint a más kategóriájú játékok. Nem is foglalkozom azzal milyen új 3D-s kártyák vannak a piacon, de látom itt is megy a reklámhülyítés...Ennyi...
  • dez
    #59
    Hmm, azért a képen van még néhány tucat játék is...
  • dez
    #58
    Tulajdonképpen az "alternatívák" azt jelenti "másodlagos lehetőségek". Ott van az a kettes, de ez egyátalán nem baj...

    (És hogy mi köze ennek a számtech-hez? Az, hogy itt gyakran használják. És a "logika" iránt érdeklődők általában pl. a nyelv logikája iránt is érdeklődnek, csak nem annyira, hogy nyelvészeti fórumokat bújjanak.)
  • Laci
    #57
    "...is Slower than R9200 in 3DMark03(/AquaMark3)"
    LOLL! Kit érdekel a 3DMark, amikor az sem szokta tükrözni a játékélménnyel kapcsolatos tapasztalatokat, aki ilyenekkel villog, mint a 3DMark annak én eleve egy szavát sem veszem erről figyelembe...Meg hát gondolom ezer féle beállítással lehet variálni és ki is lehet ragadni részleteket, tulajdonságokat, úgyhogy nem érdekelnek az ilyen, így semmitmondóvá váló tesztjeik. Még nyomatékosítják "pontos" számadatokkal is a képeket. Szó szerint "vetítenek".

    Én native nem vagyok ellenére a teljesítménynek, de ha két ilyen drága kártyát megveszek és összekötöm őket akkor mégis mi lesz abból. Nem lehetne inkább egy rendes kártyára hajtani? Azzal még mindig kevesebb a gond vagy tévedek?? Persze nem szeretem leszólni az "újabb" vagy újabbnak tűnő technológiákat, de ez elég etetőnek tűnik nekem, mint azok az adatok is amit itt a képünbe mutattak... Nameg az ibm féle NVidiás csíkszélesség is lemaradt az ATI-étől, szóval lehet, hogy tényleg kapkodni kell és lejáratni a másikat.
  • Praetor
    #56
    Ezen én is gondolkodtam, de azt hiszem hogy egyszerűen választási lehetőségeknek mondják.
    Biztos van rá jobb kifejezés is.

    Arról mondjuk nem tehet az átlagember, hogy egy általában szívesen alkalamzott kifejezés a latin nyelvtant figyelembe véve nem kóser.

    Gyanítom, hogy bizonyos elvárásokkal szemben a hibás "alternatívák" kifejezés teljesen elfogadott lesz. Az a pár száz ember aki tudja, hogy ez nyelvtanilag nem helytálló, 1-2 generációváltás után eltűnik. Utána csak egy-egy műveltebb latintanár fog erre rájönni.
  • dez
    #55
    Hmm, tudod, néha rendesen megfogalmazva jobban ki lehet fejezni a dolgokat.
  • dez
    #54
    Ez már engem is érdekel: akkor mit is használnak az "alternatívák" helyett?
  • gz8
    #53
    Én a legoptimálisabb kifejezés használatát szoktam ostorozni, bár fősulin, amikor az előadó összekomprimálta a levegőt, én majdnem lekapartam az arcomat.

    Előfordul még, hogy valaki plottereltet, de azoktól megkérdezem: Szkennereltetsz és printereltetsz is, jóember?
  • Praetor
    #52
    Ez is egy vélemény.

    Szerintem a kultúrált nyelvhasználat nem buzis. De aki gettóban él annak úgyis mindegy.
  • muerte2
    #51
    Most nem azért, de mi az értelme ennek a sznob nyelvhasználati okításnak? Ki a lófaszt érdekel, hogy hol hogy használják a sznobok az "alternatíva" kifejezést, stb? A túlságosan kifinomult beszédű emberek többnyire sznobok, v buzik. A köznyelvnek köze sincs az irodalmi nyelvhasználathoz. Egyáltalán hogy kerül egy ilyen topic-ba ez a téma? Jézusom!
  • Praetor
    #50
    --OFF--
    folyt.
    Művelt körökben nem használják az unszimpatikus szót. Ugyanúgy mint például az "alternatívák" kifejezést sem. Főleg nálunk a jogi karon. Az alternatíva latin eredetű kifejezés és magában hordozza a latin "2" számot. Tehát 2 lehetőséget jelent, így az "alternatívák" többesszámban azt jelentené hogy sok kettős választásunk van. Értelmetlen. Persze a sajtó is tömegesen használ tévesen ilyen kifejezéseket. Persze ezeket a profok és a műveltebb egyetemi tanárok nem szeretik.
    --ON--
  • Praetor
    #49
    Igazatok van az "unszimpatikus" kifejezés létével kapcsolatban.

    A szimpatikus szó görög-latin eredetű és az ellentéte a szintén görög eredetű antipatikus szó. Az unszimpatikus szó német eredetű, amit a németek szintén a görög szimpatikus szó németes megerőszakolásával hoztak létre (unsympathisch) annak ellenpárjaként. Mi magyarok pedig a német hatásra "beépítettük" az antipatikus "eredeti" görög eredetű szavunk mellé.

    A szó tehát létezik(főleg, hogy használjátok), csak nem feltétlenül elegáns a használata.

    Bocs az offolásért...
  • Bith
    #48
    De amúgy ez is egy olyan dolog, amit az embeerk 80%-a helytelenül használ, szal mind1. Ennél mondjuk az egyeNlőre rossz haszálata jobban zavar. Mert ilyen szó ugyan létezik, csak azt leginkább matematikusok használhatnák.

    Na mind1, csak unatkoztam, azt írogatok :D.
  • Bith
    #47
    Pedig tényleg helytelen az unszimpatikus szóhasználat. Ha jól emléxem azért, mert görög tagadást teszel egy latin szó elé (amiben eleve ott a pozitív dolog is más). A helyes az antipatikus.

    Ez lehet, hoyg enyhén off topic volt bocs :DD.
  • muerte2
    #46
    Mint ha azt olvastam cvolna a cikkben, hogy majd csak lesznek teszteredmények, v mi van? Én az x700pro teszteredményeit megtaláltam már a neten ls kicsit jobb a 9800xt-nél, ami 199dollárért nem is rossz. Ez a pr anyag nevettséges. Nem értem mért kapar így az Nvidia, ha végre sikerült jó kártyákat csinálnia neki is.
  • SirBubu
    #45
    danke :))
  • Cat #44
    az avatár igazság szerint egy isten földi megtestesülése, de igen, ezt használják a logókra is
  • SirBubu
    #43
    yesss, megtudtam végre, hogy mit jelent az a szó, hogy "avatar" (legalábbis azt hiszem) :DD

    ha jól értem, az a mozgó képecske/logó(?) vagy mi a bal oldalon..javitson ki valaki, ha félreértettem
  • Z
    #42
    A baj csak az, hogy - én nem ismerem, de minden fórumban lehúzták, és azt veszem alapul, hogy olyan sokan nem hazudnak, ergo elhiszem - ilyen sz@r terméket is el tudnak adni. Még ha office-ba is. Azért baj ez, mert nincs akkora bünti a gyártónak, mint amekkora akkor lenne, ha ott romlanának meg a boltok polcain. Nem azt mondom, hogy ATI-t vegyenek helyette, csak szimplán egy másik terméket. Akkor rádöbbennének a fejlesztők, hogy nem lehet hibázni nagyokat.

    Csak sajna teszkó, osán, médiamárkt, meg talán még a szaküzletek is az olcsó konfigokat telenyomják ilyen karikkal... :((
  • Z
    #41
  • Z
    #40
    Ne állíts valótlant! Hogy ne lenne olyan, hogy unszimpatikus? :)

    Járj utána, ha nem megy adok segítséget.
  • Zsoldos
    #39
    Te ertettel felre, az fx5200-nal nagyobb hulladekot nem hordott meg hatan a fold. Es a doom3-t kiveve meg egy 9200-t sem er utol semmiben. Office kartya.
  • gz8
    #38
    Az unszimpatikus jelző nemlétét taglaló hozzászólásodat a Félremagyarázó szótár olvasgatása után írtad?
  • Power
    #37
    Szánalmas.
  • the Godfather
    #36
    Gusztustalanság amit az nVidia müvel. Összehoznak egy jó kareszt, azt utánna gyáva módon probálják lenyomni a másikat. Sajnálom János666 hogy ilyen avatart választottál magadnak, semmi probléma veled mint személy...szoval.....Én személy szerint lecserélném egy frappánsabbra....de vissza a témára...szoval, kiderült az igazság...az egéssz egy értelmetlen baromság volt. Itt a link a magyarázattal: The Inquirer . A tanulság?....Aki nem tud uszni, ne másszon fára, mert elüti a sááááárga villamos.
  • Praetor
    #35
    Nincs olyan hogy "unszimpatikus", esetleg antipatikus.

    Amúgy egyetértek veled.
  • tajfun
    #34
    Epp azert hogy tudd melyiket vedd. Persze ha csak a reklamszoveget ismetelgetik az x & y fanok, akkor nem sok minden derul ki.